Jump to content

Microsoft atceļ OEM ierobežojumus


vilksz
 Share

Recommended Posts

aparapacis

Un ja man nav dators pirkts ar to trial versiju, tad tagad OEM es iegaadaties nevaru?

 

Doma legalizeet windows un office vienlaiciigi - dzelzi pirkti gadu atpakal.

Link to comment
Share on other sites

Vai mājas versija par Ls 15 neder? Es pāris dienas atpakaļ nopirku MS, jo pārdevējs apgalvoja, ka uz W7 darbosies (sertificēts Windows Vista). Es joka pēc pat mēģināju uzlikt uz Ubuntu. Vismaz Words darbojas. OneNote nelaižas. Daudziem nepatīk, ka latviešu valodā, bet man nav problēmu.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

aparapacis

Man jau šīs licences nepieciešamas uzņēmumam nevis mājas vajadzībām - tā kā office home and student versija nederēs

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Es joka pēc pat mēģināju uzlikt uz Ubuntu. Vismaz Words darbojas. OneNote nelaižas.

Liki native , vai caur emulāciju ?

Link to comment
Share on other sites

Diemžēl Microsoft ofisu priekš Linux netaisa :mrgreen: . Caur Wine esmu mēģinājis likt jau agrāk. Angļu MO darbojās normāli, taču neizdevās pieinstalēt Proofing Tools. Latvisko ofisu uzinstalēt nevarēja.

Link to comment
Share on other sites

Bezjēdzīga ņerkstēšana, ka Ls 65 par legālu OS ir dārgi. Pat, ja Win varētu nopirkt rimčika lēto disku kastē pa 99 santīmiem, tāpat vilktu no torentiem un paši liktu zvērudārzu. Tā ir mentalitāte. :(

Nepiekritīšu, ka 65Ls klāt pie 200Ls datora *privātajiem* ir samērīgi. Tā taču agrāk bija širpotreba LCD cena.

Par Win7 var maksāt 35Ls, jo tā ir laba un ātra OS un galvenais - nav jāčikājas ar visādiem WGA updeitiem un var droši nest portābli uz darbu, piemēram. Tā ir samērīga cena. Par 0.99Ls esmu gatavs visus ģimenes kompjus apinstalēt, lai var mierīgi visus updeitus ņemt nečekojot ;D

I vēl katram klientam uzlikt legālu OS ;D

 

Lietošanai darbavietā esmu nopircis TotalCommander, EditPlus, jo vajag un pierasts. Maksāja katrs zem 20Ls. Uz tagadējā portābļa stāv OEM Vista, jo tā maksāja kādus 10% no visa kompja vērtības. Arī sīkums uz vispārējā fona. Bet maksāt tik lielu naudiņu, par kuru var nopirkt normālu hārdvāri - tas privātajiem nav OK.

Labots - tt2t
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Devil_Inside

Mentalitāti neizmainīsi. :(

Ls 40 par sīku failu menedžeri un teksta redaktoru (BTW abiem ir pieejamas bezmaksas alternatīvas, kas pat pārspēj minētos produktus) ir O.K., bet 65 par OS - ai cik dārgi. Loģika izredzētajiem.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Privātie pat jēdzīgiem dzelžiem naudu grabina , priekš kam vēl lieki tērēties uz Windows , ja kaimiņš/rads/draugs uzliks pa lēto un strādās tāpat ?

Link to comment
Share on other sites

Devil_Inside

Par grabināšanu dzelžiem nepiekritīšu. Pēc pieredzes: 70% grabina kaut kam tālam neaizsniedzamam (lasi - 100 gadus nevajadzīgam, par kura pielietojumu un jēgu nav ne mazākās saprašanas), 25% grabina i-krāna pagarinātājiem (atkal jau bez kādas nojēgas) un tikai labi ja 5% tiešām grabina un cenšas salikt kompi, kas tiks pilnvērtīgi izmantots.

 

IMHO šī diskusija sāk izvērsties nepareizā virzienā un drīz beigsies ar valdības lamāšanu, kas apgriež bezdarbnieku pabalstus liekēžiem, kas taču arī grib rukāt Crysis uz Quadiem ar Super-Mega-SLI-Neon-GT-whatever.

 

Softu zog nevis tāpēc, ka vajag, bet tāpēc, ka ir iespēja. Un tas ir attiecināms arī uz citām dzīves situācijām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Protams , ka iespēja paliek , bet viens licencēts Windows jau neko neatrisinās , ja uz viņa vēl vēl citi , licencējami maksas softi jālieto , kā rezultātā summa par legālu PC pieaug un ej tu ieskaidro , ka bez Tildes biroja var mierīgi iztikt , MS Office vietā mierīgi var lietot Open Office , ka krakota Kasperska vietā var likt kādu bezmaksas antivīrusu utt .

