Jump to content

Lodveida zibens - mīts vai patiesība ?


NormaalsCilveeks
 Share

Recommended Posts

NormaalsCilveeks

Scorp17

 

sen pierādīta ... abet lūdzu pierādījumus studijā ...

 

 

zin es sīks ar piedzīvoju kad zibens ietesa lauku piemājas kokā

un viena ome apkrita uz gultas - tad nu visas bābietes mēnešiem ķērca ka "vzrivnoj valnoj oprokinula"

tas nekas ka logi ciet bij :)

 

tākā visi tie stāstiir nekas vairāk kā "iz pirksta zīsti"

Link to comment
Share on other sites

Nu viena lieta, ka tāda dabas parādība IR - tā ir novērota, aprakstīta, bet otra lieta, ka nav pilnīgas izpratnes par tās rašanās iemesliem un procesiem. Tā arī nesapratu - kas pēc tavām domām ir tās lodes, kas ceļo pa zemes virsmu ?

Labots - Scorp17
Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

Scorp17

 

es nedomāju ka ir kautkādas lodes - tas drīzāk skaidrojams ar cilvēka acss īpatnībam ka apžilbinot rimbuļi minūtem peldēs "bildei priekšā" ...

savukārt tādu zibeni kas zīmīgi visi redzējuši ir tikai laukos un "krievu laikos"

kur visu izsaka auKstprieguma līnijas kuras vilka poxeronu liekot uz mājām kas blakus - un viss zibens ir nekas vairāk kā "špaņa gļuki" ...

  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

interesanti no kurienes tāda pārliecība par: "tikai laukos", "krievu laikos" "špaņa gļuki" utt. Skatos, ka neesi neko meklējis globālajā tīmeklī (izņemot laikam tik vien kā video youtubē). Protams, ka tu jau vari uzskatīt kā gribi, bet sākumā tomēr iepazīsties ar literatūru par to zibens lietu.

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks

Scorp17

 

abhet lūdzu pagaismo mani nezinīti kauč ar diviem neta linkiem

 

vēlams no kā cienījamāka kā www.vienatanteotraiteica.gov.lv

Link to comment
Share on other sites

Nu, ja tā lieta tiešām interesē, tad sāc ar grāmatas lasīšanu.

 

un te ir saraksts ar daudzām grāmatām.

 

Nu kādēļ tik daudziem cilvēkiem būtu jāiznieko laiks, lai aprakstītu un pētītu "špaņa gļukus" ?

 

Nevajag kā vecam āzim iesēsties uz savu pārliecību, turklāt, ja no tām lietām nav nekādas saprašanas... (man arī nav, tāpēc neesmu tik kategorisks)

Labots - Scorp17
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Cepums89

NC pārāk daudz tanšu ..

Āfrikā nav redzēts sniegs, bet vai tādēļ viņš neeksistē ?!

 

Kāds tolks 80 gadigai večai ko muldēt par zibeņiem ?

 

:finger:

 

http://google.nationalgeographic.com/search?site=default_collection&client=default_frontend&proxystylesheet=default_frontend&output=xml_no_dtd&oe=UTF-8&q=ball+lightning&btnG.x=0&btnG.y=0

 

ņem un lasies ..

Link to comment
Share on other sites

zinu cilvēku no laukiem, kuram pc stāvēja uz galda un logs negaisa laikā bija vaļā, čalis aizgāja uz virtuvi kko paēst un nākot atpakaļ redzēja kā mistiska bumba ielido korpusā un pazūd :D pēctam, cik sapratu, pc nestrādāja (nemaz nebrīnos)...

Link to comment
Share on other sites

All-marss

NC,-- Ir tāda parādība ir un ja nav vēl ielidojusi tavās mājās,tad,iespējams,ka ielidos un tevi personīgi pārliecinās par savu eksistenci!

