Jump to content

Lattelecom virszemes TV (1. turpinājums)


Pirkss
 Share

Recommended Posts

jacobs - tas biški par traku man :D

Nebūs vietas uz kāta. Normālu decimetru antenu, kura būtu labāka par poļu antenu. Šobrīd tiek izmantots arī pastiprinātājs, jo garš kabelis (> 25m).

Link to comment
Share on other sites

Kads zin, kas tas ir par joku, ka katru reizi iesledzot TV6, televizors pats parsledzas uz mistisku ''14:9 ZOOM!''? Iesledzot citu kanalu, automatiski parsledzas uz parasto formatu. TV ir pavecs PHILIPS CRT un tadas opcijas, saglabat formatu katram kanalam nav, tadad tur laikam STAR's to taisa? Turklat neesmu vienigais, kam ta notiek.

 

Man bija tas pats ar sony crt tv. Nomainīju dekoderi un tagad viss ok.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

jacobs - tas biški par traku man :D

Nebūs vietas uz kāta. Normālu decimetru antenu, kura būtu labāka par poļu antenu. Šobrīd tiek izmantots arī pastiprinātājs, jo garš kabelis (> 25m).

 

1. Iespējams ka problēmas rada tieši pastiprinātājs!

2. Decimetru uztveršanā - tā pat kā SAT uztveršanā brīnumi nepastāv un diemžēl antenas jūtība ir proporcionāla viņas elementu skaitam, jeb izmēram....

Link to comment
Share on other sites

No Viesītes šovakar pamanīju, ka Reģionālās TV testa kanāla vietā iet Vidusdaugavas Televīzija.

Vakardien vēl nebija. Kvalitāte labāka nekā Vidzemes televīzijai, kura nez no kurienes feedu ņem.

 

http://www.apollo.lv/portal/news/articles/204455

 

 

Ciparu apraidei pievienojas arī reģionālā Vidusdaugavas TV

 

Link to comment
Share on other sites

Man prieks par Vidusdaugavas TV, jo viņiem tiešām ziņu bloks ir visai interesants, gan par notikumiem novadā un tā apkārtnē.

Pārraidi ar LZK gan neesmu redzējis, bet laikā, kad retranslēja Euronews un pat TV3 ļoti sen atpakaļ gan.

 

Ronalds - bez pastiprinātāja arī ir mēģināts, ar salāgošo platīti - rezultāts vēl sliktāks un signāls vājāks. :(

Link to comment
Share on other sites

Igauņi vienmēr eirovīzijas dziesmu konkursos subtitros rāda dziesmas tulkojumu. 

 

Reizēm gribas saprast par ko dzied.

 

Un filmās arī, ja zem subtitriem kas rakstīts, tad tie palec uz augšu. 

 

:)

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Par antenām man jautājums - kura varētu būt vislabākā decimetru antena tāluztveršanai?

 

Es visiem iesaku šīs http://www.iskra-tela.si/img/pc/DTXantene_%20Slo.pdf un neviens vēl nav sūdzējies. Zinu, ka arī Didzis domā līdzīgi.

Uzskatu, ka šitām ir ļoti laba kvalitāte par pievilcīgu cenu.Yotā no Ls14.50 par DTX-48F, līdz Ls20 par DTX-92F. Diez vai ir vēl kāda jaudīgāka antena bez pastiprinātāja par deviņdesmit otro. Pats viņu lietoju 75km no torņa un signāls perfekts. Gabarīti palieli, bet viegla.

Link to comment
Share on other sites

Kabelis 25m. Domā bez pastiprinātāja būs OK uztvert signālu, kurš ir 70km attālumā un kurš raida ar puskilovatu vai pat mazāk? Man jau vienalga past., vai nē - galvenais ir signāls un tā stiprums.

Ja iesaki, tad būs jāpamēģina.

 

Vēl, es šodien biju pie sava vectēva, viņš dzīvo Ļaudonā, grib mainīt antenu, jo vecā knapi kopā turās un pats vairs uzkāpt uz jumta nevar.

Gribētos pamēģināt viņam arī uztvert Eestu DVB-T, jo signāls (vismaz pēc kartes igauņu mājaslapā skatoties) un jaudas (Vālgjarve 10kW) ir ļoti spēcīgs, un ar labu antenu manuprāt tas arī būtu iespējams...? Izklausās unreal, bet kā ir praksē? :D

 

OFFTOPIC:

Par Eirovīziju runājot, man ir ieraksts dažām performancēm (Latvija, Igaunija un vēl ceru Lietuvu un Rumāniju dabūt) no 4:2:2 feeda uz satelīta (kuru TV paņem, uzspiež savu emblēmu virsū un tālāk izplata kur un kā vajadzīgs).

