Jump to content

Interneta antena ar palīg iekārtu!


defenders
 Share

Recommended Posts

Lūk adrese kur stipri līdzīga sistēma kas vaidzīga!Mana saite Kaimiņam ir lidzīga antena ar kastīti, kuru viņam uzstadīja neta piedāvatāji kurzemes reģeonā.Ievilkšana šādai sistēmai sanaca ap 160Ls!                                   ''Esot specīga antena kas uztver caur šķēršļiem''.

 

Rodas jautājums kas tad tai kastītē tik dārgs ka tāda summa sanāk?Cik zinu tāda pat līdzīga antena bez kastītes  20Ls maksā!

 

Jautāju tamdēļ jo vēlos arī ņemt netu no tā paša piedāvātāja! 

Labots - defenders
Link to comment
Share on other sites

Cena no pagājušā gadsimta. 20Ls antene maksā priekš 2,4GHz, lietota. Šī ir 5-6GHz un svaiga, kādus 50Ls domājams maksā, taču 411. routerboards kastītē ar visu 3. level licenzī noteikti nemaksā atlikušos 100Ls. Tas ir apjājiens.

Kur tieši Kurzemes rajonā?

Link to comment
Share on other sites

defenders

Cena no pagājušā gadsimta. 20Ls antene maksā priekš 2,4GHz, lietota. Šī ir 5-6GHz un svaiga, kādus 50Ls domājams maksā, taču 411. routerboards kastītē ar visu 3. level licenzī noteikti nemaksā atlikušos 100Ls. Tas ir apjājiens.

Kur tieši Kurzemes rajonā?

Nu labi  par plikās antenas cenu nestrīdos!Bet ir viens bet!Palīdzēju kaimiņam to anteni pārvietot uz citu sētas pusi un intreses pēc atskrūvēju vaļā kastīti un ieraudzīju iekš to kautkadu EDIMAX firmas kāšteli  lidzīgi swicham!Nu tad jūs gribat teikt ka tas ir tas 411.routerboards?Cik zinu EDIMAX ir viena no lētākajām firmām!

 

Tad kas galu galā tas par EDIMAX verķi tai kastē un vai maz atbilst tai cenai ko viņi paprasa???

 

Tādas un lētakas atkarībā pēc vaidzības uzstāda Saldus,Talsu,kuldīgas rajonos...

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

:D Tas nav KDC?

Neenu redz, pēc jaudām skatoties tas edimax ne ar ko nav sliktāks pat tiem pusprofesionālajiem aparātiem, jo jaudas ierobežojums 100mW ir likumā.

Taču Edimax AP maksā ap 22Ls, vairumā droši vien lētāk un tā 2,4GHz antene svaiga kādus 27Ls+PVN.

Tātad ap 55Ls, nevis 160. Nu vari jau pierēķināt darbu, ceļu, "traki dārgo" kabeli u.t.t. bet 160Ls nekādi nesanāk. Tas kantoris vienkārši uzvārās konkrēti jau uz pieslēgšanu :)

Link to comment
Share on other sites

defenders

Tas ir šitais kantoris Mana saite !Nu ja kabelis jau  pie viņiem 24 sant..Metrā un  kaimiņam ap 50m.droši ka ir!

 

Jā  bet vīņi saka ja nemaksās tad atbrauks savaks aparatūru un ja gribēs pa jaunam uzstādīt tad atkal 160Ls!

 

Vai tas ir pareizi?

 

 

 

Un lētak jau ar neko nepanāks jo tāda esot tā cena pie viņiem,bet kā būtu  ja es pats visu šo sapērku  un  uzlieku jau zināmā vietā kur signāls ir un tad zvanu vinīem lai dod man netu ,pareizāk lai izsniedz IP par atiecīgu abonēšanu? 

 

Nu noteikt ka šie tā nebūs ar mieru :)?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, mck ir appisēju un idiotu bars.

Alternatīvas nekādas tur nav? Nu pasaki, ka aparatūru pats uzliksi, lai tik iedod IP un wireless settingus. Ja ne tad lai pis nah.