Link to comment
Share on other sites

Ls 40 par sīku failu menedžeri un teksta redaktoru (BTW abiem ir pieejamas bezmaksas alternatīvas, kas pat pārspēj minētos produktus) ir O.K., bet 65 par OS - ai cik dārgi. Loģika izredzētajiem.

Izlasi vēlreiz - uzņēmumā VAJAG lietot legālus softus, jo savādāk nevar. Bet neuzskatu, ka mājas lietošanai būtu vērts par softu izdot 1/3 no paša datora cenas. Sauc to par īpašo/nenobriedušo domāšanu - Tava izvēle.

 

Starp citu, vai vari nosaukt kādu advancētāku, uzņēmumā legāli lietojamu failu menedžeri, kas piedāvātu vairākus tabus, maināmus hotkejus, queue, komandrindu, paralēli 2 paneļus un natīvo explorer conteksta izvēlni ar 1 labo klikšķi? Vai arī tikai "FAR ruļez"?

Pirms 2 gadiem izmēģināju pārdesmit failu menedžeru variantus, tai skaitā FAR, taču par lētām naudām/bezmaksas + atbilstošu prasībām atradu tikai to pašu TotalCommander. Varbūt tagad ir jau plašāks sortiments.

 

Btw, mājās pats lietoju bezmaksas softus + paša pirktās programmas + OEM portābļiem, ja reiz līdzi nāk par samērīgām naudiņām. Bet ne jau katru P3 grabažu ģimenē apgādāšu ar legālu OS. Tam joprojām neredzu jēgu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Gara un ilga vervelēšana, bet man tāpat nav skaidrs - ja es aiziešu uz bodi un paņemšu pa 65 Ls Win7 HP OEM. Es būšu legalizējies vai nē?

Kaut kā aizdomīgi, ka par šādu akciju ir pieejams gauži maz informācijas.

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

Senteevs

 

visi te gudri spriedelētāji bet šķiet nav nevienam telefoniņa un kredīts visiem sauss lai piezvanītu

Microsoft Latvia, SIA, Merķeļa iela 21, Rīga, LV-1050, Latvija +371 67852152

Link to comment
Share on other sites

Uzzvanīju.

Jā. Ir taisnība, ka no 1. februāra līdz 30. jūnijam var iegādāties OEM programmatūru un tās skaitīsies legāla.

Dīvaini šķita, ka konsultante sacīja, ka galvenais legalitātes apliecinājums ir licences uzlīme uz datora korpusa. Pārjautāju par čeku. Viņa atbildēja, ka obligāta ir uzlīme, taču čeks neesot galvenais. Dīvaini.

 

Katrā ziņā, ja nu kāds grib legalizēties, tad tagad būtu īstais brīdis!

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

Senteevs

 

obanā - toč tā pateica ?

bļē nu i bardaks tai MS darās !!!

es pats biju aizkātojis un man klātiene teica ka galvenais ir lai būtu pilnais čeks (lasam pavadzīme) ar datumu

un pie pārbaudes (ja tāda būs) skatīsies vai tas ir iegādāts akcijas laikā vai nav ...

 

kā jau parasti latvijānija viens nezin ko otrs dara ...

Link to comment
Share on other sites

Nu es arī brīnijos. 2 reizes pārprasīju vai man pietiek ar čeku vai vajag pavadzīmi. Šamējā teica, ka primārais legalitātes apliecinātājs ir uzlīme uz keisa.

Tev, iespējams, atbilde atšķīrās, jo teici, ka esi uzņēmējs. Es sevi priekšā stādīju kā privātpersona.

 

Iespējams, vēl kāds varētu uzvanīt un pavaicāt to pašu. Moš citiem citas pasakas stāsta.

Link to comment
Share on other sites

Devil_Inside

IMHO Microsoft un BSA uzskati par legalitāti var krasi atšķirties, kaut arī abi strādā uz kvanitāti (MS uz tirgošanu, BSA uz sodiem).

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Starp citu, vai vari nosaukt kādu advancētāku, uzņēmumā legāli lietojamu failu menedžeri, kas piedāvātu vairākus tabus, maināmus hotkejus, queue, komandrindu, paralēli 2 paneļus un natīvo explorer conteksta izvēlni ar 1 labo klikšķi? Vai arī tikai "FAR ruļez"?

Atbildot uz jautājumu - beidzot ir nobriedis Unreal Commander. Reāla alternatīva, freeware TotalCommander klons. Lietojams arī uzņēmumos bez maksas un legāli.

Labots - tt2t
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...