Jump to content

Iznākusi programma, kas labo BAD blokus cietajiem diskiem!


Vilx-
 Share

Recommended Posts

Kaa jau sen biju soliijis, nu ir iznaakusi mana mazaa utiliita publiskajaa versijaa. Pat uztaisiijiu vinjai nelielu webpagi! :) Tur arii varees downloadot. Taisiiju visu tiiri angliski, jo... nu, nezinu. Taa gribeejaas! :p Man liekas, ka ar to taapat nevienam nebuus probleemas, tachu ja ir - dodat zinju! Varbuut arii sanjemshos uztaisiit latvju versiju tam visam... :roll:

 

Taatad: ejam sheit.

 

Ljoti gribeetu dzirdeet atsauksmes! :D

Link to comment
Share on other sites

Ar ko šīs programmas savā darbības funkcionalitātē atšķiras no standarta Windows ScanDisk pilnās pārbaudes režīmā?

Link to comment
Share on other sites

Ar to, ka ScanDisk atrod nenolasaamos sektorus un "markjee" tos kaa nelietojamus. Un turpmaak Windows izvairaas no tiem.

 

Mans sofc meegjina panaakt, lai shos sektorus atkal vareetu nolasiit.

 

Kaa jau lapaa raxtiiju - ar to jaabuut uzmaniigi. Ja ScanDisk ir kaadu sektoru nomarkeejis kaa nelietojamu, tad to atmarkjeet un saakt lietot gan vinjsh nedariis, lai arii kaadu skeneeshanu liksi. Taapeec, iespeejams, peecaak naaksies vai nu ar kaadu citu utili noskeneet to disku, vai arii pat noformateet! :!:

Link to comment
Share on other sites

Kaa jau sen biju soliijis' date=' nu ir iznaakusi mana mazaa utiliita publiskajaa versijaa. Pat uztaisiijiu vinjai nelielu webpagi! :) Tur arii varees downloadot. Taisiiju visu tiiri angliski, jo... nu, nezinu. Taa gribeejaas! :p Man liekas, ka ar to taapat nevienam nebuus probleemas, tachu ja ir - dodat zinju! Varbuut arii sanjemshos uztaisiit latvju versiju tam visam... :roll:

 

Taatad: ejam sheit.

 

Ljoti gribeetu dzirdeet atsauksmes! :D

nu karoc visi cietnju pirceeji "no rokaam" uzmanaties :) ...

Diezvai vairaak nekaa jau shobriid. Cik zinu, tad Low-Level formats dara tieshi to pashu ko mans utilis, tikai nevis ar nelasaamajiem sektoriem, bet gan ar visu disku...
Link to comment
Share on other sites

Ar to' date=' ka ScanDisk atrod nenolasaamos sektorus un "markjee" tos kaa nelietojamus. Un turpmaak Windows izvairaas no tiem.

Mans sofc meegjina panaakt, lai shos sektorus atkal vareetu nolasiit.

[/quote']

To tu vari kādam citam stāstīt :)

Jebkura repairošana (precīzāk sakot, remapošana uz veselajiem sektoriem) notiek IDE diska kontroliera elektronikas līmenī, un manuprāt nav nekādas starpības vai šis sektors tiek nolasīts caur ScanDisk, vai tavu vai jebkuru citu programmu, jeb es kļūdos?

 

NC: SMART skaitītājos bojāto sektoru skaits tāpat paliks nemainīgs, kā nevainīgu nevienam to disku pārdot nevarēs :(

Link to comment
Share on other sites

Nu nezinu veic ko tu tur esi sadzejojis bet nu personiigi es pirms kaada laika uzgaaju shaadas lietinjas:

 

HDD.Regenerator.v1.41.WinALL.[Heaven].(osloskop.net).rar (1.7)

Regenerator( HDD 1.41 e DOC 2.01) By Swatquest JBKLAN.rar (3.9Mb)

HDD_Regenerator_BootCD.iso (2.7Mb)

 

Tiesa gan neesmu notesteejis, jo nav pa roka mirushi cietnji... anyway, var jau buut ka pilniigaakais bulshits.. vipaar, ja sheit ir kaads tiinis kam daudz briiva laika, aber luudzams uztaisa adekvaatu review.. ieliksim pirmajaa lapaa un visiem buus Laime.. peace :oops:

Link to comment
Share on other sites

Kaa jau sen biju soliijis' date=' nu ir iznaakusi mana mazaa utiliita publiskajaa versijaa. Pat uztaisiijiu vinjai nelielu webpagi! :) Tur arii varees downloadot. Taisiiju visu tiiri angliski, jo... nu, nezinu. Taa gribeejaas! :p Man liekas, ka ar to taapat nevienam nebuus probleemas, tachu ja ir - dodat zinju! Varbuut arii sanjemshos uztaisiit latvju versiju tam visam... :roll:

 

Taatad: ejam sheit.

 

Ljoti gribeetu dzirdeet atsauksmes! :D

 

Nu pirmaa atsauksme , bez darbaa nepaliksu tagad chupaam amatieri stieps diskus remonteet :!:

Link to comment
Share on other sites

Ar to' date=' ka ScanDisk atrod nenolasaamos sektorus un "markjee" tos kaa nelietojamus. Un turpmaak Windows izvairaas no tiem.

Mans sofc meegjina panaakt, lai shos sektorus atkal vareetu nolasiit.

