Jump to content

Krīzes vista


Grossmeister
 Share

Recommended Posts

Žaks Noriss

Bildes nav pareizi saliktas! Pēc 3 min ielādējās... Baigie palagi. Moš samazini, lai garākā mala kādi 600-800 pix.

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Samagons ir baigi labais! Tāds viegli pienains... :alcoholic:

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Pēc manā rīcībā neoficāli esošās informācijas - tiek gatavots no miltiem ( a varbūt no maizes ? ) :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

labs +1

 

tik kamdēļ tu to ādu sagriez ?

jēgas no tā marinēšanā nebūs nekādas

bet sāpe būs tā ka cepot nesanāks smuka "bruhna miziņa"

jo lai to dabūtu tur vainu āda ir vainu nav

a tā klasika vistas receptūra ...

Labots - NormaalsCilveeks
  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Paldies pameginasu nakam nedel ja sacakaresies vistinas es tevi nokershu :lol:

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

gatavots no miltiem

 

Nu, jaunaiscilvēk, tad tu nedraudzējies ar alko destilēšanas procesu, kurā faktiski gala rezultāts ir kristāldzidrs. Cita lieta, ja tiek izmantotas kaut kādas ļoti prastās metodes, bet tāpat nevajadzētu būt šādam pienainumam...

 

Karoč pats esmu 2 dažādos veidos dzinis:

1. "parastais" - katlā iekšā ievārījumu brāgu, virsū vāks, no tā iet ārā truba ar dzesēšanu (neiegrimstot tehniskās niansēs). Ārā pil normāls, lietojams padzēriens. Bet to būtu ieteicams vēl vismaz 1x pārtvaicēt, klāt pielejot šādas tādas piedevas, jo tīru alko (kas tuvs 90%) nedrīkst šādi vēlreiz pārtvaicēt. Nu tad pēc otrās reizes sanāk ļoti skaists un tīrs padzēriens.

 

2. ir "prastais" ar katlu un 2 bļodām -

j5f06wenac4q175fppa3.jpg

 

Ir lielais katls, tajā lej brāgu. Ieliek dibenā ķieģeli vai ko tamlīdzīgu. Uz tā bļodu, kurā viss pilēs iekšā. Katlu nosedz ar vēl vienu bļodu. Včibriko nosedzošo bļodu piepilda ar ledu, lai smuki kondensējas. Var iegūt ap 30...35% padzērienu.

 

EDIT: Jā... varētu būt ka atšķaidīšanas procesā ar ūdeni viss tas izstrādājums kļūst pienains! Bet tā jau ir "komerciāla" metode. Jo paša lietošanai parasti tik cik stiprs tiek izdzīts, tādu arī dzer. Tauta runā, ka varot mājas apstākļos dabūt ārā no zaptēm, tiem pašiem miltiem u.c. padarīšanām līdz pat 92% spirta satura.

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

tik kamdēļ tu to ādu sagriez ?

Griežu tāpēc , lai ķiploki līdz kaulam aiziet , bet , ja saki , ka nav nozīmes nākamreiz pamēģināšu bez griešanas , da brūnums arī it kā pietiek .

 

P.S. Katrā ziņā rekomendācijas/ieteikumi/aizrādījumi tiks ņemti vērā , it sevišķi no tiem , kam virtuves pieredze ( pēc šeit novērotā ) ir lielāka par manējo .

 

ja sacakaresies vistinas es tevi nokershu :lol:

Varbūt varēšu tevi mierināt ar kādu glāzi duļķaini pienainās dziras ? :mrgreen:

 

gala rezultāts ir kristāldzidrs. Cita lieta, ja tiek izmantotas kaut kādas ļoti prastās metodes, bet tāpat nevajadzētu būt šādam pienainumam...

Šito brīnumu lietoju samērā reti - radagabals , kas to lieto regulāri , iedeva . Gatavošanas procesa nianses tiešām nezinu - nav mana prakse , cik zinu - stiprums ir ap 31 grādu un aromāts ne visai augstkvalitatīvs .

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Hmmm... publika te nejauc pašdzīto (samagons, dzimtenīte u.t.t.) ar brutāli atjaukto (ņem kontrabandas spirķiku un uz pusēm jauc ar ūdeni, salej 0.5 PET pudelēs un tirgo caur restotu lodziņu maskačkā)?

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

Grossmeister

 

lai ķiploks "aizietu līdz kaulam" vienkārsi iedur ar naža galu vistas gabalā un iebāz ti caurumā veselu ķiplokdaivu

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
iebāz ti caurumā veselu ķiplokdaivu

Doma skaidra , bet patīk tas sagalējums , kas pēdējā bildē , kuru no veselām ķiplokdaivām nedabūšu .

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

nu bet - i tā ķiploku pieliec i "iebāžot"

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

ŽK

 

Davai tad nākamreiz ieliec šeit ilustrētu pareizo samagona recepti pēc visām vislabākajām tradīcijām un nešķaidi ar saviem spirtotajiem pārspriedumiem "A no kā šitas gatavots" te vistas receptūru...

 

:whistle3:

Labots - A-kalvis
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Nu to nākamreiz , kas zin , varbūt vēl ko iedomāšu pamainīt .l

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Svēti apsolos līdz ar jaunās ražas ienākšanos (septembris) ievietot arī kādu pašdzītā fotorecepti. Pagaidām gan vēl privātais dzenamais aparāts tikai uz papīra atrodas. To gribētos uzsākt būvēt un nodot ekspluatācijā līdz vasarai, kad ienākas lētās zemenes, pēcāk arī ogas, tad āboli.

