Jump to content

Iznācis Ubuntu 9.10


Alkoholokausts
 Share

Recommended Posts

Gribēju tik teikt, ka šodien (praktiski pirms nepilnas stundas, tā sanāk), publiski kļuva pieejama ilgi gaidītā 9.10 Ubuntu versija - Karmic Koala!

 

Ubuntu 9.10 brings changes small and large that all have a common purpose - to make Ubuntu the most user-friendly operating system available. Ubuntu 9.10 features a redesigned, faster boot and login experience, a revamped audio framework, and improved 3G broadband connectivity, all of which contribute to a first-class user experience. Furthermore, the innovative '100 Paper Cuts' initiative organised with the Ubuntu Community allowed users to nominate minor annoyances that impacted their enjoyment of the platform. So far over 50 fixes have been committed, removing minor irritants such as inconsistent naming or poorly organised application choices.

 

© Distrowatch

Ziņa arī @ LTV Ziņas

 

Nuka šovakar ņemšu rokas kājās un apgreidošos, un siekalošos ap jauno OS!

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Šis fakts tuvākajā laikā teorētiski var palielināt Unix sadaļā izveidoto topiku skaitu . Lai gan neesmu Ubuntu fans , bet , ja šī ziņa izskanētu TV/radio/etc. , būtu patīkami .

Link to comment
Share on other sites

hēvēzē [mārrutks ņuhera nezin], ar Canon tehniku īpašas problēmas līdz šim zem unikšiem nav bijušas, toties 9.04 ņihera nedraudzējās ar nvidia iebūvieti vecajai mātei.. rokas man čerez žopu, protams, bet nemocīju sevi - zem astotajiem bubuļiem viss bumbās, atmetu ar roku 9.04, mhh..

un par specifiskajiem draiveriem piekrītu.. Vodafone modemi ķemboļe

Labots - Bonifācijs
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
strādā wifi rūters un USBhubs un vudafona 3G modems

lai varu taisīt

lapsis->wifi->rūteris->lan->USBhub->3G

Man liekas , ka tava slēguma shēma ir OS neatkarīga , vai arī nevaru viņā līdz galam iebraukt . Katrā ziņā Bites Vodafona 3G pie Linux ir izdevies piekruķīt .

 

P.S. Par HP gan taisnība , pašam trāpījās HP 3150 , kuram draiveri uz Linux nav un nebūs , ja vien pats neuzrakstīsi .

Labots - Grossmeister
Link to comment
Share on other sites

Gigenieks

:stop:Sveicināti, lūgšu palūgt nenovirzīties no tēmas (3-7 komentāri vispār būtu jādzēš) un nesākt kārtot personiskās darīšanas publiski, bet gan PZ vai kā savādāk!

 

zivs, kuru tu liksi: Ubuntu vai Kubuntu? (man pašam tagad stāv Kubuntu 9.04 :) )

 

P.S. Tie kuri lieto Ubuntu vai Kubuntu sazinieties ar mani (PZ) nav īpaši daudz cilvēku kontaktos (piem. skype), kuri lietotu Linux. :(:(

Link to comment
Share on other sites

Alkoholokausts

Es jau esmu mierīgs kā sapelējusi biezpiena biezputra, tikai NC kaut kā padzirdot vārdu Linux, ar putām uz lūpām un izbolītām acīm krīt kaklā apgalvojot, ka viss, kas nav Microsoft, ir sūds un 1990's. Bez tam, uz ātru roku palūkojot pēc tiem sūdiņiem, ko viņš tur minēja, lielā mērā visam ir pat vizuālas pamācības, kā uzstādīt/nokonfigurēt ... protams, ja būtu iedevis precīzākus modeļus, varētu arī precīzāk pateikt vai tie ir īstie, jo NC jau mums tāds apdāvināts, ka nevar pat vienkāršu nepaplašinātu teikumu uzrakstīt bez sava pagalma izloksnes. :)

 

P.S.

