Jump to content

PASCAL: PAARTRAUKUMI (interrupts)


yuppio
 Share

Recommended Posts

Guest Kertais909

nav jau nekur taalu jaameklee :

 

jebkura paskala ir tada lieta ka help index, kura ir aprasktita katra funkcija un procedura un viss kas taja pascala ir sastopams ....

Link to comment
Share on other sites

nav jau nekur taalu jaameklee :

 

jebkura paskala ir tada lieta ka help index, kura ir aprasktita katra funkcija un procedura un viss kas taja pascala ir sastopams ....

 

nu nezinu kuraa vietaa ieksh help index buutu kaads paatraukums aprakstiits... :shock:

Link to comment
Share on other sites

nu nezinu kuraa vietaa ieksh help index buutu kaads paatraukums aprakstiits... :shock:

Kad pirms gadiem ~15 mācījos TurboPascālu, tad jau tam helpā bija atbilstoši piemēri, pameklē pēc vārda "interrupt".

Link to comment
Share on other sites

vajag infu par pashiem paartraukumiem ar kuru paartraukumu kuraam funkcijaam var ko izdariit utt. par pashu darbiibu ir sajeega .

Link to comment
Share on other sites

vajag infu par pashiem paartraukumiem ar kuru paartraukumu kuraam funkcijaam var ko izdariit utt. par pashu darbiibu ir sajeega .

Pārtraukumi un to apstrāde nav atkarīga no paskāla, bet gan no operētājsistēmas. Tātad jārok tajā virzienā.

Atslēgvārds: SDK

Link to comment
Share on other sites

Es saprot ka lietotaajs kautko nevar atrast googlee, jo nezin kas ir jaameklee..

tachu cilveeks kursh programmee..

vai maacaas programmet..

nu tur tak itkaa shistas ir jaazin.. + galvai uz pleciem jaabuut..

Es taa domaaju ka ja jau cilveeks runaa par paartraukumiem vinsh zin ka vinji medz buut 2vu veidu....

softiskie un hardwariskie?

Un softiekie it taadi kurus apstraadaa BIOS un taadi kurus apstraadaa OS?

Un kaadas funkcijas pilda paartraukumu proceduuras arii ir skaidrs?

 

P.S Pascal helpa visdriizaak ir aprakstiits kaa izsaukt paartraukumus tachu protams tur tan aprakstiiti pashi paartraukumi.

Sagugleeju paars sekundees..

es nezinu

mosh noderees

http://borlpasc.narod.ru/english/faqs/interru.htm

Link to comment
Share on other sites

Es saprot ka lietotaajs kautko nevar atrast googlee, jo nezin kas ir jaameklee..

tachu cilveeks kursh programmee..

vai maacaas programmet..

nu tur tak itkaa shistas ir jaazin.. + galvai uz pleciem jaabuut..

Es taa domaaju ka ja jau cilveeks runaa par paartraukumiem vinsh zin ka vinji medz buut 2vu veidu....

softiskie un hardwariskie?

Un softiekie it taadi kurus apstraadaa BIOS un taadi kurus apstraadaa OS?

Un kaadas funkcijas pilda paartraukumu proceduuras arii ir skaidrs?

 

P.S Pascal helpa visdriizaak ir aprakstiits kaa izsaukt paartraukumus tachu protams tur tan aprakstiiti pashi paartraukumi.

Sagugleeju paars sekundees..

es nezinu

mosh nodereeshttp://borlpasc.narod.ru/english/faqs/interru.htm

 

to linku es arii atradu, tur noraadiitais links uz .zip kur it kaa lists ar paartraukumiem negaaja, tad pamekleeju veel, un tiku pie taa arhiiva, nemaz tik svaki jau nemekleeju :lol: tur ir baigaa liste ar paartraukumiem, pagruuti saprotams tas viss tur ir, cereeju, ka maybe kaadam ir, kas vieglaak sagremojams :)

Link to comment
Share on other sites

Pameklee Yuppio gan!!! Es arii veel nepaspeeju pabeigt to darbu!!!

