Jump to content

Dual Xeon, uz kaadas maatenes vareetu stuteet?


AndzX8-842
 Share

Recommended Posts

BIju itkaa izveeleejies maateni, un viss labi, bet she tev, draugs saka, nekaa nebija gribu SCSI Ultra 320 cietnjus RAID. A nu nekaa...Asus maatene, ko biju izveeleejies peec nesena tomshardware testa, kas tajaa testaa arii uzvareeja ir apriikota ar SATA II nodroshinaajumu a SCSI320 Ultra...nu nav. Jaamekele kaada maatene (kaut no ASV vilksim, vienalga vai ir vai nav latvijaa) kas atbalsta SCSI 320 Ultra un Dual Xeon. Te nu neko ieteikt taa iisti nevareeju, varbuut ir kaads kas zin, kaadu maateni max performancei nemt? No tiem Xeoniem spiediis aaraa visu ko vien var...tad nu maateni ar taadu ar kuru to var paveikt vajag.

 

Noskatiijos HDD Seagate Cheetah 37GB 15000rpm seek time - 3,5ms.

 

Un virsuu tiks stuteeti 2x 3.2Ghz FSB800 Xeon procesori + 2GB Ram. Raami varbutu arii varat ieteikt taadu, kas labaak performee, biju kaut ko dzirdeejis par kaadu mistisku Gskill, ko izmantoja opverclockeri, bet arii nedziits esot uzraadijis lieliskus raadiitaajus.

 

Paldies, ikvienam, kas speej kliedeet miglu shai jautaajumaa!

Link to comment
Share on other sites

tev pārējās detaļas jau ir sapirktas vai tikai plāno iepirkt?

ja vēl tikai plāno, tad iesaku paņemt jau gatavu brandname risinājumu. man simpatizē DELL serveri. tev derētu PowerEdge sērijas viducis. sanāks pārmaksāt par vārdu, bet toties mazāk sexa

Link to comment
Share on other sites

Guest Maniac
BIju itkaa izveeleejies maateni' date=' un viss labi, bet she tev, draugs saka, nekaa nebija gribu SCSI Ultra 320 cietnjus RAID. A nu nekaa...Asus maatene, ko biju izveeleejies peec nesena tomshardware testa, kas tajaa testaa arii uzvareeja ir apriikota ar SATA II nodroshinaajumu a SCSI320 Ultra...nu nav. Jaamekele kaada maatene (kaut no ASV vilksim, vienalga vai ir vai nav latvijaa) kas atbalsta SCSI 320 Ultra un Dual Xeon. Te nu neko ieteikt taa iisti nevareeju, varbuut ir kaads kas zin, kaadu maateni max performancei nemt? No tiem Xeoniem spiediis aaraa visu ko vien var...tad nu maateni ar taadu ar kuru to var paveikt vajag.

 

Noskatiijos HDD Seagate Cheetah 37GB 15000rpm seek time - 3,5ms.

 

Un virsuu tiks stuteeti 2x 3.2Ghz FSB800 Xeon procesori + 2GB Ram. Raami varbutu arii varat ieteikt taadu, kas labaak performee, biju kaut ko dzirdeejis par kaadu mistisku Gskill, ko izmantoja opverclockeri, bet arii nedziits esot uzraadijis lieliskus raadiitaajus.

 

Paldies, ikvienam, kas speej kliedeet miglu shai jautaajumaa![/quote']

 

Derēs šitie Supermicro ražojumi - X6DH8-XG2, X6DH8-G2,X6DH8-G

Linki par dēļiem http://www.supermicro.com/products/motherb...520/X6DH8-G.cfm, http://www.supermicro.com/products/motherb...0/X6DH8-XG2.cfm

http://www.supermicro.com/products/motherb...20/X6DH8-G2.cfm

 

Cena gan šitām mammām ir attiecīga :), no 400 - 500 Ls.

 

Un vēl, kam tieši tev šitā rakstāmmašīna vajadzīga?

Link to comment
Share on other sites

BIju itkaa izveeleejies maateni' date=' un viss labi, bet she tev, draugs saka, nekaa nebija gribu SCSI Ultra 320 cietnjus RAID. A nu nekaa...Asus maatene, ko biju izveeleejies peec nesena tomshardware testa, kas tajaa testaa arii uzvareeja ir apriikota ar SATA II nodroshinaajumu a SCSI320 Ultra...nu nav. Jaamekele kaada maatene (kaut no ASV vilksim, vienalga vai ir vai nav latvijaa) kas atbalsta SCSI 320 Ultra un Dual Xeon. Te nu neko ieteikt taa iisti nevareeju, varbuut ir kaads kas zin, kaadu maateni max performancei nemt? No tiem Xeoniem spiediis aaraa visu ko vien var...tad nu maateni ar taadu ar kuru to var paveikt vajag.[/quote']

Vai vieglāk nav nopirkt atsevišķu U320 kontrolieri? Ar integrētiem SCSI kontrolieriem man prātā nāk paša Intel plates, no citiem varētu derēt arī Tyan, Iwill, Supermicro utt, bet tie atkal nav nekādi overclockeru dēļi. Ja nav noslēpums, kam tā maksimālā performance ir vajadzīga, 1. vietas iegūšanai PCMark04 testā? :D

Un virsuu tiks stuteeti 2x 3.2Ghz FSB800 Xeon procesori + 2GB Ram. Raami varbutu arii varat ieteikt taadu' date=' kas labaak performee, biju kaut ko dzirdeejis par kaadu mistisku Gskill, ko izmantoja opverclockeri, bet arii nedziits esot uzraadijis lieliskus raadiitaajus.

[/quote']

Serveriem parasti izmanto reģistrēto ECC atmiņu, overclockeru varianti diezvai derēs.