To vēsturiski sauc par lodveida zibeni.Mūsu laikos zinātnieki sliecas domāt,ka tas ir plazmas veids,kur enerģija ieslēgta stiprā magnetiskā laukā un ar zibeni tam nav nekāda sakara.Ir arī citi skaidrojumi.Militāristi ir pat mēģinājuši radīt mākslīgus lodveida zibeņus,bet nav nekas prātīgs sanācis.Vispār parādība ir pētīta pietiekoši plaši un literatūras arī ir pietiekoši daudz.Tā kā rocies vien internetā.Krieviem ir pat dokumetāla filma,kur kaut kādā,piedod,bet neatceros,kādā rajonā, tas lodveida zibens ir ikdienišķa parādība un to ir redzējuši daudzi.Kaut kur Urālos vai Sibirijā,ja uziešu to filmu atkal,aizsūtīšu tev.

Bet aplam nesaskumsti,Normālam Cilvēkam kādreiz šķita,ka zeme ir plakana un saule riņķo apkārt... Tā ka viss tev vēl priekšā!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

No LV wiki:

 

 

Lodveida zibens

Par lodveida zibeni sauc spīdošu, lodveida formas 10-20 centimetru diametra veidojumu, kas ilgst no dažiem desmitiem sekunžu, līdz pāris minūtēm. Lodveida zibens pārvietojas samēra lēni, lēcienveidīgi, iekšējās skaņas pavadībā un pazūd vai nu nemanot, vai ar spēcīgu sprādzienu. Negaisa mākoņos lodveida zibens novērots līdz simts reižu biežāk nekā zemes tuvumā. Dzīvojamās ēkās lodveida zibens var iekļūt pa atvērtu logu, elektriskajiem un telefona vadiem, kā arī caur dūmvadiem.

 

Lodveida zibeni uzskata par plazmas parādību, lai gan zinātniska izskaidrojuma trūkst. Iespējams, ka lodveida zibens ir milzīga elektriskā dzirkstele, tomēr tās rašanās iemesls nav zināms. Ir arī pieņēmums, ka lodveida zibens ir miniatūra melnā cauruma kopija, tomēr šis apgalvojums ir maz ticams.

 

http://www.nra.lv/zi...eida-zibens.htm

http://www.diena.lv/...lodveida-zibens

 

un vēl 100001 vietā.

 

Personīgi man divi radinieki arī ir redzējuši šo ciemiņu savās mājās. Ielidoja, pagrozījās un aizlidoja.

Labots - Zoom
Link to comment
Share on other sites

Bastjens

nesaprotu ko te var neticēt, ja tā ir sen pierādīta un esoša dabas parādība. Reta, bet esoša. Nē, nu krusai un miglai jau arī var neticēt...

Nu jā, tāda sajūta, ka cilvēkam nav sajēgas, kas ir zinātne un cik spēcīgiem pamatojumiem jābūt, lai zinātnieki kaut ko oficiāli atzītu. Zinātne tev vis nav kaut kāda astroloģija vai ufoloģija.

 

Padomju laikā, kad ļoti centīgi apkaroja visādas viltus zinātnes, ļoti daudz runāja par šo tēmu. Bija daudz rakstu žurnālā

 

Kā, piemēram, ģenētiku ;) Nu labi, tas joks, ģenētiķiem nepaveicās, vispār jau tā bija pozitīva padomju laika iezīme, ka visādām pseidozinātnēm neļāva muļķot tautu.

Labots - Bastjens
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pats redzēju vasarnīcā, baigais negaiss tuvojās un nenormāla sutoņa bija, izslēdzu teļuku, kompi un gribēju iet ārā (logi bija līdz galam vaļā) un tad sajutu ka visi matiņi uz rokām saceļās :) tad sadzirdēju šprakstoņu, domāju, žopa vai nu teļukam vai kompim, pagriezos, a tur tāda nedaudz mazāka par volejbola bumbu lode nēsājas pa istabu, bļa, es godīgi sakot samīzu nepajokam, un galīgi negribēju vilkt ārā no kabatas telefonu, lai pafilmētu, jo tas sūds peldēja lēnām uz manu pusi :( nafig, muku ārā, atvēru durvis un sākās caurvējš, tas arī izpūta to sūdu ārā pa to pašu logu un tad bumba pie loga uzreiz uzsprāga, bet tā, ne stipri, vienkārši izšķīda dzirksteļodama. Uzreiz parādījās smaka, kaut kas līdzīgs kad aizdedzina sērkociņu.

