Jump to content

DELPHI: Font encoding


Guest future_funk_squad
 Share

Recommended Posts

Guest future_funk_squad

delphos ir proga kuraa ir latvieshu burtu ziimes

uz datora, kur porgramma taisiita palaizhot buildeeto .exe, garumziimes raada, bet uz cita datora raada jautaajuma ziimes, pat tad, ja regional settings abiem datoriem vienaads (latvian).

 

kur ir probleema?

Link to comment
Share on other sites

Guest inx
delphos ir proga kuraa ir latvieshu burtu ziimes

uz datora' date=' kur porgramma taisiita palaizhot buildeeto .exe, garumziimes raada, bet uz cita datora raada jautaajuma ziimes, pat tad, ja regional settings abiem datoriem vienaads (latvian).

 

kur ir probleema?[/quote']

 

Probleema ir kodu tabulaa, kas tika izmantota kompileejo sourci uz datora, uz kura griezhas latviskoshanas sofc. Uzmet to softu uz taa cita datora un visam vajadzeetu straadaat.

Link to comment
Share on other sites

Bezmiega mociitais INX! :lol:

 

Es driizaak domaaju, ka pie Regional Settings tomeer nav visur kaa naakas salikts Latvian. Vai tie abi ir WinXP? Ja taa, tad svariigais kjeksis ir pie Regional and Language Options -> Advanced -> Language for non-Unicode programs.

 

Ja datoriem nav WinXP, vai arii abiem tomeer ir Latvian, nu - tad es nezinu. Taisi savu programmu Unicode, un probleemu nebuus. ;)

 

Arlabunakti! :o

Link to comment
Share on other sites

Guest future_funk_squad

Es driizaak domaaju' date=' ka pie Regional Settings tomeer nav visur kaa naakas salikts Latvian. Vai tie abi ir WinXP? Ja taa, tad svariigais kjeksis ir pie [b']Regional and Language Options -> Advanced -> Language for non-Unicode programs[/b].

 

nee tur viss ir vienaadi, paarbaudiiju 10x !

 

Taisi savu programmu Unicode' date=' un probleemu nebuus. ;)

 

Arlabunakti! :o[/quote']

 

Kaa to panaakt?

Link to comment
Share on other sites

Guest future_funk_squad
delphos ir proga kuraa ir latvieshu burtu ziimes

uz datora' date=' kur porgramma taisiita palaizhot buildeeto .exe, garumziimes raada, bet uz cita datora raada jautaajuma ziimes, pat tad, ja regional settings abiem datoriem vienaads (latvian).

 

kur ir probleema?[/quote']

 

Probleema ir kodu tabulaa, kas tika izmantota kompileejo sourci uz datora, uz kura griezhas latviskoshanas sofc. Uzmet to softu uz taa cita datora un visam vajadzeetu straadaat.

 

Shitais variants diezvai der, jo uz abiem kompjiem ir vienaadi latviskoshanas softi, bez tam atinstaleejot latviskoshanas softu uz datora, kur taisiita proga, softs neraada ? ziimes..

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, jāskatās no fontu puses. Kādi fonti tiek izmantoti? Arial unicode?

 

Kas par latviskotāju?

Vajadzētu sakrist reģionālajiem settingiem. Izmantotajiem fontiem arī vajadzētu būt uz abām kastēm.

 

Kad Tev fonti rādās pareizi uz pirmās kastes, Tu laid to pašu EXi vai laid no ides?

Link to comment
Share on other sites

Guest future_funk_squad
Manuprāt' date=' jāskatās no fontu puses. Kādi fonti tiek izmantoti? Arial unicode?[/quote']

 

Nuu fonti tiek izmantoti Arial

Script: Baltic

TFont-Charset:BALTIC_CHARSET

 

sho nokompileejot, jautaajuma ziimes taapat saglabaajas uz cita datora..

Link to comment
Share on other sites

Guest future_funk_squad

Kas par latviskotāju?

Vajadzētu sakrist reģionālajiem settingiem. Izmantotajiem fontiem arī vajadzētu būt uz abām kastēm.

 

Kad Tev fonti rādās pareizi uz pirmās kastes' date=' Tu laid to pašu EXi vai laid no ides?[/quote']

 

Laizhu gan .exe gan no IDES, abos variantos raadaas latvieshu fonti OK!

Regionaalie settingi arii sakriit : Regional Settings/Advanced tur ir Latvian.

Protams Arial fonts ir uz jebkuras xp kastes:)

Latviskotaajs ir Tilde, uz abiem kompjiem..

Link to comment
Share on other sites

Guest inx

Kaa tu raksti latvieshu burtus kodeejot? Vai caur #<ASCII kods>? Vareetu gadiities, ka, ja neraksta caur #, burti gljuko. Man shkjiet, ka taa ir kaukaada kljuuda pashaa Delphi. Kaadu Delphi versiju tu izmanto?

Link to comment
Share on other sites

Guest future_funk_squad
Kaa tu raksti latvieshu burtus kodeejot? Vai caur #<ASCII kods>? Vareetu gadiities' date=' ka, ja neraksta caur #, burti gljuko. Man shkjiet, ka taa ir kaukaada kljuuda pashaa Delphi. Kaadu Delphi versiju tu izmanto?[/quote']

 

Kaa tas ir caur #<ASCII kods>. Parastam TLabel elementam caption: kaa to var izdariit..?

 

versija DELPHI 7.0 build 4.453

Link to comment
Share on other sites

Guest inx
Kaa tu raksti latvieshu burtus kodeejot? Vai caur #<ASCII kods>? Vareetu gadiities' date=' ka, ja neraksta caur #, burti gljuko. Man shkjiet, ka taa ir kaukaada kljuuda pashaa Delphi. Kaadu Delphi versiju tu izmanto?[/quote']

 

Kaa tas ir caur #<ASCII kods>. Parastam TLabel elementam: kaa to var izdariit..?