MAn veel divi palika nepabeigti... :D

Link to comment
Share on other sites

Hmm... Ja viss notiek zem Windowiem (t.sk. arii konsoles aplikaacijas) tad par paartraukumiem aizmirsti. Visticamaak Windows Tev to neljaus dariit, vai arii rezultaats buus graujoshs... Ar paartraukumiem straadaa draiveri. Cik es zinu.

 

DOSaa - nu, tur laikam bija SetIntVect un GetIntVect (vaikaut kaa liidziigi), ja gribeeja kaadu paartraukumu nomainiit, vai arii, ja gribeeji izsaukt, tad bija... umm... int vai interrupt, laikam. :p

 

Nevari izmantot assembleru pa vidu paskaalam? Kjipa:

Writeln('Pamainam grafikas rezjiimu');

asm

   mov ax, 3

   int 16

end;

Writeln('Gatavs!');

Link to comment
Share on other sites

Hmmz... saki? Un kas tad buus, ja es izpildiishu augshupmineeto asm kodu no 32-bitu Windows vides softa? :?

Link to comment
Share on other sites

Vilx-

Paarsleegsies uz 80x25@16.

Es uz to 16 skatos un nesparot.. vga modees tak bija 10h :)

eh

fignja shas aarti paarbaudiishu caur debug.exe

:>

taa nu tiko paproveju

mov ax,9

int 10h

int 20h

 

Nu tad debug lodzish, gliiti paarliida uz 320x200@16

:>

 

Vopshkjim izsaugt jau dabiigi ka var tos paartraukumus, tachu paarkjert nav iipashas jeegas.

Ibo.. programma palaizhas uz VM

Katrai VM ir sava paartraukumu proceduru adreshu tablula.

Atversi jaunu DOS aplikaaciju un tur viss buus patiiro :)

kaa pashaa WinXP tiek izmantoti paartraukumu.. da hvz.

hardwariskie..

tb timer, klaviere..

nu tas itkaa skaidrs.. tachu vinjus laikam visdriizaak izmanto pati OS un domaaju ka lietotaajam paarkjert vinjus neljaus. (lietotaajs vispar ar dzelshiem darbojas caur HAL)

Logos viss notiek caur CALL..

laikam :)

Ja agraak kad es taisiju keylogeri es paarkjeeru 9h paartraukumu.. tad kaa to dara tagad es nezinu :)

Link to comment
Share on other sites

to Vilx-:

1) Tu nenokompileesi interupt kodu taa uzreiz us asm, jo cik es atminos interuptu izsauksana 32 bitu kodam atskiiraas.

2) Jautaajums ir par OSi, ja tev staav win9x tad ir po ko tu dari vai nedari, laikam ir mazi xcepti ar HDD aizkersanu (lock c:) caur itterupt, ja NT based, tad taadas lietas kaa grafiskie, skanjas utt iterupti var tikt izsaukti tikai full screen reziimaa.

Ceru ka nekljuudos, jo asm graamatinju labu laiku atpakalj lasiiju un realli ar real mode asmeeshanu panemties taa arii nesanaaca.

Link to comment
Share on other sites

Guest Udzzis

Kādreiz tālajos 97/98 gados, kad vēl programmēju asemblerī, biju apkopojis infu par dažiem pārtraukumiem. Tā tie faili ceļoja no datora uz datoru un ir saglabājušies līdz šodienai :)

Tolaik nekādas pieejas internetam man nebija un vispār tamlīdzīgu informāciju dabūt bija pagrūti, tapēc tie dati ir nepilnīgi. Noteikti nav aprakstītas visas funkcijas.

Ja ir interese, dod mailu, aizsūtīšu.

Ir infa par šādiem pārtraukumiem:

10h (video), 16h (keyboard), 17h (printer request), 1Ah (date, time), 33h (mouse) un protams tai laikā viens no svarīgākajiem int 21h - General DOS Functions.

