Jump to content

ziepjutrauks cilvēkam pāri 50gadiem


erny
 Share

Recommended Posts

Ko jūs ieteiktu cilvēkam kam jau pāri 50 gadiem, un kura vēlme ir izvilkt fočuku no kabatas, ieslēgt to un nobildēt.

Veikalā pataustīju dažādus modeļus un nonācu pie secinājuma ka nevajag touchscreen kā arī vislabāk ir ja kautkādus režīmus var pārslēgt ar riteni. protams arī ekrāna izmērs- jo lielāks jo labāks.

 

Tā kā nav presības pēc ultramaza, bet tai pašā laikā nav vajadzības arī pēc ultrazoom, plus budžets ir ap 100Ls, tad itkā apstājos uz canon a3000is - pluss tam ir optiskā attēla stabilizācija (ja nu rokas nedaudz dreb), labi ir ka ar riteni pārlēdzas bildēšanas režīmi, savukārt zooms darbojas nevis uz riteņa bet gan divām pogām (nezinu labi vai slikti, bet pēc spoguļkameras nepieasti).

Šobrīd skatos konkurentus un tur acīs krīt sony w350 modelis.

 

Kādas ir jūsu domas ko labāk izvēlēties?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Man vecaistēvs 80+ gadi veikli rīkojas ar IXUS 75. Viņam gan patīk visādi štruņķikovi - lapsis ir, internets ir, fotoaparātu lieto, pat kopīgiem spēkiem izmalām sublimācijas printerīti cauri. Bet kopumā skaties, lai pogas ir ērtas! Man pašam ir IXUS 850IS un tam ir tāda pretīga lieta, ka ieslēgšanas poga ir vienā līmenī ar korpusu un ir jāpiešaujas, lai aparātu varētu ieslēgt. Man domāt tā, ka ja tu ar pirkstainiem cimdiem rokās varēsi aparātu darbināt, tad arī vecs cilvēks tiks galā! Vēl būtu rekomendējams liels ekrāns, cilvēkam pazīstama valoda (kaut vai krievu, ja eng un ger gājusi apmācībai secen). Un nekādā gadījumā nekādi tačskrīni!

Link to comment
Share on other sites

ixus 75 :) ideāls ziepjutrauks dzērieniem un visakā ciparizošanai ;) pašam 1 tāds i ;)

Link to comment
Share on other sites

kā cilvim ar redzi tuvumā? Avīzi lasa ar brillēm? Ja tā, tad skaties lai skatumeklētājam var pieregulēt +/- dioptrijas. Man pašam jau arī šī pati liksta - Tālumam redze normāla, brilli nevajag, taču tuvumam gan, līdz ar to fotoaparāta ekrāniņā asuma nav (rokas par īsu ;)), nākas izmantot skatumeklētāja aci.

Link to comment
Share on other sites

Noskaidro, kas ar redzi tuvumā. Ja problēmas, tad skaties ar optisko skatu meklētāju... (Canon A1100 ? RD pa Ls124))

Labots - Fils
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Ja cilvēks ar visām elektronikām ir vairāk uz jūs un ir jau šādā vecumā, tad ōbligāti attēla stabilizāciju! Nu noder, noder! Visi tie mazie ziepīši ir tik viegli, tiek turēti izstieptās rokās tā kā bez šitās fīčas diezgan garantēti būs miglubildes. Jā, iespējams, ka atsevišķiem modeļiem var arī iztikt bez, bet vai tu gribi to pārbaudīt nopērkot mantu un tad tomēr saprotot, ka jā, tomēr vajadzēja...

Tagad gan laikam lielākajai daļai visiem jau ir iekšās šitas.

 

A tā, kā jau te minēja - lielas, ērtas pogas, nekādus sranus sensitīvos tačskrīnus, kas ar naglu jāspaida. Maksimāli vienkāršu dizainu bez dīīīzaineru slapjajiem sapņiem par ūberstila izskatu - tas lai paliek dizaina izvirtuļiem un cacām. Jā, režīmus ērti pārslēgt ar ripuli nevis lienot menucī. Napig lieki aiztikt pogas, tas tik traucē nabaga cilvēkam domāt par kadru, bet par to, ka tik kaut ko nesaspaida nepareizi...

Kaut no otras puses, pēc savas pieredzes ar vecākiem cilvēkiem (tiesa, nav uz visādām tehnikām tendēti) redzu, ka lieto pamatā režīmus diena/nakts un zibene auto/izrubīta. Usjo. Tāpat viņi tikai izmūžina faktus, a ja tas tā nav, tad sen jau ir nopietnāka tehnīka...

Labots - kabinets
Link to comment
Share on other sites

kukuruku

Man muterīte un tjošča lieto panapana DMC LZ sēriju- vienai pagājšgad pirkta LZ-8, otrai paveca LZ-3

- i neko- bildes pat gluži OK sanāk- pamatā jau tiek lietots prastais auto režīms, nu un blicene pakoriģēta (ieslēgt, izslēgt).

A tā- stabilizācija ir, režīmi slēdzas ar ritenīti, ieslēgšanas slēdzis arī gluži ērts lielām rokām (ja tas ir aktuāli); zūms ar 2 pogām; salīdzinoši laba optika priekš ziepjutrauka... :spiteful:

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Nupat man ienācās 3 (10 dienu laikā) Ixus 75 ar beigtām platēm (standarta vaina vispār).

 

Olympusiem un Samsungiem ir latviešu valoda iekšā - vecākam cilvēkam varētu patikt....