Bet smuka tā bumba bija, kaut kas līdzīgs kā bildēs saule, tāda liela brīnumsvecīte, tā varētu teikt, tikai apaļa un neko daudz nedzirksteļoja.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

zibens ilgst mikrosekundes bet zibeņa bilžu ir pilns nets

lodveida zibeņa (kurš kā zubekti sakās lēnām lidojot) video NAV NEVIENA ...

 

Fuj! Tu kā fotoamatieris būtu nokaunējies! Tu maz zini kā zibeni fotografē? Sagaidam pamatīgu vētru ar zibināšanos, noliekam kameru uz statīva, uzliekam Aperture priority un fokuss bezgalībā, F uz kaut ko robežās līdz F16 un tad jau zibens būs arī uz matricas/filmiņas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Horis pareizi saka, kad to monstru ierauga un visas spalviņas uz ādas saceļas stāvus, tad ne da filmēšanai vai fotogrāfēsanai. Tak paskatieties pa televizoru. Notiek kāda dabas stihija, bariem tūrisu, visiem fočuku, kameras, bet nofilmejis visu to jezgu labi ja viens divi cilveki un visi kanāli rada to materialu. Kad ūdens smeļas mutē, tad prāts uz fimēšanu nemetas :sarkasms:

Labots - Didzis
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Man arī tuvi radinieki 80-tajos ir stāstījuši par lodveida zibeni-esot regulāri uzradies parasti vasarās/negaisā - pa vadu iekšā, pa logu ārā....pēc tam veikta TV āra antenas / zemējuma pārbūves vairs netika manīts...tagad māja sabrukusi jau ...Tiem cilvēkiem jau no tiešām pasaku stāstīšana nebūtu bijusi primāra-Vienkārši zemnieki/lauksaimnieki un alko nelietoja...

Link to comment
Share on other sites

kamēr nepasniegsiet NC lodveida zibeni iesaiņotu tāpat neticēs :sarkasms: un nav jēgas kaut ko mēģināt pierādīt ;)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Jetijs varētu uzbūvēt kādu ķeramo un uzglabājamo kolumbāriju šāda veida zibeņiem. Moš mums būs pašiem savas kvantu pipelizatōrs.

Link to comment
Share on other sites

Es esmu redzeejis bumbu..ljoti liidziiga tai kas bildee ..taa oranzdzaa. post-1300-12549829184_thumb.jpgEK ..nevareeju googlee atrast liidziigaaku tam ko redzeeju.

 

kaadas 10 sek paarvietojas ar apmeeram 2km stundaa liidz ieskreeja kokaa un pazuda ..a kokam tik miza nokrita ;D

Labots - filcher
Link to comment
Share on other sites

nu, psc, NC, mūžīgais skeptiķis....

Laukos kaimiņiem lodveida zibens pa mājas 2 istabām izlēkāja.

Bija apmēram tā- kaut kāds jūlijs, ārā nenormāls negaiss, baigi tuvs zibens tesiens, pazūd elektrība, bet pēkšņi istabu sāk izgaismot zibeņlampa.

Kaimiņopis guļ gultā zem segas un tik noblisinās kā bumba lēnām "peld" pa istabu, tad uzlec šim uz kājām, tad uz otru istabu un pazūd. Omei bikses pilnas un tā tik noskatās (būtu videokamera, būtu nofilmējusi :rofl::crazy: ).

Vecajam bija apsvilušas kājas un šis nevarēja 3 dienas pastaigāt. Pats redzēju tos apdegumus.

Nav tuvumā lielo augstsprieguma līniju, 100m no mājas ir 20kV trafs, bet nedomāju, ka tas ir pie vainas.

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, tāda sajūta, ka cilvēkam nav sajēgas, kas ir zinātne un cik spēcīgiem pamatojumiem jābūt, lai zinātnieki kaut ko oficiāli atzītu. Zinātne tev vis nav kaut kāda astroloģija vai ufoloģija.