Link to comment
Share on other sites

Kādreiz tālajos 97/98 gados, kad vēl programmēju asemblerī, biju apkopojis infu par dažiem pārtraukumiem. Tā tie faili ceļoja no datora uz datoru un ir saglabājušies līdz šodienai :)

Tolaik nekādas pieejas internetam man nebija un vispār tamlīdzīgu informāciju dabūt bija pagrūti, tapēc tie dati ir nepilnīgi. Noteikti nav aprakstītas visas funkcijas.

Ja ir interese, dod mailu, aizsūtīšu.

Ir infa par šādiem pārtraukumiem:

10h (video), 16h (keyboard), 17h (printer request), 1Ah (date, time), 33h (mouse) un protams tai laikā viens no svarīgākajiem int 21h - General DOS Functions.

 

yuppio@navigators.lv

buutu ljoti pateiciigs par sho infu. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Madman

Ar ko tad atskjiraas 32bitu komandas no 16bitu?

32bitu regjistri ( EAX , EBX uttl)

Nu + jaunas komandas + veco komandu modifikaacijas lai vareetu daboties ar jaunajiem 32 bitu regjistriem.

Manpraar tur nav nekaada sakara ar paartraukumiem.

Tapat neredzu nekaadu logjisku iemeslu kapec kautkaadi interrupti buutu pieejami tikai full screen modee.

 

yuppio

A ko tu veelies panaakt?

Link to comment
Share on other sites

Es negalvoshu 100% jo neesmu maajaas pie ASM book'a. IIRC, tad 16 bitu asm gaaja tikai caur real mode un veel kaut kaadu surogaatisko reziimu, 32 bitu asm tiek kompileets protected mode. Ja pirmaa nodrosina 100% piekluvi dzelziem, tad otraa mode straadaa vairaak ar OSi.

Taa kaa WNT ir tomeer izstraadaats ar *kaut kaadu* drosiibas iluuziju praataa, tad OSe aizliedz progai pa tiesho chakareet dzelzhus (real mode), tobish nemt un uzreiz straadaat zem os liimenja . Real mode dosaa ljauj tev *paarsuut* biosaa iebuuveetos trigerus ar sevis programmeetiem, (memory resident apps - *.com)

Taa kaa grafika un skanja tomeer veel dazhos dos stuffos ir un veel ir arii pieprasiijums, MS to ignoreet nevareeja un ljauj izmantot atseviskus interruptus, bet ierobezojot kaa tie tiek izmantoti. Grafikas interrupts 11h??? ir viens no tiem kas veel straadaa, ja tu esi fuul screen reziimaa. Skanja arii laikam.

 

Easy check -> uzraksti *.pas ar uses graph, un uzziimee liiniju. Palaid pergu full screen, un palaid windowed. Cik redzeeju 2rais variants izmet erroru.

Link to comment
Share on other sites

Guest bubu

Kāpēc protected mode (32-bitu) saistās uzreiz ar Windows? Tak dosā tu pats arī vari uzstādīt to 32-bitu modi un darīties ar interruptiem kā vien tīk.

Link to comment
Share on other sites

to linku es arii atradu, tur noraadiitais links uz .zip kur it kaa lists ar paartraukumiem negaaja, tad pamekleeju veel, un tiku pie taa arhiiva, nemaz tik svaki jau nemekleeju :lol:  tur ir baigaa liste ar paartraukumiem, pagruuti saprotams tas viss tur ir, cereeju, ka maybe kaadam ir, kas vieglaak sagremojams  :)

Fundamentāls saraksts slēpjās zem nosaukuma "Ralf Brown's Interrupt List", to tu varēsi ilgi gremot :)

Link to comment
Share on other sites

XP ir HAL.

VM modee OS apstraadaa visus softu meigjinaajumus straadaat ar dzelzhiem.

Neesmu programmists.. tapec nevaru preciizi un ar piemeeriem paskaidrot kautkaadas nianses.

Tas programmas kuras nevar straadaat ar dzelzhiem caru HAL, tas tad arii nav savietojamas ar XP.

