Jump to content

Windows licences noteikumu pārkāpšana


marispro
 Share

Recommended Posts

Piemēram tāda situācija: es nopērku lietotu datoru, uz tā uzlīmēta Windows OEM uzlīme. Ja notiek pārbaude, vai policists vai kads cits darbonis sāks rakāties un studēt, vai keys uz uzlīmes sakrīt ar mātes plates numuru utt?

 

Tāpat arī situācija, ja gadu gaitā pazudis pirkuma dokuments un disks, bet uzlīme nikni pielīmēta stāv kā klints un windows ir aktivizēts izmantojot uz uzlīmes redzamo keju, vai tādu operētājsistēmu drīkst lietot?

 

Tāpat arī, ja es pamanītos lietot savu legālo windows kopiju, piem., komerciāliem mērķiem, kas ir aizliegts EULA, vai represijas būs tik pat negantas, kā ja lietotu bezkaunīgi uzinstalētu nepārprotami pirātisku versiju?

 

Tātad, vai no likuma viedokļa ir liela atšķirība starp tiem, kas apzinati lieto pirātisku windowzu un tiem, kas neuzmanīgi lasot līgumu pārkāpj kādu punktu utt. Vai ir dzirdēts par tādiem gadījumiem?

post-85623-126453992666_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nedomāju, ka kāds nāks pie Tevis uz māju, lai pārbaudītu esi pirāts, vai godīgs users. Vairāk būtu jāiespringst juridiskajām personām par šo lietu.

Link to comment
Share on other sites

teiksim aizstiepj cilveks uz datorfirmu savu ieriici remontam, bet tur ekonomikas policijas reids, tur visi godiigi, bet atrod tavu kompi ar xp black edition un mirongalvu ar sakrustotiem zobeniem uz desktopa:)

Link to comment
Share on other sites

marispro un pēc likuma vainīgs ir nevis jūzeris, bet gan kantoris ... (ja vien neesmu palaidis izmaiņas garām)

Labots - zuicis
Link to comment
Share on other sites

termins "pirātisms" der avīzēm ...

 

kas tas par Windows, ko nevar izmantot komerciāliem mērķiem?

 

 

Windows 7 Enterprise

 

marispro un pēc likuma vainīgs ir nevis jūzeris, bet gan kantoris ... (ja vien neesmu palaidis izmaiņas garām)

Neesmu jurists, bet saprotu taa, ka pie atbildibas sauc datora ipasnieku nevis to, pie kura dators staav. Ja datoru remonta firmaa mans kompis nav ierakstiits pamatlidzeklos, tad viniem neko nevar piesut. Policists apskatisies remonta pienemsanas kviiti, atbrauks pie manis ciemos un paintereseesies, ko es varu teikt shajaa jautaajumaa

Link to comment
Share on other sites

www.microsoft.com rakstīts:

Windows 7 Enterprise is the most advanced Windows operating system for business ..

kāpēc lai EULA aizliegtu tās lietošanu biznesam? dabūta kā studentam "for personal jūz only", vai?

Labots - tt2t
Link to comment
Share on other sites

Devil_Inside

Gadījumos ar uzlīmēm, mūsu policijai būs nospļauties, vai Tev uz keisa ir OEM novelcene vai plika beibe. Viņus interesēs pavadzīme vai kāds cits pirkumu apliecinošs dokuments.

 

Kaut kādas studentu/home nedrīkst lietot komerciāliem mērķiem. Par Win7 Enterprise Tu gan samuldējies. Tā ir versija, kas nav nopērkama sīkās datorbodēs un domāta lielajiem uzņēmumiem, kuri bieži vien slēdz līgumus ar MS pa tiešo.

Link to comment
Share on other sites

viss atkarīgs no pārbaudītāju garīgā, BSA Sanita teica, ka bez īpašas vajadzības nav varāk kā Windows OS saskaitīšana, ņemot vērā tikai tipu OEM vai Ret un Home Ed, Premium u.t.t. un salīdzināšana ar pirkuma dokumentiem, tas ir - Key netiek pārbaudīti. ja ir portatīvais ar nikni pielīmētu, redzams oriģinālu OEM uzlīmi, bet pirkuma dokumentā nav norādīts OS, tad arī nepiesienas, ja stacionārais ar uzlīmēm vai citi varianti, kur nevar parādīt pirkuma dokumentu, tad ar nav tik traki, kā klajs pirātisms, var pievērt acis, vai mierīgā ceļā meklēt pārdevēju un izdabūt info, ka dators iegādāts kopā ar OEM sistēmu.

Link to comment
Share on other sites

nedomāju ka viņi ies un tev kaut ko pārbaudīs. Man darbā katru dienu tiek pārinstalēt datori ar uz dotora korpusa uzlīmes uzrādīto OEM key, un problēmu nekādu nav bijušas

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Devil_Inside

Blondā zvaigzne izceļas?

 

1. Kas tas par murgu Tev parakstā?

2. Protams, ka pārinstalējot kompi izmanto to OEM seriāli. Tam jau viņš tur tiek līmēts. Pirkumu apliecinošos dokumentus gan jau ka grāmatvede glabā.

Link to comment
Share on other sites

Ar ierobezojumiem ir Win 7 Enterprise 90 dienu izmeginajuma versija, vienreiz radaas ideja palasiit noteikumus, gandriz jau grasijos to testeet reaalaa darbaa publiskaa vietaa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Absolūtas muļķības, ka jābūt pirkumu apliecinošiem dokumentiem! Ja dators ir saņemts dāvinājumā kopā ar uzlīmi?! Tas vairs neskaitās?!

Savu laiku atpakaļ kad zvanīju maikrasoftu pārstāvniecībai lai aktivizētu OC pa tālruni - es šiem tieši jautāju - kā tad tur īsti ir? Šamie man skaidri un gaiši paskaidroja - kopijas legalitāti apliecina uzlīme uz korpusa - basta! Un dziļš poh ja korpusa iekšienē vairs no vecā sastāva nekas naf palicis :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...