 

Nu pastāsti, pastāsti par savu sajēgu, gudrīt ! Nu un ko deva Einšteina zinātniskais E=MC2 ? Pierādīja taču, ka tas esot tā visos gadījumos. Zinātnieki oficiāli atzina. un ko - aplauza ZINĀTNI! Ne jau nu vienīgais piemērs...

 

Ok, nav izpētīti lodveida zibens rašanās un darbības principi dabā, a pierādīt eksistenci, turklāt modelēt to laboratorijas apstākļos, ir pavisam cita lieta.

 

Runājot par "kaut kādu" astroloģiju un ufoloģiju, lūdzu, paskaidro man kādēļ teoloģija ir pieskaitāma pie zinātnēm, bet tās divas ne, ka vari tā saukt par "kaut kādām" ? Tas viss tikai vadoties no kaut kādām pieņemtām normām un pat idiotismiem, nevis veselā saprāta.

Labots - Scorp17
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kaaarlis

teikšu tikai vienu.....tādi pastāv. Kādus trīs gadus atpakaļ es gandrīz bikses pietaisīju kad man tāds dzīvoklī parādījās un pārlaidās pār istabu. Laukā bija diezgan nopietns negaiss, es sēdēju dīvānā un šķirstīju žurnālus, kad bladāc troksnis istabā kā plaukšķene uzsprāgtu. Tad tā lode (tiešām bija apaļa) kādas piecas sekundes pārvietojās un pazuda. biju dzirdējis ka šie tiek istabā caur kontaktligzdām vai atvērtu logu, bet logi man bija ciet un kontaktligzdas ar tur nebija. 

Link to comment
Share on other sites

man darbā ir viens kolēģis, kuram ir izklaide: pasniedz kādu aplamību kā savu uzskatu un tad sevī uzjautrinās vērojot kā visi ņemas šo pārliecināt par pretējo. A šis tēlo ka spītīgi turas pie savas "pārliecības" ;) Izskatās ka te tāds pats gadījums...

Link to comment
Share on other sites

Bastjens

Scorp, ko tu man brauc virsū, es tak tev piekrītu (ka lodveida zibeni zinātne ir oficiāli atzinusi).

 

Redz, Einšteins zinātni "neaplauza", bet paplašināja - tieši tas jau ir zinātnes spēks.

 

P.S. Bet astroloģija un ufoloģija salīdzinājumā ar zinātni loģiski, ka ir "kaut kādas". Astroloģija ir kā izkrāsots sētas plušķis, kuru mēģina naiviem ļautiņiem nopārdot kā šķirnes suni (proti, zinātni).

Labots - Bastjens
Link to comment
Share on other sites

nē, nu ir tā, ka pēc tava teksta bija saprotams, ka es neko nesaprotu un tukši muldu.

 

A par to Einšteina kungu bija domāts tā, ka E=MC2 NAV visos gadījumos, kā tas ilgi tika domāts un zinātniski uzskatīts. Zinātne arī kļūdās...

 

Astroloģiju uzskatīt par ļautiņu muļķošanu... nu nevajag... (nav runa par iešanu pie tantes, kas strādā komunālajā dzīvoklī ar "kristāla bumbām").

Labots - Scorp17
Link to comment
Share on other sites

Bastjens

neko nesaprotu un tukši muldu.

 

Par tavu tekstu nu gan tas nebija, vai tad nevarēja saprast... Tas bija par NC bļaustīšanos.

 

P.S. Pakonkretizē par to E=mc^2, kādos gadījumos tas neizpildās, lūdzu.

Labots - Bastjens
Link to comment
Share on other sites

un vēl par astroloģiju - lielākais ļaunums ir tas, ka tā mūsdienās tas ir bizness, bizness, kas daudzu cilvēku redzējumā to novedis tevis minētā termina līmenī - "sētas plušķis" . Pati ideja un mācība ir ļoti interesanta, noderīga un visnotaļ neapstrīdami patiesa. es tā domāju.

