Jump to content

Lattelecom virszemes TV (1. turpinājums)


Pirkss
 Share

Recommended Posts

ArtisPupins @Twitter:

TV6 pāriet uz 16:9! Pirmie redzamie kadri šajā formātā - līdz ar hokeju.

 

Nez uz pilnu, ar 16:9 WS "flagu" (t.i. pārslēdzās pats) nevis 4:3 ar melnām malām?

 

30.aprīlis:

 

Šodien biju spiests autobusā Star FM klausīties, un tur vesels 5min. bloks bija Digitālajām TV ziņām atvēlēts :sarkasms:

3x varat minēt kuru viņi reklāmēja. :D

Stāstīja, ka LVRTC ultimatīvi lauzīs līgumu ar TV3 un TV3 no 1.jūnija pārtrauks analogo apraidi. Turpmāk būs pieejams kabelī, Viasatā un DVB-T.

Nu un vēl reklamēja, ka Viasatam ūber ir jauns kanāls - TV Centr :sarkasms:

http://www.esidigitals.lv

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

zimbabwe

ArtisPupins @Twitter:

TV6 pāriet uz 16:9! Pirmie redzamie kadri šajā formātā - līdz ar hokeju.

 

Nez uz pilnu, ar 16:9 WS "flagu" (t.i. pārslēdzās pats) nevis 4:3 ar melnām malām?

 

 

Ies normāli, ar Video Index 11 rindā, programmas, kas ir 16:9 tiks arī attiecīgā formātā rādītas.

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Bet ko, tādā gadījumā, TV3 un TV6 dara ar pārraidēm, kas nav 16:9 formātā?

 

Kaut kādu 16:9 formātu manīju, bet īsti nesapratu, kas notiek, šķita, ka brīžiem pārslēdzas... Kā arī ņemot vērā, ka pārējās programmas ir 4:3 un uz TV stāv režīms "superzoom", tad tas pasākums izskatās vēl jo mulsinošāks... :shiftyninja:

Link to comment
Share on other sites

zimbabwe

Ar 4:3 nekas netiek darīts, varbūt tev ir ieteikums, ko ar tām darīt? Apsiet rozā lentīti un tad padot uz apraidi? :)

 

Varbūt, ka cilvēki sāks sakārtot savus TV, lai 4:3 pārraides neizskatītos pēc resnīšu šova un 16:9 aizpildītu visu ekrānu. Piemēra pēc var ieslēgt MTV, kas uz 19 grādiem sēž, tur var labi redzēt, ka, ja programma ir radīta ar malu attiecību 4:3, tad tāds VI signāls tiek padots un tālākais ir atkarīgs no normāli saregulētas gala aparatūras, t.i. uz platekrāna TV normāli būtu jābūt melnām malām, pillarbox. Kad parādās 16:9 programma, tad attiecīgi, vai nu tiek aizpildīts viss ekrāns, vai tiek rādīts letterbox vai zoom (kas nu kuram uzlikts). Protams, ka no šīs pārejas ieguvēji būs visa veida digitālo apraižu klienti, Viasat, LTC, Izzi utt., tie, kam ir analogais kabelis, saņems jau operatora apstrādātu bildi, ļoti iespējams, letterboxētu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Hehe, rozā lentīti, vai ne? :D

 

Es vienkārši gribu saprast, ko viņi tur dara. Ir kāds oficiāls paziņojums/relīze, cik es spēju atrast, tikai forumos parādās informācija par faktu, ka tiek raidīts 16:9.

 

Jautājums ir par to - vai viņi pāriet uz apraidi 16:9 vai vienkārši saturu, kas ir 16:9 raida reāli arī 16:9? Attiecīgi 576i(vai p, bet diez vai) signālu ar attiecīgajiem flagiem par attēla attiecību.

 

Ja 99% no uztvertajiem kanāliem ir 4:3, neredzu iemeslu atstāt melnas malas gar sāniem. Protams, gaumes atšķiras, bet par to šoreiz nav jautājums.

 

Tātad rezumē ir kāds? TV3 un TV6 saturu, kas viņiem ir 16:9, raida tajā pašā 576i(vai p) standartā ar attiecīgu "karodziņu"?

Šādā gadījumā neredzu iemeslu teikt, ka ir notikusi pāreja uz 16:9, ja tā tas nav noticis. Ja viņi pārietu uz 16:9, tad viņi paši pieliktu blakus melnas malas tām 4:3 pārraidēm. Vai arī rādītu tikai 16:9 saturu.