40 Mbps :D

3 minūšu uzstāšanās - ap 1 GB :D

1080i HD

OFFTOPIC OFF

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Pagooglējiet jautājumu par to, cik maksā gadā komerckanāliem apraide EE (kas tiešām šobrīd ir lētāk par LV) un cik maksās šie pēc gada vai diviem. Atslēgas vārds (jeb divi) - ikgadējā komerckanāla licences maksa :)

Joks tāds, ka EE sabiedriskajā TV NAV reklāmu un tāpēc komerckanāli maksā papildus nodevu par tiesībām veikt komercapraidi, 1.5M EUR vai LVL gadā. Par cipara precizitāti gan negalvoju, bet nu nekāda sviestmaize nebija. Vienkārši līdz analogā atslēgšanai digitālajā tīklā raida par cenu, kas tuvu pašizmaksai un vēl atbrīvoja no licences līdz 12jam gada, cik zinu.

 

Nu nekad neesmu redzējis igauņu kanālos TIK garas reklāmas kā LNT un latviešu TV3, 

 

 

kas arī ko liecina.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kabelis 25m. Domā bez pastiprinātāja būs OK uztvert signālu, kurš ir 70km attālumā un kurš raida ar puskilovatu vai pat mazāk? Man jau vienalga past., vai nē - galvenais ir signāls un tā stiprums.

 

Metri jau nav galvenais rādītājs- galvenais lai kabelis ir kvalitatīvs un nenoēd signālu. Pastiprinātājs jau signāla uztveršanu tik un tā neuzlabo, vienīgi kompensē zudumus kabelī un spliteros, toties problēmas ar bildes klučošanos un sastingšanu garantētas.

Link to comment
Share on other sites

Loģiski, ka neuzlabo, taču atsver vada garumu, kurš jau pa māju izvilkts, un vilkt vēlreiz negribētos. Parastais SAT kabelis šobrīd.

Link to comment
Share on other sites

Ar to pastiprinātāju un, ja vēl blakus jaudīgi raidītāji, dikti jāuzmanās. Es ieteiktu labak uzlikt RG11 kabeli. Tam zudumi daudz mazāki par RG6. Ar RG11 uz 20m būs 2,6dB zudumi pie 862MHz. Protams, 2,6dB ir diezgan daudz un pie tāla raidītaja prasās pastiprinatājs. Var mēģināt šo http://www.anprel.soft.type.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=126&Itemid=54 , bet man nav izdevies to dabūt. Argusa iepirku šitos http://www.anprel.soft.type.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=132&Itemid=54 , bet riktīgi neesmu notestējis. Pie specīga traucējoša signāla 25dB pastiprinājums var būt par grūtu šim pastiprinātājam bet nu trokšņu līmenis gan labs. Tur gan tikai viens tranzistors, žēl tikai ka nav zinams kāds. Par antenām pilnīgi piekrītu RIDAO. Neko lētāku un labāku nav izdevies atrast.

Link to comment
Share on other sites

Didzi - 9002 šobrīd Polenē iekšā, ar to arī galvenokārt tika viss skatīts un testēts - taču par īsu. :(

Smagākas plates ar "ūberajiem" pastiprinātājiem arī ir mēģinātas, taču tās aizrijās ar vietējo signālu.

It kā jau 1.jūnijā rubī 29.kanālu no analogās laukā, un kā ar to digitālo signālu un tās traucējumiem? Radio jau arī vēl tepat paliek, kurš taisa traucējumus. Tā kā domāju nekas labāks nepaliek.

SWA MGF-01 arī tika mēģināts, bet man tā plate dīvaini strādāja un beigu beigās nosprāga vispār. Īsti nesapratu kas un kā.

Didzi - kādi aptuvenie zaudējumi uz 20m un RG6?

Link to comment
Share on other sites

Ar RG6 uz 862MHz pie 20m būs 4dB. Ko nozīmē, par švaku. Tas pastiprinātājs Tev kompensē visus kabeļa zudumus un vēl rezerve. Neko vairāk neizspiedīsi. Vajag likt spēcīgāku antenu. Kur Tu dabūji 9002 pastiprinātāju?

Link to comment
Share on other sites

Cik vispār poļu antenai ir tas dB uztveršanas koeficients? RIDAO ieteiktajām 15 - 20 dB pēc tās PDF tabulas.

