Jump to content

DVB-T kaste ar HDD


janis1207
 Share

Recommended Posts

Sveika, tauta!

Problēma sekojoša: uzliku pensionāram LTC dekoderi, noskanēju kanālus, parādīju kas un kā, viss notiek - un jau apsveicu sevi ar labi padarītu darbu. Bet šis pavaicā: "Es taču varēšu turpināt ierakstīt raidījumus videomagnetofonā?"

Bāc!

Nē, nevarēsi vis! Vecs Samsung VHS ar vienu SCART'u te nederēs!

Bēdīgs.

Tā nu domāju, ko iesākt.

Viņam, redz, neder ierakstīt USB puļķī, 1x noskatīties un izdzēst. Vajag pamazām audzēt veselu bibliotēku ar visādiem seriāliem, mīļām filmām un ko tik vēl ne, un pat liels puļķis beigās būs par īsu. Nepirkšu tak 50 gab.!

Varētu likt klāt ārēju HDD, bet te parādās problēma ar failu nosaukumiem (ja aparāts pats rakstīs failus tipa "kanalanosaukums_0.ts", kuru nedrīkstēs mainīt, tad drīz vien pilnīgs bardaks iestāsies!), turklāt man ir diezgan nelāga pieredze ar ārējiem HDD: plīst viņi, maitas!

Risinājums, šķiet, ir aparāts ar iebūvētu HDD un LAN, turklāt spējīgs spēlēt ne tikai paša rakstītos .ts, bet arī citus failus. Nu, kaut vai kādus DivX vai XVID'us. Pensionārs ierakstītu, es pārkodētu, saprotami apsauktu un viss būtu OK.

 

Taču tādus pie mums praktiski neredz. Rietumos ķīnieši piegāzuši visas malas ar aparātiem, kuriem pat nosaukuma nav (piemēram, http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/hdd-multimedia-player-dvr-with-dvbt-hidef-up-to-1080i/), bet te nav.

Boldriks pieminēja Finlux T4800, bet par to vismaz te

http://viasatfan.clan.su/forum/43-1158-1

izsakās visai nicīgi.

 

Kas vēl? Ņemt Dream'u ar DVB-T tjūneri iekšā kaut kā lauž... ;)

 

JJ

Link to comment
Share on other sites

Rudiger

Un kāpēc nevar turpināt ierakstīt VHS maģī?LTC dekodera kompozītā izeja-VHS attiecīgā ieeja-SCART vai kompozītā izeja no VHS uz TV?Kvalitāte -tas jau ir cits jautājums, ja 21'' TV , tad jau OK.

Link to comment
Share on other sites

uldiss

kāpēc lai viņš nevarētu ierakstīt videomaģī? pareizo vadu vajag lietot.

Link to comment
Share on other sites

ricijs

Vēsā miera VHS maģi var rakstīt no tās zvaigžņu kastes...

Tākā tas ir tikai roku leņķa jautājums... :spiteful:

Link to comment
Share on other sites

(labots)

tikai TV laikam, cik var noprast ir viena video ieeja ......

 

bet varbūt tomēr magnetofons māk modulēt signālu uz kādu decimetru kanālu ?

 

Es tā esmu tagad uz TV uzlicis DVB-S & DVB-T caur video

tad otrs slēgus : DVD - SCART - VHS - antenas kabelis - TV

 

lai bērni var vēlēt ar visiem iespējamiem devaišiem

Labots - E330
Link to comment
Share on other sites

kriss77

ta drošvien cilvēkam bija tas videomaģis ar tjuneri iekšā, kur varēja uzlikt attiecīgi kad, ko un cikos ierakstīt, lai nav jāsēž klāt.. a tagad tā iespēja pazūd, jo VHS maģī jau nav DVB-T tjuneris.

zinu šitādas problēmas arī ir cilvēkiem ar rakstošajiem DVD ar tjuneri, diezgan bēdīgi, cilvēks gadu atpakaļ nopēr DVD pa dārgām naudām un viss tagad lieki..

Link to comment
Share on other sites

MartiniB

@Kriss77

darbojas kaac aizliegums izveeleeties normaalu aparaatu ar cieto disku un vairaakiem tuneriem ?!

