Jump to content

LTC DVB-T ar istabas antēnu!


GulbisRG
 Share

Recommended Posts

Šodien sākas Pasaules Čempis Hokeja U20 kuru rādīs pa Eurosport2. Tākā tada kanāla man nav domāju mož ieķert LTC piedāvato dekodieri ar bezmaksas pilno paku. Taka baigi negribās čakarēties ar āras antēnu varbūt var kāds padalīties ar informāciju ka ir ar istabas antēnu. Cik talu no torņa cik kanālus rāda kur pirkāt un kāda istabas antēna būtu viss piemērotāka???

Pats atrodos Salaspili un logs ir uz torņa pusi ~20-25km.

Link to comment
Share on other sites

ja tev ir lattelekoma internets tad labāk paņem uz vienu mēnesi iTV pa 1,85 ls un tur ir arī Eirosports2! iznāks lētāk un bez saistībām. Vienīgi jāskatās caur datoru, ja vien nav pc pievienots tv!

Link to comment
Share on other sites

Ja logs uz torņa pusi un neesi pirmajā stāvā, kur priekšā visādi šķēršļi - būs OK.

Link to comment
Share on other sites

Atkal panesās tēma par pastiprinatājiem. Nu nevajag antenai nekādu pastiprinātāju!!!!! Ja antena nav uztvērusi signālu, tad neviens pastiprinatājs nepalīdzēs. Es ieteiktu Argusa nopirkt kādu nelielu jagi antenu, uzlikt to uz balkona vai pie loga torņa pusē un viss darbosies. Ar istabas antenām vienmēr ir problēmas, tad sieva noliek citā vietā, tad kaķis apgāž un bilde pazūd :sarkasms: .

Link to comment
Share on other sites

Pie reizes Rimčika ieķēru Vivanco TVF11 541131C-1-Vivanco-TVF-11.jpgpa 10.49Ls. Uzreiz atrada visus kanālus. Eurosport2 perfekti rāda. Vakar varēju noskatīties hoķi U20 Latvija-Canāda, žēl tikai ka mūsējie zaudēja...

Link to comment
Share on other sites

GulbisRG, Tu tai antenai uzreiz vari nolauzt tās garās "ūsas", jo par tām Tu smaksāji bejēdzīgi :sarkasms: . Digitalo TV ķer tikia tas rinķis. Prncipā, ja rokas aug no īstās vietas, tad tādu rinķi no drāts var saliekt dažu sekunžu laikā un decimetru antena gatava. Nu jā, kurš gan mūsdienās ko tādu prot izdarīt :sarkasms: .

Link to comment
Share on other sites

Nu 2min pavicinot lodāmuru DVB-T antenu pilsētai uztaisīju no auto FM antenas (mētājās tāda lieka plauktā) :D Kādus 5km no torņa, nepareizajā pusē daudzstāvu mājai tāpat ķer labi! Tjuneris uzrāda 75% signāla un bez kļūdām :)

Link to comment
Share on other sites

Riņķi izlocīt varbūt mācētu katrs, bet salāgojošo trafu uztīt, tur jau vajag ferīta gredzenu. Un vispār, kā reiz vienā vietā DVB-T ķēru tikai ar 54-tajā ražotām garajām ūsām, savāzstām uz īsāko. Vispār, ar izstabas antenām, kur valda interference, neko nevar zināt par 100%

Link to comment
Share on other sites

Tu tai antenai uzreiz vari nolauzt tās garās "ūsas", jo par tām Tu smaksāji bejēdzīgi :sarkasms: . Digitalo TV ķer tikia tas rinķis.

aber kur raxtiic ka metros nekad nekas neparaadiisies

Link to comment
Share on other sites

Man liekas ka digitālo ieviesa lai varētu atkratīties no metru diapazona ( + iekasēt piķi ) . Jo zemāka frekfrence jo lielāku jaudu vajag .

Labots - Gints_lv
Link to comment
Share on other sites

Man liekas ka digitālo ieviesa lai varētu atkratīties no metru diapazona ( + iekasēt piķi ) . Jo zemāka frekfrence jo lielāku jaudu vajag .

Jā, sākumā bija iespaids ka beidzot tos metru kanālus likvidēs, taču piemēram Valmieras ("Vidzemes TV") dzen prom no 12 kanāla jo redz tajā kanālā LTK liks DVT raidītāju. Tā nav vienīgā vieta Latvijā kur DVT būs metru kanālos. Ko darīs tie kas sapirks tās "DVT antenas", kuras patiesībā ir decimetrenes? :wacko2:

Link to comment
Share on other sites

Cik zinu, tad Lattelekom nav paredzējis raidīt 6-12 kanalā(1-5 kanalā principā nav paredzeta digitālā apraide). 12 kanālā jau nu visdrīzak nekāda apraide nenotiks. Tā vismaz man teica elektrosakaru inspekcijā. Šis kanāls rezervets digitalajam radio.

Ja par istabas antenām, tad tai plastmasas rinķī jo būtībā ir ietīta tāda cilpa, kā oxygen dotajā saitā. Istaba santena salāgošanas trafs ir uz metru ūsām, bet rinķim jau ir 75 omu viļņa pretestība un ražotaji mauc rinķi pa taisno pie kabeļa. Visas istabas antenas ir konkrēti fufeļi un kā tad parasts lietotājs zinās, cik garas tad ūsa vajag izvilkt.

