Jump to content

Viss par un ap Latvijas televīziju pagātni/tagadni/nākotni


Dexs
 Share

Recommended Posts

Neesmu pārliecināts, ka bildes pievienosies (neesmu pārāk gudrs tehnoloģijās :D) bet mani šīvakara novērojumi ir šādi:

 

RTL (kas, iespējams, var tikt uzskatīts par prime vācu kanālu)

min: 2155

max: 4251 

average: 2876

audio: 196

 

LTV1


min: 1975

max:6725 

average: 3395

audio: 205


 

A vot joprojām nesaprotu gaudas par slikto Viasat kvalitāti, vēlāk, ja būs laiks, ieskanēšu un vēlreiz pārbaudīšu Das Erste un ZDF, cerams, ka atmiņa mani nebūs pievīlusi.

 

post-86312-0-32656100-1358270496_thumb.jpg

post-86312-0-93853600-1358270564_thumb.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

LTV1

min: 1975
max:6725 
average: 3395
audio: 205

 

Šitas točna nevar būt no satelīta. Audio ir 192 nevis kaut kāds 205, un tāds peak LTV1 nav bijis nekad. Līki kaut kā mēri vai nezinu. Kas tas par 383 uz audio celiņa arī nesaprotu.

RTL neņem no 13E (Šveices versija)? Tur parametri bija daudz sliktāki.
Labots - Dexs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Cik ilgi vēl LTK ir monopols virszemes apraidē? Vaitad līgums nebija līdz 2013. gadam? Tad varētu cerēt uz kādiem uzlabojumiem kompresijas ziņā.

Link to comment
Share on other sites

Jau nolēma, ka no 2014 bezmaksas kanālu raidīšanu pārņems LVRTC un par 230k gadā, vai kā tā aptuveni (3x mazāk tātad nekā tagad). Konkurss būs uz maksas kanālu operatoru, un arī tur pieņēma, ka būs viens, nevis vairāki uzvarētāji.

Link to comment
Share on other sites

@dexs: RTL no 19 grādiem.

paskatījos Das Erste un citus vācu kanālus, pa lielam var teikt, ka leģendas par anormālo bitreitu ir tikai leģendas, piedod, Didzi. Vienīgasi kanals, kas izlec ir Das Erste, ZDF ir tikai par kapeiku labāks kā LTV (3300 vs. 3800), vēl 2 bildītes saldajam ēdienam ar bitreitiem ap 2k un zemāk.

post-86312-0-19162700-1358272839_thumb.jpg

post-86312-0-05100500-1358272848_thumb.jpg

post-86312-0-50604900-1358272859_thumb.jpg

post-86312-0-02675900-1358272867_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zimbabwe, nezinu, kur Tu to RTL atradi, bet no Astras īstais iet ar divreiz liekāju bitraitu. Jāatdzīst, ka vienlaicīgi no Astras nāk vairākas RTL programas un dažam tiešam bitraits zems. Tas baigi labi palīdz novērtēt vienu un to pasu bildi ar dažādiem bitraitiem. Kapēc ir vairakas vienādākas programas, tā i neesmu pētijis.

 

 

Ar vairākām programām ir tā un viena un tā pati nāk ar dažādiem bitraitiem. Es protams esmu izlasījis labākos variantus

 

 

 

 

Es tak tos datus ne no pirksta izzīdu, bet no drīma norakstīju.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Didzi, pats redzi, ka tas ir Enigmas bitreita mērītājs, es nevaru apgalvot, ka tas ir precīzs līdz 3 zīmei aiz komata, taču ciparus rāda un, skatoties LV kanālus, cipari ir ticami. RTL ir ņemts no 12188 H (89 transponderis) un tur tas zvērudārzs vienā stobrā ir līdzīgs kā SES: 12 tv kanāli + 1 radio.

Link to comment
Share on other sites

Man patreiz LTV1 rāda  no 1692 -4467kb/s  skaņa tiešam 192kb/s Augstāk gan patreiz neuzrauj.  Bilde tīri neko.

Link to comment
Share on other sites

Bilde tīri neko.