Link to comment
Share on other sites

Guest Maniac
BIju itkaa izveeleejies maateni' date=' un viss labi, bet she tev, draugs saka, nekaa nebija gribu SCSI Ultra 320 cietnjus RAID. A nu nekaa...Asus maatene, ko biju izveeleejies peec nesena tomshardware testa, kas tajaa testaa arii uzvareeja ir apriikota ar SATA II nodroshinaajumu a SCSI320 Ultra...nu nav. Jaamekele kaada maatene (kaut no ASV vilksim, vienalga vai ir vai nav latvijaa) kas atbalsta SCSI 320 Ultra un Dual Xeon. Te nu neko ieteikt taa iisti nevareeju, varbuut ir kaads kas zin, kaadu maateni max performancei nemt? No tiem Xeoniem spiediis aaraa visu ko vien var...tad nu maateni ar taadu ar kuru to var paveikt vajag.[/quote']

Vai vieglāk nav nopirkt atsevišķu U320 kontrolieri? Ar integrētiem SCSI kontrolieriem man prātā nāk paša Intel plates, no citiem varētu derēt arī Tyan, Iwill, Supermicro utt, bet tie atkal nav nekādi overclockeru dēļi. Ja nav noslēpums, kam tā maksimālā performance ir vajadzīga, 1. vietas iegūšanai PCMark04 testā? :D

Un virsuu tiks stuteeti 2x 3.2Ghz FSB800 Xeon procesori + 2GB Ram. Raami varbutu arii varat ieteikt taadu' date=' kas labaak performee, biju kaut ko dzirdeejis par kaadu mistisku Gskill, ko izmantoja opverclockeri, bet arii nedziits esot uzraadijis lieliskus raadiitaajus.

[/quote']

Serveriem parasti izmanto reģistrēto ECC atmiņu, overclockeru varianti diezvai derēs.

 

serveros nevis parasti izmanto, bet tur tikai un vienīgi izmanto ECC Registered Ram, parastais rams vispār uz tiem dēļiem nestrādā.

Link to comment
Share on other sites

AndzX8-842

Shis izskataas neslikts deelis.

http://www.supermicro.com/products/motherb...0/X6DH8-XG2.cfm

Nevareeju saprast cik te to SCSI kontrolieru, kaads var izliidzeet?

 

Bet vai darbiibaa ar ir redzeets, vai vismaz kaadi testi?

=================

Nee, nu kaads tur overkloks serveriem =P... Grieziisies iespeejams torenti, runuo, paaris saiti vai paaris simti saitu...nu ta jau redzees, vajag kur izsplesties taa riktiigi...nez, man tika dota minimaala informaacija. Galvenais ir nopirkt labu mateni, kas tieshaam arii straadaas labi un 10x nebuus jaasuuta kaut kur labot... visas daljas labas faktiski.

=================

Nekas veel nav iepirkts, veel tiek runaats, ko tur kopaa likt.

 

Varbuut var kaads ieteikt kaadu komplektaaciju? Kaut ar to supermikro deeli un seagate cheetah 15k rpm, kurs izskatijaas tiiri labs. seek time tik 3,5ms, kur manam maajeniekam 8,5 ms un kur 10k rpm'niekam ir 4,7ms.

Link to comment
Share on other sites

serveros nevis parasti izmanto' date=' bet tur tikai un vienīgi izmanto ECC Registered Ram, parastais rams vispār uz tiem dēļiem nestrādā.[/quote']

Es gan tavā vietā nebūtu tik kategorisks, daudziem entry-level serveriem, kuri uztur līdz 4GB atmiņu, tiek izmantota nereģistrētā atmiņa, un arī ECC ir tikai opcionāls pasākums.

Link to comment
Share on other sites

Sheit cietnis.http://www.newegg.com/app/ViewProductDesc.asp?description=22-111-135R&depa=0

Ev, tikai nenjem REFURBISHED variantu !!! Tas HDD ir atgriests uz garantiju, tad salabots un tagad paardod par zemaaku cenu! Labaak neriskee, var buut defektiivs un ja dziisi no USA suudu, tad garantija bus problemaatiska! Prece nav arii tik leetai lai riskeetu!

Link to comment
Share on other sites

AndzX8-842
Sheit cietnis.http://www.newegg.com/app/ViewProductDesc.asp?description=22-111-135R&depa=0

Ev' date=' tikai nenjem REFURBISHED variantu !!! Tas HDD ir atgriests uz garantiju, tad salabots un tagad paardod par zemaaku cenu! Labaak neriskee, var buut defektiivs un ja dziisi no USA suudu, tad garantija bus problemaatiska! Prece nav arii tik leetai lai riskeetu![/quote']Tad, ko tu iesaki nemt? Itkaa HDD ietilpiiba nav no svara, tikai aatrdarbiiba. Tie jaunie "Baracuda 8" maksaa diezgan, mjaa...un paldies par...."thank's for the tip" ;). Nebiju pamanijis, ka shie paardod arii lietotus variantus.

Link to comment
Share on other sites

Sheit cietnis.http://www.newegg.com/app/ViewProductDesc.asp?description=22-111-135R&depa=0

Ev' date=' tikai nenjem REFURBISHED variantu !!! Tas HDD ir atgriests uz garantiju, tad salabots un tagad paardod par zemaaku cenu! Labaak neriskee, var buut defektiivs un ja dziisi no USA suudu, tad garantija bus problemaatiska! Prece nav arii tik leetai lai riskeetu![/quote']

Tad, ko tu iesaki nemt? Itkaa HDD ietilpiiba nav no svara, tikai aatrdarbiiba. Tie jauni maksaa diezgan, mjaa...un paldies par...."thank's for the tip" ;). Nebiju pamanijis, ka shie paardod arii lietotus variantus.