Uz kurieni tā antene skatās? Nav tiešā redzamība ar kādu būvi pilsētā? Ja ir tad paprasi tam pašam telekomam, lai pievelk tev netu pilsētas galā un nopērc 2 antenes un 2 AP un pats saslēdz ar to lauku māju.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Killercompany

vot to ka MCK liek edimax es nezināju, lai gan šajā jomā strādāju pasen, un konkurenti ir apm zināmi. edimax ap (kas strādā arī client modē) tiešām maksā 20ls apm (edimax). a tā antena (grids saucas, starpcitu) maksā 20Ls (gridi). tādu vēsturi kā 2.4ghz neizmantoju jau gadiem tāpēc šībrīža cenas latvijā nezinu, bet domāju, ka kādi 30-50Ls. tā kā tevi konkrēti drāž. un tas, ka "iet cauri šķēršļiem" ir vēl lielāks drāziens. jā, labāk nekā 5ghz ir, bet... nu anyway.

ok, stāsti kur atrodies, jo iespējams tur arī mana apraide ir. Šķēde, Upīškalns. tās ir vietas kur arī MCK ir, bet ir jau vēl. ja ir iespējams tad es tev varu uzlikt nevis 20ls vērtu edimaxu par 160ls, bet 150ls vērtu mikrotiku pa 10-40Ls.

Labots - Killercompany
  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

defenders

 Upīškalns man ir Tīrā redzamībā!Par gaisu kādi10-12 km varētu būt!Jā un šis  ir tieši tas verķis kas tai kastē Edimax .Antena gan savādāka tada ka ieovāla bumba stieņa galā!

 

Nu šķēršļi ir tam kaimiņam jo viņš no jau minētās vietas nevarēja paņemt ,tikai signals bijis 10 procenti !Tad nu ir viņiem stacija uzstādīta pagasta centrā un no tās kadus 3Km. caur kokiem  bijis signals 50 procenti! Tā nu viņs  bez ierobežojuma 6 ls. maksā abonēšanu!

 

  Killercompany.Tad tu noteikt esi no SIA PC ABC!?Tas jau bija  vienam paziņam un ateicās jo 15 ls. menesī jamaksā un ātrums tāds kā pie šiem ka par 6ls!

 

ja kļūdos tad dod  ziņu no kadiem avotiem esi!

 

 

 

Labots - defenders
Link to comment
Share on other sites

Mobilos internetus negribi pamēģināt? Tiešā redzamībā no Upīškalna vajadzētu vilkt...

Link to comment
Share on other sites

Killercompany

nē.. neesmu no Ābeces.

Pārstāvu SIA Hansa Internets. Redz, tur jau tā sāls, ka ar edimaxiem var netu dot pa 6ls/mēn. Visa Kuldīga un rajons ar tādiem šaraškiniem pilna. Kvalitāte un stabilitāte nekāda. Bet cilvēki jau diezgan bieži nesaprot, ka pakalpojums ir slikts (zemas kvalitātes), jo labāku nav redzejuši. Diemžēl Kuldīgas rajons (vai tagad laikam novads) ir ļoti spilgts piemērs tam. Arī SIA Hansa Internets mēģināja savus pakalpojumus piedāvāt Kuldīgā, diemžēl virspusēja tirgus izpēte un reklāma atrada tikai uz vienas rokas pirstiem saskaitāmus potenciālos lietotājus kurus apmierināja mūsu cena, tāpēc "Kudīgas projekts" tika pārtraukts. Mūsu cenas kuldīdzniekiem ir kosmoss, lai arī tai pat laikā 150-300Ls vērto iekārtu mēs klientam neliekam atmaksāt/pirkt, saucot to par pieslēguma maksu, kā pcabc un mck. Taču ir arī negatīvā puse. Būsim godīgi, mēs gribam pelnīt, tāpēc ir minimālais līguma termiņš, kas ļauj mums atpelnīt vismaz iekārtas cenu.

