Jump to content

Lattelecom virszemes TV (1. turpinājums)


Pirkss
 Share

Recommended Posts

Rudiger

Veicu atjauninājumus LTC piedāvātajam TV STAR dekoderim pēc grāmatiņas un tagad ekrāns ir "sastindzis" un nevar neko uzspied un tur izlekusi kkāda tabula. Kāds zin ko darīt? Kadam ir tā bijis?

LTC forumā raksta, ka tā ir bijis un vajag izvēlēties enter application Tas saucas-apgreids pa elektrotīklu! :wub:

Labots - Rudiger
Link to comment
Share on other sites

Nu tur kur es ņemos ar tām antenām, arī uz jumta ''mežs'' . Principā , vajadzētu uzlikt vienu normālu , bēniņos maģistrālo pastiprinātāju ar dalītāju un uz katru dzīvokli. Tik viens BET- katrs par sevi un lai vienotos par vienu kolektīvo....neiespējami. Bet , ņemot vērā ka to virszemes digitālo jau pārsvarā vajag laukos, tad visādi traucējuma avoti tipa mobīlā tornis nav redzamā tuvumā būs gana laba arī tāda poļu Delta (http://www.argus.lv/product_info.php?products_id=18438 ). Starp citu , tās Deltas nezkāpēc ir izturīgākas salīdzinot ar tiem ''dvieļu žāvētājiem''( http://www.argus.lv/product_info.php?cPath=445_840_844_846&products_id=12608 ) pret zibeņiem ( nu ne jau tiešos trāpijumos, bet gan ja kur blakus) . Vismaz uz tās mājas jumta stāvēja daža laba jau apsūnojusi, bet citiem, kam bijis tas ''dvieļu žāvētājiem'' aizgājis pa pieskari pastiprinātājis pēc kārtīga pērkona. Tomēr pats galvenais, ko sapratu, tam stāram ir sūnains uztvērējs ( vai nu baisi nejūtīgs, vai trokšnains). Ja būtu labs, tad tas pastiprinātājs, ko pieslēdzu blakus uztvērējam, nebūtu līdzējis. Nu ir, tas stārs, lēta draza. Mājās pieslēdzu stāru pie antenas parodijas- bija vāji mēģinājumi kautko rādīt. Pieslēdzu to pašu antenu pie LG M62 sērijas moniatora ar TV - rāda ideāli bez jebkādas klučošanās.

Nu vēl cilvēkiem jāņem vērā ka zudumi parastajos (nu labi lētajos, kuri parasti ir bodēs) kabeļos , augstākajos kanālos, ir ne pa jokam ja kabelis garš. Tā ka dažreiz ir jēga pagriezt antenu uz tālāku raidītāju jo tas raida zemākā kanālā , ja kabeļis līdz TV ir krietna garuma. Starp citu kur var uzzināt kāda ir to raidītāju jauda ?

Link to comment
Share on other sites

Raidītāju jaudas bija LTC mājaslapā sadaļā "tehniskā informācija", bet nu atkal izņēmuši. Palicis tikai sadalījums pa frekvencēm visos torņos.

Link to comment
Share on other sites

Didzi,

Tu neievēroji komatu ,jo es rakstīju:man šķiet, visa tā antenu,pastiprinātāju problēma vairumā gadījumu būs pārspīlēta

Domājot gan antenas,gan pastiprinātājus ar kuriem cilvēkiem šobrīd labāk vai sliktāk analogie UHF kanāli rāda un ja turpat tiek pieslēgts DVB-T uztvērējs un viss strādā labi,tad kāpēc pie daudzu ierobežotā šodienas budžeta ko mainīt?

To ko tu raksti par jaunu antenu uzstādīšanu un par pastprinātāju lietošanu es pilnībā piekrītu.Esmu gan pietiekoši agrāk antenas būvējis un tāpat nācies UHF pastiprinātājus lodēt,kad citas izejas nebija.

P.S.Nupat kā brālis kaimiņos pamēģināja uztvert ar istabas (uz ātro roku uztausīto kabeļa cilpiņa)antenu mājas 1.stāvā pie loga,šķēršļu priekšā nav ,uztvērējs Selteka.No Valmieras(>40km)visi 18 kanāli rāda bez traucējumiem.. :)

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

Veicu atjauninājumus LTC piedāvātajam TV STAR dekoderim pēc grāmatiņas un tagad ekrāns ir "sastindzis" un nevar neko uzspied un tur izlekusi kkāda tabula. Kāds zin ko darīt? Kadam ir tā bijis?

