Jump to content

Nodokļi fiziskai personai


fest
 Share

Recommended Posts

Vai kāds var īsumā paskaidrot, kā būtu jārīkojas, ja man kā fiziskai personai jau ir noslēgts līgums ar juridisku personu par vienu sīku darbiņu (līguma summa 170Ls), taču es neesmu reģistrējies kā pašnodarbinātais, un ja iespējams- arī nevēlos to darīt (citi projekti iet caur __oficiālo__ darba vietu).

 

Ja es pareizi saprotu, no šīs summas nodokļos būs jāatstāj 23% IIN. Kā ir ar socnodokli?

 

Vai pašnodarbinātajiem, pat ja viņš ir pašnodarbinātais uz 1 mēnesi ir jāiesniedz ienākumu deklerācija?

 

Es jau paredzu, ka pirmā atbilde būs "aun kājas un velcies uz VID", taču šajā nedēļā tam man galīgi nav laika, bet atbildi noskaidrot vajag steidzami, tā kā- SPAM ON :>

Labots - fest
Link to comment
Share on other sites

Sadedzini līgumu un reģistrējies kā pašnodarbinātais.

 

Ar uzņēmuma līgumu pilnie algas nodokļi :>

Ar pašnodarbināto - tik IIN no peļņas (norakstam visu ko varam un pārskaitam valstij padsmit latus).

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

nevar tā vienkārsi juridiska persona samaksāt fiziskai personai par gabaldarbu

ja jau viņi piekrituši tad paši maksā nodokļus un uzskati ka viss ko saņem ir "tev uz ķepas"

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

MDP, domāju, ka zini par kuru iestādi iet runa. Tev ar viņiem tas bija līgums par autoratlīdzību?

 

Vilx-, sūds par nodokļiem, tos nomaksātu. Nevēlos deklerēt savus ienākumus (kaut gan lielāko daļu jau tāpat varētu norakstīt), taču tomēr.

 

NC, vot neesmu pārliecināts par līguma formu- muļķībā/steigā izlasīju tik pa diagonāli.

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

tur jau tā lieta ka nevar juridisks purns samaksāt fiziskai personai "tā vot vienkārsi"

tev jābūt vismaz pašnodarbinātai (lasam tev ir nodokļu maksatāja numurs kas ir tas pats kas personas kods bez "strīpiņas")

vainu ar tevi ir janoslēdz darba līgums - un šajā gadienā tev nav nekas jāmaksa jo visu maksā darba devējs

Link to comment
Share on other sites

fest, tas bija kad ... 2007. gadā ? Neatceros, slinkums seifu vērt vaļā un mapē meklēt.

un par to iestādi šodien ... iesaku nepīkstēt.

nodokļus samaksās viņu paši un kontā tev iemetīs mazāku summu.

Link to comment
Share on other sites

Var noslēgt līgumu arī nereģistrējoties. Nodokļus tad tev atrēķinās tavs darījuma partneris un iemaksās budžetā un tu saņemsi nevis pilnu līguma summa, bet atlikumu pēc nodokļu nomaksas.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
wethepeople

Es ieteiktu uzzvanīt kādam juridisko konsultāciju birojam un uzzināt kā vislabāk šo lietu atrisināt.

Pieejas te ir daudz un dažādas, bet nu es tomēr neuzticos tam ko salasu forumos no anonīmiem cilvēkiem.

 

Juridiskie pakalpojumi, konsultācijas

  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

wethepeople Tu uz datumiem arī skaties postiem vai? Domājams ka autors jau sen visu ir atrisinājis. :jester:

Link to comment
Share on other sites

Aha, viss smuki atrisinājās aizkātojot uz VID. Līdz 180LVL mēnesī/(ceturksnī?) nekas nebija jāmaksā. Pat apstāstīja dažus smalkumus kā mazāk samaksāt socnodoklī esot pašnodarbinātam (ja socnodokli maksā darbavietā, tad nodoklis par ienākumiem, kas gūti ar pašnodarbinātā statusu nav jāmaksā).

Link to comment
Share on other sites

Krishius
(labots)

Man šādi "gabaldarbi" parasti iet kā autorlīgumi. Es parasti nosaucu, cik gribu saņemt uz rokas un pasūtītājs pats samaksā visus nodokļus. Viss tas arī ir līgumā atrakstīts - gan tas, cik es saņemu uz rokas, gan tas, cik daudz tiek samaksāts nodokļos. Pagaidām 3 gadu laikā, kopš piekopju šāda veida darba attiecības ar atsevišķiem pasūtītājiem, ne reizi neviens nav dziedājis pakaļ.