 

Jāpiebilst, ka uzņēmumiem, kas izmanto normālas kvalitātes un veiktspējas iekārtas visām cenas ir lielākas nekā minētie 6Ls. Neviens (Kurzemes datorcentrs, Telecentrs, i-link, Infonet, Hansa Internets) privātmājā nepiedāvās TIK lētus pakalpojumus, tāpēc, diemžēl jāsaka, ka ja 6Ls ir tavi griesti tad jāsamierinās.

 

Pārtrauktā "Kuldīgas projekta" dēļ, klientiem SIA Hansa Internets pakalpojums (šobrīd) ir pieejams tikai maģistrālo linku ceļā. Tas būtu no Upīškalna sekojošos virzienos - Zlēkas, Skrunda, Raņķi, Apriķi, Šķēde. SIA Hansa Internets izcenojumi šeit

Labots - Killercompany
Link to comment
Share on other sites

defenders

  Killercompany Tu zini man sanāk zlēkas virzienā bišku aiz Ķimales -par venspils šoseju!Ka tad jūs  skatās uz privatmāju?

 

   

Labots - defenders
Link to comment
Share on other sites

Mārketinga caureja?

Ja viņam tas Edimax ir uzlikts pa saprātīgu cenu un strādā tad nafig likt dārgāku aparatūru? Gribi teikt, ka pret zibeņiem Mikrotiks ir izturīgāks? Ja tev ir pieredze tad zināsi ka ne. Kā arī klienta galā bieži tās Mikrotika fīčas nafig nav vajadzīgas. Kā AP arī tas Mikrotiks īsti neder, licenze ta level 4/5, bet pārējās fīčas nelieto, un kartiņas vienalga brauc mainīt katru mēnesi. Jāliek Cisco (ap 400Ls).

Protams pilnīgi cita lieta ir paprasīt par uzliktu Edimax tik cik par Mikrotik+gada abonēšana... tas skaidri norāda ka kantoris ir appisēju bars.

 

P.S. Un aparatūra nekādi neietekmē tava ISP kopējo trubu

Labots - McB
Link to comment
Share on other sites

Killercompany

Killercompany Tu zini man sanāk zlēkas virzienā bišku aiz Ķimales -par venspils šoseju!Ka tad jūs skatās uz privatmāju?

 

 

 

lasi PM.

 

Mārketinga caureja?

Ja viņam tas Edimax ir uzlikts pa saprātīgu cenu un strādā tad nafig likt dārgāku aparatūru? Gribi teikt, ka pret zibeņiem Mikrotiks ir izturīgāks? Ja tev ir pieredze tad zināsi ka ne. Kā arī klienta galā bieži tās Mikrotika fīčas nafig nav vajadzīgas. Kā AP arī tas Mikrotiks īsti neder, licenze ta level 4/5, bet pārējās fīčas nelieto, un kartiņas vienalga brauc mainīt katru mēnesi. Jāliek Cisco (ap 400Ls).

Protams pilnīgi cita lieta ir paprasīt par uzliktu Edimax tik cik par Mikrotik+gada abonēšana... tas skaidri norāda ka kantoris ir appisēju bars.

 

P.S. Un aparatūra nekādi neietekmē tava ISP kopējo trubu

 

nē nu ja jau edimax sniegtā kvalitāte apmierina un cena normāla tad lūdzu - lieto. es jau nesaku ka noteiktos apstākļos nevar normālu netu dabūt ar edimax. var. visi man zināmie provaideri sākumā lietojuši edimax, cenas dēļ. es arī. a par zibensizturību man jāpasmaida tev. kad sākumā sāku mikrotik lietot tad nevarēju vien beigt čortoties kas tie pa mēsliem ka kartočkas mirst reizi mēnesī (toč kā tu saki). bet nu jau tie laiki pagājuši.. ir gan hardware uzlabojumi, gan hardware risinājumi, gan arī instalācijas risinājumi.