 

Ja drīkst zināt, kādus tādus atjauninājumus tad Tu veici?

Link to comment
Share on other sites

tikai minējums: kamēr dekoderis bootojās/startējās, noraustijās 220?

Link to comment
Share on other sites

Manu uzmanību piesaistīja LTC teiktais no viņu foruma, ka izslēdzot analogo apraidi pilnībā varēs izmantot arī metru diapazonu.

Tā kā metru antenas varbūt ir par agru montēt nost...

Link to comment
Share on other sites

Nez no kurienes Tev tāda informācija? Metros 1-5 kanālu nav iespējams izmantot digitālajai apraidei, bet 6-12 kanālu diapazona daļa rezervēta digitālajam radio.

Link to comment
Share on other sites

...kurš Latvijā varētu tikai būt pievilcīgs Rīgā un arī tikai izmantojot DAB+ (izmantojot AAC), nevis novecojošo DAB ar MP2 un atbaidošo skaņas kvalitāti. Rīgā frekvenču brīvu nav, bet noteikti vēl daudzi grib raidīt. (un es ceru, ka ne tikai tie ar kārtējo krievu radiostacijas koncepciju). Jo vispār, Rīgā ko klausīties NAV. LR-1 vienīgi.

 

Nedomāju, ka notiks raidīšana metru diapazonā. Taču, es nezinu kur Rīgā tiks rauti tie 70+ kanāli. 28.decimetru kanāls vēl tikai atbrīvosies Lattelecomam. 31. kanālā TV3 tak vēl gribot palikt. Un ja arī to kanālu iegūst - nespiedīs taču 15 vai 20 kanālus iekšā.

LTV1 ir 3.metru kanāls un to es nedomāju, ka LTC var izmantot.

Link to comment
Share on other sites

Nu nu esmu gandrīz uz 100% pārliecināts ka ar 1 juniju arī tv3 aizies un tie izteikumi par palikšanu apraidē ir viens vienīgs reklāmas triks. Drīzāk jau pēc 1 jūnija vai kaut kad tuvākajā laikā paliks par maksas kanālu.

Lai gan diezgan skumji ar Latvijas tv pat Igauņiem ir 5 bezmaksas tv kanāli igauņu valodā digitālajā apraidē ETV, ETV2, TV2, TV3, TV11, bet mums var teikt ka tikai 4 kanāli, jo tv5 jau pārkrievots tik vien kā subtitri kādreiz rādās :D par Lietuviešiem īsti nezinu, bet ar liekas ka labāka situācija.

Link to comment
Share on other sites

3 TV kanālu digitālajai TV nevar izmantot principā, jo šo kanālu neuztver neviens uztvērējs. 7 un 10 kanālu, tīri teorētiski, izmantot varētu, bet 10 kanāls jau laikam sanāk DAB joslā. ES gan domāju, ka digitālais radio tā i netiks ieviests, jo skaņas kvalitāte ir zemāka par analogo FM, uztveršan sliktāka, nav jau ko raidīt FM diapazonā un pats galvenais- ar datoru var klausīties visas pasaules radiostacijas pilnīgi bez kāda uztvērēja. Kad izstrādāja DAB standartu, tad jau interneta vel nemaz nebija :sarkasms:

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nez no kurienes Tev tāda informācija? Metros 1-5 kanālu nav iespējams izmantot digitālajai apraidei, bet 6-12 kanālu diapazona daļa rezervēta digitālajam radio.

Lattelecom forumā pavīdēja. No viņiem pašiem.

Reku:

http://forums.lattelecom.lv/post14771.html?hilit=metru&sid=6892ae0d1b7f96b671d4bc60a9583526#p14771

andrieva teiktais...

 

Didzi, ir arī DAB+ kur minētie trūkumi ir novērsti. Bet ja vien ar varu nespiedīs, domāju, ka neviens diži nerausies to ieviest. Nu nevajag vairumam autiņā hi-def skaņu :pardon:

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

Lietuviešiem situācija tāda, ka praktiski visi kanāli raida tikai lietuviski. Vienīgais ko esmu pamanījis, ka BTV viņiem lēnām pārkrievojās un kā to kanālu uzslēdzu - tur iet kaut kas krieviski ar subiem lietuviešu valodā.