9002 pirms kādiem 2 gadiem 3 plates paņēmu. Viena pa šo laiku ir nosvilusi (zibeņoja naktī un no rīta neko vairs nerādīja), viena tiek izmantota un otra vēl kaut kur stāv. Varu iedot un pameklēt ja nepieciešams.

Link to comment
Share on other sites

Poļu režģa antenai ir 10-12dB, bet jāatdzīst, ka pastiprinājums ir ļoti lineārs visā decimetru diapazonā(līdz 60 kanākam).Yagi antenām vienmēr lielāks pastiprinājums augšējā diapazona galā. Sazemē antenu, tad zibens neko pastiprinātājiem neizdarīs.

Link to comment
Share on other sites

Didzis

 

Tev liela pieredze.Saki,ja mēs saslēdzam kopā,teiksim 4 poļu režģus,salāgošanai izmantojot 300Ω kabeli?Antenas lētas,gabarīti nebūtu lieli,eksperiments salīdzinoši vienkāršs.Esmu tā krāmejis un salāgojis 4 Yagi pat ar λ/4 antenu savstarpējo nobīdi,rezultāts labs.

Link to comment
Share on other sites

Esmu licis DTX antenām šāda tipa http://www.argus.lv/product_info.php?cPath=445_475_866&products_id=23853 pastiprinātājus korē zem jumta. Līdz šim visas darbojas ideāli, nekādas problēmas nevienā gadījumā nav novērotas. Turklāt atkrīt vajadzība pēc spliteriem (pastiprinātāji pieejami arī ar četrām izejām). Teikšu godīgi, no visām līdz šim uzstādītajām versijām, šādu pagaidām uzskatu par labāko komplektu. Signāls perfekts un nekas ne reizi nav klučojies arī ar Stāriem.

Link to comment
Share on other sites

DreamMuca

saakaas ... aggressive.gif

ir arii kaads apstiprinoshs avots vai "viena tante teica".

baidos, ka shim neseko arii paareejie un tad par "bezmaxas TV" varam aizmirst.

Link to comment
Share on other sites

Pagaidām kā apstiprinošo avotu varu minēt to, ka redzeēju skrejošo rindu TV5 kanālā.

Link to comment
Share on other sites

Ar 2. jūniju TV5 pāriet Virszemes TV ekonomiskajā pakā.

 

 

tas nav jaunums. Rīgas reģionā šie paliks FTA.

Link to comment
Share on other sites

Didzi, ar to zemēšanas ieteikšanu tā prātīgi. Ja nejauši sazemēts garam kabelim abos galos , tad efekts var sanākt pretējs. Izveidojas kārtīga cilpa , kur inducēties strāvai. Iz pieredzes ( nu ne TV kabeļu, bet datortīklu) ''Meistari'' labu gribēdami sazemējuši abos galos - kā zibens iebliež puskilometra atālumā, tā viss ir nodedzis. Nu , jā TV koksiālai kabelis, bet ja sāk plūst krietna inducētā strāva, tad dievs zin kas var sanākt. Zemēt vajag, tik skatīties lai ir vienā punktā. Daudziem TV ir vads ar zemējumu, tātad uz antenas ligztas ārējo ir jau zeme. Ja mājā elektroligzdā arī zemējums, tad antenu (pie masta) zemēt (novilkt speciālu vadu uz tuvāko zemi) nav prāta darbs.

Bet par pastiprinātājiem: vai tagad kaut kur ir dabūnami speciāli, šaurākas joslas , tipa 21-69 vai vēl šaurāki. Kad būvē sistēmu veselai mājai, tad vajag tā vai tā pastiprinātāju, bet šaurjoslas palīdzētu cīnīties ar traucēķliem kas ir ārpus joslas.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Da kam tāds TV5 vispār interesē? Programma ekskluzīva - pātari (piedošanu, komerciālais Dieva vārds), televeikala skatlogs, vecas krievu filmas un analfabētiskas reklāmas mājas lapā, kura parādās pirmā iekš googles meklēšanas pēc "tv5 programma"!

  • Patīk 1
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Kusto - nemēri visu pēc sevis !

 

P.s kaut kā te šajā forumā ir tāda riebīga tendence - ja neienteresē man, tad jau citiem arī nevajag.

Ne uz šo gadījumu, bet vispārigi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

DreamMuca

manis peec tas TV5 bijis nebijis. bet es par principu, ka no taas "bezmaksas" pakas (shaadai tendencei turpinoties) nekas vairs paari nepalix.

