Jump to content

DVB-T priekš portatīvā datora


Valco
 Share

Recommended Posts

Esmu ticis pie USB DVB-T ar RTL2832 čipu,lai testētu TV signālu,proti,man interesē tāda proga,kur var redzēt gan līmeni,kvalitāti,gan kļūdu(BER).Uz original BlazeHDTV to nav.Mēģināju visādas Prog DVB,DVB Dream2.2,bet netieku pie bildes.Skaņa ir,bet tumšs.Tāda sajūta,ka progas atbalsta Mpeg-2.Vai tam vajadzīga īpaša versija,vai īpaša proga.Iepriekš Didzis teica,ka:"Būs tev SDR uztvērējs no 24MHz-1,8GHz ar visām iespējamām modulācijām,būs spektra analizātors, būs DAB un FM uztvērējs, varēsi ierakstīt radio spektru un pēc tam klausīties un skatīties signāla līmeni." Kā man tikt pie tā spektra analizatora?

Link to comment
Share on other sites

Vispirms, Tu pa 15 amerikāņu naudiņām neesi nopircis profesionālu mēraparātu, kurš precīzi  mērīs signāla līmeni un izdos dBuV. Tādam nolūkam jāpērk  aparāti pa daudz lielākām naudām. Toties, var vai nevar uztvert DVBT signālu, cik tas dB virs trokšņu līmeņa un atrast signāla maksimumu gan varēsi.

Tev vajag programu SDRSharp Ir arī līdzīgas programas un tiku dažas pamēģinājis, bet SDRSharp man tomēr patīk visvairāk. Te būs krievu forumi par USB puļķi

http://superkuh.com/rtlsdr.html

http://www.radioscanner.ru/forum/topic45014.html

http://forum.adsbradar.ru/f39/sdr-rtl-1034/index69.html#post14431

Zināšanai, ja grib palaist SDRSharp uz septītajiem logiem, tad, pirms puļķa iespraušanas datorā, obligāti jaatslēdz internets. Tie stulbie logi uzreiz internetā meklē draiverus  un, lai uzliktu zadig draiveri, baigais čakars tos pēctam nonīdēt. Zadig mēdz konfliktēt ar orģinālajiem   BlazeHDTV draiveriem. Tapēc BlazeHDTV vajag atinstalēt.

Ja godīgi, tad cilvēcīgu programu, ar kuru varētu skatīties uz datora TV, es atradis neesmu. BlazeHDTV ir konkrēts sūds.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Paldies Didzi par infu.Atvainojos,bet negribējās tevi traucēt citā sadaļā,jo šinī tēmā visvairāk apspriež par TV skatīšanos uz portatīvā.Šeit es tevi tā kā nemanīju :sorry: Tagad ķeršos pie tevis dotajiem linkiem.


To SDRSharp palaidu,spektra skalu redzu,radio arī spēlē,bet netieku pie bildes,ko gribētos un TV signālam pik virsotne ir ļoti plaša un nemāku saredzēt blakus traucējumus.

Link to comment
Share on other sites

SDRSharp bildi nerādīs. Ar to var tikai redzēt visu TV kanāla spektru, bet ari tikai pa daļām. Kanāls aizņem 8MHz, bet uz ekrāna vienlaicīgi redz tikai 3MHz. Tas nekas, jo ļoti smuki var redzēt abas kanāla malas un cik decibelus virs trokšņiem ir signāls. Pēc tā jau vien var spriest, būs bilde, vai nē. Tāpat var rdzēt traucējošos signālus. Piemēram Triatel modēmu, vai pastiprinātāja ierosināšanos. Vakag tikai skatīties un saprast, kas ir kas. Ja kas, es pagājušo vasar tieši pēc spektra sapratu, ka iespējams uztvert DAB radio no Zviedrijas. Starp 220MHz un 230MHz pēkši bija parādijies vairāku DAB kanālu spektrs. Tāpat ir ar TV taluztveršanu. Ja ierauga svešu signālu, tad skatās, kas par bildi un no kurienes to ķer. Pašu bildi gan jāskatās kaut ar to pašu BlazeHDTV , bet labāk ar Flexbox vai līdzīgas jūtības uztvērēju. Tas tomēr ir "lielais tāluztveršanas sports". Vārdu sakot SDRSharp vairāk domāts radioamatieriem, taluztveres faniem, vai vienkārši lai noklausītos kādas sarunas. Ja kas, ar SDRSharp var dzirdēt ātros, ugunsdzēsējus un poļicajus, bet ši programa tiešām nav vajadzīga parastam teļuka lūrētājam.

Link to comment
Share on other sites

Vēl te drusku pabūros un par to SDRSharp apmēram ir skaidrs.Tagad gribētu kādu progu uz kā rāda arī bildi.Iepriekš mēģināju Prog DVB,bet kaut kā nesanāca.Skaņa bija,bet bilde ne.Uz portatīvā ir XP profesional.

Link to comment
Share on other sites

Nu bet vai tad Tev BlazeHDTV bildi nerāda? Jā, tā programair sūds, jo neērta. Pierasts strādāt ar SAT un DVB T uztvērējiem,kur viss kā pie cilvēkiem. No otras puses, ko tad parastam teļuka lūrētājam vajag, rāda BlazeHDTV un labi.

Link to comment
Share on other sites

Jā, VLC rāda bez problēmām, bet dejas ar bubenu javeic lai kanālus pārslēgtu.