 

Ja nē, tad es ņemtu kādu Sony W3xx sērijas.

Labots - BASS
Link to comment
Share on other sites

Es tomēr vairāk uz Sony pusi sliecos uz kādu DSC-W3** modelī, tomēr Carl Zeics optika ir gana laba budžeta aparātam + ērts lietošanā u nērtas funkcijas!

Labots - Prime
Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Cilvēks jau varēja man uzzvanīt, ja interesē... PM

Link to comment
Share on other sites

Beigās paņēmu W350 - patika ka rēžimi(bilde,panorāma,video) pārslēdzas ar slēdzi sānā, ka ir optiskā stabilizācija, HD video ieraksts, automātiskā režīmu pārslēgšanās un minimāls pogu komplekts kas noklāj visas funkcijas.

 

Vienīgais kā trūkst - latviešu/krievu valodas. Bet nu būs jāpameklē varbūt ir kāds firmware updeits.

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Nav krievu valodas? Kur tad tu jamo pirki??

 

Sony parasti nedod FW apdeitus parastajiem ziepjiem...

Labots - BASS
Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Značit reģions visticamāk ir CEE8, bet krievu valoda ir iekļauta CEE2. Ja vajag krievu valodu, stiep pie manis, nomainīšu tev to reģionu... Par latviešu valodu gan aizmirsti.

Link to comment
Share on other sites

Man sencis (pāri 70 ) mierīgi lieto A610 veco manu kakonu...viss elementāri. protams lv interfeiss ir +

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

A610-A640 ir super aparāti, godīgi sakot, neko patīkamāku par A640 neesmu rokās turējis (no ziepjiem) :mrgreen:

 

Jamiem mēdz lipt diafragmas, šitādi pa retam uzpeld eBayā ar problēmu "melnas bildes" - tādus var pirkt, remontēt un lietot. :)

 

A650 gan ir SŪDS...

Link to comment
Share on other sites

+1 par 650 -liekas, ka tāds bija... viens tāds darba-ieliec jaunus duracelus-pēc pāris kadrim rāda -tukša bača+lēnāks un ar lielāku bet low resolution ekrānu....nekā vecais a610.bet varbūt jaucu nosaukumu-piekt-diena :on_the_quiet2:

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Pamanīji, kāds lētucis - plastmasas herņa, iekšās tādi paši sūdi, optika plastmasas utt :bad:

 

Var uzmest aci A640 cenai jebayā... Lietots 100-200ls...

 

A cilvēki, kas SS.lv A610-A640 aparātus atdod par smieklu naudu (ir redzēts), neko nejēdz. Šitā tiekšanās pēc vairāk megapikseļiem, bakstāmiem un lieliem displejiem utt ir vienkārši smieklīga.

 

Vēl labs vecais ziepis ir Sony P200 - nav tik nikns, bet arī patīkams...

 

Njā, kur tie laiki, kad šitik kvalitatīvi aparāti ražojās... Tagad ka tik lētāk, smukāk, ar vairāk pikseļiem, tačskrīniem u.tml. vijebons...

Labots - BASS
Link to comment
Share on other sites

jā par P200 piekritu - ir biku nācies ar tādu darboties. Viņam tikai manuālie režīmi nebija tik advancēti. Bet A610 tiešām baigi labi bildē + ātrs baigi.

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Jā, Sony parasti tiek izmantots Auto - penžiem kak raz :D

Link to comment
Share on other sites

offtop. Bass-ienācās šāda sonu bača no USA. Ir oriģināla > ? kaut biku atšķiras birka. Bet visi tie sony logo ir. Ebaja bija kā genius. bet nebija oranžā sony iepakojumā.

Pirms tam bija viena galīgi kreisā - fočuks reizēm meta - not original vai kā tur bija + uz pusi vieglāka , netur ne sūda + lādējas 15 min :D

post-57155-126902947047_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Nu i pajautāji :D

Var būt arī oriģināla bez iepakojuma - kā servisa detaļa, parasti bik lētāk nekā ar iepakojumu. Ja sūtīji no China caur eBay - gribētos domāt, ka tāpat fake, es jamiem vispār neticu, ja raksta genuine - značit laba kopija ar ticamu labeli :D

Link to comment
Share on other sites

nu uz aci izskatās kā original - visi tie sony memory vai kā tur. Perfekti uzdrukāti. Kreisajām tie nav parasti. Lādējās ilgi - kādas 3h gandrīz - tāpat kā oriģinālā. Nē no Ķīnas nebija. Bija no USA. cena kādi 25 ls. vai biku mazāk.

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Ā, nē, šitā bez iepakojuma laikam nemaz nepasūtās, maksā ~43ls pie manis - tāda ir iepirkuma cena. Ja redzi Latvijā lētāk, nu nezinu, no kurienes jamās sūtītas... :mrgreen:

Labots - BASS
Link to comment
Share on other sites

Nē nav lētāk. Iepakojums bija, bet ne tāds kā veikalā. Tipa toč pēc kaut kāda servisa varianta izskatās. Vismaz fočuks nebļaustas un viss iet. Kreisā jau uz aci bija galīgi kreisa. pa 10 eur :D šī vizuāli 1:1. Paldies tāpat.viss.citādi piesārņoju topiku.

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Neaizmirsti, ja vajag kādu gripu, aķi, dajebko alfai - PM man. :mrgreen:

 

ā, vēlreiz atgādināšu autoram - ja vajag to RUS valodu, varu izlīdzēt...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...