Tos visus īstenībā māca fizika, bet ja tas palaists garām vai tas nav īstais lauciņš tad ražotāji rīko labus seminārus kur parāda jaunās fīčas utt, kā arī atbild uz jautājumiem. tur labi iemāca tevi izsargāties no statiskās izlādes. ubiquity semināros dod iekārtas pa brīvu, a mikrotiks dod alu (nu labi, tikai vienreiz, bet anyway). bet abi dod uz pieredzi bāzētas zināšanas un novērojumus.

 

ā, starp citu es jauneapgalvoju ka mikrotik da best. ja vajag wifi bridge tad doāju ka labākais price/performance ir ubiquity

Labots - Killercompany
Link to comment
Share on other sites

defenders

Kaimiņam  kadus nepilnus 2 gadus nebija problēmas,bet tagat viņš saka ka kutkas nav kartībā jo nets baigi svarstās !Esot tā ka birīžam nevienu lapu nevar atvērt... domājam ka kads  pieslēdzies-Zvanot uz kantori ...tur pasaka ka šādai antenai neviens nevarot pieslēgties...Tad nu beigas ta ritigi ņēma un parbaudīja un jā  atrada kļūdu tai kastē itkā izlaboja ..un piebilda ka laikam tas verķis ejot uz postu  kas tai kastē! Atkal 2 nedēļas gāja un ta pati nelaime klāt!Tā esot pus otris  gadu gājis stabili,bet nu sāk visādi svārstīties!''Laikam EDIMAX iet postā''

Link to comment
Share on other sites

Killercompany

un beigās izrādīsies ka klients to iekārtu ir nopircis un maiņa ir maksas pakalpojums :D .

arī šī problēma nav ja lieto sakarīga kantora pakalpojumus, kam ir ražotāja garantija iekārtām. klientam iekārta tiek nomainīta un viss. bezmaksas. bojātā nonāk garantijā un vēlāk jau atkal pilda savu uzd, bet jau citur, lai klients nav jatraucē atkārtoti.

Link to comment
Share on other sites

defenders

Killercompany-Ja tu pieminēji to ka maiņa par maksu ,itkā aparatūru nopircis !Tad atkal rodas jautājums!Tad kādu aparatūru viņi var savākt nemaksāšanas variantā?

Link to comment
Share on other sites

Nu neredzot līgumu nav jēgs te muldēt par juridisko pus.

Vajag paprovēt tajā Edimaxī ielogoties. Ja var tad pašam nopirkt ko līdzīgu un nomainīt. Viss. Būs lētāk nekā tos [consored] saukt. 

Labots - biivers
Link to comment
Share on other sites

defenders

 Kādā veidā var ielogoties tai  edimax un kas tad labāks būs kad būsim ielogojušies:)?

 

Īsi sakot es personīgi netaisos maksāt par neta ievilkšanu 160ls.un vel jo vairāk ka izrādas ka no lētam detaļām tiek tas ierīkots!Man personīgi vajag tadu kas ka jau killers minēja ievelk bez pieslēguma maksas,tikai laikam līgums gan uz kadiem paris gadiem ir!Man pietiktu ar kautvai 2.gadu līgum saistībām ,bez nekādiem ierobēžojumiem un aukstākais 7ls.abonēšanu!

Labots - defenders
Link to comment
Share on other sites

es grib pa 3 ls internet un bez ierobežojumiem :keep_order:

ko man darīt :keep_order

un lai būtu 100 mbit :meeting:

tik nemēģin man piečakarēt :aggressive:

fufels

tie bij man sapņ

Link to comment
Share on other sites

Killercompany

3ls 100mbit? ventspilī daudzdzīvokļu mājā kooperējoties ar vairākiem purniem kko varētu sabīdīt. gan jau ka rīgā arī.