Link to comment
Share on other sites

Rudiger
(labots)

Jā, protams, pensionāram DM 8k būs tieši laikā!Varbūt nolaidies beidzot uz zemes reālajā Latvijā?!

Labots - Rudiger
Link to comment
Share on other sites

viņš tos ierakstītos seriālus arī pēcāk skatās, vai krāj krāšanas pēc?

Link to comment
Share on other sites

MartiniB

itkaa Dreambox 8k buutu vieniigais varianc

 

bet nu kameer vagoniem var nogruuzt shrotbokshus tikmeer normaali bokshi jaasuutina no aarzemeem

tirgonji papriexu pavaariisies uz vieniem, peecaak uz naakamaas paaudzes, viss kaa ar sat bokshiem

Link to comment
Share on other sites

ricijs

tak vienkārši savienot to tv zvaigzni un videomaģi un var tak rakstīt bez tv starpniecības... nāk klāt tik viena kastīte :D un videomaģi var uzlikt taimeri kad ieslēdzās un izslēdzas rakstīšana tāpat bez tā iebūvētā tjunera videomaģim ir pilnīgi poh... no kurienes nāk signāls. Nav ko sarežģīt vienkāršas lietas... :crazy_pilot:

Un nevajag pensim pēdējo ādu novilkt piespiežot pirkt tjunerus ar ieraksta iespējām ja var iztikt tā pat ar vhs

 

shēma kā saslēgt

DTV tjuneris => VHS => TV

tv tjūneris video out => vhs video in

vhs video out => TV video in

no tv jau nekādu signālu nevajag pievadīt pie vhs visu var saslēgt pa taisno... lai rakstot tv varētu tv izslēgt :D

Var nākties lodēt vadus bet tur nekā sarežģīta nav...

 

 

shēma nr2

tv tjuneris sajūgts ar vhs un tālāk vhs padod signālu uz tv caur anteni...

Link to comment
Share on other sites

janis1207

Paldies visiem, kas atbildēja!

Kaut kā biju domājus, ka viena SCART maģim SCART's kalpo tikai kā izeja (ne tā kā tad, ja SCART'i ir divi). Sanāk, ka esmu kļūdījies.

Gan jau (pameklējot) vēl var arī pa lēto atrast kādu labāku videomaģi (šis nu jau tāds diezgan padilis).

 

Bet nu gribējās tā skaisti un moderni. Digitāli :o)

Pēc atbildēm spriežot, pagaidām nevienam reālas pieredzes ar DVB-T tjūneriem, kas aprīkoti ar HDD nav.

Nu neko, palasīšu vēl ko rietumos var sameklēt. Ja neko cerīgu neatradīšu, būs vien jāpaliek pie VHS, vai arī pašam jāveic "pasūtījuma" ieraksti un pensionāram jāuzliek kāds mēdiju pleijeris. Nu jau tādi ir savairojušies.

 

 

Kriss77: tieši tā, maģis ar tjūneri iekšā. Ērti bija. Ja realizēšu te tautas ieteikto ideju par VHS turpmāku izmantošanu, tad taimeri tomēr lietot varēs. Maģim programma kā iepriekš, tikai LTC kaste laicīgi jāieslēdz uz vajadzīgo programmu. Gadījumā, ja naktī vai prombūtnes laikā jāieraksta raidījumi no 2 kanāliem, tad gan iznāk aplauziens.

Tankalis: jā, ierakstīto tiešām skatās! Nesen, piemēram, ņēma cauri visus "Likteņa līdumniekus".

Ricijs: pensionāra āda paliks vietā :) Tie visi būs mani izdevumi...

MartiniB: lasu Tavus tekstus un brīžiem domāju, ka vajadzēja man arī tomēr iet uz DM8000, nevis apstāties pie DM800... Laimīgs clvēks! Un taisnība, ka tirgoņi noslauks tautu vismaz 2x. Re, ka angļi un somi jau taisās uz DVB-T2, vāciešiem arī idejas esot. Nemaz nerunājot par kastēm bez CI (ja ievieš TV nodokli un visu aizkodē) un neizbēgamo pāreju no SD uz HD.

