Jump to content

Ubuntu9.10 + ATI x1600


Cobalts
 Share

Recommended Posts

Es labprāt lietotu Ubuntu 9.10 , ja šī os atbalstītu manu video karti.

Man ir ATI radeon x1600 (256mb) un šai videokartei nav draiveri priekš ubuntu 9.10.

Varbūt kāds var atrast kaut ko kas palīdzētu manai videokartei "šancēt"? :)

Labots - Cobalts
Link to comment
Share on other sites

Linux draiveri tavai kartei .

 

Tik stulbs es neesu! Es meklēju un atradu daudzus, kas varētu derēt, bet neviens negāja.

Šito draiveri instalejos izmet:

==================================================

ATI Technologies Linux Driver Installer/Packager

==================================================

 

Error: ./default_policy.sh does not support version

default:v2:i686:lib::none:2.6.31-17-generic; make sure that the version is being

correctly set by --iscurrentdistro

Link to comment
Share on other sites

Pēc maniem datiem šai videokartei ATI vairs neuztur draiverus:

http://wiki.cchtml.com/index.php/9.4

Man pašam nav bijusi darīšana, taču forumos ir bijuši šādi ieteikumi:

sudo apt-get install xserver-xorg-video-radeonhd

vai Synaptic pakotņu pārvaldniekā ieraksti meklēt: radeon

Vienam palīdzēja, kad sev piešķira VIDEO un GAMES tiesības.

Bija ieteikts arī ņemt šo pašus it kā uzlabotu ar 3D iespējām draiverus no repozitārija:

deb http://ppa.launchpad.net/xorg-edgers/ppa/ubuntu karmic main

deb-src http://ppa.launchpad.net/xorg-edgers/ppa/ubuntu karmic main.

Neesmu liels speciālists, tāpēc nevaru pateikt, cik ir droši lietot tādu repozitāriju. Vai nevarētu pakomentēt lielāks speciālists?

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Ubuntu vispār tiek pozicionēts kā tāds user friendly distributīvs , varbūt viņam ir kāds grafiskais tūlis , kas stipri novienkāršotu šo pasākumu ?

 

P.S. Uz MEPIS ar X-Windows Assistant varēja visu saklikšķināt iztiekot pat bez Synaptic .

Link to comment
Share on other sites

Problēma ir tāda, ka vienīgais šai videokartei oficiāli pieejamais draivers ir "xserver-xorg-video-radeonhd" , bet tam nav 3D iespēju. Ja lieto neoficiālus repozitārijus, vai mēs sevi nepakļaujam liekam drošības riskam?

Link to comment
Share on other sites

xorg-edgers repozitorijs ir bleeding edge repozitorijs, respektīvi var sanākt nestabilāk vai ar cokumiem, ja jamie nav softā.

Vispār ir arī normāli instalēšanas veidi draiveriem, ne tikai ubuntu style.

 

Izskatās, ka ir pienācis laiks, kad average linux useris nejēdz kerneli pārkompilēt vai kernelī moduļus ielādēt :>

Link to comment
Share on other sites

Alkoholokausts

sudo apt-get install envy-qt (vai vienkārši velkam pareizo paciņu te)?

Labots - zivs
Link to comment
Share on other sites

sudo apt-get install envy-qt (vai vienkārši velkam pareizo paciņu te)?

 

Šitas variants neizdevās... viņš trada draiverus bet neviens pec programmas domam nebija atbilstoš.

Link to comment
Share on other sites

Alkoholokausts

Ubuntu forumos izdevās sazvejot vien šo te:

 

I didn't catch what Ubuntu version you're running, but if it's newer than 8.10, there is no ATI driver that works with your card.

 

The older drivers won't work with the newer Xorg versions in Ubuntu 9.04 and 9.10; the newer drivers will not work with the older cards (including yours).

 

You will be limited to using the open-source driver -- which is installed by default.

Labots - zivs
Link to comment
Share on other sites

Cobalt, tīri ziņķārības dēļ gribēju pajautāt vai draiveris xserver-xorg-video-radeonhd nederēja, un kā tas izpaudās?