Link to comment
Share on other sites

Es esmu tālāk - Ikšķilē un man rāda lieliski LTC V-zemes TV ar istabas antenu

Link to comment
Share on other sites

kāds no lietotājiem nedzīvo blakus kādiem spec. dienestiem - ugunsdzēsējiem. ātrajiem, policijai, zemessargiem vai kam tamlīdzīgam? Man tāda lieta ka es dzīvoju tiešā pažarkas tuvumā un digitālo neuztvēra vispār ne ar ķūneri ko pie fričiem pirku (kas visur citur haļavnos kanālus rādija) un neuztvēra arī kompī iebāstā tv karte ar antenām visādām.. :(

Link to comment
Share on other sites

Vāczemē pirkts uztvērējs tak parasti neņem MPEG4 signālu. Fričiem tak digitālā TV uz MPEG2.

Link to comment
Share on other sites

Vāczemē pirkts uztvērējs tak parasti neņem MPEG4 signālu. Fričiem tak digitālā TV uz MPEG2.

 

tas bija tanī laikā kad pa LV gājā mpeg2 ķipa tas testa režīms! citiem tā kaštele rukājā bija bilde ar skaņu man kur dzīvoju dēl pažarkas antenām bija tikai migliņa ekrānā!

Link to comment
Share on other sites

Principā citu dienestu antenām nevajadzētu traucēt DVB-T uztversanai, ja nu vienīgi antenā iemontēts pārāk spēcīgs platjoslas pastiprinatājs. Tad gan citu frekvenču tuvi raidītāji "aizliek muti"pastiprinātājam un uztveršana nesanāk.

Link to comment
Share on other sites

tad jau es savu post-65419-12619368645_thumb.jpg kašteli varu kaut kur nahrenizēt.. jo MPEG4 jau tas neuztver... laikam...

Labots - Cunami
Link to comment
Share on other sites

Valmiera 50. 706 MHZ ?? tie NAV metri ...

to ka analoga ir jālikvidē kā suga, tas ir cits jautājums

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

janis1207

Runājot par metrīgajām antenām, "ūsām".

Iepirku Lattelecom dekoderi un vakar pieliku guļamistabas TV. Tā kā citas antenas pie rokas nebija, pieliku visparastākās istabas "V" veida "ūsas" (bez visādiem apļiem utml.), lai paskatītos, kas sanāks.

Rezultātā ieguvu signāla stiprumu un kvalitāti dekodera zaļās zonas sākumā un visi brīvie kanāli bez problēmām aizgāja. HD testa kanāls gan ne. Bet - tas arī nebija uzdevums :)

 

Tā ka Rīgā, bez blokmājām priekšā, pietiek pat ar visprimitīvāko antenu.

 

JJ

Link to comment
Share on other sites

Iepirku to "melno kasti", spraud kuru antenu (istabas vai jumta) gribi - signāla stiprums uz max, kvalitāte starp sarkano un dzelteno (bez jebkādas antenas arī to pašu rāda). Meklējot kanālus protams, ka viss pa nullēm... Lai gan vienu reizi ar istabas antenu atrada visus kanālus (kvalitāte un stiprums uz zaļo..). Istabā kaut kāda speciālā kvadrātveidīga DVB-T antena no konig firmas, uz jumta kaut kāds grābeklis...

Nav ne jausmas, kur varētu būt problēma...Negribētos ticēt ka tai kastei kaut kāds gļuks no dzimšanas, ņemot vērā ka vienu reizi viss normāli aizgāja ar istabas antenu...

 

Pēc programmu meklēšanas gan signāl stiprums, gan kvalitāte pa nullēm...

Pēc atvienošanas no elektrības un ieslēgšanas pa jaunam rāda to pašu signāla stiprumu un kvalitāti...

un atrodos Jelgavā

Labots - locoone
Link to comment
Share on other sites

Vai tik aara antena nav nopuvuse.Ja istabas antena ir ar pastipruli,tad vajag pareguleet pastiprinaajumu,jo visdriizaak tas ir par stipru.Ciparniekam diezko nepatiik paaraak stiprs signaals.

Link to comment
Share on other sites

Istabas antena bez pastiprinātāja, lai gan ir iespēja tādu pievienot, bet komplektā paša pastiprinātāja nebija..

Vēl joprojām neesmu atšifrējis, kas bija par iemeslu tam, ka vienu reizi ar istabas antenu viss aizgāja, bet vairāk ne par ko...

Šitāds tas istabas verķis

Labots - locoone
Link to comment
Share on other sites

Man viens jautiens pa līdzīgu tēmu - vai pašlaik rāda nekodētos kanālus? Vakar tikai tikai pārinstalēju vaidzīgo (šķiet) updeitu, un tagad man uzrāda tikai 7 slēgtas programmas - Discovery, Muzikas video, Euronews, utml. Pirms tam, kad neatpazina H.264 formātu, uzrādīja 17 programmas. Vai vaina manos dzelžos, vai TV tornī?

Paldies by default.

Link to comment
Share on other sites

Nekas nav mainījies. Rāda brīvos un arī kodētos tāpat kā iepriekš.

Link to comment
Share on other sites

 locoone  pamēģini savai antenai pieregulēt pareizo virzienu, stāvokli pēc skalas, kas ir dekoderī. Vari pamēģināt tai antenai barošanu no tv stara.

Link to comment
Share on other sites

Nekādas papildus barošanas man tai antenai nav, viss, kas nāk, nāk no tv stāra.

Neesmu nekāds specs, bet interesanti liekas tas, ka gan ar gan bez iespraustas antenas signāla stiprums ir uz maksimālo, bet kvalitāte starp sarkano un dzelteno.. :?

Link to comment
Share on other sites

bet interesanti liekas tas, ka gan ar gan bez iespraustas antenas signāla stiprums ir uz maksimālo, bet kvalitāte starp sarkano un dzelteno.. :?

 

Tad tik tiešām tas tv star ir beigts!!! Nes un maini pret citu!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...