Nu par to lietotu, tas taa neakuraati teiksts! Tas ir disks, kas ir bijis braakjis un tas ir salabots no pasha razjotaaja puses! Vari jau njemt, bet nu tomeer, liekas ka otraas shkjiras prece! Bet kalpot jau kalpos, tikai skanja un paarkarshana var draudeet! Zinu vienu HDD, kas kaa svilpiite siic un arii shamais REFURBISHED! :evil: Taapeec briidinu :wink:

Link to comment
Share on other sites

AndzX8-842
Sheit cietnis.http://www.newegg.com/app/ViewProductDesc.asp?description=22-111-135R&depa=0

Ev' date=' tikai nenjem REFURBISHED variantu !!! Tas HDD ir atgriests uz garantiju, tad salabots un tagad paardod par zemaaku cenu! Labaak neriskee, var buut defektiivs un ja dziisi no USA suudu, tad garantija bus problemaatiska! Prece nav arii tik leetai lai riskeetu![/quote']

Tad, ko tu iesaki nemt? Itkaa HDD ietilpiiba nav no svara, tikai aatrdarbiiba. Tie jauni maksaa diezgan, mjaa...un paldies par...."thank's for the tip" ;). Nebiju pamanijis, ka shie paardod arii lietotus variantus.

Nu par to lietotu, tas taa neakuraati teiksts! Tas ir disks, kas ir bijis braakjis un tas ir salabots no pasha razjotaaja puses! Vari jau njemt, bet nu tomeer, liekas ka otraas shkjiras prece! Bet kalpot jau kalpos, tikai skanja un paarkarshana var draudeet! Zinu vienu HDD, kas kaa svilpiite siic un arii shamais REFURBISHED! :evil: Taapeec briidinu :wink:

Newegg.com diemzheel nepiedaavaa nevinu citu aatrdarbiibaa liidzveetiigu HDD, varbuut citas firmas vari ieteikt, bet ja zini, ka tieshaam nepliisiss, pashlaik uzticos tikai seagate, pasham ar HDD maajaas, tagad, kad nospraadaa northbridge cooleris kapa klusums, knapi CPU dzird, HJDD vispaar kluss...i nekarst, kas pavisam labi, bet te to klusumu aizmirst var, galvenais lai ilgi un labi straadaa. Tad kaadu HDD veel vareetu nemt? Hmm varbutu ir kaads cits deeleris, kursh piedaavaa jaunus cheetah ar 15k rpm...?
Link to comment
Share on other sites

Shis izskataas neslikts deelis.

http://www.supermicro.com/products/motherb...0/X6DH8-XG2.cfm

Nevareeju saprast cik te to SCSI kontrolieru' date=' kaads var izliidzeet?

[/quote']

Tam ir viens divkanālu U320 SCSI kontrolieris un papildus slots, kurā var ielikt speciālu ZCR Adaptec karti, tādējādi pārvēršot to par HW RAID kontrolieri. Bet man nepatīk, ka tas uztur tikai DDRII atmiņu, tad jau labāk būtu ņemt nedaudz vecāko X6DH8-G modeli.

Varbuut var kaads ieteikt kaadu komplektaaciju? Kaut ar to supermikro deeli un seagate cheetah 15k rpm' date=' kurs izskatijaas tiiri labs. seek time tik 3,5ms, kur manam maajeniekam 8,5 ms un kur 10k rpm'niekam ir 4,7ms.[/quote']

15k rpm diskus ražo arī Hitachi, Maxtor un Fujitsu, seek parametriem šajā gadījumā nav tik liela nozīme cik pārdomāti izveidotai disku sistēmas konfigurācijai.

Link to comment
Share on other sites

AndzX8-842
Shis izskataas neslikts deelis.

http://www.supermicro.com/products/motherb...0/X6DH8-XG2.cfm

Nevareeju saprast cik te to SCSI kontrolieru' date=' kaads var izliidzeet?

[/quote']

Tam ir viens divkanālu U320 SCSI kontrolieris un papildus slots, kurā var ielikt speciālu ZCR Adaptec karti, tādējādi pārvēršot to par HW RAID kontrolieri. Bet man nepatīk, ka tas uztur tikai DDRII atmiņu, tad jau labāk būtu ņemt nedaudz vecāko X6DH8-G modeli.

Varbuut var kaads ieteikt kaadu komplektaaciju? Kaut ar to supermikro deeli un seagate cheetah 15k rpm' date=' kurs izskatijaas tiiri labs. seek time tik 3,5ms, kur manam maajeniekam 8,5 ms un kur 10k rpm'niekam ir 4,7ms.[/quote']

15k rpm diskus ražo arī Hitachi, Maxtor un Fujitsu, seek parametriem šajā gadījumā nav tik liela nozīme cik pārdomāti izveidotai disku sistēmas konfigurācijai.

Nu es samekleeju par 300$ gabalaa DDR2 1GB moduli no Kinston, kopa divus pashlaik ir doma likt iekshaa.

 

Mjaa 15k rpm diskus razho arii citas firmas - to es zinu, ta4u ticiiba kvalitaatei ir tikai Seagate HDD. PAr citeim razhotaajiem man ir lielas shaubas , ka tie HDD buus labi un kalpos ilgi, beztam seagate HDD dod 5 gadu garantiju, kas nav maz.

 

Mjaa, sakomplekteet ir 4akars. Kas tas par papildus ZCR adaptec ar RAID? KAut ko siikaak par sho vareetu mineet luudzu? Vai tas ir RAID kontrolieris vai kas iisti...? Un kaadus RaiD uztur?