Gigenieks, lieku Ubuntu (To, kas ar Gnome), jo kaut kā tie visi KDE raibumi mani maz rausta un es vienkārši no sākta gala esmu +/- tikai Gnome lietojis. Patlaban fonā apdeitojas

Labots - zivs
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Alkoholokausts

Nu, serveriem jau nudien laikam Ubunts nav tā labākā izvēle, bet pilnīgiem iesācējiem-desktop vides grabinātājiem gan jau ka ir ... Kad aprod ar Ubuntu, tad jau visi ceļi vaļā uz advancētākiem distributīviem! :)

 

Pats gan visu laiku pie Ubunta turos tikai tādēļ, ka man nekādu īpašo prasību nav - gribu reizēm kādu šūteri padzenāt, youtube paskatīties, pačatot un iz sērijas "pasēdēt draugos", un viss, ko un kā piedāvā Ubunts - par visiem 100% atbilst manām necilajām vajadzībām. :)

Link to comment
Share on other sites

(3-7 komentāri vispār būtu jādzēš)

notīriju.

NC - cieņu pret linux lietotājiem! citādi uztveršu personīgi un netīšām kaut ko rupju pateikšu :D

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Jauniem lietotājiem distro ar KDE būtu vieglāk apgūstams , jo viņš vairāk līdzinās MS logiem .

Link to comment
Share on other sites

Ar Ubuntu man nav liela pieredze. Kā ir labāk: apdeitot esošo sistēmu, vai pārlikt par jaunu?

Link to comment
Share on other sites

Alkoholokausts

Nu, pats liku tikko kā apdeitu - nejūtu, ka kaut kas būtu salauzies, ietu sliktāk vai nepareizāk ... Bet tā jau, protams, foršāk vienmēr ir tīru un smuku jaunu instalāciju izdarīt, droši vien. :)

Link to comment
Share on other sites

gribu reizēm kādu šūteri padzenāt

Čerez "Wine"?

 

P.S. Kā aizvākt Linux no kompja, ja ir dualboot ar Win7? Abas OS atrodas uz viena fiziskā cietā. Zem Win pie programfaiļiem neparādās.

Link to comment
Share on other sites

Alkoholokausts

Čerez "Wine"?

Nē, natīvos - ET:QW, W:ET, QL, RtCW ...
Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 n nospiedu "Upgrade" podziņu. Man gan uz šīs kastes xubuntu (ar xfce), tā ka redzēs, cik kaut kas mainīsies/nemainīsies.

Šobrīd rāda 6 minutes remaining.

 

Uzlikās... Neko pārmērīgi jaunu pagaidām neredzu :)

Fonti smukāki ar labāku antialiasingu nekā bija vienīgi.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Neko pārmērīgi jaunu pagaidām neredzu

Ne jau viss jaunais ir uzreiz acīmredzams - jaunāki libi , etc. , tas man liekas lielāks "+" , nekā grafiskie izskaistinājumi .

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nē, nu protams, protams :) Sakarā ar to ka šī kaste man ir tikai browsēšanai - tad mana prioritāte ir max atjaunošanas/upgrade ātrums ar saprātīgu stabilitāti, bez liekas buršanās pa konsoli. Šo visu pagaidām esmu dabūjis pietiekami augstā līmenī.

Link to comment
Share on other sites

Plānā ir noprovēt pēdējo Slackware, ja nebūs tas ko gaidu iespējams noprovēšu Bubuntu.

Vot vienīgi esmu KDE lietotājs.

Pastāstiet man cienīti vai ir starpība likt Kubuntu, vai likt Ubuntu un pielikt KDE ?!

Itkā jau daudzi brēc, ka Kubuntui SUX salīdzinot ar Ubuntu.

 

Jā Ubuntu pēdējo reizi testēju pirms kāda gada.

 

Tagadējai Slackwarei nepatīk konkrēti tas, ka defaultais installs ir krietni bremzīgāks kā senākos laikos.

Ubuntu vienmēr ir kretinējušas divas lietas- stabilitāte un ātrdarbība. Precīzāk to trūkums.