 

Mārča postā minēts par pāreju kaimiņvalstīs. Igaunija pāriet jau šovasar, Lietuva 2012. gadā, Krievija man liekas vēl vēlāk. Tā kā pašlaik metru kanālu izmantošana spriežot pēc tā komenta - neiespējama.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

smartdevil

es pareizi sapratu? Depo varot nopirkt flexbox 202 modeli. Un vai vinjam ir ¯time shift¯ funkcija? Vai tikai pie extraam ir hdmi un ieraksts fleshkaa?

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt ne timeshift ne ieraksta nav. Vismaz ar tagadējo softu. Vai būs- kāds no Yota tuvākiem ļaužiem var nokomentēt.

Labots - GinGG
Link to comment
Share on other sites

Flexbox 101 modelim nav kartes slota, ir ieraksta funkcija.

Flexbox 202 modelim nav ieraksta funkciju, ir kartes slots.

Link to comment
Share on other sites

Šodien iekš Maximas ievēroju ari elektronikas giganta ACME DVB-T Mpeg2,4 tuneri ar conax, ja nemaldos, pa 46LVL

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

smartdevil

Depo nepaspeeju nopirkt vairaak Flexbox, bet esot vinjam liidzi instrukcija, kuraa rakstiits, ka ieraksta funkcija buushot peec 2 meeneshi.

Labots - smartdevil
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Radās man jautājums. Uz digitālo apraidi jāpāriet ne tikai ekonomisku bet arī tīri tehnisku iemeslu dēļ, lai piemēram decimetru diapazonā varētu atbrīvot frekvences un ar laiku palielināt DTV kanālu skaitu. OK! Bet kā tad paliek ar metru diapazonu 1-5 kanāls, jo 6-12 rezervēts D-radio. Metru diapazonā tak varēja palikt analogā apraide. Kaut vai LTV1 un mūsu pionieris TV3 kurš solās pat zem stobra neiet prom no analogās apraides. Tad vienkāršajai tautai šais krīzes laikos būt iespēja skatīties vismaz kaut ko? :pooh_door:

Link to comment
Share on other sites

Lasu visus blogus, bet tik un taa neatrodu kaut baumas, nav Jums nekas zinaams par kaadiem jauniem Pamata pakas kanaliem, jo nu ar sho dienu jau atbriivojas Riigaa un ap Riigu 70km raadiusaa taas frekvences?

Link to comment
Share on other sites

Viena frekvence tikai atbrīvojas (28.decimetru kanāls), jo LTV1 raidīja 3.metru kanālā. Un šodien nekādi jauni kanāli neparādīsies, jo abos kanālos iet paziņojums par to, ka abi kanāli no analogās apraides tiek izslēgti. Tas nozīmē ka raidītāji joprojām ir ieslēgti.

Link to comment
Share on other sites

Nu jaa, tik kad biju Origi tai LTC centraa, shie tik teica lasiet blogus tuuliit buus 70 kanaali, bet veel nekaa, tad reaali atbriivojot LNT kanaalu varees taa vietaa mieriigi laist kaadus 5 jaunus kanaalus, max 10.

Link to comment
Share on other sites

Kāda jēga to prasīt šajā forumā? :) te tak nav neviens Lattelecom pārstāvis (vismaz nav palicis). Uzprasi labāk LTC forumā.

Kaut gan man ir nojausma, ka lietas sāksies tikai pēc tam, kad atslēgs analogo visā Latvijā. Un pat vēl vēlāk - ne 1.jūnijā, bet 14.jūlijā, kad LTC beidzas pagaidu retranslācijas licence 28 kanāliem un būs jauni LVRTC konkursa rezultāti. T.i. tagad viņiem ir 27 maksas kanāli, brīva vieta ir tikai 1 jaunam kanālam, un man ir nojausma, ka šo pēdējo vietu viņi tur priekš TV3. Un ja nu? :spiteful:

Labots - Mml
Link to comment
Share on other sites

Noteikti tāpēc arī ir tik tukšas frekvences ar diviem kanāliem - TV3+ un TV6.

Link to comment
Share on other sites

Dexs,bez obid.Man TV-3,TV3+,TV-6 arī na haļavu vēl iet,tā kā bizo rīt uz blošinku.Vislabākais,ja dabū DMV dovnloudu,bet tas liekas ir deficit.

Link to comment
Share on other sites

Es neesmu šobrīd Rīgā. Un man jau kaut kā vienalga vai viņi FTA, gribēju vienkārši patestēt kas un kā ar to MMDS.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Katrā ziņā ķēpīgāk,nekā ar parasto.~2,5GHz(īsti neatceros) liek sevi manīt.Koki,vispār kaut kas priekšā,un var būt liilas prooblēēmas.Pareizāk sakot,nekādu,jo signāla naff.