 

Par relativitātes vienādojumu - es neesmu ne fiziķis, ne atstrofiziķis, pat ne matemātiķis, lai tā konkrēti pamatotu kad un kāpēc neizpildās. Fakts kā tāds ir diezgan pasen (man tā vismaz liekas) zināms un google.lv atrodams. Te var palasīt

Labots - Scorp17
Link to comment
Share on other sites

Bastjens

Nu, tā papimi.gr ir ģeniāla... :D Es biju cerējis, ka tu man iedosi kādu nopietnu interneta resursu, ko es varbūt būtu palaidis garām, bet nevis kaut kādu šarlatānismu no "sliktākās web lapas ever" uzvaras kandidātiem. Skaidrs, pagaidām E=mc^2 paliek spēkā, līdz nenāks jauns Einšteins.

Labots - Bastjens
Link to comment
Share on other sites

nezinu kas tā bija par lapu, viena no pirmajām, ko atradu. Ir jau vēl daudzas citas. Runājot par Einšteina teorijām, nepiekrītu tam, ka gaismas ātrums ir nepārspējams... bet, saprotams, ka tās ir manas domas un ir smilšu kastes līmenī. Bet gaidīsim jaunu Einšteinu un esmu pārliecināts, ka kāds atklās lielākus ātrumus, ceļojumus laikā un telpā utt., kas arī varētu nobeidzināt relativitātes teorijas 100% patiesumu :)

Labots - Scorp17
Link to comment
Share on other sites

Dažiem, vienam, diviem, vairumam(izvēlieties paši), šeit ir stingra pārliecība, ka šodien viss ir izprasts, pierādīts un atklāts. Savukārt viss pārējais ir slima suņa murgi, vai halucigēno sēņu iedarbība. Bet ja visi sēdētu pārliecība, ka šodien ir brīdis, kad visas norises dabā, ir atklātas un izskaidrotas, tad mēs joprojām dzīvotu alās.

Pirms ne tik daudziem gadsimtiem normālie cilvēki sēdēja baznīcās un grasījās uz sārtiem dedzināt slimos murgotājus, kuri uzdrošinājās apgalvot, ka Zeme ir apaļa. Atklāja un pierādīja, ka Zeme ir apaļa, tobrīd vairumam, tie bija neticami murgi, toties daļai "pēdējais" atklājums un pārliecība, ka viss ir izparasts un tālāk vairs nav kur iet. Nomurgoja, ka Zeme ir pasaules centrs, bet nē, izrādījās Zeme griežas ap Sauli. Tā murgs pa murgam tolaik, kas šodien jau pirmklasniekam ir skaidrs un pašsaprotams. Ne tik sen Einšteina murgi jeb relativitātes teorija. Arī tobrīd murgi vairumam, taču šodien, es ceru, lielākajai daļai tas ir postulāts, uz kura tiek balsta Visuma kārtība.

Tad kāpēc, lai šis būtu brīdis, kad viss ir izprasts nav nekā jauna un neizprotama? Kam tomēr tā škiet, palieciet vien pašapmierināti sēžot uz trīs vaļiem, tik uzmanaties, ka trakie nepārvērš vaļus konservos.

Link to comment
Share on other sites

vai cik labs teksts. :good:

 

Atkal atsaucoties uz Einšteina pieminēšanu - uz viņa teorijas balsta mums pieņemamo un zināmo visuma kārtību, kas droši vien ir maza daļa no reālās, zinot cik maz mūsu (cilvēku) šaurās pierītes spēj uztvert un izprast :)

 

un te jau arī atklājās daudzu cilvēku domāšanas principi - to, ko nezinu un nesaprotu, nepieņemu un sūtu na***. Tas laikam arī bremzē progresu. Iesēžamies uz vienas domas un nafig neko negribam zināt.

Labots - Scorp17
Link to comment
Share on other sites

Bastjens

Ceru, ka ar "progresu" te neviens nedomā, piemēram, to Scorp doto lapu ;)

 

Te nav runa par to, ka viss būtu izpētīts un skaidrs un būtu kāds iemesls pašapmierinātībai, bet par pieeju - un nekā labāka par zinātnisku pieeju pasaules skaidrošanai nav. Īstu zinātni jau tieši raksturo šaubas, jauna ceļa meklējumi, dažādas hipotēzes utt. Ne par ko nešaubās, piemēram, tādas pseidozinātnes kā tā pati jau pieminētā nelaimīgā astroloģija - tur viss "ir skaidrs" un pa plauktiņiem salikts. Vai arī visas ezotēriskās figņas - tur pat skaitās "labais tonis" pieminēt nez kādas "sensenas zināšanas" utt. Iedomājieties, ja kaut kas tāds būtu ar zinātni... Lūk, tad gan mēs savos priekšstatos par pasauli stāvētu uz vietas.