Link to comment
Share on other sites

Runājot par ātrdarbību... Nu jau kā vairāk par stundu sēžu zem jaunā xubuntu - jūtu ka firefox(+visi flaši utt) daudz mazāk slogo datoru, nekā iepriekšējā versijā (varbūt kaut kas izlabots kernelī vai draiveros, kas iepriekš tieši man iebremzēja visu pasākumu). Jūtu, ka strādā ātrāk. Redzēs, kā būs pēc nedēļas.

Link to comment
Share on other sites

Man uz Slackware 12.x Firefox ar Flash vienkārši NEJĒGĀ bremzē.

Lab kopmpis nav zibens, bet 2,6GHz celerons ar gigu rama jau nu nav nemaz tik lēns...

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Pastāstiet man cienīti vai ir starpība likt Kubuntu, vai likt Ubuntu un pielikt KDE ?!

Itkā jau daudzi brēc, ka Kubuntui SUX salīdzinot ar Ubuntu.

Par to Kubuntu sux kaut kas ir dzirdēts - it kā bremzīgāks , nestabilāks un gļukaināks . Bez tam Kubuntu Synaptic vietā izmanto Adept ( varbūt tagad kaut kas ir mainījies ? ) , kurš , salīdzinot ar Synaptic , arī ies?kā . Pa manam - liktu Ubuntu un pieliktu KDE .

 

P.S. Ir jau vēl arī citi labi distro ar KDE , bet viņi gan nebūs tik svaigi .

Link to comment
Share on other sites

Man patīk devīze "Keep it fucking simple!" Tas ir tas kas man patīk Slackware, OpenBSD utt.

Nē man nav velme visu kompilēt konsolē, nedēļu jāties lai uzliktu pareizu izšķirtspēju utt. LFS nevēlos, bet pa lielam cik lietoti pa labu ir atzīts Slackware un Debian. Gentoo ir owerkills desktopa kastei. A Suses, Feodoras, Bubuntu utt vienmeŗ ir aplauzuši. Tā kautkā.

Link to comment
Share on other sites

Līdz šim es esmu bijis GNOME un Ubuntu pretinieks, un visvairāk patika Mandriva ar KDE. Nesen man uz PC stāvēja salīdzināšanai gan Ubuntu, gan Mandriva, un Windows bija nobrucis. Tā kā sievai patika viena spēlīte, ko es nevarēju piedāvāt uz Mandrivas, tad nācās samierināties ar Ubuntu. Kad sāku lietot, tad sapratu, ka GNOME ir pietiekoši ērta. Ir daudz vēl problēmu un neskaidrību, kas jāatrisina, lai Linux varētu pilvērtīgi lietot kā pamata OS.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Tā kā sievai patika viena spēlīte, ko es nevarēju piedāvāt uz Mandrivas, tad nācās samierināties ar Ubuntu.

Interesanti , kas tā par spēlīti , un jā - uz viena distro iet , uz otra - ne , dependencies problēma ?

Link to comment
Share on other sites

Alkoholokausts

Es arī kaut kā nespēju iebraukt, kas tā tāda par spēlīti, kas uz vienas darbavirsmas iet, bet uz otras - nē. Līdz šim taču nav bijis problēmu likt KDE spēles uz Gnome un otrādāk .. vai arī es maldos? o_O

Link to comment
Share on other sites

Man nebija nodoma sūdzēties par konkrētu spēlīti, bet tikai gribēju teikt, ka mūs ļoti ietekmē sterotipi. Mandrivai uz KDE es arī atradu analogu, taču izskats bija tāds pabāls, bet nebija nekādu iespēju to mainīt, tāpēc piekāpos sievas untumiem. Rezultātā daudz uzzināju par GNOME.

Man visvairāk patika kā noformēts KDE 4.3 uz Mandrivas. Kubuntu man neliekas tik ērts, bet varbūt to var mainīt. Ja jāizvēlas Kubuntu vai Ubuntu, tad viennozīmīgi Ubuntu. Nav nekādu problēmu uzlikt Ubuntu un tad pieinstalēt KDE.