Link to comment
Share on other sites

Biki no tēmas, (runa par optiku) saprotu, citas cenas, tehnoloģijas, iekārtas, lattelecom lai pieslēgtu daudzīvokļu māju prasa vismaz 30 dzīvokļus un min pieslēguma skaits ir 20%

P.S nebija domāts kā reklāma, bet vienkārši informatīvs avots, lattelecom man liekas bija tie kas bļāva ''internetu katram LV iedzīvotajam...'' jo diemžēl ar virzemes televīziju arī ir norauts Epic fail

Link to comment
Share on other sites

1. Kopš kura laika skaits ir procentos no nezināmas vērtības?

2. Kā tad optikas kabelis no ISP līdz klientam palielinās ISPa kopējo trubu?

3. Kapēc jūs runājat par to ko nejēdzat?

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Mastermind

Tak publicējiet tos "appisējus" visos iespējamos sūdzību portālos, norādot attiecīgās firmas pilnu nosaukumu, logo un juridisko adresi. Izskaidrojiet situāciju cilvēkiem, tieši KĀPĒC viņi ir appisēji un kur ir tas joks, kur cilvēki tiek krāpti.

Aktīvāk sūdzēties un lasīt citu sūdzības un ar laiku viss nostāsies savās vietās, jo, piemēram, ārzemēs ar sliktu reputāciju nekur netiksi! ;)

Bet šeit ar katastrofālu reputāciju (ašš kvadrātā) var tikt saeimā un turpināt zagt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

defenders

 Kurš pateiks ,kādā veidā ''gridi'' antenai var redzēt signāla kvalitāti,kā klients?  

Labots - defenders
Link to comment
Share on other sites

Killercompany, kāpēc Tu uzreiz tik kritiski, ka nevar dot netu priv.mājā apr 6Ls? Manuprāt tā ir normāla cena, protams, ar nosacījumu, ka lietotājs ir izpircis aparatūru un pats par to atbild.

Neminot vārdos, salīdzināju firmas X piedāvājumu ar firmas Y piedāvājumu (X/Y). Parēķināju:

Pieslēguma maksa: 120..160 / 10..40 Ls

Abonēšana: 4..12 / 5,13*..25,64 Ls (* privātmājā no 10,25)

Salīdzinam: 4,3Mbit / 5Mbit = 12 / 20,51 Ls

=12 Ls x 12 mēn + 140 Ls =284 / 20,51 x 12 + 35= 281 Ls (pirmajā gadā)

 

Un jautājums - vai otrajā un turpmākajos gados, lietojot X internetu, man būs jāpērk/ jāmaina 7 Edimax rūteri gadā? :stop:

 

P.S. Varbūt ir vērts piedāvāt klientiem iekārtu pirkt, bet abonēšanu atlaist lētāk?

Link to comment
Share on other sites

Lattelecom optiku uz vairaakiem purniem sadalot, pa 3 lati var iegūt pat līdz 200 mbit/s. 14,90 + elektroenerģijas izdevumi sadalam uz 6 kakliem un sanaaks no katra pat zem 3 ls. Tai briidi kad tie 5 ir prom tam vienam paliek viss traffiks. :)

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Par optikas zonā esošajiem jau šeit neiet runa. Pašam mani ir optika. Šeit subprovaideri cīnās par pēdējiem samurajiem ārpus ātrgaitas interneta zonām. Diemžēl mūsu mazajā valstiņā ar vēlmazāku iedzīvotāju koncentrāciju perifērijā tā ir vēljoprojām aktuāla problēma.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Killercompany

Kurš pateiks ,kādā veidā ''gridi'' antenai var redzēt signāla kvalitāti,kā klients?

 

paskaidroju tev jau, ja nemaldos, trešo reizi. "gridi" ir daudzskaitlis. cik tad tev tur to gridu ir? vsk = "grids", pamatskolas tēma.

otrkārt varbūt pamēģini tv antenai paskatīties signālu :D ? iekārtā jāskatās signāls nevis antenā. Un arī kā to izdarīt tev ir paskaidrots jau. Atkārtošana, protams, zināšanu māte - varu paskaidrot arī 4to reizi ja vajag.