  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

zimbabwe

Nu gan muļķības sarakstīji.

Par 16:9 apraidi. Es nezinu nevienu kanālu, kurš 4:3 materiāliem liktu klāt melnas malas, tādu nav, bilde tiek spēlēta tāda, kāda tā ir, mainīts tiek tikai tas, ka 16:9 attēls netiek letterboxēts vai kā citādi apstrādāts, tas tiek raidīts FHA ar 11 rindā pievienotu VideoIndex signālu, kas pasaka, kā šo konkrēto programmu gala aparatūrai ir jāapstrādā.

p.s. preses relīzi var atrast leta.lv

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Nu gan muļķības sarakstīji.

[..]

Par 16:9 apraidi. Es nezinu nevienu kanālu, kurš 4:3 materiāliem liktu klāt melnas malas, tādu nav [..]

 

Protams, ka tādu nav. Tas bija empīrisks piemērs no loģikas - vai nu kanāls raida 16:9, vai neraida. Nu labi, vari beigt mani kaunināt par neprecīzi lietotiem terminiem, sauso atlikumu jau noskaidroju: neviens uz 16:9 nav pārgājis bet gan raida miksētu saturu.

 

p.s. preses relīzi var atrast leta.lv

 

Nu ja es viņiem maksātu, tad ļoti iespējams, ka varētu.

Link to comment
Share on other sites

zimbabwe

Tehnoman, nevajag jaukt saturu ar apraides standartu. Arī pie 4:3 apraides standarta TV var rādīt 16:9 materiālu, tikai tad tas tiek apstrādāts un tiek rādīts ar malu attiecību 4:3. Ja apraides standarts ir 16:9, tad materiāli netiek apstrādāti, bet tiek raidīti tādi, kādi tie ir. 16:9 saturs TV6 ēterā kļūs aizvien vairāk.

 

TV6 pirmie platekrāna jeb 16:9 formātā!

 

Pirmais notikums, ko TV6 varēs baudīt jaunā, platekrāna jeb kā to dēvē tautā 16:9 formātā, būs pirmā Pasaules čempionāta hokejā spēle, kas norisināsies 7.maijā ASV un Vācijas starpā. Protams, arī visas citas, kopumā 14 spēļu tiešraides, TV6 skatītāji varēs baudīt jaunā kvalitātē! Bet tas ir tikai sākums - tik iecienītās un unikālās programmas kā Ofiss (Office), Amerikāņu elks (American idol), arī UEFA spēles tiks piedāvātas 16:9 formātā! Ieraugi vairāk!

 

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Faktiski arī 4:3 standartā var "ieraidīt" 16:9 saturu, DVD mēdza būt tā, ka 16:9 bilde tiek iekodēta 720x576 anamorphic izšķirtspējā, kas teorētiski atbilstu malu garumam 4:3, tomēr reāli ir 16:9 (cita malu attiecība).

 

Bet nu principā skaidrs, paldies par informāciju.

Link to comment
Share on other sites

Nu gan muļķības sarakstīji.

Par 16:9 apraidi. Es nezinu nevienu kanālu, kurš 4:3 materiāliem liktu klāt melnas malas, tādu nav

Tādi ir. Tas pats BBC One, Two, Three, Four nemaz uz 4:3 režīmu nepārslēdzās. Ja tiek rādīts 4:3 materiāls, tad tas tiek rādīts ar melnām malām labajā un kreisajā pusē. Tas pats arī franču kanāliem, dažiem sporta kanāliem (Eurosport 2 arī).

Bet nu prieks par TV6.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Tā, kungi, nepieciešami ieteikumi!!!

 

Uz jumta Saulkrastos sēž šāds putnu biedēklis

 

 

 

Ap pastiprinātāju. Bez pastiprinātāja iesprausta 220V neko nerāda. Ar pastiprinātāju rozetē iet 100% kvalitāte pie 60% signāla stipruma. Tas ir tas ko rāda zvaigžņu kaste. TV torņa virzienā ir mežiņš, kas vēl nav sazaļojis un arī nav pielijis. Kaut ko vajag darīt lietas labā vai būs OK?