Jātiek skaidrībā ar vienu problēmu, jo sieva draugiem.lv nevar pievienot foto priekš puzles. Atvertajā failu menedžera logā nav redzami faili. Pamēģināju Operu, tas pats.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Mandrivai uz KDE es arī atradu analogu, taču izskats bija tāds pabāls, bet nebija nekādu iespēju to mainīt

Nosaukumu iedosi ? Varbūt pieliekot attiecīgās bibliotēkas var uz KDE palaist .

Link to comment
Share on other sites

Alkoholokausts

Starpcitu, pagaidām vienīgais derdzīgais moments bija Amarok 2.2.x ieviešana kā ... noklusētā Amarok versija. Nācās meklēt dažādus ceļus, kā tikt pie iemīļotās un superior 1.4.x versijas, ko arī izdarīju veiksmīgi - iemetu fikso pamācību arī Linux Edu forumā, ja nu kāds nābs kā es, negrib jauno Amaroku.

 

Bet nu tā, tik tālu vēl liekas derdzīga Tīkla savienojuma ikona, kas uz visu pārējo ikonu fona drausmīgi lec acīs ... Ar pārējo esmu apmierināts - ielādējas fiksi, izslēdzas vispār gandrīz momentā, strādā manām vajadzībām stabili un līdz šim nekas vēl tāds nav atgadījies, lai stipri dusmotos. :keep_order:

Link to comment
Share on other sites

Groossmeister, paldies par rūpēm, bet tā lieta nav tik aktuāla. Ja es lietotu Kubuntu, tad tā pēlīte automātiski būtu pieejama tur. Man bija problēma, ka es to neatradu Mandrivas GNOME, un KDE analoga izskats nebija tik respektabls kā Ubuntu. Pašlaik es esmu nolēmis lietot Ubuntu un papildus KDE programmas. Neesmu vēl mēģinājis, kā varēs pieslēgt klāt fotoaparātu, mobilo telefonu. Mandrivā bija problēmas pieinstalēt printeri. Ubuntu tas notiek automatiski pie distributīva instalācijas un viss darbojas.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Gigenieks

Pastāstiet man cienīti vai ir starpība likt Kubuntu, vai likt Ubuntu un pielikt KDE ?!

Itkā jau daudzi brēc, ka Kubuntui SUX salīdzinot ar Ubuntu.

 

Jā Ubuntu pēdējo reizi testēju pirms kāda gada.

 

Manuprāt, galvenā starpība ir kāda darbavirsma tiek izmantota: Gnome vai KDE. Kādas pāris dienas atpakaļ skatoties Linux lapas man liekas bija minēts kas tāds, ka Ubuntu un Kubuntu būtībā ir viens un tas pats tik ar dažādām darbavirsmām un programmām katram! :rolleyes:

 

1. Par to Kubuntu sux kaut kas ir dzirdēts - it kā bremzīgāks, nestabilāks un gļukaināks.

2. Bez tam Kubuntu Synaptic vietā izmanto Adept

3. Pa manam - liktu Ubuntu un pieliktu KDE .

 

1. Man patīk tas vārds --> it kā tavā postā :grin:It kā ir dzirdēts ka visas OS sux. hehe

2. Tad ta skāde ierakstīt konsolē sudo apt-get install synaptic un varēs lieto Synaptic nevis defaulto KPackageKit

3. A pa manam likt Kubuntu un uzreiz jau strādāt ar KDE. (Vismaz lasot šo tēmu neesu dzirdējis argumentus kapēc nevar likt uzreiz Kubuntu, ja jau grasās lietot KDE darbavirsmu. :):blink:

 

Ja jāizvēlas Kubuntu vai Ubuntu, tad viennozīmīgi Ubuntu. Nav nekādu problēmu uzlikt Ubuntu un tad pieinstalēt KDE.

