Jump to content

Gāzes apkures katli


sashock
 Share

Recommended Posts

Sveiki, Būtieši.Beidzot man ir pienācis brīdis kad jāmaina gāzes katls no čehu Mora uz kādu citu.Izvēle kritusi uz diviem vāciešiem Junkers un Vaillant(abi 24kW) un nevaru izlemt kurš būs labāks?Katrā bode slavē savu, Ko teiksiet?

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Junkersam pagājušoruden palika 12 gadi. Vienkāršākais variants ar dežūrliesmiņu. Pa šo laiku nevienu apkopi neesmu taisījis, tikai vasarā nocēlis vāku un izpūtis putekļus. Izplešanās trauks šogad nomira, un ir kļuvis grūtāk (ilgāk jātur poga) iededzināt. Laikam tas datčiks, kas liesmiņā sēž iekšā (H.V.Z. termopāris kaut kāds vai) būtu jānomaina, lai gan varu arī ilgāk paturēt pogu nospiestu. Vienīgi baidos, ka arī šī tehnika finansu kapitālismam attīstoties paliek arvien nekvalitatīvāka.

Link to comment
Share on other sites

sashock

Viessmann nepatīk?

Viessman patīk, bet viņš ir jūtami dārgāks

Link to comment
Share on other sites

optimuss

Man ir Junkers Euroline kkāds tur, 5 gadu laikā 2x nobira vadības plate. 1x samainīja garantijas laikā, 2.reizi plate 115Ls. Pusgadu pēc garantijas beigām gan jau ka nobirs atkal :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Vadības plates ir jūtīgas pret nenormālu barošanas spriegumu un sprieguma raustīšanos. Ja ir iespējas, pakontrolē spriegumu.

Vai gāzes caurule ir sazemēta vai sanullēta?

 

Pašam Junkers jau septīto gadu iet. Kā jau šeit tika minēts, tad man arī izplešanās trauks nosprāga. Nemainīju. Nopirku parasto trauku par Ls15 un piespraudu apkures sistēmas šķidruma noliešanas krānam pagrabā. Strādā efektīvāk par iebūvēto.

Apkopes arī pats taisu, izjaucu, iztīru. Ir apraksts tai lietai instrukcijā.

Kad pirku katlu, gāzinieki ieteica Viessman, bet ja palieku pie Junkers, tad tikai ne Turcijā ražotu.

Labots - Cody
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Manam vecajam Junkersam vadības plate ir tik "sarežģīta", ka pa vienu vakaru varētu uz maketnieces tādu salodēt no tā, kas "tumbočkā". Tāpēc visādus mikroprocesorus i redzēt negribu. Bet nez vai tik vienkāršas mantas tagad vairs ir.

Link to comment
Share on other sites

sashock

Man līdz tam arī tagad iet čehu Mora nu jau 12gadus, ar elektroniku nekad nav bijušas problēmas.Pa 12 gadiem 3x ir atkaļķots, 2xmainīts termostats un pie sūkņa kautkāds vārsts. Karoče ar pašu katlu pa 12gadiem īpašu problēmu nav bijis, problēmas bija ar meistariem kuri mums specializējas tikai junkers remontā. lobējot šo ražotāju. Esmu jau dzirdējis par to Junkuru elektroniku, tapēc gribetos iemēģināt Valliant, bet nu pabail ka tik nebūs kā ar Mori ka nevar dabūt detaļas un Meistarus

Link to comment
Share on other sites

Pastāsti par atkaļķošanu? Pats dari, vai meistarus sauc. Esmu ielējis sistēmā kaut kādu šķidrumu, lai kaļķis nenosēžas.

 

Var jau nopirkt UPSi, un domāju, ka ar elektroniku problēmu nebūs. Varēs arī kurināt lielo vētru gadījumā.

Link to comment
Share on other sites

chieris

Kā jau šeit tika minēts, tad man arī izplešanās trauks nosprāga.

 

Alu mazaak dzert vajag. :jester: Kaa Tu zini ka nospraaga ?

 

Joki ar vadiibas plateem tieshaam ir Junkers Euroline seerijas katliem. Kaudziite ir sakraajusies. Paintereseejies par Vaillant rezerves detalju cenaam firmaa Intersols - kosmoss. Pashiem katliem nav ne vainas.

 

Kaadus modeljus esi izveeleejies ?