Link to comment
Share on other sites

Nu es samekleeju par 300$ gabalaa DDR2 1GB moduli no Kinston' date=' kopa divus pashlaik ir doma likt iekshaa.[/quote']

Neaizmirsti, ka tam dēlim vajag reģistrēto ECC atmiņu. Pie tam tas uztur tikai DDR2 400MHz atmiņu, kas servera uzdevumiem būs krietni lēnāka kā parastā DDR atmiņa dēļ lielākām aizturēm.

Mjaa 15k rpm diskus razho arii citas firmas - to es zinu' date=' ta4u ticiiba kvalitaatei ir tikai Seagate HDD. PAr citeim razhotaajiem man ir lielas shaubas , ka tie HDD buus labi un kalpos ilgi, beztam seagate HDD dod 5 gadu garantiju, kas nav maz.[/quote']

5 gadu garantija uz SCSI diskiem tagad ir standarts, visas manis pieminētas firmas to dod, vismaz 15K diskiem noteikti.

Mjaa' date=' sakomplekteet ir 4akars. Kas tas par papildus ZCR adaptec ar RAID? KAut ko siikaak par sho vareetu mineet luudzu? Vai tas ir RAID kontrolieris vai kas iisti...? Un kaadus RaiD uztur?[/quote']

Lasi šeit.

Link to comment
Share on other sites

Guest Maniac
Shis izskataas neslikts deelis.

http://www.supermicro.com/products/motherb...0/X6DH8-XG2.cfm

Nevareeju saprast cik te to SCSI kontrolieru, kaads var izliidzeet?

Tam ir viens divkanālu U320 SCSI kontrolieris un papildus slots, kurā var ielikt speciālu ZCR Adaptec karti, tādējādi pārvēršot to par HW RAID kontrolieri. Bet man nepatīk, ka tas uztur tikai DDRII atmiņu, tad jau labāk būtu ņemt nedaudz vecāko X6DH8-G modeli.

Varbuut var kaads ieteikt kaadu komplektaaciju? Kaut ar to supermikro deeli un seagate cheetah 15k rpm, kurs izskatijaas tiiri labs. seek time tik 3,5ms, kur manam maajeniekam 8,5 ms un kur 10k rpm'niekam ir 4,7ms.

15k rpm diskus ražo arī Hitachi, Maxtor un Fujitsu, seek parametriem šajā gadījumā nav tik liela nozīme cik pārdomāti izveidotai disku sistēmas konfigurācijai.

Nu es samekleeju par 300$ gabalaa DDR2 1GB moduli no Kinston, kopa divus pashlaik ir doma likt iekshaa.

 

Mjaa 15k rpm diskus razho arii citas firmas - to es zinu, ta4u ticiiba kvalitaatei ir tikai Seagate HDD. PAr citeim razhotaajiem man ir lielas shaubas , ka tie HDD buus labi un kalpos ilgi, beztam seagate HDD dod 5 gadu garantiju, kas nav maz.

 

Mjaa, sakomplekteet ir 4akars. Kas tas par papildus ZCR adaptec ar RAID? KAut ko siikaak par sho vareetu mineet luudzu? Vai tas ir RAID kontrolieris vai kas iisti...? Un kaadus RaiD uztur?

 

Visiem SCSI diskiem ir 5 gadu garantija. Teicami SCSI diski ir WD, par Seagate kvalitāti - kā nu kuram paveicas.

Un vēl par RAM - obligāti apskaties vai RAM ir sertificēts no ražotāja puses, t.i. ir izgājis ražotāja sertifikāciju.

P.S. Iekš LV jau arī cenas uz Tevis minētajiem Seagate diskiem nav tik trakas - zem 150Ls, tas pats cenu līmenis, kas Fujitsu, Maxtor.

Link to comment
Share on other sites

Teicami SCSI diski ir WD, par Seagate kvalitāti - kā nu kuram paveicas.

Pareizāk sakot - WD bija teicami SCSI diski, jo jauni modeļi jau labu laiku netiek izlaisti, pēdējais bija 18GB 10K U160 disks, tā kā WD šajā gadījumā atkrīt, ja vien nav vēlēšanas pāriet uz SATA produktiem.

Link to comment
Share on other sites

Guest Maniac
Teicami SCSI diski ir WD, par Seagate kvalitāti - kā nu kuram paveicas.

Pareizāk sakot - WD bija teicami SCSI diski, jo jauni modeļi jau labu laiku netiek izlaisti, pēdējais bija 18GB 10K U160 disks, tā kā WD šajā gadījumā atkrīt, ja vien nav vēlēšanas pāriet uz SATA produktiem.

 

Hmm, nezināju, ka WD ir izbeidzis spēli SCSI sektorā. A žēl :(, lieliski viņiem diski bija.

Link to comment
Share on other sites

AndzX8-842
Nu es samekleeju par 300$ gabalaa DDR2 1GB moduli no Kinston, kopa divus pashlaik ir doma likt iekshaa.

Neaizmirsti, ka tam dēlim vajag reģistrēto ECC atmiņu. Pie tam tas uztur tikai DDR2 400MHz atmiņu, kas servera uzdevumiem būs krietni lēnāka kā parastā DDR atmiņa dēļ lielākām aizturēm.

Mjaa 15k rpm diskus razho arii citas firmas - to es zinu, ta4u ticiiba kvalitaatei ir tikai Seagate HDD. PAr citeim razhotaajiem man ir lielas shaubas , ka tie HDD buus labi un kalpos ilgi, beztam seagate HDD dod 5 gadu garantiju, kas nav maz.

5 gadu garantija uz SCSI diskiem tagad ir standarts, visas manis pieminētas firmas to dod, vismaz 15K diskiem noteikti.

