Jump to content

Mērce gaļai aļa karbonādei


cash^
 Share

Recommended Posts

Atkal es ar garšvielu jautājumu. Šoreiz interesē mērce gaļai. Vakar, pētot Rimi atlaides, ieraudzīju Spilvas Steika mērci un nolēmu doties pakaļ. Mazajā Rimi nebija, tāpēc paņēmu Spilvas Franču mērci. Godīgi sakot, lielu atšķirību no kečupa nemanīju. Lai nākamo reizi nebūtu atkal jācieš vilšanās, jautāju pēc padoma - iesakiet kādu garšīgi mērci gaļai, konkrētāk, cūkas karbonādei. Vēlams saldskābu. Ideāls piemērs būtu Mc'Donalda saldskābā mērce.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Gestapo variants - tas pats ketčups ar ononāsiem. Feinās gaļas mērces aļa kūpinājums un svīt&sauer ir Santa Maria garšvielu plauktos, pildītas pudelēs. Bet nu tur par 100 vai 150ml tiek prasīti ap 4Ls.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

UZmeistaro kreejuma meerci. Vajag tik nedaudz elju, miltus, uudeni, kreejumu un Vegetu. Ljoti vienkaarshi pagatavot, leeti un garshiigi.

KAtlinjaa ielej nedaudz elju, piemet klaat eedamkaroti miltu, kaadu briidi sildi, intensiivi maisot, lai milti nepiedeg. Es parasti uudeni uzvaaru teejkanaa atseviskji, bet tas nav nepiecieshams, nezinu, skjiet aatraak gatavojas, jo vajag apmeeram litru uudens. To gruuti pateikt. KAd milti izkarseeti nedaudz, uzmaniigi lejam klaat uudeni, ljoti intensiivi maisot, lai nepaspeej rasties kunkuljji. Tajaa briidii gan mazliet pliitij temperatuura bij jaapagriezh nost. Lejam klaat uudeni, nu, liidz briidim, kad saak veidoties pusskjidra masa. PAshaas beigaas piegaazham kreejumu, vismaz eedamkaroti. PAr daudzumu nevaj baidiities, jo vairaak, jo labaak, bet ne pa daudz. Atgaadinu ka visu laiku meerce ciitiigi jaamaisa, pauzes nevar taisiit, buus auzas. Taa ka visam jaabuut sagatavotam, lai ar vienu roku maisi, ar otru kraamee visu katlaa. Peec kreejuma pievienoshanas, piemetam klaat Vegetu, taa lai shii paliek viegli dzeltena. Taa gan gaumes lieta, stiprumu jau var notesteet uz meeles... . Tad tik, mazliet mieriigaak maisot, pagaidam pirmos burbuljus un vaacam nost no pliits.

 

Veikalaa meerces neesmu pircis, shii man skjiet vienkaarshaakaa, leetaakaa un garshiigaakaa (par gaumi nestriidas). Pie karbonaadeem, vienkaarshi eleganta ir kreejuma meerce. Atvainojos, bet neesmu nekaads staastnieks. JA buutu iespeeja, vareeu dabaa paraadiit kaa vinju taisiit. IZstaastiit man ir gruuti, taapeec taads murgojums. PArasti visu taisu uz "čuju".

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc labai gaļai tomātu mērci??

 

Ja jau ļoti gribas, tad ir Vorčesteras, Tabasco, utt.

Link to comment
Share on other sites

Tā nav adžika, bet adžikas mērce (sastāvs:tomātu mērce, visvisādi dārzeņi, pipars u.t.t.)

Apm. 0,70 - 80 sanķi 250gr. burka, atkarībā no ražotāja

Es no šīs pēdējā laikā esmu kļuvis atkarīgs :)

post-63755-12703275258_thumb.jpg

Labots - ervis
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Kāpēc labai gaļai tomātu mērci??

Ēdu tā kā man garšo. Un garšo man ar mērci ("labā" Rimi gaļa). Uz tirgu nesanāk doties tik bieži, cik vēlētos.

Būs jāiečeko cik Super Netto maksā Santa Marias mērces. Varētu būt tas, ko meklēju.

Labots - cash^
Link to comment
Share on other sites

UZmeistaro kreejuma meerci.

 

Kur Tu anglijā krējumu pērc? "Creme fraiche" nav īsti tas.

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

No manas pieredzes - makten laba gatavošana sanāk ar pussintētisko/sintētisko/herviņzin kādu Spilvas citronu mērci. Piesper klāt cepot vai klapējot gaļu, i beigās man tik prasās drusceņ pipara. Vairāk neko.

 

Par tabasko runājot - kāds zina kaut ko jaudīgāku par sarkano tabasko mērci? a to jau uz vienu ēdienreizi aiziet bezmaz vai 1/4 mazās ampulas.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kur Tu anglijā krējumu pērc? "Creme fraiche" nav īsti tas.