Viennozīmīgi jo??? Nu var likt tā kā tu saki (sporta pēc sarežģītāk :rofl: ) Mans domu gājiens --> Kubuntu defaultā ir KDE, Ubuntu - Gnome. Kubuntu tātad nav jāinstalē KDE, bet Ubuntu ja grib KDE tas ir jāinstalē. Tad kāda velna pēc likt Ubuntu un čakarēties? :wtf: (neuzņem tik personīgi šo komentāru pa tavu postu ;) )

 

Starpcitu, pagaidām vienīgais derdzīgais moments bija Amarok 2.2.x ieviešana kā ... noklusētā Amarok versija. Nācās meklēt dažādus ceļus, kā tikt pie iemīļotās un superior 1.4.x versijas

 

Manuprāt, tas ir pareizs solis defaultā likt 2.2x versiju (es zinu kapēc tev nepatīk 2. sērijas Amarok'i, jo tajos iztrūkst daudzas funkcijas no tām, kuras bija 1.4.x versijā. Bet vai tu zini kapēc tā ir? :whistle3:

Link to comment
Share on other sites

Ja ir jāizvēlas Ubuntu GNOME funkcionalitāte un Kubuntu KDE 4.3 funcionaltāte, tad izvēlos Ubuntu. Ļoti iespējams, ka KDE var pielāgot savām vajadzībām. Mandrivas KDE 4.3 izskats ir līdzīgs vecajam 3.5. Abos man nepatīk, ka izslēdzot datoru ir jātaisa sarežģīta kustība ar peli. Par laimi nav nekādu problēmu lietot abas grafiskās vides. Es pagaidām lietošu Ubuntu un pētniecības nolūkos dažreiz pārslēgšos uz KDE.

PS. Pārliku Ubuntu no 9.04 uz 9.10 pārformatējot root partīciju. Instalējot uzreiz izvēlējos latviešu valodu. Instalācijas beigās tika laipni piedāvāts pārsaukt mājas mapes uz latviešu nosaukumiem, kam es arī piekritu. Rezultāts mani ļoti apmierina. Uzliku paralēli arī Kubuntu (sudo apt-get install kubuntu-desktop), taču Kubuntu es nejūtos omulīgi, kā mājās. Rezultātā visa interese par to pazuda. Ubuntu Firefoxsam tagad ir izmainīti pamatfonti.

Labots - Aigars
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jautājums no čaiņika:) Kad lietoju Ubuntu 9.04, user accounta iestatījumos ieliku ķeksi, ka es drīkstu piemountēt jaunus diskus. Turpmāk pēc katra restarta uz desktopa automātiski parādījās vēl 2 diski kas man ir uz PC.

Tagad, ieliku to pašu ķeksi, bet:

- joprojām diski pēc katra restarta jāmountē pašam,

- mountējot, prasa paroli.

Kā tikt vaļā vismaz no password ievadīšanas? Vai tā funkcija vēl kaut kur ir konfigurējama?

Link to comment
Share on other sites

Jāsaka ka esmu stipri vīlies šitajos "viss gatavs un tik lieto linux distro". Ubuntu gan ar Gnome gan KDE vidi tomēr bremzē, visa tā automātika noslogo kompi pa lielam. Tāpēc burtiski vakar nomainiju "reliģiju" - Arch Linuc 64 + XFCE. Tagad nekādas relīzes :)

Bet kā iepazīšanās distro Ubuntu ir labu labais. Apsveicu ar jauno relīzi.

Link to comment
Share on other sites

zebieksterc

Diemzel ne ubuntu 9.10, ne ari opensuse 11.2 (kura tika "muļļāta" daudz ilgaku laiku un nu jau rc2 stadija) neattaisno ceribas, kuras biju licis. Naksies vel pagaidit!

Link to comment
Share on other sites

Lielie un svētie superkrutie admini, kuriem nekad nebeidzas alus un kuru serveru uptime tiecas uz bezgalību! Pasakaidrojiet man, neapgaismotam cilvēkam - ar ko citi GNU/Linux distributīvi izmantošanai serverī ir labāki, nekā Ubuntu Server Edition? :D Lūdzu, bez visādiem tur "Man slinkums tērēt laiku idiotiem, skidrojot to un to...", bet visus argumentus pa plauktiņiem

1) ....

2) ....

3) .... u.t.t.

