Jump to content

TV aspect ratio gļuki


Ruudiss
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

Pāris dienas atpakaļ TV sāka automātiski pārlēgt aspect ratio - slēgājas starp wide, 4:3, 16:9, utt. Jocīgākais ka tas notiek tikai skatoties TV3 un TV6. Meklēju internetā, bet nekādu padomu neatradu.

Vai ir vēl kāds ar līdzīgu problēmu un kāds ir risinājums.

TV: sony 40w4500, izmantoju IZZi digitālo televīziju.

 

Jau iepriekš Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Mani šis arī interesē.

Notiek pie baltkom - gan digitālā, gan parastā kabeļu TV ar Philipa 16:9 LCD TV taisa gļukus:

stāvēja ekrāna autoformāts, tipa filmām melnās malas tiek apgrieztas un attēls daudzmaz sakarīgi izstaipīts pa 16:9 ekrānu.

Kādu nedēļu TV6 un tad arī TV3 nav šajā režīmā nav skatāmi. Kaut ko gudrinieki samuhļījuši, ka TV uzskata viņu signālu nevis par 4:3, bet spriežot pēc attēla izmēriem par aptuveni 21:3

Tv ik pēc pāris sekundēm slēdzās 4:3 režīmā, tad 16:9 un vēl mēģina attēlu dubulti izstiept pa vertikāli parādot aptuveni pusi no ekrāna.

Link to comment
Share on other sites

Tieši tāda pati problēma. Iesākumā domāju, ka vajag TV sākt fiziski ietekmēt, jo likās, ka viņš sāk mirt, bet pēc kāda brīža radās aizdomas, ka tas saisīts ar ko citu :)

IZZI analogā televīzija un Philips kaste.

Link to comment
Share on other sites

Jaa, Viasats kaut ko sadariijis. Uz TV6 esmu pamaniijis, par TV3 gruuti teikt, neesmu skatiijies.

Es pamataa, uz televizora paarsledzu aspect ratio, tjip apeju uz apli, liidz man veelamajam un kameer nesadomaaju sleegaat kanaalus, tikmeer nekaadu probleemu.

Link to comment
Share on other sites

erikonkuls

esmu redzējis, ka TV tā slēgājas ja ir iestatījumos uzlikts demo vai veikala režīms. var jau būt ka šis nav tas gadījums, bet parādoties digitālajam signaālam TV pats ik pa laikam atsēdzās atpakaļ no 16:9 uz 4:3.

Link to comment
Share on other sites

Westside

Same shit uz PHILIPS LCD 32", sāku jau apsvērt domu par jauna TV iegādi o.0

Link to comment
Share on other sites

Baltkom digitālā tv, dekoderis kautkāds baltkom defaultais (tāc sudrabots, slinkums meklēt modeli), televizors philips jautkāds lcd (modeli neatceros) - arī slēgājas režīmi. Aizdomas, ka TV3 un TV6 skatīšanās laikā, bet precīzi nēesmu piefiksējis - jāpapēta.

 

Izrādās, nēesmu viens ar šādu problēmu. Bija jau doma TV uz servisu vest lai taisa...

 

Kā saprotu, nevienam nav īsti skaidrs problēmas cēlonis un risinājums...

 

Gints

Link to comment
Share on other sites

Man vakar TV3 vairākas reizes palaida 16:9, malas nenogrieza, tīra 16;9 bilde nāca, TV3 aplīts palika savā vietā, tikai izstiepts pa vertikāli, arī bilde. Tā kā tv nemāk staipīt bildi, vai aspect mainīt, sapratu ka figņa ir TV3 pusē, Viasatā, vēl kaut kur... .

Man analogais kabelis pieslēgts.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Vakar pamanīju, ka LTV1 savus autorraidījumus jau sāk pārcelt uz 16:9, bet vēl arvien raida 4:3 ar melnām augš un apakšmalām. Moš arī LTV7 uz to iet, neesmu pētījis.

 

Pašam tvstar kaste un TV uzstādīti uz konstantu 16:9, drusku jau tracina varžuģīmji, bet TV pietiekami civilizēts izstiepšanas algoritms un līdz ar to mazāk ietekmē redzamo bildi.

Link to comment
Share on other sites

Ruudiss

Labā ziņa:

Kā redzams, tad līdzīga problēma ir arī citiem. Tas nozīmē, ka cēlonis nav iekš tv vai dekodera, bet gan signāla. Viasat sačakarējušies meistarībā.

Sliktā ziņa:

Neviens pagaidām nav atradis atrisinājumu..

 

Sazvanīju izzi, šie ieteica pārstartēt dekoderi. Pāris dienas atpakaļ jau mēģināju, bet nepalīdzēja. Šovakar pamēģināšu vēl - cerība mirst pēdējā. Pamēģināšu arī Grisha ieteikto :)

 

Kādas vēl idejas, ko darīt?

Link to comment
Share on other sites

maritis

Vienkārši ,sakarā ar Ltc VTV televīzijas beidzot sāk pāriet uz 16:9,pašlaik eksperimentē...Nezinu,kā pa kabeļiem,bet pa gaisu stereo arī iet TV3.

Link to comment
Share on other sites

Oo, jaa, man te vienu dienu likaas ka vienu no vieteejiem kanaaliem dzirdeeju stereo skanjaa uz briidi.

 

VArbuut kaads ir regjistreejies Viasata forumaa? VAreetu tur apjautaaties, kas par desaam....

 

Shii, maritis, doma vareetu buut diezgan ticama. VArbuut beidzot shie ar saaks ieviest ko nedaudz modernaaku. Discovery ar shad tad kaut ko skanja paarsleedzas uz vienu kanaalu taa kaa, nevar iisti saprast. Skanja ar kaveejas vinjam, pavisam minimaali gan, praktiski nevar pamaniit.

Link to comment
Share on other sites

Sveiki,

Pāris dienas atpakaļ TV sāka automātiski pārlēgt aspect ratio - slēgājas starp wide, 4:3, 16:9, utt.

 

Atslēdz setingos auto format. Un vajadzības gadījumā formatu nomaini manuāli.

Un nav ko saspringt pagaidām.

Link to comment
Share on other sites

Man auto format arī ieslēgts, bet nekādas formāta maiņas skatoties TV3 pagaidām nemanīju, arī brīžos, kad attēls bija ar melnām malām augšā/apakšā un kanāla logo bija uz bildes. TV3+ visādi krievu seriāli tādā skatā jau tiek raidīti vairākus gadus, tikai kanāla logo atrodas uz robežas starp attēlu un melno malu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...