 

jēē...tomēr ir reklāmā apsolītā kvalitātes uzlabošanās :D  

 

p.s. varbūt tomēr der atslābt un kādreiz vienkārši paskatīties TV, nevis domāt, ka kāds bitreitu dod par mazu un citas muļķības.

Link to comment
Share on other sites

Nu bet es tak arī skatos tieši bildi. Ne jau speciāli birtaitu lūru, bet kad hokejā vairs šaibu nevar ieraudzīt, vai koncertā prožektori kubikos mirguļo, tad sāku tam pievērsties.

Zimbabwe, es  tikai konstatēju faktu un arī saprotu, ka visa pamatā ir bizness un nauda. Ja bizness iet un skatītāji apmierināti, tad ko es varu teikt. Neesmu es Viasata klients un arī nekad nebūšu. Es jau vairāk cepos par Lattelekomu, LVRTC un virszemes apraidi. Tā notiek arī pa manu naudu un man ir tiesības prasīt kvalitāti.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

zimbabwe - jau teicu iepriekš, nu kāda jēga no liela bitreita scenos, kur to neprasa? :D Paskaties peakus lielajos šovos, kad krīt konfeti utt. Tad būs pat 7-8 Mbps. Savukārt LTV1 augstāk par to 4,5 neuzleks nekad, jo tā ir uzlikta kā robeža. Bez tam, visi LV kanāli ir 544 x 576, kamēr visi vācieši ir 720 x 576.

Par LTV7 ar statisko 2,3 (un te nekas neleks, jo CBR) un 128 kbps skaņu pat neizteikšos.

 

Piekrītu par TV skatīšanos un atslābšanu par bitreitiem, taču, nav jau ko skatīties tajos LV kanālos arī. Vāciešu "Schlag den Raab" gan Pro7 cenšos skatīties regulāri (ja nevaru redzēt, iescheduloju ierakstu). LV līdz tādam līmenim augt (nē, es šeit pat neminēšu 3,5 miljonus eiro, kurus decembrī paņēma viens no spēles uzvarētājiem), bet vairāk domāju kvalitāti kādā arī saturiski tiek domāti entertainment šovi. Mums kaut kā parasti viss aprobežojas ar dziedāšanu (nav jau slikti, es pats dziedu korī, bet nu... kamōn, tas ir labākais, uz ko mums producenti ir spējīgi?)

Link to comment
Share on other sites

@Dexs, vienreiz tas bija jāpasaka, ka Viasat, it kā zemie bitreiti, nav nemaz tik zemi un ir daudz vairāk piemēri atrodami, taja pašā Vācijā, kas rāda vēl sūnaināku bildi. Pietiks ņaudēt, no satelīta diez vai kādreiz mēs kāds redzēsim labu LV kanālu bildi, tikai apmierinošu. 

BTW, man ir aizdomas, ka pēc tam, kad LVRTC sāks raidīt FTA kanālus, nekādi brīnumi ar bitreitu arī virszemē nenotiks.

Link to comment
Share on other sites

taja pašā Vācijā, kas rāda vēl sūnaināku bildi.
:sarkasms:

Tad ko Tu saki par 128 kbps skaņu (atvainojos, džinkstoņu)? :D Tāda taču nav pat tiem sliktajiem vāciešiem! :D

 

Ar LVRTC maiņu arī domāju, ka jā, nekas baigi nemainīsies. Jūs domājat Lattelecom kaut ko tur tagad tehniski būvēja? Nē takš! Hannu + LVRTC. Tikai piķi LTC paņēma.

Link to comment
Share on other sites

Tad ko Tu saki par 128 kbps skaņu (atvainojos, džinkstoņu)? Tāda taču nav pat tiem sliktajiem vāciešiem!

 

ja tev ir vēlme kaut ko salīdzināt, tad ieslēdz arābu kanālus un salīdzini ar tiem, man liekas, ka tur, neskatoties uz audio bitreitu, skaņai pie dzimšanas jau THD ir >20% 

Link to comment
Share on other sites

Sveiki.