Šim vajag gandrīz tiešo redzamību.

Labots - MaskaV
Link to comment
Share on other sites

Man ir tāds jautājums par Virszemes TV un Lattelecom zvaigžņu kasti.

Vai kastei ir antenas barošana un kā var noteikt vai tas ir ieslēgts?

 

vienkārši es atrodos Salaspilī un signāls nav no tiem spīdošākajiem, lai gan ir lielā LTC antena (pa 15ls).

 

Paldies jau iepriekš,

Edzz

Link to comment
Share on other sites

Nu Salaspilī ar signālu nekādām problēmām nevajadzētu būt. Pats pirms divām nedēļām ar USB puļķi un mazo antenīti kas nāk līdzi noskenēju visus kanālus (pat vārgo raidītāju, kurā MTV Europe un kas tur vēl sēž).

Link to comment
Share on other sites

Vai kastei ir antenas barošana un kā var noteikt vai tas ir ieslēgts?

Kastei ir problēma to antenas barošanu atslēgt...

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

boto, ir taisnība- zvaigžņu kastei pa antenas ligzdu visu laiku ir padots 5V antenas pastiprinātāja barošanai. Tas protams ir pilnīgs ideotisms, jo daudzas antenas un spliteri barošanu salaiž uz īso. Bet nu ko es saprotu- Lattelekoma "speciālisti" un zvaigžņu kastes konstruktori jau gudrāki :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Nu skaidrs, tad tas varētu būt iemesls, kāpēc nevarēju atrast :)

Paldies par info.

 

/Edzz

Link to comment
Share on other sites

 

Kaut gan man ir nojausma, ka lietas sāksies tikai pēc tam, kad atslēgs analogo visā Latvijā. Un pat vēl vēlāk - ne 1.jūnijā, bet 14.jūlijā, kad LTC beidzas pagaidu retranslācijas licence 28 kanāliem un būs jauni LVRTC konkursa rezultāti. T.i. tagad viņiem ir 27 maksas kanāli, brīva vieta ir tikai 1 jaunam kanālam, un man ir nojausma, ka šo pēdējo vietu viņi tur priekš TV3. Un ja nu? :spiteful:

Lattelecom papildinat kanalu skaitu var jebkura bridi tikai dazadu juridisku/organizatorisku jautajumu del tas tiek atlikts.

Dotaja bridi LVRTC nodrosina 3 multipleksu izplatisanu pa Latviju un pec analogas TV izslegsanas nodrosinas visus 7 multipleksus kas nozime ka bus aptuveni 60 SD kanali un kadi 2-3 HD kanali.

Riga pec ASO ir iespejami 8 Multipleksi. Tatad vel kadi 10-12 kanali vairak.

Vel talaka nakotne butu pieejams 9tais mux metru diapazona. Uz to laiku pilnigi drosi ka bus jau DVB-T2 kas palielina kopejo multipleksa plusmu par 30-50%.

Link to comment
Share on other sites

boto, ir taisnība- zvaigžņu kastei pa antenas ligzdu visu laiku ir padots 5V antenas pastiprinātāja barošanai. Tas protams ir pilnīgs ideotisms, jo daudzas antenas un spliteri barošanu salaiž uz īso. Bet nu ko es saprotu- Lattelekoma "speciālisti" un zvaigžņu kastes konstruktori jau gudrāki :sarkasms:

 

Ne tikai zvaigžņu kastei tie 5v nāk laukā,šogad jau esmu nopircis 2-us LCD aparātus,abi darbina antēnas pastiprinātāju(vismaz diode deg).

Link to comment
Share on other sites

Tik zheel, ka tam jaunajam uztveereejam nebuus Conax kodeeshanas sisteema, tikai bezmaksas kanaalus varees skatiities, bet nu cena peec tevis teiktaa buus saldaaka kaa zvaigzniitei.

Link to comment
Share on other sites

nu tas jā, būtu arī paņēmis eksperimentiem, varbūt arī var kkā piemahinēt, bet tad tas jau būs iespējams padārgi :meeting:jeb kā paplašīnājuma funkcija :)   

Link to comment
Share on other sites

Kopš aprīļa no Zaķusalas torņa ētera pazudis LVRTC TEST HD kanāls.

Varbūt biedrs Tornis varētu pakomentēt? Frekvence atdota LTC?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...