Link to comment
Share on other sites

Par to ja arī runa, ka citi kanāli neseko tam pēc kāda pusgada.

Paskatīsimies, kas no tā visa sanāks.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Hmmm... ja pāriet maksas galā, tad kā sastāv ar reklāmām? Drīkst/nedrīkst, būs/nebūs? Kā tad LTTC un TV5 sadalīs manus godīgi samaksātos Ls3.50?

 

P.S. atvainojiet par manu tendenciozo postu par TV5 (ne)derīgumu!

Link to comment
Share on other sites

tv5 jau pirms tam visā Latvijā neraidīja. tikai no Rīgas raidītāja un kabeļos.

tas kanāls ir tik mazpopulārs, ka viņiem neatmaksājas piķot par apraidi visā latvijā.

Link to comment
Share on other sites

Maris77

Ja jau tas kanāls būtu tik nepopulārs, tad Sat viņš nebūtu bezmaksas. Pie tam, ja ir tikai pieci kanāli, tad arī TV5 skatīsies.

Link to comment
Share on other sites

Agris 77

Krievu tautības cilvēki un latvieši kam ir nostaļģija par podomju laiku, viņus vien skatās. Man kolēģe riktīgs padomju cilvēks šobrīd skatās tikai TV5 un TCi, piedevām par to maksā viasatam 9,90 Ls, kaut gan līgums ir beidzies. Es viņai jau neskaitāmas reizes esmu mēģinājis ieskaidrot ka tie ir FTA kanāli un lai atsakās no viašrota, bet nekas nepielec. Mēs jau te baigie gudrenieki, spriežam visu pēc sevīm bet cilvēkiem kas neizprot šīs lietas šobrīd ir pilnīgs ķīselis galvā, kas un kā rāda, kas būs pēc pirmā jūnija, par to lielā mērā varam pateikties tieši viasata divdomīgajām reklāmām.

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā.Turklāt šo kanālu lielais vairums skatāt tieši ziņu raidījumu dēļ.Nav noslēpums,ka tv5 ziņas stipri atšķiras no tām,kādas rāda pārējie Latvijas telekanāli.Lai arī pats personīgi neskatos 5.kanālu,personīgi pazīstu n-tos cilvēkus,kam šis un PBK ir galvenie skatītākie kanāli.

Labots - base7
Link to comment
Share on other sites

janispauls

Didzi, ar to zemēšanas ieteikšanu tā prātīgi. Ja nejauši sazemēts garam kabelim abos galos , tad efekts var sanākt pretējs. Izveidojas kārtīga cilpa , kur inducēties strāvai. Iz pieredzes ( nu ne TV kabeļu, bet datortīklu) ''Meistari'' labu gribēdami sazemējuši abos galos - kā zibens iebliež puskilometra atālumā, tā viss ir nodedzis. Nu , jā TV koksiālai kabelis, bet ja sāk plūst krietna inducētā strāva, tad dievs zin kas var sanākt. Zemēt vajag, tik skatīties lai ir vienā punktā. Daudziem TV ir vads ar zemējumu, tātad uz antenas ligztas ārējo ir jau zeme. Ja mājā elektroligzdā arī zemējums, tad antenu (pie masta) zemēt (novilkt speciālu vadu uz tuvāko zemi) nav prāta darbs.

Bet par pastiprinātājiem: vai tagad kaut kur ir dabūnami speciāli, šaurākas joslas , tipa 21-69 vai vēl šaurāki. Kad būvē sistēmu veselai mājai, tad vajag tā vai tā pastiprinātāju, bet šaurjoslas palīdzētu cīnīties ar traucēķliem kas ir ārpus joslas.

Agrāk visas kolektīvās antenas uz māju jumtiem bija sazemētas ar resnu drāti tieši uz zemi, ja tas nebūtu izdarīts ,iesper zibens kādai 9 stāvu mājai antenā

,kad vakarā visa māja skatās televizorus,nespētu rūpnīcas ražot televizorus on_the_quiet2.gif

Link to comment
Share on other sites

Maris77

Seriāli pa TV5 ir tieši tādi paši kā pa pārējiem kanāliem, bet ziņas gan ir ļoti interesantas. Tur neviens nebaidās no valdošās kliķes un saka par mūsu politiķiem ko domā. Protams kā iet runa par nacionāliem jautājumiem, tad gan brauc auzās. :D