Labots - chieris
Link to comment
Share on other sites

Lai konstatētu, ka izplešanās trauks nosprādzis lielas zināšanas nevajag. Elementāra pamatskolas fizika.

Link to comment
Share on other sites

sashock

Pastāsti par atkaļķošanu? Pats dari, vai meistarus sauc. Esmu ielējis sistēmā kaut kādu šķidrumu, lai kaļķis nenosēžas.

 

Var jau nopirkt UPSi, un domāju, ka ar elektroniku problēmu nebūs. Varēs arī kurināt lielo vētru gadījumā.

Upsis uz 350W pie katla man jau ir.Atkaļķošanai esmu saucis meistarus, jo no gāzes katliem man ir maz sajēgas

 

 

Joki ar vadiibas plateem tieshaam ir Junkers Euroline seerijas katliem. Kaudziite ir sakraajusies. Paintereseejies par Vaillant rezerves detalju cenaam firmaa Intersols - kosmoss. Pashiem katliem nav ne vainas.

Saki Valliantiem detaļas ir ļoti dārgas? A kā ir ar Ceraclas ZS-14katliem kā tiem vadības plates

Link to comment
Share on other sites

Tad jau mana doma par sildelementa atkaļķošanu paliek spēkā. Domāju šovasar nopirkt tējkannu atkaļķotāju (Rimi nopērkams) un tajā uzvārīt sildelementu. Katla apkopi taisu kā pēdējais idiots, bet man liekās, ka tas ir tik elementāri par ko meistari prasa bargu naudu. Tik vajag jaunas blīves nopirkt.

 

350W UPSis būtu pietiekošs, lai pasargātu no tīkla svārstībām. Nesaprotu, kāpēc tev tā elektronika tā bojājas. Atliek tikai versija, vai gāzes caurule ir sazemēta vai sanullēta.

Link to comment
Share on other sites

sashock

Nē, manam Morim elektronika nebojājās, pa 12gadi divi termostati nomainīti, vadības plate iet kā pulkstens :good:. Tagad nolemu pamainīt jo baigi trokšņains palikās šo ziemu vispār strādā uz godavārda, manējais meistars apskatīja šo un saka kad viss resurs šamējam izsmelts un būs drošāk šovasar to nomainīt

Link to comment
Share on other sites

Mazliet nepareizi sarakstījos. Elektronika bija domāta ne uz tavu katlu. Morim laikam nav kam bojāties. Ja trokšņains palika, tad jau cirkulācijas sūknis.

Es savu Junkeru uzlaboju ar to, ka izstrādāju shēmu, kas uztver temperatūru no trim mājas sienām, lai nebūtu tā, ka istaba kurā atrodas temperatūras devējs ir silta, bet pārējās atdziest. Izklaides pēc uzliku termovārstus, kas vadās no manas shēmas. Tā visa māja silst vienmērīgi.

Link to comment
Share on other sites

chieris

baigi trokšņains palikās šo ziemu vispār strādā uz godavārda

Kas trokshnjo ? Suuknis ? Pats siltummainis, kad uzkarst ?

 

Saki Valliantiem detaļas ir ļoti dārgas? A kā ir ar Ceraclas ZS-14katliem kā tiem vadības plates

 

Nav jau teikts, ka vadiibas plates buus jaamaina, kaa zekjes...

 

Lai konstatētu, ka izplešanās trauks nosprādzis lielas zināšanas nevajag. Elementāra pamatskolas fizika.

 

Pastaasti tuvaak par to elementaaro fiziku. :nono:

Link to comment
Share on other sites

sashock

Siltummainis iet tā kā traktors, spiediens krīt reizi divās dienās jāpapildina

Link to comment
Share on other sites

Baigais slinkums rakstīt par izplešanās traukiem. Mēģināšu tā vienkāršāk. Normāls spiediens ir no 1-2bar. Ja, piemēram, aukstam katlam sistēmā spiediens ir 1bar un uzsilstot līdz 60 grādiem tas paceļas vairāk par 2bar, tad izplešanās trauks savas funkcijas nepilda. Izplešanās trauks ir tvertne, kas sadalīta divās daļās ar gumijas membrānu. Viena daļa pieslēgta sistēmai, bet otrā daļā tiek iepumpēts gaiss, vēlams slāpeklis, ar spiedienu ap 1bar. Tas nozīmē, ka šī gumijas membrāna kompensē spiediena paaugstināšanos sistēmā. Ja nebūtu izplešanās trauka, tad spiediens varētu svārstīties no 1-4bar (atkarīgs no sistēmas lieluma), kas arī bija, kad nosprāga tas trauks. Tas nozīmē, ka sistēmas spiediens piespieda membrānu pie pretējās sienas un nekāda kompensācija nenotika.

