Jump to content

web programmēšanas kursi


_dunduks_
 Share

Recommended Posts

Gribēju uzzinināt foruma biedru viedokli par web programmēšanas kursiem.

Lieta tāda, ka gribētu uztaisīt samērā vienkāršu savu web lapu. Protams, ka es to varētu parsīt kādam koderim, lai uztaisa, bet tā kā idejas dzimst darīšanas un testēšanas procesā, negribas par katru izmaiņu sīkumu algot koderi. Es labāk iegūldu to naudiņu savās zināšanās.

Tāpēc ir jautājums, vai ir kādi labi iesācēju web kursi, kuros varētu apgūt web programmēšanas pamatus. Pilnīgs nezinītis šajās lietās neesmu, bet ir vajadzīgas pirmās priekšzināšanas, kā veido mājaslapu (formas, logini, tabulas, autorizācijas, sīkdatnes, e-pasti u.c. elementi). Kā to visu vienkāršo ar PHP, kā pareizi to visu savienot ar MySQL, kā parizi konfigurēt serverus.

It kā mēģināju caur google, bet tur informācijas ir tāds daudzums, ka nezinu, kas man no tā visa sākumā ir vajadzīs un kas ir lieks. Tāpēc labāk būtu, ka kāds sākumā parāda virzienu, pa kuru man jāiet, pēc tam es google atradīšu parējo.

Šajā krīzes situācijā būtu ar mieru ziedot līdz 150 Ls. Es nezinu vai tas ir daudz, vai maz.

Ko jūs, forumieši, varētu ieteikt šajā jautājumā. Varbūt kāds no jums organizē kaut ko tādu?

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

php sux, django rullē :>

p.s. vienkāršo crash course priekš saita django varu par 150 Ls tev parādīt :>

Link to comment
Share on other sites

Šim vēl varētu piebilst tikai- mysql sucks, postgresql rullē. Vismaz ja grib nesāpīgi izmantot kādu no django migrāciju rīkiem.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

php sux, django rullē :>

p.s. vienkāršo crash course priekš saita django varu par 150 Ls tev parādīt :>

Nu sorry, bet attieksme, ka kaut kas sux, galīgi neiet kopā ar apmācības procesu. Domāt, ka php sux, nav tas pats, kas zināt, kāpēc php sux.

Django šoreiz arī neder, jo no linux zinu tik daudz, ka tas vienkārši ir.

Iesākumā vajag kaut ko win veidīgu.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

academy.lv rekomendēju, jo pats pirmos divus kursus esmu apguvis, tūliņ 3šais, aidaaaaa.

 

iesaku noskatīties nepieciešamos LINDA.COM resursus.

Link to comment
Share on other sites

Django šoreiz arī neder, jo no linux zinu tik daudz, ka tas vienkārši ir.

django nav nekāda sakara ar Linux. Tam ar Linux ir tikpat liels sakars kā php programmēšanas valodai. Jo Django darbojas Python programmēšanas valodā - tātad tas ies visur, kur iet Python's, arī zem Windows'a.

Labots - bubu
Link to comment
Share on other sites

Hmmz nu par to viennozīmīgo "PHP sux", īsti gan negribu piekrist, kaut vai tapēc ka ja tas tik ļoti "sux", tad nekādā ziņā nebūtu kļuvis tik populārs kāds tas ir tagad. Bieži protams ar tīru PHP nepietiek, vajadzīgs pievienot arī Javascript/Ajax, bet tomēr tas nepataisa PHP par pilnīgu mēslu.

 

Python jau arī tad var saukt par "SUX" kaut aiz tā iemesla vien ka būs pagrūti uzreiz atrast hosteri kurš tev piedāvās nepieciešamo Python atbalstu no webservera puses, defaultā tāda atbalsta pagaidām apache nemaz nav un atšķirībā no PHP atbalsta, Phiton samērā reti kur tiek suportēts.

 

P.S. Šī nav akcija pret kādu citu valodu, tikai neatzīstu tik viennozīmīgu PHP nolikšanu. Lūdzu padalieties - kapēc PHP īsti "sux", bet Phyton rulē?

Link to comment
Share on other sites

defaultā tāda atbalsta pagaidām apache nemaz nav

 

Ko tas nozīmē? Python tāpat kā php var darbināg cgi, ar fast-cgi vai kā moduli bez problēmā. Ko nozīmē defaultā tā nevar?

Link to comment
Share on other sites

[m=bubu]

Tas nozīmē ka ar Apache vien tev nepietiks (svaigi uzliktu, lai varētu darbināt Phyton'u, arī CGI vispirms ir jāuzkonfigurē lai tas strādātu. PHP arī tiek pieinstalēts, taču pacik tas ir daudz populārāks par Phyton, tad tam atrast atbalstu var pie 99% hosteru. Kā būs ar Phyton?

Bet joprojām nav atbildes - kapēc PHP "sux", bet Phyton ir īstais.