Link to comment
Share on other sites

TV5 pofig, maza auditorija, bet ļoti interesanti, kas būs ar TV3. Ja viņus pēc pāris dienām noruba un viņi ar Lattelecom nav vienojušies, tad būs daudz neapmierinātu ļaužu, kas neredzēs, piemēram, Ugunsgrēka sezonas pēdējo mega sēriju :)

Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

KO jūs satraucaties par TV3. Vakar skaidri redzēju reklāmu kurā teica ka LTK DTV ir vienīgais veids kā skatīties TV bez maksas. Heh laikam LTK darboņiem ir bezmaksas, pārējiem gan tā nebūs. Atbilst šai grupai iespējams tie kam TV ir ar iebūvētu mpeg4. Domāju ka tādu ir labi ja 1%

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

janispauls, jā ja nav pastiprinātāju , vispār tā laikam pareizāk, tik tad ja nav pats TV sazemēts ( principā vecos laikos TV nebija zemējuma kā škiras, PSRS). Ja tik antena ir sazemēta , tad jau ideālakais variants -vienīgais punkts kur daudzdzīvokļu mājas TV/kabeļu saimniecība ir zemēta ir antena. Bet mūsdienās ir redzēti visādi brīnumi.kad spliteri pieskrūvēti pie elektroskapja zemētā skapja. Nu tas jau vairs nav labi. Mana doma iepriekšejā postā bija tā, lai tauta nepārcenšās ar zemējumim, bet ievēro viena punkta principu . Mūsdienās ir saradušies ''speciālisti'' kas vadās no principa ka dubults neplīst, bet mezin kas ir vadītāja cilpa elektromagnētiskā laukā ( a zibens rada nevāju lauku) . Labāk uzkrāmēt uz mājas normālu zibensnovedēju nevis par zibensnovedēju izmantot antenu. Domāju, ka, ja iebliežis zibens antenā ar pastiprinātāju, diezin vai zemējums glābs vārīgo pastiprinātāja elektroniku.

Link to comment
Share on other sites

Poļu režģim ja nopērk jau pirms likšanas uz jumta pastiprinātāju ārā izravēt. Tas pastiprinātājs lai gan palielina signāla līmeni, bet signāla stabiltāte gan zūd. Bez pastiprinātāja signāla līmenis zemāks, bet to kompensē signāla stabilitāte. Pēc katra garām pabraukušā pļera nekubikojās TV :D Un uz laika apstākļiem ar tik asi nereaģē.

Bez zemējuma var iztikt ja ievēro pāris vecu vecās patiesības.

 

1. Zibens laikā izrauj antenu no dekodera/TV, neskaties tv

2 Lieto pasivās antenas faktiski nezinu nevienu kam pēc zibens nestrādātu pasīvā antena.

3. Elektrotīkla aizsardzība izrauj tv no kontakta nevajadzēs nekādus zemējumus u.c ierīces pārspriegumu novēršanai.

 

plusi tādi ka tas neko nemaksā.

mīnusi garlaicība nogalina :D

Link to comment
Share on other sites

Daudzi vairāk nelieto tādu lietu kā zibensnovedējs,par sazemēšanu nemaz nerunājot.Vairumam nav aparatūrai trīs kontaktu ligzdas ar pareizu sazemējumu.Netiek lietota aizsardzība pret pārspriegumu tīklā.Tā var turpināt,bet lielākai daļai tas viss nav iespējams,vai ir sarežģīti ierīkojams.Var jau glābt visa atvienošana pirms negaisa,bet tad tas ir jāparedz :) un bieži visu atvienot ir sarežģīti.Man ir visas aizsardzības un vēl vairāk... ,un es sēžu pie datora,skatos sattv arī negaisā laikā.

Bet es skaidri apzinos,ka pie netālas,tiešas zibens izlādes manu aparatūru tāpat nekas neglābs :) .

Link to comment
Share on other sites

Trīs kontaktu ligzdas ar pareizu pieslēgumu domātas 

 

cilvēku aizsardzībai  no fāzes uz pieslēdzamā aparāta korpusa. 

 

Ja antena ar pastiprinātāju ir uz nesazemēta metāla masta

 

pret tā izsišanu palīdz tās novietošana nevis masta galā, 

 

bet kādu metru zemāk no augšas. 

 

Sazemēti masti, kā augstākās vietas virs jumta, tikai pievelk zibeni. 

 

Tos jāsazemē tikai ugunsdrōšības nolūkā. 

 

Pēc spēriena aparātiem vienalga beigas - sazemēts masts vai nav.

Labots - guguce
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...