 

Siltummainis iet tā kā traktors, spiediens krīt reizi divās dienās jāpapildina

 

Tad jau ir kaut kur noplūde. Drīzāk, ka izplešanās traukam vai atgaisotājam, bet var būt radiatoros. Man sanāk sistēmu papildināt reizi gadā. Un tad tikai no 0.8 uz 1bar.

Labots - Cody
Link to comment
Share on other sites

sashock

Pēc tevis aprakstītā sanāk ka manam morim arī izsplešanās trauks ir āmen

Link to comment
Share on other sites

chieris

Pēc tevis aprakstītā sanāk ka manam morim arī izsplešanās trauks ir āmen

Jaa un Tev nav sienas apriikotas ar temperatuuras deveejiem, svarstiibas deveejiem, gaazes detektoriem un noklausiishanaas iekaartaam pilniigam zirneklju komfortam. :sarkasms::download: Skati PM.

Link to comment
Share on other sites

tomy007

Junkers Eurostar jau kādus 10 gadus.. Katru pavasari(pēc sezonas) apkope un bēdas nezinu. Nekas nav mainīts.

Link to comment
Share on other sites

Sanchus

Izplešanās trauki nav Pasaules brīnumi un jebkurš no tiem laiž kaut nedaudz gaisa. Reizi divos-trīs gados izplešanās tvertne ir jāpiepumpē vismaz līdz pusei no darba spiediena (pie atslogotas sistēmas), protams, ja ražotājs ir paredzējis standarta ventili.

Link to comment
Share on other sites

chieris

Labrīt !

 

Atļaušos piebilst, ka jāņem vērā sistēmas statiskais spiediens, no kā izriet sistēmas darba spiediens un tad jāpumpē atbilstošs pretspiediens traukā. Nu un arī vai ir izvēlēts pareiza lieluma izplešanās trauks (litros) pret visas apkures sistēmas tilpumu.

Labots - chieris
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Tak Jaunbiedrs ar 1. rakstu, kas kopēts (nav defaultais fonts un izmērs), tātad prasts spameris.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Es te uzsāku 250-270m2 mājas celtniecību kur apkure būs ar gāzi un siltās grīdas (respektīvi bez radiatoriem) 2 stāvi. Pagaidām ir skiču līmenī, bet sāku pamazām skatīt gāzes katlus. Ko kurš varētu ieteikt. Gribētu saprast kāds būtu nepieciešams un pēc tam plānoju katlu ar pārējo pirkt ne latvijā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es te uzsāku 250-270m2 mājas celtniecību
 

 

 

Celtniecība notiek jau uz reāla Tava zemes gabala, vai Tavā galvā? Kā tad ir projektā paredzēts, ja reiz būvvalde rakšanas atļauju jau iedevusi?

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Pašam mājā Junkers, dēlam dzīvoklī Junkers - tikai to labāko varu sacīt.

Labots - Arnolds Piepe
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

ggg97

 

Zeme ir. Skices ir. Būvatļauja vēl nav. Pēc arhitekta skēcm tagad sāks zīmēt un konstruktors rēķināt. respektīvi pats projekts gatavs mēneša laikā (tehniskās prasības no latvenergo, gazēs ūdens, topogrāfija ir)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pēc arhitekta skēcm tagad sāks zīmēt un konstruktors rēķināt. respektīvi pats projekts gatavs mēneša laikā