Mjaa, sakomplekteet ir 4akars. Kas tas par papildus ZCR adaptec ar RAID? KAut ko siikaak par sho vareetu mineet luudzu? Vai tas ir RAID kontrolieris vai kas iisti...? Un kaadus RaiD uztur?

Lasi šeit.

Tas ir DDR2 modulis, ECC un registered, ko es pa 300$ mineeju. Der maatenei. Razhotaajs atbalsta. Visu paarbaudiju vai sader, tikai par HDD nevar saprast 68 vai 80 pin var uzlikt =/? Tailimgi tika mineeti tikai...nu tikai "3." Kas tur ir domaats? parasti jau ir 2-3-3-6 utt...nu lab shitaads varbutu pat neeksistee, bet aatruma tos skaitljus pa dullo uzspiedu. GTad koa ar to "3" pie taimingiem saprast? Man jau taa kaa patiktos to DDR2 kaut kaadu krutaaku modeli panemt tomeer. Zheel, ka nav paltes kas uztureetu DDR2 667 prieksh Xeon pro4iem. Kaa tas naakas, ka tikai 400Mhz tur nevis 667 kaa jaunaas desktop datoru maatenes uz 925XE chipseta?

Link to comment
Share on other sites

Guest Maniac
Nu es samekleeju par 300$ gabalaa DDR2 1GB moduli no Kinston, kopa divus pashlaik ir doma likt iekshaa.

Neaizmirsti, ka tam dēlim vajag reģistrēto ECC atmiņu. Pie tam tas uztur tikai DDR2 400MHz atmiņu, kas servera uzdevumiem būs krietni lēnāka kā parastā DDR atmiņa dēļ lielākām aizturēm.

Mjaa 15k rpm diskus razho arii citas firmas - to es zinu, ta4u ticiiba kvalitaatei ir tikai Seagate HDD. PAr citeim razhotaajiem man ir lielas shaubas , ka tie HDD buus labi un kalpos ilgi, beztam seagate HDD dod 5 gadu garantiju, kas nav maz.

5 gadu garantija uz SCSI diskiem tagad ir standarts, visas manis pieminētas firmas to dod, vismaz 15K diskiem noteikti.

Mjaa, sakomplekteet ir 4akars. Kas tas par papildus ZCR adaptec ar RAID? KAut ko siikaak par sho vareetu mineet luudzu? Vai tas ir RAID kontrolieris vai kas iisti...? Un kaadus RaiD uztur?

Lasi šeit.

Tas ir DDR2 modulis, ECC un registered, ko es pa 300$ mineeju. Der maatenei. Razhotaajs atbalsta. Visu paarbaudiju vai sader, tikai par HDD nevar saprast 68 vai 80 pin var uzlikt =/? Tailimgi tika mineeti tikai...nu tikai "3." Kas tur ir domaats? parasti jau ir 2-3-3-6 utt...nu lab shitaads varbutu pat neeksistee, bet aatruma tos skaitljus pa dullo uzspiedu. GTad koa ar to "3" pie taimingiem saprast? Man jau taa kaa patiktos to DDR2 kaut kaadu krutaaku modeli panemt tomeer. Zheel, ka nav paltes kas uztureetu DDR2 667 prieksh Xeon pro4iem. Kaa tas naakas, ka tikai 400Mhz tur nevis 667 kaa jaunaas desktop datoru maatenes uz 925XE chipseta?

 

A tolks no tās DDR667, ja šina Xeon'am ir tikai 200(4*200)? Pēc būtības tagad arī no DDR2 400 tolka nekāda, tikai lielākas aiztures(bremzes) atmiņai :). Dotajā mirklī Xeon ar 800 Mhz šinu, visātrākā Atmiņas kontroliera konfigurācija ir Dual DDR1 400.

Ak jā, man liekas,ka JEDEC vispār vēl nav apstiprinājusi standartu DDR2 667, tā kā RAM ar ECC Registered šajā standartā vēl vispār nav, un tik drīz vēl nebūs.

Link to comment
Share on other sites

AndzX8-842

Nu skaidrs. FSB1066, kad paraadiisies, tadj au laikam arii buus 533...utt.

 

A kur tad to HDD te latvijaa par 150Ls var dabuut? Seagate Cheetyah ar 15k rpm.

Link to comment
Share on other sites

Guest Maniac
Nu skaidrs. FSB1066, kad paraadiisies, tadj au laikam arii buus 533...utt.

 

A kur tad to HDD te latvijaa par 150Ls var dabuut? Seagate Cheetyah ar 15k rpm.

 

36Gb dotajā mirklī nav uz vietas, uz vietas ir Fujitsu ~ 145 Ls.

Link to comment
Share on other sites

AndzX8-842
Nu skaidrs. FSB1066, kad paraadiisies, tadj au laikam arii buus 533...utt.

 

A kur tad to HDD te latvijaa par 150Ls var dabuut? Seagate Cheetyah ar 15k rpm.

 

36Gb dotajā mirklī nav uz vietas, uz vietas ir Fujitsu ~ 145 Ls.

Un, kas tam ir par radiitaajiem? Seek time...ietipliiba...utt. Vai tas fujitsu vispaar ir labs razhojums? Ar shiem neesmu saskaaries un nav ne jausmas, kas tas par zveeru.
Link to comment
Share on other sites

Guest Maniac
Nu skaidrs. FSB1066, kad paraadiisies, tadj au laikam arii buus 533...utt.

 

A kur tad to HDD te latvijaa par 150Ls var dabuut? Seagate Cheetyah ar 15k rpm.

 

36Gb dotajā mirklī nav uz vietas, uz vietas ir Fujitsu ~ 145 Ls.