"X.Org X server -- AMD/ATI r5xx, r6xx display driver

This package provides the driver for the Radeon r5xx and r6xx family

of chipsets, including the X1550, X1300, X1550, X1600, FireGL V3300/V3350,

FireMV 2250, X1800, FireGL V5300/V7200/V7300/V7350, X1300 XT, X1600,

FireGL V3400/V5200 X1300, X1650, X1950 Pro/GT, X1650, X1900, X1950,

FireStream 2U, HD 2900 XT, HD 2400 Pro/XT, HD 2600 Pro/XT, Mobility X1300,

X1350, Mobility X1400, X1450, X2300, Mobility X1600, X1700, Mobility

FireGL V5200, V5250, Mobility X1800, X1900, Mobility FireGL V7100, V7200,

Mobility HD 2300, Mobility HD 2400, Mobility HD 2600, and Radeon X1200."

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Izskatās, ka ir pienācis laiks, kad average linux useris nejēdz kerneli pārkompilēt vai kernelī moduļus ielādēt :>

Average linux jūzerim to derētu jēgt , bet iesācējiem/svētdienas lietotājiem ( pie kādiem pieskaitāms topika autors ) , kuri izvēlas lietotājiem draudzīgos distributīvus , par tādiem lietām nevajadzētu galvu lauzīt .

Link to comment
Share on other sites

Alkoholokausts

Es drīzāk teiktu, ka tā ir nevis average / newbie jūzeru vaina, ka neprot kernelī kaut ko iešūt vai pārkompilet, bet gan, nu jau distributīvu izstrādātāju vaina, ka nenodrošina tam piemērotus tūļus, lai tādi to varētu izdarīt ... :)

 

Atgriežoties pie tēmas - Vienmēr jau var palūkoties uz citām distribūcijām (piem., Mandriva, SuSE, Fedora ...) - mazums, kādā no tām ir šādas videokartes mistisks un daudzmaz kvalitatīvs atbalsts, kas gan ir maz ticams (bet, nu, tomēr - kas neriskē, tas nedzer limonādi!). Ubuntu šoreiz laikam ir galīgi garām.

Link to comment
Share on other sites

Beidziet cilvēkam čakarēt galvu! Priekš ATI X1600 nevajag nekādus radeonHD vai AMD slēgtā koda draiverus. Pietiek ar stock xserver-xorg-video-radeon, lai darbinātu glxgears, openarena vai nexuiz. :D Lasām šo te pamācību un priecājamies! ;)

Link to comment
Share on other sites

Man tā problēma neskar, jo manai GeForce FX 5200 Ubuntu 9.10 smuki uz paplātes piedāvā draiverus. Es tikai nesaprotu kāpēc ATI x1600 videokartes dēļ pēc Ubuntu 9.10 iznākšanas ir pieraudāti pilni ārzemju forumi. Es vakar apskatījos Synaptic pakotņu pārvaldniekā un redzēju, ka tur tiek piedāvāta kaudze ar draiveriem, tai skaitā xserver-xorg-video-radeonhd. Kur ir problēma? Varbūt tāpēc, ka 9.10 ir daudz izmaiņu. Tai skaitā xorg.conf ir tukšs, vai pat tāda vispār nav.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Nu tad tā!!!

Iztestēju visus variantus....

Tie draiveri kas aizgāja ir šausmīgi švaki, jo pat bez draiveriem gāja labāk....

 

Esmu sapratis ka ati radeon x1600 linux draiveru nav ( vismaz jaunakajam versijam)...

 

nu ko :D jalieto windows (rofl)

Link to comment
Share on other sites

Incanti ko xorg.conf rāda iekš /etc/X11 ? Ka tik joprojām nestrādā uz vesa draivera

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Kaļis , Cobalt , dod mums savu xorg.conf , negribētos ticēt , ka ar x1600 ir tik bēdīgi .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Cobalts
(labots)
Section "Device"

Identifier "Radeon 9600"

Driver "ati"

BusID "PCI:1:0:1"

Option "BusType" "PCI"

Option "AGPMode" "1"

EndSection

 

Section "Monitor"

Identifier "Generic Monitor"

HorizSync 30.0 - 72.0

VertRefresh 50.0 - 120.0

EndSection

 

Section "Screen"

Identifier "Default Screen"

Device "Radeon 9600"

Monitor "Generic Monitor"

DefaultDepth 16

SubSection "Display"

Virtual "1024 768"

Depth 16

Modes "1024x768"

EndSubSection

EndSection

 

Section "DRI"

Mode 0666

EndSection

 

Section "Extensions"

Option "Composite" "Enable"

EndSection

 

Section "ServerLayout"

Identifier "Default Layout"

Screen "Default Screen"

InputDevice "Generic Keyboard"

InputDevice "Configured Mouse"

EndSection

 

Man startējot linux uzmetās kaut kāds low graphic pazinojums.... tā tam jābūt? un kā es varu pārbaudīt vai vins funkcionē normāli?