Link to comment
Share on other sites

Gints_lv

Ja neskaties metru kanālus , tad tās garās ūsas var noīsināt. Jūtībai vajadzētu pieaugt.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Ūsas vajadzētu gan noīsināt un es personīgi priekš digitālās TV pastiprinātājplates metu ārā un lieku salāgotājplati http://www.argus.lv/...b6a54e912322618 bez kādas barošanas. Pēc tam neviens vairs nav sūdzējies par bildes klučošanos, kuru pirms tam bieži vien radīja pat netālu iezvanījies mobiļņiks.

Labots - RIDAO
Link to comment
Share on other sites

(labots)

 

 

... Bez pastiprinātāja iesprausta 220V neko nerāda...

Vecozēn, biku neiebraucu, kāpēc bez pastiprinātāja spraust 220V rozetē? Man tāda pati lamata uz balkona mētājās, DTV rāda pa pirmo. Tikai man no visas bāgātības, kas Tev tur bildē, palicis laikam tikai pastiprinātājs.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

ggg97, es biju domājis ar to, ka pastiprinātājs ar špani rāda, bet bez - nē.

 

Raido, kur man to plati likt?

 

Cik tās ūsas īsināt? 1/2?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Mana lamata rādija arī pāgājšgad augustā, kad lapas bij kokos. Ja griez ūsas, tad tādā pašā garumā, kā īsās, vai arī tiešām ņem nost, bet, manuprāt, viņas tāpat Tev dzīvi nečakarēs. Es ar to lamatu arī fm radio klausos, tad tās garās ūsas teorētiski ir rekomendējamas. Jā, mana lamata uz 4 patērētājiem sdalīta...

 

Atvainojos, ja esmu jau apnicis

Šitā poļu lamata labi man strādā uz dzīvokļa balkona, bet privātmājā, tādā pat attālumā no Rīgas, nestrādāja nekā. Nācās pirms ~4 gadiem privātmājā uzlikt klasisko trīs-antenu sistēmu, kura strādāja tur lieliski un tagad arī ar DTV.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

ricijs

1. izķidā pastiprinātāja platīti atstājot tikai ferīta tinumu, kas ir salāgošanas trafs.

2. noņem barošanas bloku un uzliec parasto antenas štekeri.

 

Spraud iekšā dekoderī un visu rādīs.

 

P.S Izmantoju pats!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Šodien pa dienu "paspēlējos" ar āra antenu.

 

Uztvēru protams arī Cesvaini, Regionala TV Tests vietā tiešām tiek rādīts VTV, kurš retranslē LZK. Bitreits statisks un kvalitāte ir kāda viņa ir. Bet nu prieks, un cerība, ka reģionālās TV visos MUXos parādīsies. NRTP izsniegusi atļauju testa režīmā raidīt arī Sēlijas/Vidusdaugavas TV, kura arī retranslē LZK. Redzēsim, vai parādīsies.

 

(iekļauts VTV LZK sempls no DVB-T Cesvaines raidītāja).

http://www.failiem.lv/list.php?i=etdpqt

 

Un, protams, mēģināju arī uztvert Lietuvas DVB-T. Vienu MUXi noskanēt izdevās, taču bildi ieraudzīju tikai kubiku veidā. EPG gan dabūju visu. Jāuzlabo signāls. Ja 36.kanālu uztvert izdevās (Viesītes raidītājs ir 38.), tad es nezinu kā būs ar 61.kan. raidītāju (Viesītes ir 60. = baigi tuvu).

lietuvas_dvb-t_mux1.jpg

Link to comment
Share on other sites

mickys

1. izķidā pastiprinātāja platīti atstājot tikai ferīta tinumu, kas ir salāgošanas trafs.

2. noņem barošanas bloku un uzliec parasto antenas štekeri.

 

Spraud iekšā dekoderī un visu rādīs.

 

P.S Izmantoju pats!

Vai nevar dabūt detalizētāku aprakstu? Kas kur jārauj nost un kas jāatstāj?

Link to comment
Share on other sites

ricijs

3-54.jpg

 

Viss precīzi kā šeit.