Un, kas tam ir par radiitaajiem? Seek time...ietipliiba...utt. Vai tas fujitsu vispaar ir labs razhojums? Ar shiem neesmu saskaaries un nav ne jausmas, kas tas par zveeru.

 

S26361-F3121-L536 FSC HDD 36GB 15K U320 HOT PLUG 1"

Par Fujitsu diskiem varu pateikt tikai to labāko, izņemot IDE 20Gb MPG sēriju, kuri 100% visi nomira - rūpnīcas un Cirrus Logic kopistiskais brāķis :). Bet citādi - vislabāk pārdomātā elektronika un stabila galvu sistēma - pa manu mūžu ir nomiris tikai viens 10Gb disks(mpg sērija neskaitās :) ). Pašlaik vēl vienā rooterī strādā 95 Gada 1.7Gb fujitsa.

Link to comment
Share on other sites

AndzX8-842
Nu skaidrs. FSB1066, kad paraadiisies, tadj au laikam arii buus 533...utt.

 

A kur tad to HDD te latvijaa par 150Ls var dabuut? Seagate Cheetyah ar 15k rpm.

 

36Gb dotajā mirklī nav uz vietas, uz vietas ir Fujitsu ~ 145 Ls.

Un, kas tam ir par radiitaajiem? Seek time...ietipliiba...utt. Vai tas fujitsu vispaar ir labs razhojums? Ar shiem neesmu saskaaries un nav ne jausmas, kas tas par zveeru.

 

S26361-F3121-L536 FSC HDD 36GB 15K U320 HOT PLUG 1"

Par Fujitsu diskiem varu pateikt tikai to labāko, izņemot IDE 20Gb MPG sēriju, kuri 100% visi nomira - rūpnīcas un Cirrus Logic kopistiskais brāķis :). Bet citādi - vislabāk pārdomātā elektronika un stabila galvu sistēma - pa manu mūžu ir nomiris tikai viens 10Gb disks(mpg sērija neskaitās :) ). Pašlaik vēl vienā rooterī strādā 95 Gada 1.7Gb fujitsa.

Pa 200$ naak no newegg shitaads zveers. Kur tad pa 150Ls tepat Lv var nopirkt, nedaudz pagoogleeju, bet atradu irs 200Ls.
Link to comment
Share on other sites

a ko dzeks uz taa datora taisaas darbinaat?

Kaadas funkcijas bus jaapilda tam serverim?

Kaadas ir prognozeejamas slodzes?

Kadi softi grieziisies?

Vai ir padomaats par backuposhanas risinaajumiem?

 

Ja tas ir nopietns serveris, tad kapec vinsh tiek komplekteets pa daljaam? Nopietni uznjeemumi parasti izveelaaks kaadu no lielajiem brandiem nevis komplektee pashi.

Lielie razhotaaji izmanto pashu izstraadaatus dazhaadus risinaajumus lai paaugstinaatu servera droshiibu kopumaa.

Pashlikts serveris nestaavees blakus Compaq vai IBM.

Link to comment
Share on other sites

AndzX8-842
a ko dzeks uz taa datora taisaas darbinaat?

Kaadas funkcijas bus jaapilda tam serverim?

Kaadas ir prognozeejamas slodzes?

Kadi softi grieziisies?

Vai ir padomaats par backuposhanas risinaajumiem?

Iespeejams torenti, runuo iespeejams, saitu kaudze...man netika sniegta iipasghi siikai nformaacija, galvenais, lai varot izspiest maximaali daudz no shii servera. Tika gan mineets, ja torenti, tad pa iistam ...nevis 1 vai 2k lietotaaju...bet 100k kaa minimums...nu bet vairaak arii neko nezinu, serveris tiek iegaadaats ne jau, lai pakeemotos, bet, lai kaadu laiku nebuutu jaapeerk jauns un atkal jaasmadzenjo, ko nu nemt, kaa nu dariit... Dom,aajams, ka virsu buus Red Hat Linux 9
Link to comment
Share on other sites

Guest Maniac
Nu skaidrs. FSB1066, kad paraadiisies, tadj au laikam arii buus 533...utt.

 

A kur tad to HDD te latvijaa par 150Ls var dabuut? Seagate Cheetyah ar 15k rpm.

 

36Gb dotajā mirklī nav uz vietas, uz vietas ir Fujitsu ~ 145 Ls.

Un, kas tam ir par radiitaajiem? Seek time...ietipliiba...utt. Vai tas fujitsu vispaar ir labs razhojums? Ar shiem neesmu saskaaries un nav ne jausmas, kas tas par zveeru.

 

S26361-F3121-L536 FSC HDD 36GB 15K U320 HOT PLUG 1"

Par Fujitsu diskiem varu pateikt tikai to labāko, izņemot IDE 20Gb MPG sēriju, kuri 100% visi nomira - rūpnīcas un Cirrus Logic kopistiskais brāķis :). Bet citādi - vislabāk pārdomātā elektronika un stabila galvu sistēma - pa manu mūžu ir nomiris tikai viens 10Gb disks(mpg sērija neskaitās :) ). Pašlaik vēl vienā rooterī strādā 95 Gada 1.7Gb fujitsa.

Pa 200$ naak no newegg shitaads zveers. Kur tad pa 150Ls tepat Lv var nopirkt, nedaudz pagoogleeju, bet atradu irs 200Ls.

 

Ja vajag, varu dabūt :).

Link to comment
Share on other sites

100k...

kautkaa pa daudz prieksh LV :)

Nujaa...

hmz

es nezinu kaa torrent slogo serveri..

var jau paluureet ko leito citi :O)

Paskaties kauvai emule.. viens no lielaakajiem

velk liidz 900k klientus.