Link to comment
Share on other sites

Kuru VLC versiju būtu labāk likt?


Uzliku 2.0.8 versiju,izspaidījos krustu šķērsu un nesaprotu kā var noskanēt kanālus.Rakstu frekvences,norādu kodēšanu un nekur neatrodu funkciju,kas piedāvātu meklēt kanālus.Kur es varētu palasīt instrukciju pa solim.Atvainojos,bet šinī jomā esmu iesācējs.


Paskatījos Youtubi,dariju kā tur un kā spiežu Play,tā man izmet logu ar uzrakstu"The selected digital tuner does not support the specified parameters.

Please check the preferences."Kas man preferencēs būtu pareizi jānorāda?

Link to comment
Share on other sites

Googlē jāmeklē, kā VLC to dara. Uz dullo Tev neizdosies.

 

Frekvenci ar rociņām. Frekvences atkal Googlē.

 

Ņem vērā, ka transpodera frekvence jāraksta kilohercos. Slinkums meklēt puļķi un visu slēgt.

post-64762-0-59578900-1405593054_thumb.png

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Tā es arī daru.Preferencēs zem video atstāju defaulto,DirectX arī,video Deinterlacing-auto,mode-Blend un formāts png,beigās "save".Tad eju uz Open Media,norādu DVB-T,frekvenci 634000,(jo tie ir brīvie),Bandwith-Auto,spiežu Play un ar to arī lieta apstājas.Bet vairs nelamājas,tik uz ekrāna strīpainā tūte.

Link to comment
Share on other sites

Nu bet es tak brīdināju, ka lai palaistu DVB T uz VLC, vajag bubenu un ap datoru rituāldejas jādejo :sarkasms: Nu nav VLC paredzēts parastam teļuka lūrētājam kurš prot tikai  automātisku noskaņošanu. Tur viss ar roku jāieraksta.

Link to comment
Share on other sites

Pirmkārt, TV skatīšanai jāliek draiveri no līdzi ejošā diska.VLC jāņem Media-Open Capture Device-TV Digital- DVB-T-  frekvence 634000 (vai nu sava)  un Play, kanālus pārslēdz ar Playback-Programme.Kad viss veiksmīgi palaists, saglabājam plejlisti-Media-Save Playlist to file.Nākošreiz atliek tikai to palaist.

  Citām programmām ( DVBViewer, ProgDVB ) vajag kaut kādus kodekus, liekas, ka pietika ar ffdshow mpeg 4 video decoder.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Paldies,tomēr izdevās uzmuļļāt!Brīvos rāda un pat ar visu EPG.


Vēl jautājums par pulti.Lai darbotos,ir noteikti vajadzīgs kaut kāds IRF uztvērējs.Pieļauju,ka tam ir jābūt uz USB,kurš atkal ir jāpieinstalē.Vai ir kāds,kam tas ir izdevies?

Link to comment
Share on other sites

Pašā puļķi jau viss ir iekšā. Es gan nesaprotu, kam vispār tā tālvadības pults vajadzīga. Man ir vairāki puļķi un nevienam pat pulti izpakojis neesmu. Nu labi, es jau TV neskatos. Vot kā SDR uztvērēju gan izmantoju regulāri.

Link to comment
Share on other sites

Cik noprotu,tad pults var darboties tikai pie original Blaze player.Uz VLC lamājas,ka ir nesaderība.Tas nu tā,man jau arī tā pults kā kaķim zapte.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mēģināšu iepirkt karšu lasītāju un paspēlēties ar visām tām programmām. DVB-T tūneris jau ir un strādā ar brīvajiem. Kādas atsauksmes uz Windows 8.1?? Joprojām viss iet?

Diez http://www.1a.lv/datortehnika/portativiedatori/citi_aksesuari_portativajiem_datoriem/omnikey_1021_smart_card_reader derētu?

 

edit:

viss plug and play strādā ar omnikey 1021 uz w8.1 ar oscam

Labots - kellerman
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Cik zināms, tām USB DVB-T svilpītēm nāk līdzi tādas mazas antenas ar magnētisku pamatni, un vislabākais tās ir uzlikt uz PC korpusa vai ar uz metāla plāksnes ( superīgāk - datora vāks, un tas ar antenu atrodas lodžijā). Signāla kvalitāte tad uzlabosies tā, ka ķers visus pārklājuma zonā esošos kanālus

 

Un kas attiecas par LTC karšu nolasīšanu, tad vajag pagūglēt konfigu OScamam ar sava karšu ražotāja brendu. Tie lasītāji ir daudz un dažādi.

 

Daži prasīja par komlektā iekļauto pulti - uz paša USB puļķa atrodas pults sensors - IR fotodiode, un puļķim nāk līdzi utilīta, ar kuru var nokalibrēt pašu pulti

Link to comment
Share on other sites

Tā antena, kura nāk līdzi puļķim, ir apsolūts sūds. Jebkura paštaisīta cilpas vai dipola antena būs daudz labāka. Jā, likt antenu uz datora korpusa vertikāli ir nepareizi. Raidošās antenas izstaro horizontālas polarizacijas radiosignālu. Tad jau labāk antenu likt pie darora sāna, lai stāv horizontāli. Protams, vislabāk puļķim pieslēgt āra antenu, kura atrodas uz mājas jumta.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...