Ir redzēts, ka platekrāna bildi iegūst 4:3 formāta bildei uzliekot izplūdušas, mazliet piezūmotas malas, kas atkāto bildes malas (kādi 5%) . Latvijas kanālos tas nav redzēts.

Manuprāt tīri OK risinājums. Tak varēja to lietot un būtu NEMAINĪGS 16:9!

Nepaceļami dārga šāda aparatūra????

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau, ja piestrādā, tad no 4:3 uztaisa nesliktu bildi. Krievi  filmu septiņpadsmit pavasara mirkļus pārdzina uz 16:9 un pat fīreru izkrāsoja Tas ir baigais čakars, jo jāskatās katra konkrēttā bilde un japārkadrē. Protams, HD neuztaisīsi, bet ar profesionāliem aparātiem tīri smuki sanāk.

 

17 pavasara mirkļi ir filmēti uz kinofilmas, līdz ar to pārkadrēšana no oriģinālā 4:3 formāta uz 16:9 ir salīdzinoši pupu mizas - ieskenē negatīvu gana lielā izšķirtspējā un aidā - nekādus kvalitātes zudumus tur ar aci neredzēt. Šajā gadījumā problēmas var sagādāt tikai kompoziconālie jautājumi, jo filmējot 4:3 kadra kompene var gadīties arī tāda, ka kaut ko nogriežot no augšas un apakšas, kadrs paliek kropls/zaudē būtisku informāciju.

 

Bet 4:3 SD video bildi jēdzīgi pārkadrēt uz 16:9 gan var izrādīties jātne.



Ir redzēts, ka platekrāna bildi iegūst 4:3 formāta bildei uzliekot izplūdušas, mazliet piezūmotas malas, kas atkāto bildes malas (kādi 5%) . Latvijas kanālos tas nav redzēts.

Nezinu, kā tu, bet es šādus risinājumus esmu redzējis tikai mākslas filmas, aļa izņēmuma gadījumos.

Ja šādu praksi piekoptu TV ikdienā, tad drīz vien visas Zinaīdas un Jevpalampādijas no sādžām domātu, ka viņām teļļuks saplīsis un miglubildi rāda.

Link to comment
Share on other sites

Kas kabeļos notiek ar LV kanāliem? Visi ņem no Virszemes un spiež signālu tālāk kā jau kurš? Baltkomam tak vienu brīdi LNT grupas kanāliem diezgan smuki bitreiti bija (lai gan arī MPEG2 ar laikam baaigi veco enkodera versiju).

 

Baltcomā LNT un LTV programmas nenāk no VTV, bitreits ~6 Mbps uzlec, daļai ārzemju kanālu kvalitāte arī laba (vācu, RAI, eirosporti), bet TV3, TV6 tiek ņemti no Viasata - te nu "kvalitāte" pamanāma bitreitu nepētot. 

Link to comment
Share on other sites

Ko LTV1 dara ar to 16:9, jo brīžiem attēls ir šaurāks kā tam būtu jābūt, tas labi redzams, ja attēla lejā iet informācijas lente.

 

zzgq0uto15rwh1v45qa.jpg

Labots - Touareg
Link to comment
Share on other sites

 Nez, neko tādu, vismaz vakar, neievēroju, vakarā papētīšu (no rītiem prātā nenāk TV skatīties, izņēmumi ir tikai F1 vai Olimpiādes tiešraides). Katrā ziņā pati bilde ir 100% pareiza - tas redzams gan pēc burtiem, gancilvēku sejām un citām detaļām. Acīmredzot titru joslai ir kāda rezerve, bet - kā šitā bilde ir iegūta? Visticamāk, uz normāla 16:9 TV josla paliek ārpus redzamās daļas, bet te izskatās, ka skatīts uz kaut kā ar 4:3 režīmu.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Tāda tur viņa ir grafikās (bija arī 4:3 režīmā). Neredzu no viņas jēgu, bet varbūt kādos momentos tiek izmantota, nezinu.



Ja 16:9 ieslēgts overscan, tad jā, viņai paliks redzama tikai daļa - tas, lai burtus nenogriež, kas "slīd" nedaudz augstāk.