:O)

Nu dzelzis taa neko.

Uzsvars tiek likts uz ram apjomiem :))

http://www.razorback2.com/?pageid=dontech

Cietajiem nav buutiska noziime.

 

P.S Cik esmu manijis.. parasti ir taa ka kaadu nu reiz to serveri noperk, taads jamais arii paliek.. Nu pieliek diskus... viss...

Veelaak atminja un CPU prieksh taa "vecaa" servera maksaa tik daargi ka neviens neko klaat nepeerk..

Ja perk duaal CPU pamatplati.. uzreiz liekam abus CPU.. atminju arii sabaazham ar riktiigu rezervi unvel x2 :))

Veelaak viss buus daargaaks tam antikvariaatam :O)

Ja vispar bus dabonams :O))

Link to comment
Share on other sites

AndzX8-842
100k...

kautkaa pa daudz prieksh LV :)

Nujaa...

hmz

es nezinu kaa torrent slogo serveri..

var jau paluureet ko leito citi :o)

Paskaties kauvai emule.. viens no lielaakajiem  

velk liidz 900k klientus.

:o)

Nu dzelzis taa neko.

Uzsvars tiek likts uz ram apjomiem :))

http://www.razorback2.com/?pageid=dontech

Cietajiem nav buutiska noziime.

 

P.S Cik esmu manijis.. parasti ir taa ka kaadu nu reiz to serveri noperk, taads jamais arii paliek.. Nu pieliek diskus... viss...

Veelaak atminja un CPU prieksh taa "vecaa" servera maksaa tik daargi ka neviens neko klaat nepeerk..

Ja perk duaal CPU pamatplati.. uzreiz liekam abus CPU.. atminju arii sabaazham ar riktiigu rezervi unvel x2 :))

Veelaak viss buus daargaaks tam antikvariaatam :o)

Ja vispar bus dabonams :o))

Man par tiem 4x SCSI draiviem ar likaas diivaini, kapeec, gan taadu kaudzi vajag kraut iekshaa, itkaa tas HDD tieshaamn av tas galvenais, bet draugs neatlaidaasun mineeja, ka tomeer gribot tos krutos draivus...nu neko bija jaameklee, kas kur iet iekshaa. Bet itkaa svaarstijaas ,vai varbuut tomeer izveeleeties SATA II un darbinaat divus draivus RAID... Maateni, ko es ieteicu ir Asus NCT-D (E7525 chipsets). Bet nav iistas nojausmas, cik taa ir laba. Un vai vispaar to Asusnieci labaak nenem, bet labaak to pashu supermicro tik uzlikt 2x HDD SATA II? Bet manu, ka asusnicei ir tikai viens GBit lans, bet vajag divus, papildus pirkt 4akareeties negribas, ja ir, tad, lai ir abi integreetie.

 

Te par asusnieci, kaut kas...

http://www20.tomshardware.com/motherboard/...11/xeon-09.html

http://www.asus.com/products/server/srv-mb...-d/overview.htm

Link to comment
Share on other sites

ņem Intel oriģinālo dēli. un neliec RedHat linux. ja tomēr gribi uz normālas kastes linuxu likt tad slackware. un aizmirsti par GUI uz nopietnas kastes.

vislabāk būtu jau kāds BSD risinājums.

Link to comment
Share on other sites

AndzX8-842
ņem Intel oriģinālo dēli. un neliec RedHat linux. ja tomēr gribi uz normālas kastes linuxu likt tad slackware. un aizmirsti par GUI uz nopietnas kastes.

vislabāk būtu jau kāds BSD risinājums.

To tu man vari nestaastiit. Tas nav mans laucinsh, kaut arii zinu to :). Bet tur buus linux, noteikti ne slaka, bet red hat, maybe kaut ko uz EMT64 uzliks, tad jau redzees. Visticamaak, ka uz EMT64 atbalsta buus...jaaizspiezh, k ovien var laukaa. Varbuut gentoo imeeeginaas, kas zin. Pashlaik galvenais - izdomaat, ko ur kopaa likt, liidz naakamaas nedeeljas nobeigumam jaaizfunktieree, kas un kaa, kapeec taa.
Link to comment
Share on other sites

ņem Intel oriģinālo dēli. un neliec RedHat linux. ja tomēr gribi uz normālas kastes linuxu likt tad slackware. un aizmirsti par GUI uz nopietnas kastes.

vislabāk būtu jau kāds BSD risinājums.

To tu man vari nestaastiit. Tas nav mans laucinsh, kaut arii zinu to :). Bet tur buus linux, noteikti ne slaka, bet red hat, maybe kaut ko uz EMT64 uzliks, tad jau redzees. Visticamaak, ka uz EMT64 atbalsta buus...jaaizspiezh, k ovien var laukaa. Varbuut gentoo imeeeginaas, kas zin. Pashlaik galvenais - izdomaat, ko ur kopaa likt, liidz naakamaas nedeeljas nobeigumam jaaizfunktieree, kas un kaa, kapeec taa.

 

liec tik oriģinālo Intel. Max performance dabūsi. maksā gan nevāji, bet iekš GNT vēl nesen manīju man liekas. tā kā pasūtīt var.

IMO RH nav tā OS ko liek uz serviem.

Link to comment
Share on other sites

nuuu

cik es nojaushu

scsi priekshrociibas saliidzinaajuma ar sata ir tas ka var buuveet advanseetaakus raidus.

Nnezinu vai ar SATA var taisiit raid5 vai 10.

Man liekas ATA/SATA ljaava tikai prastos raid 0/1

Pie lielas slodzes uz diskiem SCSI uzvedaas labaak. Jamie ir gudraaki un nenoslogo CPU ar visaadiem pieprasijumiem.