Link to comment
Share on other sites

MartiniB

dm800 arii var tikts lietos priex VTV, ja bez sat tad nomainot tunera moduliiti(paarsprauzhams kaa ne kaa)

ja sat+vtv tad tiiri teoreetisks varianc, izrakt USB DVB-T pulkji kuru atpaziist driimboksha vecais kernels

 

praktiski izmeegjinaac varianc:

sava dm8000 ceturto(dvb-t) tuneri noshaareeju kaiminja dm800tajam caur LAN

manc tagad sanaak kaa 3tuunerniex, bet kaminja twin

 

veel lasiiju variantu ka USB DVB-T pulkjis, kuru dm800 pac neatpaziist,

noshaareec no linux kompja ar svaigu kerneli un padots uz dm800 caur LAN

Link to comment
Share on other sites

janis1207

Nujā,

skaidrs, ka DM 800 var ielikt arī VTV tjūneri vai iebarot citu, šārētu tjūneri. Boot Sat forumam (un dažiem citiem) drusku sekoju :)

Betnu padārgi sanāk tas Drīms. Tāpēc arī meklējos pēc alternatīvām.

Ķīnieši ražo, rietumos tirgo, tik pie mums nav. Tomēr pirkt tādu dzeltenu no-name izstrādājumu caur kādu i-neta veikalu ir diezgan bailīgi. Nesen ar Netgear EVA8000 ieberzos: aparāts nojuka, bet vācu i-neta veikals, no kura to pirku, izputēja. Un cauri, lai arī aparātam vēl garantija bija. Veikala, no kura ko prasīt, nav, bet Netgear 1x atrakstīja standartatbildi un tad vispār vairs nereaģēja. Un tas ir Netgear, it kā solīda firma. Kur iet, kam prasīt, ja tādam ķīnietim kāds dzelzisks gļuks vai firmware līka?

Nez, kad mūsējie tirgoņi modīsies?

 

Jāpērk MacMini... ;)

Link to comment
Share on other sites

maritis

izskatās,ka tev der seltekas tc 402 sd dekoderis(49ls),arguments par plīstošajiem ārējiem HD nav īsti pieņemams,jo it kā gan datoros,gan tūneros,gan ārējos HD liek vienādas iekšas,vienk. jāpērk pazīstamu ražotāju HD

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Neesošais iekšējais HDD, proams varētu būt zināms trūkums, un protams, tanī ir lielas priekšrocības, bet pēc pieredzes šiem aparātiem ir vairāki trūkumu, kas varētu pat kaitināt..

1. HDD mūšīgi rūc, pat izslēgts (patiesībā, nekad neizslēdzās) ir dzirdams ka kaut kas kaut kur svilpo (ventilātors). Ja TV atrodās vienā un tajā pašā istabā vai tuvumā, tad tas var kaitināt.

2. Elektrības patēriņš ir būtiski lielāks ~50W..

3. Parasti tie verķi ļauj ierakstīt savā diskā, bet ne vienmēr no tiem kaut ko normāli var dabūt ārā un kaut ko iebarot.

 

Man pašam ir šitāds HDPV-T12CX

http://www.intekdigital.com/products/products_view.php?idx=41

Ja nebūtu man TV istaba tālu no guļamistamas, tad sviestu pret sienu. .Jā, nenoliedzam tas ir kruts, jo ir 2 uztvērēji, var ierakstīt 2 kanālus vienlaicīgi no jebkura mukša, un timshift outomātiski ieslēdzās pie kanāla pārslēgšanas, kas ļauj ne tikai nospiest pauzi, bet pēkšņi nesadirdēto ziņu patīt atpakaļ. Kruti, bet ir tie 3 trūkumiu..

Man to kasti iedeva. mēģināšu noskaidrot kur dabūja.