 

Pagaidām būvniecību aizkavē aukstā garāža un slinkums. Lai projekts priecētu arī aci, nāksies ieguldīt ap 50Ls materiālos (kapars, pazīstams arī kā varš).

Link to comment
Share on other sites

Mefistofels

No kā Tev pannā tik daudz tā šķidruma, tipo mērces ? Tu taču nelēji tur ūdeni ?

Man vienmēr izcepjas gandrīz sauus.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Marinādi pirms cepšamas pārlēju pāri + tauki no vistas + biju nedaudz eļļas uz pannas uzslacījis ar domu , lai nepierauj , bet varēju arī neslacīt .

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

Mefistofels

 

aizvien vairāk māc aizdoma ka vistu pardevēji piekopj vistu gaļas "piešpricēšanu" ar buljonu svara palielināšanai

jo tik sūdīgas vistas kādas ir pēdejā laikā nekad nav manītas

tamdēļ es personīgi izturu vistu fiksā sīpolu marinādē lai "iztek susla" (ko pārdevēji pielaiž) un kaučvaicik garšā ienākas (vistu audzētāju zivju smaka pazūd) ...

 

ok ok tas ož pēc baisas sazvērastības bet nu NEGARŠO tās vistas pēdējos 5cos gados vairs nepēckā

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tās vistas ir pārāk lētas, lai tur vēl ar špricēšanu kautķermeņos ņemtos. Kur te redzēju - 1,19 lvl kilogramā...zombiji

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Par tavu sīpolu marinādei esmu informēts , šoreiz citrons+ķiploks aromātu jau laicīgi izmainīja .

Link to comment
Share on other sites

Hmm, nu par gaumi jau nestrīdās, bet tās vistas un citi ikdienas vieboni jau pieriebušusies :( Man mūžīgais kaifs ir treknā siļkes fileja + auksti vārīti kartupeļi + biezpiens ar krējumu + protams, alus = skatāmies hoķi šovakar!!! Un lai baidās tas, kurš mani nosauks par reņģēdāju!

P.S.

Bija man ciemiņi atbraukuši no Brazīlijas un palūdza kādu no Latviešu nacionālajiem ēdieniem :) Brokastīs, ieraugot speķi ar olu (vēršaci) taukos, atteicās ēst, tā esot pašnāvība, holersterīns (Kellogs rullē :( ), kad vienu dienu uztaisīju joka pēc zirņus ar taukiem un speķa gabaliņiem (standarta Z-svētku sastāvdaļa) uz mani jau sāka dīvaini skatīties :(

Man nekas cits neatlika, kā atnest no veikala to pašu siļķi, tad atkal vainīgs, viņiem , redz pat krutajos restorānos reti kurš varot atļauties baltijas siļķi, tas esot ekskluzīvi :)

Karoče vakarā ēdīšu siļķi un skatīšos hoķi ;) Veiksmīgas jums arī vakariņas! LATVIJAAAAA, UZVARA!!!

P.S.S.

Tā arī nevarēju izzīst no pirksta vēl kādu tradicionālu latviešū ēdienu :( Man kauns :( Bet silķi ar krējumu, biezpienu, aukstiem vārītiem kartupeļiem slavēja uz +5 (varbūt tapēc, ka "delikatese" :) ?

Labots - Horis
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

OT

 

Horis

 

Nē, nu gan atradis ko brazīļiem piedāvāt - taukos ceptu speķainu vēršaci brokastīs... :mrgreen:

Latvisks taču nav uzreiz obligāti taukos peldošs...

Tiem siltzemju aborigēniem tač tur viss ir citādāk kā pie mumsīm un tādi ēdieni noteikti izraisīs izbrīnu.

Domāju tu arī pārgrieztu acis, kad tev Ķīnā agrās brokastīs piedāvātu izsmalcinātas tradišinal čūskulēnu iekšas asā čili mērcē... :spiteful:

Labots - A-kalvis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Hori, Tu jau ar nolēji ūdeni ar speķi brokastīs :D

 

btv, ja ciemiņus gribējās pacienāt, tad jau varēji uzraut, piemēram, skābeņu zupu vai štovētus kāpostus vai to pašu skābputru, vēl jau mūsu iecienītie pākšaugi - cūku pupas gan jau šamējie pat iedomāties nevar.

Link to comment
Share on other sites

Es pat domāju, ka Brazīlieši nezin, kas ir auzu biezputra, mannā un pankūkas. Pankūkas gluži nav latviešu ēdiens, bet tomēr.

 

Horis, varēji jau pastāstīt to, ka mums vajag mazliet treknākus ēdienus, jo dzīvojam ziemeļos, kur ir salidzinosi vēsi un vajag savas kalorijas ;) .

 

Ja būtu iedevis uzēst vietējās zemenes, ķiršus, avenes vai kazenes tad šie vispār no laimes būtu palikusi tepat uz dzīvi :mrgreen:

Labots - badrap
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Pamanīju Žaks Kustō ieteikumu otrajā postā - "palagus" samazināju .

 

P.S. Varbūt pie sadaļas noteikumiem derētu pieminēt rekomendējamos bilžu izmērus un hostēšanas vietas ?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kristaps_83

Pirms cepšanas vistu var iesmērēt arī ar sinepēm un beigās rīvētu sieru ar majonēzi. :yes4:

Labots - kristaps_83
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...