Tachu cik es saprot taas aatruma priekshrociibas varees izbaudiit tikai pie max slodzes uz diskiem.

Ja tev ir raid 10 ar kaudzi disku... reaali jamos noslogot nav tik vienkaarshi.

Reku vienkaarshaa valodaa shistas par RAID (ru)

http://www.ixbt.com/storage/raids.html

 

Vel jaanmjem veeraa ka var jau buuveet softiskos raidus.

Esmu bik paakstijies tachu neuzviena servera man taads risinaajums nestaav :O)

 

Jebkuraa gadijumaa efektiigaak ir sagruzt labi daudz ram lai gar diskiem nav jaakjeepaajas :)

Ja jau razorbackam ar 12gb pietika.. es domaat ja shitais chuvaks ieliks.. nuu 2gb ir maz.. es domaat kaadus vismaz 4GB.. tad bus pilniigi pie kaajas disku aatrumi.

 

Nu un pa pamatplateem.. nu tur protams vainu Intel vainu Asus.

Tachu atkal gribeetu atgaadinaat.. Ja grib stabiilu sisteemu labaak njemt gatavu risinaajumo. HP, IBM.. Vieniigais ja njem gatavu sisteemu tad ir jaapeversh ljoti liela uzmaniiba izveeleetaa OS savietojamiibai ar sho serveri.

 

Gigabitiigaa tiiklene uz kopeejaa foona maksaa santiimus.

Nav ko iespringt

Un no konfigureeshanas viedoklja neko nevienkaarsho integreeta vai atsevikji.

Es dodu priekshroku ka viss ir atseviskji.

Nospraaga tiiklene..pofigs.. panjemu no plaukta rezervers un nomainu.

Nospraaga scsi? Njemu rezerves.

Man nekas neapstajaas uz hvz cik stundaam kamer nomainiis serverim pamatplati :O)))

Link to comment
Share on other sites

AndzX8-842

Mjaa, bet kadu gatavu variantu ar 2x SCSI raiviem + 4GB RAM + labu maateni + 3.2Ghz Xeon pro4i divi Nacoma kodolnieki ar FSB800 un EMT64 + ko nu tur veel vajag vareetu nemt? Tas, ko es te saliku kopaa no aarzemeem naaca ap 1700Ls...~2500+$( max ap 3000Ls ). Vai par sho cenu varees arii jau sakomplekteetu atvilkt ( pag gatavie maksaa leetaak nekaa pa detaljaam pirkt, ne? Desktop datoriem taa apmeeram ir...itkaa. ).

Link to comment
Share on other sites

Nu te tev ir jaakomunikee ar kaadu no muusu tirgotaajiem. :O)

TritoN paarstaav EET.

Vinjiem bus pieejamas pilnas cenulapas ar visiem modeljiem.

Parasti serveri nak bez diskiem..

huh

nu jaaskatas

Taspats IBM.. nu pamatplate ir duaalaa a staav tikai viens cpu.. otru tu pieperc..

Tur ir baigi jaaskatas.

Ir jaazin kas vairumniekiem ir uz vietas...jaaskatas vai shie negruush kautko par iipashi labu cenu.. nu kautkaada vienkaarsha konfiguraacija kuru var normaali uztjuuneet un ir par leetu naudu laba kaste.

 

 

Apluri http://www.ipasaule.lv/lv/

shamiem tru saanos ir ka pie mums tur blabla visko var iegaadaaties.

Tur var redzeet GNT noliktavas.

un cenas bez PVN.

 

IBM Server finder

 

Katraa zinjaa ljoti iesaku nesteigties. $ ir liels un nav jau galvenais kaaposts. Cilveekam ir nepiecieshams instrumets kursh pildiitu vinjam vajadziigas funkcijas. Un cenai nav noziimes. Taapec ir ljoti ruupiigi jaaizmekle tieshi dzeka dabam vislabakais instruments. Un nedriigst graabt kautko tikai tapec ka tas itkaa ir leetaak.

 

Ir ruupiigi jaaizreikjina kaadas bus prognozeejamas slodzes uz CPU uz HDD. Kaadi bus datu apjomi. uttl.

Tas nav tik vienkaarshi :O))

Taa vienkaarshi izmest naudu par itkaa kuul dzelzi... nez :O)

Nauda ir jaaizlieto taa lai guutu maksimaalu atdevi shodien un naakotnee :)

Link to comment
Share on other sites

AndzX8-842

Par tamm 4 peedeejaam rindinjaam pilniigi piekriitu, pirmais, ko sacijau vinjam bija apmeeram taa - "tev ta4u tik steidziigi nevajag, kaartiigi jaaizshtuko." Bet gribeeja steidziigi...nu o padariisi? :))

Link to comment
Share on other sites

nu reikjini..

1-3 dienas

Uz nepiecieshamo resursu kalkulaacijaam un nepiecieshamas konfiguraacijas izpiipeeshana.

(tb softs taads un taads.. pie taadas un taadas slodzes rekomendeejas taads un taads dzelzis, un taa pa visiem softiem :O))

Jaaizdomaa kaadas tehnalogjijas tiks izmantotas. (piemeram kaads raid un kaa tiks backupoti dati)

 

1-3 dienas dzlezhu piemekleeshanai.

tb brandi, modelji bla bla

 

Nu un tad atkariibaa no veiksmes paars dienas liidz meenesim liidz dzelzhu piegaadei.

 

 

Darbstacijas ofisam var pirkt kaa tomaatos :O) bet nejau serverus :O))

Visam ir jaabuut ahuini akuraati izplaanotam :)

 

Lai veelaak nesanaak ka kautkaadu suudu dzelzi OS neuztur :O)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...