 

Ja par astroloģiju, tad piekrītu, ka dzīvo dabu uz Zemes ietekmē Mēness fāzes, dažādas norises uz Saules, varbūt arī vēl šādas tādas parādības un notikumi kosmosā (supernovu sprādzieni, piemēram). Ticēt, ka cilvēka dzīvi ietekmē kaut kāds "zvaigžņu stāvoklis" - nu tas ir tā jauki bērnišķīgi, es arī mīlu palasīt savu horoskopu, ja nav ko darīt, - bet ne vairāk.

Labots - Bastjens
Link to comment
Share on other sites

Tu to lapu izpētīji ? es nē, nezinu kas tur tāds bija, ka ir tik smieklīgs. Protams, nestrīdos, ka pilns nets ar sūdiem.

 

Redz, nu tu jau vari neticēt ne astroloģijai, ne budismam, ne kam citam ezotēriskam, bet no tā jau pasaules uzbūve nemainās. Cilvēki gadu simtiem pie tām lietām ir strādājuši, un kaut kas tajā visā jau arī ir, ja vēl 21.gadsimtā - tehnoloģiju laikmetā, nav atmetuši ar roku. Neesmu nekāds to lietu aizrautīgs fans, bet nekad nenoliegšu, ka tās ir spēcīgas mācības un tur ir daudz taisnības.

 

Tagad gan laikam aizgāja beztēmā - neZinātnē.

Labots - Scorp17
Link to comment
Share on other sites

Bastjens

Tā lapa bija smieklīga ne tikai ar savu noformējumu, bet arī tāpēc, ka tur bija tīrākais šarlatānisms, bet es gaidīju kaut ko nopietnu.

 

Spēcīgas mācības un daudz taisnības - jā! - garīgā līmenī (ja par budismu). Bet fiziku vai ķīmiju labāk atstāt zinātnei, lai zinātnieki paši meklē, kādas budisma vai citu mācību idejas viņiem varētu noderēt jauna pasaules skatījuma veidošanai. Nekādā gadījumā nesaku, ka tas viss ir muļķības. (Bet astroloģija gan, sorry ;) )

Labots - Bastjens
Link to comment
Share on other sites

man jau vienalga, ka tev astroloģija ir muļķības :D Pats gan esmu bijis izbrīnīts cik daudz taisnības tās zvaigznes par cilvēku var pateikt :) Tad arī man vairs nelikās, ka tas viss ir figņa. Nu neticu, ka tā ir sakritība vai kas tāds.

 

Nu lūk, atradu arī to, ko vajadzēja atrast: saite

Labots - Scorp17
Link to comment
Share on other sites

Bieži, par lietām no kurām vienkārši bail, saka, ka tām netic. Tā ērtāk dzīvot...

Labots - ggg97
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bieži, par lietām no kurām vienkārši bail, saka, ka tām netic. Tā ērtāk dzīvot...

 

Padalies ar kādu piemēru, lūdzu. Tikai, lai piemērs nebūtu vīriņš, kurš uz mums noraugās no debesīm un viņa ragainais draugs zemes dzīlēs. No kā tev ir bail un, kā esamību tu noliedz? Savādāk tavs posts ir nulles vērts.

Link to comment
Share on other sites

Leshij, es nevienā vietā nebiju apgalvojis, ka formula ir nepareiza, bet gan to, ka tai speciālos gadījumos iespējamas variācijas, kas, kā tika uzskatīts agrāk, nav iespējams.

Link to comment
Share on other sites

Boldrik, es nelasu horoskopus :D Un tādiem ikdienas horoskopiem nemaz arī neticu... Bet, ja runa ir par horoskopa zīmi kā tādu, cilvēka raksturu un īpašībām, tad tā astroloģija pasaka ļoti daudz patiesības.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...