 

ā un vēl viens jautājums -> nevar uzinstalet windows draiveri linuxa?

(piedodiet ka varbūt stulbs jautājums, esmu newb :p )

Labots - Cobalts
Link to comment
Share on other sites

tintix
(labots)

Nē, windoze draiveri nevar uzlikt. :)

 

Pirmais, kas iekrita acī tavā xorg konfigā ir rinda "Device" sadaļā. Tur BusID ir "PCI:1:0:1", bet pie manis un, piemēram, oficiālajā bubuntu dokumentācijā tas ir "PCI:1:0:0"

 

Screen sadaļā pie DefaultDepth un Depth derētu būt 24, nevis 16. Domāju ka 24 bitu krāsas ir daudz patīkamākas par 16 bitīgām.

 

Jautājums: a tev ir uzlikti oriģinālie AMD/ATI draiveri no bubuntu pakām? vienkārši problēma ir tā, ka ar tiem open source draiveri neiet. Tātad deretu palaist

sudo apt-get remove --purge xorg-driver-fglrx
un
sudo apt-get install --reinstall libgl1-mesa-glx libgl1-mesa-dri

Lai tiktu vaļā no AMD/ATI draiveriem.

Labots - tintix
Link to comment
Share on other sites

Cobalts

Jā tikuntā nekas nepalīdz... kad slēdz datoru iekšā, tad parādās low grphic mode, un nevar ieslēgt extra visual efects, bet bez xorg.conf (ar tukšu failu) man iet extra visual efects... mistiski, bet nāksies sadzīvot ar datoru bez videokartes, jo man riebjas windows :D

Link to comment
Share on other sites

tintix

... bet bez xorg.conf (ar tukšu failu) man iet extra visual efects... mistiski

 

Labāk pasaki, cik labi tev iet GPU bez xorg.conf. Kā ar izšķirspēju un herciem? Ar x.org lieta tāda, ka pēdējās versijās tas konfigurējas pats automātiski, un xorg.conf nepieciešams tikai papildus iestatījumiem. Tāpēc iepriekš domāju, ka ar to X1600 īpašs gadījums. ;) Piemēram, manas māsas datoram ir ATI Radeon 9550 karte, un sistēma (bubu 8.10) ieslēdz open source radeon draiveri pati pa defu, ir efekti, iet 3D spēles - xorg.conf'ā neko čakarēt nevajadzēja. Principā, 9.10ais bubulis varētu piešķilt tavu X1600 bez papildus čakarēšanas - vajag tīru xorg.conf (noklusējuma variantu), bet 100%tīgi neko negarantēju, jo neesmu pietiekami kompetents par open source radeon draiveri (pašam HD3850 un AMD Catalyst for Linux 10.1).

 

Vārdu sakot, iebūtojies recovery režīmā un izvēlies "fix x server". Sistma ieliks noklusējuma xorg.conf un radeonam vajadzētu aiziet.

Link to comment
Share on other sites

Aigars
(labots)

Uz mana datora uz Ubuntu 9.10 xorg.conf parādās, kad tiek uzinstalēti proprietārie Nvidia draiveri. Kad draiveri tiek noinstalēti, tad xorg.conf pazūd. Man pašam xorg.conf izveidot neizdevās. Es eksperimenta nolūkos biju ielicis veco Radeon 9000 karti, bet nekādu problēmu nebija. Vienīgā problēma ir, uz kuru nevaru atrast risinājumu ar Nvidia un ATI kartēm, ka datoru nevar izslēgt Sleep režīmā. Par vizuālajiem efektiem es neinteresējos, jo neuzskata, ka man ir pietiekoši jaudīgi dzelži.

Biju uzlicis Ubuntu 10.04 LTS (Lucid Lynx) Alpha 3, bet ar ATI karti pietiekoši stabili vēl nestrādā. Ubuntu 10.04 pamata videodraiveri nv ir nomainīti uz nouveau draiveriem.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...