 

versija DELPHI 7.0 build 4.453

 

Hmmm... Delphi 7 shitam gljukam it kaa nevajadzeeja buut... :shock: Shito fignju caur # raksta pie, piemeeram MessageDlg, rakstot tekstu. Paeksperimentee ar TLabel fontiem. Pamaini. Es iisti nezinu, kas delfiem par vainu, bet man shitaa probza arii ir gadiijusies. Veel kas: labaak neizmanto Tildes latvieshu burtus, bet XP defaultos, t.i., RightAlt+<burts>.

Link to comment
Share on other sites

Guest future_funk_squad
Kaa tu raksti latvieshu burtus kodeejot? Vai caur #<ASCII kods>? Vareetu gadiities' date=' ka, ja neraksta caur #, burti gljuko. Man shkjiet, ka taa ir kaukaada kljuuda pashaa Delphi. Kaadu Delphi versiju tu izmanto?[/quote']

 

Kaa tas ir caur #<ASCII kods>. Parastam TLabel elementam: kaa to var izdariit..?

 

versija DELPHI 7.0 build 4.453

 

Hmmm... Delphi 7 shitam gljukam it kaa nevajadzeeja buut... :shock: Shito fignju caur # raksta pie, piemeeram MessageDlg, rakstot tekstu. Paeksperimentee ar TLabel fontiem. Pamaini. Es iisti nezinu, kas delfiem par vainu, bet man shitaa probza arii ir gadiijusies. Veel kas: labaak neizmanto Tildes latvieshu burtus, bet XP defaultos, t.i., RightAlt+<burts>.

 

Ar fontiem paeksperimenteeju, arial, times, serif, pameeginaaju visaadus defaultos fontus, kuri atbalsta baltic.

visur charsets ir salikts uz BALTIC_CHARSET

meegjinaaju gan rakstiit ar tildi, gan bez tildes izmantojot RightAlt+<burts>. Probza kaa ir taa paliek..

Link to comment
Share on other sites

Guest future_funk_squad

nu tad man taads jautaajums, vai kaads vispaar ir meegjinaajis programmeet delphi, iekljaujot latvieshu burtus, un peec tam meegjinaajis paveerot kaa cits dators atteelo tos burtus?

Link to comment
Share on other sites

nu tad man taads jautaajums' date=' vai kaads vispaar ir meegjinaajis programmeet delphi, iekljaujot latvieshu burtus, un peec tam meegjinaajis paveerot kaa cits dators atteelo tos burtus?[/quote']

 

Es esmu mēģinājis... kopš 1997. gada. Šis tas ir darīts ar 2. versiju. Diezgan daudz ar 6. un nieks ar 7. un 9. Kastes ir bijušas principiāli dažādas - NT4, 95,98, 2000,XP. Latviskotāji droši vien arī ir bijuši dažādi. Neviens lietotājs nav sūdzējies, ka nebūtu latviešu valodas. ;)

 

P.S. Eksperimenta tīrībai paporvē palaist savu softu vēl uz kādām 4-5 kastēm. Ja uz tām visām iet normāli, tad meklē gļuku uz tās kastes, kura nerāda burtus. Ja Tu šo eksperimentu neveiksi, kļūdaini sāksi secināt, ka latviešu burtus rāda tikai tur, kur ir kompilators.

 

Es reiz paeksperimentēju un nokompilēju EXE, pirms tam pārslēdzoties uz EN settingiem, kā rezultātā EXĒ latviešu burti tika aizvietoti ar atbilstošajiem latīņu burtiem.

Link to comment
Share on other sites

Guest future_funk_squad

atrisinaaju probzu, proti, kad kompilee exi, tad regional settingiem jaabuut uzliktiem tieshi taadiem kaadus izmanto tas otrs kompis:

obligaati jaanoraada ir regional settings/regional options/standarts and formats

location var nenoraadiit

un veel obligaati jaanoraada ir pie regional settings/advanced/

 

iespeejams, ka taa arii nav.. bet tas manu probleemu atrisinaaja

Link to comment
Share on other sites

atrisinaaju probzu' date=' proti, kad kompilee exi, tad regional settingiem jaabuut uzliktiem tieshi taadiem kaadus izmanto tas otrs kompis:

obligaati jaanoraada ir regional settings/regional options/standarts and formats

location var nenoraadiit

un veel obligaati jaanoraada ir pie regional settings/advanced/

 

iespeejams, ka taa arii nav.. bet tas manu probleemu atrisinaaja[/quote']

 

Precizēšu: aplikācijas kompilēšanas brīdī setingiem jābūt tādiem, kādos ir paredzēts programmu ekspluatēt, t.i., tajos, kurus Tu uzrakstīsi sistēmas prasībās.

Starp citu:

Es reiz paeksperimentēju un nokompilēju EXE' date=' pirms tam pārslēdzoties uz EN settingiem, kā rezultātā EXĒ latviešu burti tika aizvietoti ar atbilstošajiem latīņu burtiem.[/quote']
Link to comment
Share on other sites

aha' date=' preciizs noteikums:)[/quote']

 

Uzrakstot tādus pāris sīkumus kā OS: WinXP, CPU 300MHz un vairāk, Lang for non-unicode=Latvian, Tu izvairīsies no daudziem pārpratumiem un jautājumiem. Protams, tas nepalīdzēs pret ļautiņiem, kas instrukcijas nelasa.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...