 

Killercompany, kāpēc Tu uzreiz tik kritiski, ka nevar dot netu priv.mājā apr 6Ls? Manuprāt tā ir normāla cena, protams, ar nosacījumu, ka lietotājs ir izpircis aparatūru un pats par to atbild.

Neminot vārdos, salīdzināju firmas X piedāvājumu ar firmas Y piedāvājumu (X/Y). Parēķināju:

Pieslēguma maksa: 120..160 / 10..40 Ls

Abonēšana: 4..12 / 5,13*..25,64 Ls (* privātmājā no 10,25)

Salīdzinam: 4,3Mbit / 5Mbit = 12 / 20,51 Ls

=12 Ls x 12 mēn + 140 Ls =284 / 20,51 x 12 + 35= 281 Ls (pirmajā gadā)

Un jautājums - vai otrajā un turpmākajos gados, lietojot X internetu, man būs jāpērk/ jāmaina 7 Edimax rūteri gadā? :stop:

P.S. Varbūt ir vērts piedāvāt klientiem iekārtu pirkt, bet abonēšanu atlaist lētāk?

 

nesapratu tavu aprēķinu beigas, kas tie pa 140ls x firmai un kas tie pa 35ls y firmai. un 7 gab edimaxi gadā ir OK :D .

bet ja negribi mainīt edimaxus - zvani firmai kur strādāju un prasi pie tel vadību, saki ka gribi pirkt iekārtu. sarunāsim. tā NAV problēma no mūsu puses. Izpirksi iekārtu, dabūsi lētāku abonēšanu. Iekārtu vari arī pirkt jaunu no izplatītāja ar garantiju (tā būs lētāk). iekārtas izpirkšanas gadījumā arī ierīkošanu vari veikt pats tādējādi arī pieslēgšanas summu samazinot līdz minimumam (nullei?).

tikai atceries, ka pašam būs jānodrošina iekārtas apkalpe (ja tādu savajadzēsies) un konfigurēšana, vai arī par to jāmaksā. Ja pats to vari un spēj, vai pazīsti kādu kas tev to izdara - būsim priecīgi iedot IP adresi lai vari lietot internetu.

Link to comment
Share on other sites

marizo

Neuzrakstīju, ka tās ir vidēji ierīkošanas izmaksas abām firmām.

Par vairāku Edimaxu cenu jau var atļauties nopirkt neEdimaxu. ;):D

 

Cik zinu - Tavai firmai nav antenas uz manu pusi. Es jau vienreiz interesējos un saprotu, ka ar mani vienīgo nav jēgas ķēpāties.

 

Varbūt esmu vienīgais tāds, bet man daudz ko gribas izdarīt pašam un negribas lieki pārmaksāt. Varbūt tāpēc mani var uzskatīt par kašķīgu un sīkumainu. Bet es tāds neesmu - nemēdzu traucēt ISP (šajā gadījumā) par sīkumiem.

Link to comment
Share on other sites

Killercompany
(labots)

nez kā no vadības puses un citu lietotāju puses, bet no manas, kā servisa darbinieka, puses - ka tik vairāk tādu būtu (protams, ja var nevis gribas darīt).

a to jau ZB tie klienti kas zvana tāpēc ka monim izšķirtspēja nomainījusies, failiem paplašinājumus pēkšņi rāda, dns neiet, java update reminder parādījies.

tad vēl visiem logi nez kāpēc pa tabulām saucas. "kaukāda java tabula izleca un izmeta mani no fermas". tiešām zb jau šitie teksti. :D

kad paskaidroju, ka "izmest" var tikai laupītāju no bankas vai vecu desu no ledusskapja tad apvainojas

Labots - Killercompany
Link to comment
Share on other sites

marizo

Kaut gan man ar klientu atbalstu nav bijusi gandrīz nekāda saskare, tomēr pēc dzirdētiem nostāstiem saprotu, ka reizēm šķiet vieglāk kaut pa jumtiem kāpelēt, antenas montējot, nekā pa telefonu konsultēt. :D Bet tā jau pavisam cita tēma.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...