Viens vads jāpielodē pa taisno un nedaudz detaļas jānoņem to var arī ar skrūvgriezni noskrubināt :D

Pie tv vajag nomainīt štekeri bez barošanas bloka. Nu šitādu te:

 

netget_372899.jpg.jpg

Link to comment
Share on other sites

hm ko tagad var iesākt ar veco metru antenu, tagad laikam palikusi galīgi nevajadzīga

djwox_antena_04052010034.jpg

Link to comment
Share on other sites

(labots)

tas laikam ir vienīgais ko var darīt, jo pat ja būs digitālais radio tad tad diez vai tam antenu prasīsies.

bet kā lai saremontē veco decimetru antenu djwox_antena_04052010036.jpg

izlūzuši šie djwox_antena_04052010037.jpg un plastmasas ir saules saēstas

cik skatījos argusā nemanīju

vispār ir jēga remontēt ?

Labots - DJWoX
Link to comment
Share on other sites

Brutto
(labots)

Pirms dažiem gadiem, ar savu veco DM antenu, izrīkojos šitā te yuris_lat_saimnieciiba_dm-antena-titenis-HPIM2882.jpg

Pagājušajā gadā, lielā vēja laikā, gan bija nolūzusi, bet šo pavasari savedu atkal kārtībā. Vismaz kādam ir kāds labums:)

Labots - Brutto
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

slesis

argusā tādu vairs nebūs, un es pēdējo paņēmu jau laiciņu atpakaļ :D šī nav tā labākā

Link to comment
Share on other sites

mafijs

ArtisPupins @Twitter:

TV6 pāriet uz 16:9! Pirmie redzamie kadri šajā formātā - līdz ar hokeju.

Nez uz pilnu, ar 16:9 WS "flagu" (t.i. pārslēdzās pats) nevis 4:3 ar melnām malām?

 

Ir ir pareizs 16:9 hokejs. No rīta puses (kāds seriāls laikam) arī bija smuks 16:9 .

Link to comment
Share on other sites

dadzis

Beidzot tiku pie savas vecu-vecās tv star kastes firmwares upgrade! :on_the_quiet2: Vakarā pieslēgs un jāpaskatās kā viss tagad strādās.

 

:pooh_lol:

"no tantes trolejbusā" šo to interesantu uzzināju ...

 

ltc ir ~2000 tvstar klientu, kam ir w19 (vecā tv star) firmwares versija. Jau pašā sākumā ltc zināja ka pults darbība ir slikta, tapēc pieprasīja lai ķīnieši to izlabo. Šie izlaboja un ar nākamo dekoderu partiju svinīgi paziņaja - strādā labāk! Bet kā jau ķīnieši pēc dabas ir darbīgi un centīgi, protams, bij pārcentušies un nokļūdijušies tādā veidā, ka jaunā labā versija nebij vairs savietojama ar veco pulti. Un tā viss ar palika. w19 tvstar versija ir crapaina un "podļežit" uz maiņu un/vai upgrade.

 

Kapēc LTC neko īsti nedara liewtas labā?

Plāni bijuši visādi - pultis 2k klientiem izsūtīt pa pastu un tad laist pa gaisu firmwares upgrade. Pa pastu tomēr 2k pultis aizsūtīt nemaksā lēti (~6ls izmaksas sanakot par piegādi), jāinformē 177 dieests. Pie kam jau citu vtv klientu ir daudz un tās upgrade aizietu visām versijām un šajā gadījumā noteikti dauudzi Otomāri pazvanīt uz 177 un paprasītu kas tas par paziņojumu man tur izleca, ko darīt. Vsus aspektus izvērtējot, ticis izlemnts upgreidot individuāli īdetājiem tādiem kā es un mainīt dekoderus tiem kas spēj veikalā pamatot kapēc grib mainīt. Veikalu darbiniekiem iemācīt upgreidot dekoderus neesot iespējas, tie ir tikai veikali, štrunts ka tehnikas.

 

tvstar firmware webā ar šī paša iemesla pēc nebūs, jo arī tur būis pārāk liels response uz 177 kas jau tā ir pietiekami noslogots.

 

Vēl nianse - lai tv star kasti noupgreidotu vajag ne tikai kabeli, bet vēl ir speciāla kastīte. Tur nav seriālais parastias kabelis. Un tātad - lai ieliktu webā fiormwari, tad ir jāsāk arī šoi kastīšu + kabeļu tirdzniecība, tas viss vairumā jāiepērk un beigās tas ir tiaki tiem 2000 gab., noi kuriem daudzi jau ir nopirkši jaunus TV ar iebūvētiem dekoderiem un tvstar nolikuši plauktā lai krāj putekļus.