Tad jau līdz būvēšanas sākumam tev vēl tālu.
Silti iesaku, pie reizes pasūtīt arī apkures projektu. Apkure ir tā lieta, ko viegli salaist dēlī, pēc tam ļoti grūti ko izlabot. Nebūs boot.lv forums tā vieta, kur dabūsi gatavus ieteikumus, lai sakomplektētu pirkumu (apkures katls un pārējais) ne Latvijā. Šeit visi pagudrosies, cits kaut ko no savas pieredzes pastāstīs, bišķīt gudrāks paliksi, bet līdz galam saprast, diez vai. Neatnāks neviens te un neuzrakstīs priekš tevis gatavu apkures sistēmas specifikāciju, ar kuru uz rokām doties uz ne Latviju, re, notirgojiet man šito katlu un šitās lietas.
Manam klasesbiedram izbūvēja gāzes apkuri gadus desmit atpakaļ. Ielika Junkers katlu, katla uzstādītājs piemeklēja pareizās jaudas, tas viss. Paņēma apkurnieku, kas savilka caurules un radiatorus pēc savas saprašanas. Štruntīgi salika, mokās klasesbiedrs - dažās telpās nepietiek siltuma, citur problēmas ar gaisu sistēmā (nav atgaisotāji, kur vajag), kaut kādās telpās (drēbju skapji) vispār radiatorus neielika (vo, stulbums), ka ziemā drēbes skapjos sasalst.
Ja būs projekts, ko apkures inženieris tavai mājai uzprojektējis, viss būs daudz maz pareizi, atkritīs liela daļa problēmu. Būs visas iekārtu specifikācijas, varēsi droši braukt uz ne Latviju pirkt.
Māja ne knapā (250 m^2), salīdzinoši ar visām izmaksām, apkures projekta izmaksas nebūs nekas. Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Parunājot ar Veisman katlu pārdevēju viņš centās mani atrunāt par gāzes katla pirkšanu nelatvijā, jo tie katli pie mūsu gāzes nestrādās un būšot ļoti dārgas rugulēšanas problēmas.

Otrs visi Junker gāzes katli tiek ražoti turcijā un sen vairs nav vācu kvalītāte līdz ar to nav vērts tgāzes katlus pirk vācijā.

Vai ir kādam pieredze vai komentāri par tēmu?

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Vadu dabasgāzes kvalitāte Latvijā nav sliktāka kā Vācijā, Holandē vai Francijā. Par regulēšanu utt, nezinu.Lielākas dabasgāzes iekārtas, ko ražo turcija, ir lietošanā Vācijā, Latvijā un Krievijā, tātad darbojas gan. Sīkāk nezinu.

Link to comment
Share on other sites

KinDzaDza

Zebrafi - cik jābūt naivam (vai pilnīgi neko nesaprotošam), lai noticētu šai tuftai?!?!

Gāzi apkurei izmato TIKAI divu veidu - dabasgāzi un sašķidrināto naftas gāzi.

Visa varenā regulēšanas sastāv no tā, ka tiek samainītas dīzes!

Kur pirkt katlu - nu protams, ka Latvijā, lai nav problēmas ar garantiju, ja tada būs nepieciešama.

Gāze gandrīz visā Eiropā ir tikai un vienīgi Gazprom gāze...

Link to comment
Share on other sites

KinDzaDza

Esmu naivs un tiešām neko nesaprotu. Es gribu pirkt katlu tiešām vācijā jo esmu pārliecinājies ka tur sadzīves tehnika tiešām ir kvalitatīva. Vai es nopērkot vācijā tas ir EU, garantija izpildīsies šeit un vai apkalpot un tos TO taisīt varēšu jo iespējams elektronika būs nedaudz savādāka?

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Tā ir. Holandē, Dānijā, U.K un Francijā ir arī sava gāze ( Francijai ar to nepietiek, tur ir arī gazproma un Alžīras/ Lībijas gāze caur Itāliju). Beļģijā ir gan Holandes gāze, gan terminālu gāze un gazproma gāze, nav problēmu plītīm un katliem.

Itālija - Lībijas gāze, LNG termināļu gāze( nejaukt ar propan/ butānu utt), un eurohubs ziemeļos, bik sava gāze.Nav dzirdēts ka vienā valstī pirkts katls, plīts dabasgāzei nestrādātu citā eiropas valstī. Dabasgāze ( metāns) cauruļvadiem atbilst konkrētiem standartiem. Neesmu dzirdējis, ka kāds žēlotos par Latvijā piegādātās dabasgāzes kvalitāti.

Labots - wersa
Link to comment
Share on other sites

Domāju par kondensācijas veida katls (~25kW) jo būs siltās grīdas visā mājā. Domāju par Buderus, viessmann, vaillant ražotājiem jo junkers saprotu ka vairs nav tas kas bija pirm desmit gadiem (kvalitāte). Vai ir k''adam pieredze par Buderus

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...