 

Nu vismaz 2-3 sakarīgus teikumus, lūdzu.

Link to comment
Share on other sites

Elvis_preslijs

Man liekas , ka tava slēguma shēma ir OS neatkarīga , vai arī nevaru viņā līdz galam iebraukt . Katrā ziņā Bites Vodafona 3G pie Linux ir izdevies piekruķīt .

 

P.S. Par HP gan taisnība , pašam trāpījās HP 3150 , kuram draiveri uz Linux nav un nebūs , ja vien pats neuzrakstīsi .

 

Draiveri ir un bus , speciāli HP printeriem http://hplipopensource.com ta ir HP veidota iniciatīva atbalstīt open source programmatūru.

šeit hp 3150 http://hplipopensource.com/hplip-web/models/laserjet/hp_laserjet_3150.html

Labots - Elvis_preslijs
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Gigenieks - argumentācija skaidra , bet uz Kubuntu varētu pāriet tikai gadījumā , ja kaut kāds , man vajadzīgs , softs pieprasīs esošajam distributīvam neatrisināmas dependencies .

 

- joprojām diski pēc katra restarta jāmountē pašam,

- mountējot, prasa paroli.

Kā tikt vaļā vismaz no password ievadīšanas? Vai tā funkcija vēl kaut kur ir konfigurējama?

Savadi savus diskus iekš /etc/fstab .

 

ar ko citi GNU/Linux distributīvi izmantošanai serverī ir labāki, nekā Ubuntu Server Edition?

Es liktu Debian/stable . Vienīgais arguments , kas man nāk prātā pret Ubuntu izmantošanu serverī , ir tas ka Ubuntu sēž uz Debian/testing , tātad varētu būt mazāk stabils .

 

P.S. Es gan neesmu nekāds baisais serveru admins .

 

Draiveri ir un bus , speciāli HP printeriem http://hplipopensource.com ta ir HP veidota iniciatīva atbalstīt open source programmatūru.

šeit hp 3150 http://hplipopensour...erjet_3150.html

Vispār labi , kad pirms kāda meklēju , tad HPLIP vēl manu veco HP neatbalstīja , tagad gan tas vairs nav tik aktuāli - printeris drusku nokāvies .

Link to comment
Share on other sites

Ubuntu ir tāds gļuks, ka nevar draugiem.lv pievienot fotogrāfijas ar jpg paplašinājumu, kas ir ar lielajiem burtiem. Man ir foto kolekcija, kas ir uzņemta ar dažādiem aparātiem, un praktiski visiem paplašinājums ir ar lielo burtu. Mēģināju uz Inbox e-pastu, tur problēmu nav. Uz Windows, Mandriva, Mepis tāda problēma nav.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Kubuntu un ubuntu vienīgās atšķirības ir DE, un katrai attiecīgajai Desktopa videi ir savi tūļi- gnomam viss sāksies +/- uz g , kaut gan ir arī daudz programmas, kur tas G nosaukumā tik ļoti nespīd, bet uz kde viss sāksies vai ietvers K, reti kura lieta nav saistīta ar K. VISU, kas saistīts ar funkcionalitāti var panākt uz abām vidēm, ja gribam papildus funkcionalitāti, ņemam kompiza advancētās settingu pakas un čuinījam vēl vairāk pa savai zortei. Es jau nu ļoti jutu, kad bija jātaisa jauna kaste- prasts ubuntu ir prasts ubuntu, vislabāk linuxu ir pielāgot tieši sev, produktivitāte būs neizmērojami lielāka.

 

Ja gribam ļoti pielāgotu sistēmu, ņemam arču, līdzīgs džentū, tik labāk draudzējas ar lietotāju.

 

Bet visas tās muļķības par kde vs gnome vs xfce vs e11 vs BS ir, un jūs to nekad nebūtu uzminējuši, muļķības. Katrs ņem to ko grib, tā pat kā cits skatās uz sievieti pēc kājām, cits pēc pupiem, cits pēc dibena. Citam vajag, lai tā tik ēst mācētu taisīt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...