Link to comment
Share on other sites

Kāds ir atkal pārāk burtiski ievērojis title safe area, kas ir ~10% no bildes, normāls, domājošs grafiķis būtu vienkārši paturpinājis zilo uz leju un nevis veidojis pelēku strīpu, kas lec ārā visos skatīšanās režīmos, gan 16:9 platekrāna TV, gan 4:3 letterbox variantā.

Link to comment
Share on other sites

Es domāju, ka tas ir tāds gļuks, kamēr LTV tiek veikti eksperimenti un pielāgošanās. Nav pamata satraukumam. :)

 

Vai kāds nezin, vai Dziesma 2013 (latviešu eirovīzija) tiks filmēta HD?

Link to comment
Share on other sites

Domāju, ka tagad viss kas vien iespējams tiks filmēts HD. Dziesmu svētkus šī gada vasarā ieskaitot.

Link to comment
Share on other sites

Dziesmusvētkos ar vienu  PTS ir parmaz. Pats esmu dziesmusvētkos strādājis un nav iespējams piemēram nofilmēt gājienu un pēc tam novākties- uzkrauties uz vakara koncertu. Tāpat, dziesmu un deju koncerti notiek vienlaicīgi.

Link to comment
Share on other sites

Didzi - vakara koncertam ir jādod prioritāte. Lielākie koncerti vienlaicīgi nenotiek.

Gājienu var arī SD safilmēt. Lai gan, man liekas, ka ne visas LTV PTS ir pat 16:9. Nu man jau liekas, ka lielais deju koncerts Daugavas stadionā un Mežaparka noslēgums ir jāfilmē HD točna! Lai paliek nākamajām paaudzēm. Pārējais pagaidu apstākļos var būt 16:9, bet var jau igauņus arī pasaukt, ja kas! :D

Link to comment
Share on other sites

Daudz kāds no jums skātas desmit gadus vecus dziesmusvētkus :sarkasms: Maksimums  internetā kautko palūrēs iekš YouTube briesmīgā kvalitātē. Faktiski jau vecie SD Betacam ieraksti ir augstā kvalitātē, bet neviens  tos tādā kvalitātē neredz, jo TV translācijas kanāls visu sačakarē ar savu kompresiju. DVD arī salīdzinājumā ar analogo betas kvalitāti ir miglubilde. Es  nesaku, ka nevajag HD filmēt, bet prakse pierāda, ka to bildes kvalitāti baudīs tikai režisors pie videopults :sarkasms: Nav jau Latvijā nekādu iespēju to HD labā kvalitātē parādīt un diez vai arī būs.

Link to comment
Share on other sites

Nu filmēt HD ir jēga tikai, ja no tā ir doma taisīt Blue Ray, ne jau DVD.   Eirodziesma 100% nefilmēs HD - tajos datumos Arēnā ir Olimpiādes atlases turnīrs hoķī, bildi ņem Eirosports, BBC, Francija un hvz kas vēl - un pieprasa HD.

Link to comment
Share on other sites

Daudz jūs pazīstat dziesmusvētku koncertu fanus, kuriem mājā Blue Ray atskaņotāji un kuri pirks tos diskus :sarkasms: ? Disku izdošana jau pašā saknē būs nerentabla. Ja kāds gribēs dziesmusvētkus ierakstīt, tad mājā dekoderī iespraudīs flešku un ierakstīs, bet paši saprotat kādā kvalitātē. Tie laiki, kad cilvēki diskus pirka, ir pagājuši. Filmēt protams vajag HD, tikai kā to materišlu nogādāt pie skatītāja?

Link to comment
Share on other sites

Ieleja, nu bet kurš dalībnieks pirks to BR. Sametīs pa "rublim", nopirks uz kolektīvu vienu disku un tālāk jau pārrakstīs cik vajag. Šitam esmu gājis cauri. Tā ārzemju latviešu paaudze, kuriem interesē dziesmusvētku ieraksti, diemžēljau ir apmirusi.