 

P.S. Neesmu nekāds pašnodarbinātais.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Killercompany

es jau ar tā daru. līgums pa konkrēta darba izpildi konkrētā termiņā ar konkrētu neto summu. bruto pasūtītājs tad pats sarēķina un sapiķo. man pofig cik tur sanāk. man interesē mans neto

Link to comment
Share on other sites

Gurtais

varbūt kāds no šejieniešiem ir pašnodarbināts, interesētu uzzināt atbildes uz pāris jautājumiem.

kad jau esi par jamo kļuvis sanāk tu pats vairāk nevari pieņemsim caur bankomātu sev ieskaitīt naudu (uzreiz jāmaksā nodoklis) vai arī var līdz 180 latiem ? un kā tur ar to socialo nodokli, kad un no kā jams tur tiek rēķināts ?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

>>>Gurtais

 

Nu pašnodarbinātā vajadzībām tak tu atvērsi jaunu bankas kontu, un ņifig tur nekādas citas lietas iekšā skaitīt / ārā ņemt... pārējos kontos dari ko gribi... :)

 

sievišķis man ir pašnodarinātā persona - tulko dokumentus...

 

so, ja ienākumi - izdevumi pārsniedz noteiktu summu (šogad laikam 110Ls), tad jāmaksā soc. nodeva. Bet nu tur arī vēl pats vari izvēlēties vai maksāsi tikai no tiem 110Ls vai arī par lielāku summu - katrā ziņā tur ir iespējas lavierēt... Būsi pašnodarbinātais, tad vāksi čekus par visu un no visiem ... :p

Labots - Birdy
Link to comment
Share on other sites

Gurtais

nu skaic, man te vienkārši viens te stāstija ka zem 180 lvl ja saņem neko nav jāmaksā, un tu vari izvēlēties - vai katru mēnesi maksāt no saņemtās summas 5% vai arī reizi ceturksnī tip to sociālo nodokli (30% vai cik tur jams)

Link to comment
Share on other sites

marrtins

180Ls bij pagājušogad, šogad jāskatās ministru kabineta noteikumos (VID lapā noteikti var atrast). Ja to summu nesasniedz, socnod. var nemaksāt. Ja pārsniedz, tad tur atkal VID lapā jāskatās minimālais procents pašnodarbinātam (~30%, ~55Ls). Kā jau teicu - šie cipariņi mainās gadu no gada, jāskatās VID lapā.

 

Tikai no kurienes tāds 5%?

 

Nesen vēl pieņēma, ka dažādau profesiju darboņi (saraksts atkal jāmeklē VID lapā :D) var maksāt fiksētu amata nodokli (kombinēts ienākuma un sociālais nodoklis), liekas, vai tikai nebija ~70Ls/mēn. Pluss - nav jāčakarējas ar (kaut arī vienkāršo) grāmatvedību.

Link to comment
Share on other sites

Gurtais

nez ko neļauj editēt manu iepriekšējo postu :(

kas sanāk ka man jāatskaitās ir arī par katru iztērētu latu ? pēc idejas kāda viņiem daļa kur es jamo tērēju mans ir mans, saņemu pieņemsim 400 latus, no viņiem samaksāju no nodokli un visu nokožu, pēc idejas man vairāk nevajadzētu atskaitīties kas un kā

Link to comment
Share on other sites

marrtins
(labots)

Valstij par iedzīvotājiem jau gribētos zināt pilnīgi visu :keep_order:

 

Nu vispār jāatskaitās par ar saimniecisko darbību saistītiem ienākumiem/izdevumiem, ja grib maksāt mazākus nodokļus. Var jau arī neatskaitīties, bet par ienākumiem maksāt pēc pilnas programmas.

 

Ja pārdosi savu kompi, kas pirkts par ienākumiem, par kuriem jau nomaksāti nodokļi, tad VIDam vajadzētu būt pofigs. Ja taisīsi lielu apgrozījumu (skat VID lapu, kas ir viņiem skaitās liels) pērkot un pārdodot kompjus, tad nāksies reģistrēties un visu uzskaitīt.

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Gurtais

kada vel nah saimnieciskā darbība pašnodarbinātajam, es par veikto pakalpojumu saņemu naudu, nomaksāju nodokli un visu pārējo izterēju apmaksājot rēķinus un paikai, ko man tur vēl atskaitīties :nono:

Link to comment
Share on other sites

marrtins

es par veikto pakalpojumu saņemu naudu <- saimnieciskā darbība

Link to comment
Share on other sites

Gurtais

nu biju VID, piereģistrējos kā pašnodarbinātais, iedeva man papīrīti ka esmu nodokļu maksātājs un visu vienkārši apskaidroja

gada beigās jāatnāk un jāaizpilda deklarācija cik gada laikā esmu nosaucis piķi un no kopējās summas izrietot būs jāmaksā nodoklis :huh: galvenais lai uz gada beigām ir kabatā kāda nauda no kā to nodokli samaksāt :lol:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...