 

Reāli upgreids aizņēma ~5min - piesprauž, klik, klik un ir. Pārskanē kanālus un viss strādā. Ja ir kabelis + kaste + softs, upgreids ir kā 2 pirkstus apč ... . Kā jau tam ar ir jābūt mūsdienās.

 

Ieteikums, nemainiet saviem tvstariem pin kodus, jo gadījumā ja pins tiks aizmirsts, būs vajadzīgs puk kods. Un ja tvstars būs bijis upgreidots (w19 uz w40) tad puk kods būs jāvada iekšā ar veco (w19) pulti. Jo tas puk vadīšana notiek tik zemā līmenī, kur darbosies tikai orģinālā w19 pults. Bet ja nemētājam pirkstus un pinus nemainam upgreidotajiem tvstariem, tad viss būs labi. Protams pārējām versijām itkā visam ir jābūt ok - varēs ievadīt puk kodu ar to pulti ko lieto ikdienā.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Hmm... paņēmu TVStra kasti 2009. gada augusta pašās beigās, kad dalīja bez maksas. Versiju neesmu pētījis, bet vēlētos mainīt uz svaigo. Vienkārši ņemt TVStāru un doties uz LTTC veikalu?

 

P.S. kartona iepakojums jau sen pārstrādāts pamperos vai Renault salona apdarē. Bez kastes šie ar mani runās?

Link to comment
Share on other sites

dadzis

ja mācēsi uzstājīgi pamatot veikalā ka tev ir vecā versija un ka pults ir sūdīga, nestrādā kā nākas, tad iespējams ka izdosies veiklā apmainīt uz jaunu. man alfā neizdevās - viens pārdevējs teica ok, nes mainam. nākamjā dienā cits pārdevējs mani ar "sūdainu mietu" iztrieca ārā no veikala un skatijās uz mani kā muļķi un paziņoja ka nemaina un viss, bez variantiem, pat neprasija neko. esot veikali informēti, ka jāmaina ja saka ka kaut kas neiet.

 

es ieteiktu neiet uz veikalu, var sanākt nepatīkami. aiziej uz ltc forumu un tur piesakies pie andrievs individuāli. kad būs viņam laiks, tad pazvanīs un vienosieties par laiku kā noupgreidot tvstar kasti.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

OK, senkujem!

 

Paklau, kādam nav iespēja nobildēt savu TV ekrānu, lai saprastu kur FW versija jāčeko. Neesmu tam pievērsis uzmanību, bet vienu reizi paliku tādā kā nesaprašanā, jo nespēju sniegto info sagremot. Jāatzīst, ka tas gan bija pēc pusotras vīna pudeles...

Link to comment
Share on other sites

dadzis

galvenais - pārslēdz interfeisa valodu uz ENG! :crazy_pilot:

ar LV valodu versijas numurus iziet ārpus ekrāna un to nevar saskatīt.

 

tad ej iekšā settingos, liekas ka pēdējais TABs. Tur tev prasīs paroli (pin), neķer kreņķi, vadi iekšā visas nulles (defaultais pins).

 

tad redzēsi logu ir ir versijas, tur pēdējie cipari jāskatās. ltc forumā bij sadaļa, kur jau bij spriedelējuši par versiju.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ah tad iekš ENG un LV ir tas suns norakts! Tā jau likās, ka neko ar LV interfeisu nevar sazīmēt! Nu super duper!

 

+1 padomdevējam

 

Sarakste ar LTTC. Ja godīgi - rezultāts mani neizbrīna. Nāksies šos vismaz ar TVstaru pačakarēt!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Es vel neesmu iegādājies dekoderi.

Domāju pirkt starta paku.

Cik saprotu tajā pakā ir tikai Stari.

Vai pērkot ir iespēja uzzināt softa versiju?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Šobrīd pērkot TVStar LTTC veikalā būs labās versijas. Cik nu tāds stārs var būt labs...

Link to comment
Share on other sites

Tatad citos veikalos var būt arī vecās versijas,Talsos nav LTTC veikala.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Nu to tev neviens velns nepateiks! Domājams, ja pērc to paku, kur iekšā dekoderis un viedkarte, tad arī visam jābūt OK.

Link to comment
Share on other sites

Kāda vaina ir vecajai versijai? man ir 2 stari - viens pirkts augustā, viens tagad aprīlī. abi strādā.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Abi strādā vienādi?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...