Par fudbola kanālu var tik pasmaidīt. Neesmu gan manījis interesantus, pasaules klases mačus, kurus būtu vērts skatīties. Labi, es sportu vispār neskatos, bet zinu, cik izmaksā spēles translācija. Mūsdienās jau tehniski nav problēmu izveidot TV programu, bet  orģinalsaturu tai kanālā nodrošināt gan nav iespējams. Nu nav Latvija tādas naudas, lai kaut vienu programu normāli uzturētu un tai būtu orģinālraidījumi. Tas maksā vājprāta naudu.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
... Filmēt protams vajag HD, tikai kā to materiālu nogādāt pie skatītāja?
 

 

Izmantot internetu. Gan jau ir arī iespējams izdomāt, kā no tā kādu simbolisku naudiņu iekasēt. Par lielu naudu gan neies cauri.

Bet arī izmaksas tādam projektam nebūs kosmiskas.

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, ka mūsdienās būtu tikai normāli, ja varētu internetā nokačāt kaut dziesmusvētku ierakstu augstā kvalitātē. Galu gala tas ir valsts pasākums un filmē to LTV par mūsu naudu.  Ņemot vērā, ka taisās pa baigien ļimoniem taisīt kautkādu interaktīvu padarīāanu  internetā, kur radio un TV būs apvienoti, tad uzlikt pa to naudu serveri jau nu točna var.  Nu jā, mūsu valstī  tāds serveris mazāk par miljonu nemaksās :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Filmēt vajag HD. Nākotnei! Tā jau nu galīgi nebūs, ka vēlāk to ierakstu nekur vairs nespēlēs. Ja vēl tagad laiku pa laikam izmanto arhīva materiālus pat no Dziesmu svētkiem, kas notika vēl padumjajos laikos, tad nākotnē 100% tas materiāls daudz kur tiks izmantots un kaut kādas daļas vai pat viss koncerts pārraidīts vēlreiz.

 

Ja nesaglabās kā HD, tad varēs sēdēt un čīkstēt - oj, ku forši dziesmu svētki, bet diemžēl tikai SD.

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, ka mūsdienās būtu tikai normāli, ja varētu internetā nokačāt kaut dziesmusvētku ierakstu augstā kvalitātē. Galu gala tas ir valsts pasākums un filmē to LTV par mūsu naudu. Ņemot vērā, ka taisās pa baigien ļimoniem taisīt kautkādu interaktīvu padarīāanu internetā, kur radio un TV būs apvienoti, tad uzlikt pa to naudu serveri jau nu točna var.
Jau dažas lapas atpakaļ rakstīju kā to dara norvēģi (NRK) - ar torrentu palīdzību. Nevajag pat serveri, tikai ātru internetu, un Latvijā tāds ir.
Link to comment
Share on other sites

Iepriekšējiem Dziesmusvētkiem DVD bija. Vismaz lielkoncerts.

Pašam mājās stāv.

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

Man laikam ir Virszemes TV (toreiz vēl MPEG2) ieraksts kaut kur. No jauniešu svētkiem ir jau MPEG4 DVB-T ieraksts. Šogad gan jau arī taimeris būs jāuzliek, jo skatīties tiešraidē vienkārši fiziski nevarēšu - kādam taču tur arī ir uz dēļiem jādzied! :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

@Didzis Pirmkārt ir Blu-ray, nevis Blue Rey ;) Tos zilo disku atskaņotājus var iegādāties jau par 60 Ls ... kādas problēmas. Saknē te ir lieta tāda, ka ir dažādi cilvēki - vieniem 10 gadus veci dziesmusvētku ieraksti liekas nekam nevajadzīgi, bet citiem tas ir svētumu svētums. Iedomājies, ja pēc gadiem varēs HD kvalitātē un ar pilnvērtīgu realitātes sajūtu baudīt Dziesmusvētkus, ne tikai kā svētkus dziesmai, bet arī kā vēstures liecību - izjust atmosfēru, un iegrimt atmiņās! Tas ir svarīgāks par visu! Šajā jautājumā nevar paļauties uz to, ka vienam patīk, bet otram nē - jādara ir maksimālais un pēc pilnas iespējamās programmas - lai nākotnē nevajadzētu nožēlot, ka kāda auna dēļ nav iespējams iegūt vajadzīgo materiālu.

Labots - Laurijs
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...