Link to comment
Share on other sites

Bai ze vei, PHP jomā esmu viens no 4iem Latvijas Zend Certified Engineer. Principā, varētu pieņemt, ka par PHP diezgan daudz zinu kā valodu.

 

PHP šobrīdējā implementācijā sako :

[*]Neimspeisi netiek izmantoti, neimspeisu atdalītājs ir dīvains

[*]Unicode atbalsts nav normāls

[*]Maz OOP moduļos, principā tik PHP5 jaunās lietas ir OOP

[*]Nesakarīga funkciju un to argumentu veidošanas bibliotēka

[*]Nav normāla multi threading atbalsta.

[*]Standarta distribūcijā nav opcode cachera .

[*]PDO un SPL adoptācija ir minimāla

[*]Neesmu atradis sakarīgu ORM

 

Kas man patīk python:

[*]var cilvēcīgi rakstīt arī aplikācijas ne tikai webam

[*]python ir stipri vairāk bibliotēku

[*]lakoniskāka sintakse, mazāk "lieka" koda, piemēram figūriekavas utt. Man python vieglāk lasās.

 

 

PHP ir ļoti "hackable" valoda, respektīvi arī jebkurā ietvarā varēsi izdarīt visādas muļķības un nepareizības.

 

Django ir rakstīts pitonā un iet zem BSD, Win32 un Linux.

PHP nav tāda ietvara kā django, kas ļautu nedomāt par tik daudzām lietām un, imo, tā ir daļēji arī valodas vaina.

 

Par Apache - mod_(python|php) ir diezgan tizls risinājums, jo viss interpretators ir ielādēts apache modulī un crasha vai ilgu requestu gadījumā slogo apache. FastCGI is da way to go (atskaitot railus, kur rullē passenger). Vispār, ja nevajag visas apache fīčas, nginx|lighttpd|cherokee is da way to go. Django ar FastCGI palaist ir pat elementārāk kā PHP.

 

Delphin:

python atbalstu nodrošina pietiekams skaits izvietotāji LV piemēram nano.lv, garmtech.lv utt.

Labots - eMDiiPii
Link to comment
Share on other sites

1. google vispār neizmanto sapīsies

 

2. Sāc http://www.youtube.c...h?v=Bd5RRCcYXY4 investē divas stundas dienā noskaties visas vide how to make a webiste

 

3. Vsipirms dabū prgrammu Frontpage vai "Dreamwaver"

 

4. http://www.oswd.org/ - novelc template - sāc no otra galu, nemocies ar CSS un Notepade, atzipo template, tur būs CSS fails - "kas ir tas programmēšanas produkts" un "index lapa" kuru tu atver ar pimēram ar Frontpage vai Dreamweaver

 

<a href="url">Link text</a> IELAGO ŠO TE KODU ši ir pamatu pamats 90% biznesa lapu, ja tev ir Frontpage tad paņem, design maini tekstu vai html prewiev un un tur atrodu šo te kodu <a href="url">Link text</a>

 

<a href="kontakti.html">Kontakti</a>

<a href="parmums.html">Parmums</a>

<a href="pakalpojumi.html">Parmums</a>

 

Lai izdarīt tā, ka tu kliko uz pogas un tev mainās teksts tad nokopē index failu nosauc viņu par kontakti un ieraksti kontakti.html, taja linka kodā index lapā un kontakti lapā un tad varēsi spiest pogu un tev mainīsies attēls, parējos tekstus templatu tu vari editēt, kā word

 

5. Vispirms apgūsti template modifikāciju,

 

6. Sāc ar HTML

 

6. Ar joomla , css, nemocies,

 

7. Patiesībā tev nevajag apgūt programmēšanu, bet saprast ka pielāgotu uz uzlabot kodus, jo programmēšanu tā vienkārši neapgūsi un "Hello world" un primitīvas funkcijas neko nedos

 

8. varu arī virtuāli pakonsultēt, ka izveidot webu no savas pieredzes

 

9. Paņem arī GIMP, la apstrādātu attēlus

 

1. Domēsn iet caur nic.lv

2. Serveris hostplex.eu

3. Mājas lapa http://www.oswd.org/ , ka uztaisīt youtube.com turtorials

 

Tā haotiski, bet varbūt kaut ko vari priekš sevis izlobīt

Labots - andrai2
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

andrai2,

Frontpage ir kaka, Dreamweaver ir designeru, nevis programmētāju rīks. Pats izmantoju Vim/Geany

Ja grib "pareizi", tad imo:

1)HTTP protocols

2)(X)HTML specifikācija

3)CSS / Javascript

4)Server-side valodas pēc izvēles.

 

Es gan sāktu ar 4o punktu, jo normālā ietvarā ir kaudze ar abstrakcijām, kas ļauj 1/2/3 un samazināt.

Link to comment
Share on other sites

Tas nozīmē ka ar Apache vien tev nepietiks (svaigi uzliktu, lai varētu darbināt Phyton'u, arī CGI vispirms ir jāuzkonfigurē lai tas strādātu.