Tachu te nav sakars ar paartraukumiem kaa taadiem.

 

Un nav noziimes kaads ir pats softa koods... 32bitu vai 16.

32bitu koods... nu pats windows ta ir sakompileets kaa 32bitu koods.

Vismaz es taa domaaju :)))

Ibo citaadaak nemaz nevar Protect modee daboties :)))

Tas ka neljauj darboteis pataisno ar dzelzi taa ir protect modes iipatniiba nevis pasha programmas kooda (16 vai 32 bitu) iipatniiba

 

Attieciibaa uz to ka palaizhas logaa...

nu taa jau ir pilniigi cita epopeja.

Tu gribi palaist DOS softu kursh izmanto grafiku windows logaa.

Tas PAS .. vinsh tach uzstaada savu grafisko rezhiimu.

Aciimredzot sho darbiibu XP neljauj izpildiit logaa.

Link to comment
Share on other sites

Madman

Ar ko tad atskjiraas 32bitu komandas no 16bitu?

32bitu regjistri ( EAX , EBX uttl)

Nu + jaunas komandas + veco komandu modifikaacijas lai vareetu daboties ar jaunajiem 32 bitu regjistriem.

Manpraar tur nav nekaada sakara ar paartraukumiem.

Tapat neredzu nekaadu logjisku iemeslu kapec kautkaadi interrupti buutu pieejami tikai full screen modee.

yuppio

A ko tu veelies panaakt?

 

man maaciibaam vajag. principaa skolaa ar iedeva infu par to, bet diez gan nepilniigi. pagaidaam nav nekaa konkreeta, kas jaataisa (driiz buus :wink: ). man tie paartraukumi no pascal jaadarbina ir (bez asm pagaidaam). pascal,laikam, 32-bit regjistrus izmantot nevar.

Link to comment
Share on other sites

to linku es arii atradu, tur noraadiitais links uz .zip kur it kaa lists ar paartraukumiem negaaja, tad pamekleeju veel, un tiku pie taa arhiiva, nemaz tik svaki jau nemekleeju :lol:  tur ir baigaa liste ar paartraukumiem, pagruuti saprotams tas viss tur ir, cereeju, ka maybe kaadam ir, kas vieglaak sagremojams  :)

Fundamentāls saraksts slēpjās zem nosaukuma "Ralf Brown's Interrupt List", to tu varēsi ilgi gremot :)

 

nu to jau es arii atradu :) rihtiigs :shock:

Link to comment
Share on other sites

Guest bubu
man maaciibaam vajag. principaa skolaa ar iedeva infu par to, bet diez gan nepilniigi. pagaidaam nav nekaa konkreeta, kas jaataisa (driiz buus :wink: ). man tie paartraukumi no pascal jaadarbina ir (bez asm pagaidaam). pascal,laikam, 32-bit regjistrus izmantot nevar.

Var izmantot, un vēl kā var! :)

Link to comment
Share on other sites

hmz

nu diez ko skolaa varetu likt taadu dariit ar tiem paartraukumiem.

Nu mosh kautkas ar ievadi/izvadi

tb klaviere/ekraans.

Nu kas veel..

nu mosh kautko pa failiem..

Kas taa pa skolu kur informaatikaa maaca shaadas lietas?

Visur maaca darboties ar excel a shite...

hehe :O)

Progresiivi :>

Link to comment
Share on other sites

hmz

nu diez ko skolaa varetu likt taadu dariit ar tiem paartraukumiem.

Nu mosh kautkas ar ievadi/izvadi

tb klaviere/ekraans.

Nu kas veel..

nu mosh kautko pa failiem..

Kas taa pa skolu kur informaatikaa maaca shaadas lietas?

Visur maaca darboties ar excel a shite...

hehe :o)

Progresiivi :>

 

Riigas Tehniskaa koledzha, nav jau parastaa shuce :) nu jaa principaa pagaidam darbi ir ar klavieri/video rezhiimiem/kursoru.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...