 

Atklāti sakot, es pats personīgi gaidu

DVB-T, DVB-IPTV Digital Hybride Receiver TIC-402HD

 

http://www.selteka.eu/set%20top%20boxes_en.html

Bet jaunieši nekādi nevar pateikt kad būs. It kā ražojot un nevar vien saražot. Vēl šonedēl Jānis Krieviņš no Hano pro atbildēja tā sad.gif

Labots - MGa
Link to comment
Share on other sites

Vai nav tādi puļķi ko DM800 atbalsta? Un par kādu vecu kerneli iet runa, drīmam tak regulāri parādās jauni softi, tā ka kernelim jābūt jaunam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
janis1207

Kuru tas interesē:

Apvaicājos Hannu Pro par Selteka TIC-402HD un saņēmu atbildi, ka nebūs vēl vismaz gadu (?!)

Nenoticēju (jo Seltekas mājas lapā TIC-402HD jau bija iekšā), aizrakstīju Seltekai uz leišmali un saņēmu atbildi:

 

Model TIC-402 HD is still in development.

We plan begin production of this model within 1,5- 2 months.

Our distributor in Latvia should get it immediately after production.

 

Regards,

 

Ceslovas Marcinkus

Sales manager

UAB SELTEKA

Ja ražot sāk jūnijā, tad jau varbūt uz vasaras beigām atnāks arī līdz mums.

Link to comment
Share on other sites

Es arī lietoju DVD rakstītāju ar iekšējo HDD analogajā apraidē.

Bija tjuneris gan TV, gan DVD rakstītājam.

HDD viņam tiešām rūca, lai gan ražotājs bija Philips.

Bet tas prieks ir beidzies.

 

Izvēlējos dBox R-101 no dekoders.lv. Skatīšos tikai brīvos kanālus.

Pieliku ārējo disku (NTFS bez izmēra ierobežojuma) caur USB.

2.5" disks, netrokšņo nemaz. Izvilku no vecā notebooka

Ja gribas, tad USB vada garuma attālumā var nobāzt skapītī.

Kad dekoders ir standbay, tad disks perfekti izslēdzas.

 

Šitam dBox ir divas noderīgas fīčas:

- taimeris uz ierakstu (programmējas no EPG)

- var vienu kanālu skatīties, bet otru rakstīt. Tas darbojas viena MUXa robežās

 

Faila nosaukumus veido kā datums, laiks, kanāls. Pēc ieraksta pabeigšanas ar roku var iedot civilizētu nosaukumu.

Katru ierakstu ieliek savā folderī, trīs failus.

Ceru, ka ražotājs varētu pielabot softu, lai no EPG paņemtu ne tikai laiku un datumu, bet arī raidījuma nosaukumu.

Failus var pārkodēt no 000.ts uz AVI, MP4, ... Pārkodēšana man gāja baigi lēni. 3G faila pārkodēšanas beigas man neizdevās sagaidīt.

Iespējams, ka kaut ko nemāku. Kompis nav pats krutākais.

 

HD TV variantam var lietot Jacabson dekoderus.

Tie raidījuma nosaukumu automātiski ņem no EPG.

Divus kanālus skatītes/rakstīt arī tie māk. Uz diska raksta LINUXā.

Sīkāk tos Jakobsonus neesmu čamdījis. Latviskošanu esot uzlabojuši.

Tagad varētu būt civilizēti lietojams.

 

Kopumā ar to dBox esmu apmierināts.

Būtu vēl tie raidījumu nosaukumi pie taimera uzstādīšanas no EPG vai ar roku ierakstāmi,

tad funkcionalitāte būtu stipri tuva vecajam DVD rakstītājam ar iebūvēto HDD.

Pietrūkst TimeShifts. Uz dBox-a viņs ir, bet man pagaidām nav izdevies viņu praktiski pielietot. Vienmēr kaut kas pazūd, spaidot pogas uz pults.

Toties ir iespēja sākt skatīties raidījumu, kurš patreiz rakstās, vēl pirms ieraksta beigām. Nu tas pats TimeShift jau sanāk, tikai ieraksts pirms tam jāieslēdz.

Cik zinu, tad neviens cits dekders (no shirpatreba) šito nemāk. Arī Jacabsons nē.

Un vēl pietrūks ieraksta rediģēšanas iespēja, jo lietojot taimeri paliek laika rezerves gali. Vecais DVD rakstītājs atļāva galus nogriezr un failu sagraizīt gabaliņos.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...