Nu zini... php arī ir jānokonfigurē, lai CGI ar to strādātu.

Link to comment
Share on other sites

Tā kā daudzi saka Django rlzzz, tad es varu teikt - Rails rulzzzzz....django && php && everything else SUZZZXXXX

 

Lai vai kā - nav tā ka kāda valoda tur baigi iesūkā un cita valoda (ar kādu framework'u) uzreiz ruļit. Ar jebkuru servera puses valodu var izveidot daudz maz vienu un to pašu - atsevišķos gadījumos šur tur būs kaut kas vieglāk/ātrāk, bet tāda ir dzīve. Sākt ar kādu framework'u, manuprāt, nav īsti labi...

 

Es tieši ieteiktu sākt mācīties ar php, jo to ir daudz vieglāk, manuprāt, iemācīties un internetā var atrast tūkstošiem piemēru un tutoriāļu. Nekādā gadījumā netaisi lapu kā saka andrai2 - ņemt kaut kādus random kodus un mēģināt to pielāgot sev ir šausmīgi nepareizi. Piedevām nezinot valodu tu tāpat neko jēdzīgu tur pielabot nevarēsi. Vēlāk jau kad zināsi kas un kā notiek varēsi skatīties uz kaut kādiem framework'iem (vai nu priekš php vai citām valodām).

 

Kur to mācīties gan nepateikšu. Es pats lielāko daļu ieguvu internetā + praktiski kaut ko veidojot. Neredzu tam mīnusus un ja ir apņemšanās, tad to var ļoti vienkārši realizēt...

Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

Paldies par pēdējiem komentiem... vismaiz smaids sejā panesās... it īpaši, par vietējo kriptēšanas speciālistu, cilvēku gadoas (kas starpcitu, nomirs ātrāk nekā lieka daļā boot.lv biedriem). .. Jā, idejas ir pareizas, bet... vai mēs mākam paskaidrot, kas no kurienes parādās? Mhmh... khm... Tu tā vari sertifikātu nedabūt nākamajā reizē... ( to man draugs lika pateikt...)

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Paldies tiem, kas jau izteica viedokli. Un lasot ši visu, tiešām saprotu, ka bez citu (kursu vai privātstundu) palīdzības neiztikšu. Man šeit tik daudz jaunvārdu, ka saprotu mazāk par pusi no tā visa :D Kāpēc php sux, no tā es nesapratu pat nevienu punktu :D

Tātad jautājums paliek par kursiem. Vai tad vienīgā atsauksme ir tikai par academy.lv. Neko citu cilvēki nav izmantojuši? Būtu labi dzirdēt vēl kādas atsauksmes.

Lynda.com esmu mēģinājis skatīties "Learn PHP" bet jau sākumā mani tracināja tas, ka es jau sākumā nesapratu lietas, kāpēc viņi kaut ko dara.

Būs jaunā diena jāsāk ar kādu kursu meklēšanu.

Link to comment
Share on other sites

Autors runāja par savu mājaslapu kodēšanu, ne strādāšanu kantorī. Parasti par valodu lietojumu runā jau darba intervijās un ja code base ir rakstīta kaut vai klasiskajā ASP, tad pa lielam nekas cits neatliek kā jamo kodēt, jo šobrīd reti kura kompānija parakstīsies uz īstermiņa izdevumiem (pārrakstīšana ērtākā vidē), lai ilgtermiņā iegūtu (lētāka uzturēšana).

 

Principā PHP lielākā problēma ir tā, ka jamie nav aizmetuši nafig visas vecās PHP3 utt. laika fīčas, ieviesuši kārtību. Man šķiet diezgan dīvaini, ka valoda starp major versijām (php 4 , 5, 6) nenobreiko savietojamību praktiski 100% (Kā izdarīja Python 3).

Labots - eMDiiPii
Link to comment
Share on other sites

Pa manam svariga lieta ir tas, ka ir maz iespējas kļūdītes - uz hakošanu utt.

Ar PHP tu sāc kodēt un tad jāsāk urbt kas ir pareizi, kas nepareizi utt. Netošto viss defaultā būtu max droši un vienkārši.

 

Par PERL laikam neviens neko negrib vairs pat dzirdēt !? :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

man par perl kodu ir radies iespaids, ka tas ir job security tūlis Nr.1 - ja izliecies, ka pats saproti, kas tur ir uzrakstīts.

 

a par hakošanu - principā php piedāvā gan vienotu datubāžu API, kurš supportē prepared statements (atā SQL injekcijām) un iespēju filtrēt lietotāja ievadi. Diemžēl, jamās lietas ir maz adaptētas. diezgan liela problēma, ka viss usera inputs ir superglobāls,tb, jamam var tikt klāt visur.

 

LU DF Rauhvargers labi pasniedz tīmekļa tehnoloģijas. Varbūt vari tikt kā brīvklausītājs, vienīgais ilgi sanāks.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...