 

 

Zinu, tomeer ir polju veikali, kur var dabuut normaalu kreejumu. Esmu gan pieradis jau pie kreema arii. Veel mazliet pakult un buus sviests :)

 

Viena no lietaam, kas pietruukst ikdienaa, iisti LV pelmenji.

Link to comment
Share on other sites

Kuri tad pie mums tie normālie pelmeņi? Jau pāris gadus nav ēsti labi ;(

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu, paaris gadus ar neesmu bijis LV. Biezputra miiklaa ar nav issti normaali pelmenji.

Eh, sanaak iejaukshanaas citaa topikaa, tomeer, mosh kaadam ir kaada laba pelmenju recepte? Gribas ko liidziigu standarta LV pelmenjiem. n_c?

Link to comment
Share on other sites

Kuri tad pie mums tie normālie pelmeņi? Jau pāris gadus nav ēsti labi ;(

 

 

Cik nu labi ne labi, man garšo "Sibirskije" ar medvedu virsū, 700g kauč kāds 1,40 laikam. Vēl jau var "Pelmeņos" noprovēt kas iet pie sirds, kauč gan ideālākais variants taisīt mājās & pašam savu gaļu un garšvielas pēc vajadzības.

Labots - Red
Link to comment
Share on other sites

 

Par tabasko runājot - kāds zina kaut ko jaudīgāku par sarkano tabasko mērci? a to jau uz vienu ēdienreizi aiziet bezmaz vai 1/4 mazās ampulas.

 

 

 

Jalapeno neesi meginajis. Ta gan nav merce, bet ass pec vella. Man burcina gadu iet.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Spilvai bija tāda mērce, no sērijas "Dressingi", Steika mērce. Jebšu mērču mērce steikam, bet der pilnībā visam kas nav salds.

Link to comment
Share on other sites

Par tabasko runājot - kāds zina kaut ko jaudīgāku par sarkano tabasko mērci? a to jau uz vienu ēdienreizi aiziet bezmaz vai 1/4 mazās ampulas.

 

Mosh sweet chili 0,7 l blumbelees, mana milakaaa zlurga

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
mājas tirāns

garām garām garām :)))

- man no studiju laikiem krievu gadsimtā tāvēja atmiņā sarkana mērce ko grilvistņu ēstuvē savā laikā deva pie cāļa tabakā :))

tad pa dažādu tautu virtuvēm grozoties atradu īsto smeķi, tad atkal parāva slinkums un bijha cerība to visu dabūt caur burciņām no lielražotājiem - BET - lielražotāja uzdevums ir savu mērci notirgot arī 5 gadus pēc saražošanas - tāpēc - ja paskatīsies gan uz Spilvas gan Pūres burziņām - acis pargiezīsies no visiem E un citām ķīmijām.

 

Tātad mans piegājiens:

- ņemam 1-2 litru katliņu un liekam uz pļīts uz nelielas liesmas. Lai nepiedegtu , iešaujam vienu tējkaroti labaš olīvu ēlla s(labs labu nemaitā)

- iegāžam iekšā iepriekš blōdinā atjauktu ar ūdeni tomātu pastu (nevis SULU - kura tāpat tiek taisīta ar ķīmiju, bet gan naturālu tomātu pastu.) vislabākais ja izdodas iegūt moldāvy vai citu dabas bērnu ražojumu, kuri ķīmiju vēl nepazīst, bet var ņemt arī citas - galvenais - pastai ir jābūt biezai , tumīgai un bez kādām piedevām. laba pasta ir tāa, kura atvēra pēc pāris dienām burciņā sāk pelēt !! tātad ķīmija nav klāt... ūdeni piešajam parasto bez izvirtībām un tik daudz lai ir vidēji paškidrs maisījums

- tālāk jau strādā garšaskārpiņas - es parasti iemetu 2-3 melnos pipraus (sastampātus) , 2 lauru lapas, 2-5 kaltētus čilli piparus (ja gribi asāku, liec ar visām sēklām), vienu citronzāles stiebru )sadaizītu) bīškīn iegrieztu ingveru, tad nedaudz sāli un cukuru

Papildus var variēt ar kaltētu paprikas pulveri vai ķiplokiem bet tā jau ir spēle

- pavāram , kamēr uzmet burbuli un vārām uz lēnas uguns tik ilgi, kamēr paliek biezs.

- tad ņemam sietu un ar karoti to visu spiežam cauri, kamēr dabūjam karstu škidru sarkanu suliņu (nekāds tabasco te nav vajadzīgs !!!)

ja grib Taizemes gaumē, var peišaut klāt ēdamkaroti etiķi un vieglo sojas mērci ...

- lejam to visu mērces traukā un iegriežam ieķsā sakapātus lociņus

 

mērce ir asu asā smaržiģa un dullu padaroša :))

- ir bijis tā ka gaļa paliek neapēsta bet mērces trauks ir izlaizīts (tā jāēd kamēr ir karsta )

tālūk!!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...