[/quote']

To tu vari kādam citam stāstīt :)

Jebkura repairošana (precīzāk sakot, remapošana uz veselajiem sektoriem) notiek IDE diska kontroliera elektronikas līmenī, un manuprāt nav nekādas starpības vai šis sektors tiek nolasīts caur ScanDisk, vai tavu vai jebkuru citu programmu, jeb es kļūdos?

 

NC: SMART skaitītājos bojāto sektoru skaits tāpat paliks nemainīgs, kā nevainīgu nevienam to disku pārdot nevarēs :(

 

Ha , es gan maaku smrtu nolikt mieraa :!:

Link to comment
Share on other sites

Ha ' date=' es gan maaku smrtu nolikt mieraa :!:[/quote']

Gribi teikt, ka tev ir pieejams ACE PC-3000 vai tamlīdzīgs dzelzis?

Link to comment
Share on other sites

Ar to' date=' ka ScanDisk atrod nenolasaamos sektorus un "markjee" tos kaa nelietojamus. Un turpmaak Windows izvairaas no tiem.

Mans sofc meegjina panaakt, lai shos sektorus atkal vareetu nolasiit.

[/quote']

To tu vari kādam citam stāstīt :)

Jebkura repairošana (precīzāk sakot, remapošana uz veselajiem sektoriem) notiek IDE diska kontroliera elektronikas līmenī, un manuprāt nav nekādas starpības vai šis sektors tiek nolasīts caur ScanDisk, vai tavu vai jebkuru citu programmu, jeb es kļūdos?

 

NC: SMART skaitītājos bojāto sektoru skaits tāpat paliks nemainīgs, kā nevainīgu nevienam to disku pārdot nevarēs :(

Nejauc 2 lietas: HDD ieksheejaa BADu remaposhana, un Scandiska "remaposhana".

 

Patiesi ir taa, ka cietajam diskam ir iekshaa savi rezerves sektori, kurus vinjsh saak izmantot tad, kad redz, ka kaadi no pamata sektoriem kljuust slikti. Bet par to mees varam uzzinaat labaakajaa gadiijumaa no SMART (cik nu es zinu, var jau buut, ka nee).

 

ScanDisk dara ko citu - kad vinjsh taisa savu "Full" testu, vinjsh meegjina nolasiit visus sektorus vienu peec otra. Ja vinjsh kaadu nevar nolasiit (t.i. HDD jau beigushies ieksheejie rezerves sektori), tad vinjsh iipashaa vietaa failu sisteemaa pieraksta, ka shis sektors ir slikts, un iet taalaak. Nu, ok, varbuut vinjsh veel arii meegjina tad tur kaut kaadas failu tabulas sataisiit, lai shis sektors vairs nevienam failam nepiedereetu. Bet vinjsh neko nelabo. Vinjsh tikai pieziimee (failu sisteemaa, nevis kaut kur low-level magjijaa), ka no shii sektora vajag izvairiities. Savaa statistikaa vinjsh arii paraada, cik shaadu "nelaago" sektoru vinjam izdevies atrast.

 

Mans sofc arii lasa visus sektorus vienu peec otra, bet, kad kaadu peekshnji vairs nevar nolasiit, vinjsh meegjina to paarraxtiit ar nulleem, un tad nolasiit veelreiz. Paarsteidzoshi, bet tas liidz shim ir nostraadaajis 100% gadiijumu. Arii peecaak, testeejot veelreiz (kompis pa vidu tika izsleegts), shie sektori ir nolasaami. Shaadi testi ir veikti ne viens vien, tomeer buutu prieciigs arii zinaat, kaa citiem ir gaajis.

 

Kaa jau augstaak raxtiits, mans softs neko nedara ar failu sisteemu, un bijushie sliktie bloki joprojaam paliek markjeeti kaa slikti arii peec mana softa uzlaishanas. ScanDisk netestee otru reizi sektorus, kas ir markjeeti kaa slikti, taapeec veelreiz noskeneeshana ar to peec mana softa uzlaishanas rezultaatus nebuus mainiijusi.

 

Par to SMART man Tev ir jaapiekriit, tomeer - es pats biju paarsteigts, kad vienu reizi peec mana softa arii SMARTs no 11 bad sektoriem bija nomainiijies un 0! Luuk to gan es nespeeju izskaidrot...

 

Nekad neesu teicis, ka mans sofc ir vieniigais. Neliela Googleeshana arii man raadiija, ka ir diezgan daudz shaadu softu ar briinumainiem aprakstiem. Tiesa gan, nezinu, cik daudzi no shiem softiem ir par briivu, turklaat veel ar sourci! :D

Link to comment
Share on other sites

Ha ' date=' es gan maaku smrtu nolikt mieraa :!:[/quote']

Gribi teikt, ka tev ir pieejams ACE PC-3000 vai tamlīdzīgs dzelzis?

 

Es jau 2 gadi taadu juzoju :!:

Link to comment
Share on other sites

Nu me iztestēja 3 gadus vecu cietni neatrada neko! :)
Prieks par Tavu cietni! :D Labaak pameegjini uz kaada, par kuru Tu zini - tam IR badi!
Link to comment
Share on other sites

Ha ' date=' es gan maaku smrtu nolikt mieraa :!:[/quote']

Gribi teikt, ka tev ir pieejams ACE PC-3000 vai tamlīdzīgs dzelzis?

 

profilu apluri Tritonam :)

Link to comment
Share on other sites

Notestēju savu cietni atrada divus bad sektorus.

Ja es izlabošu viņus, tad vēl cietais kādu laiku pavilks?

Link to comment
Share on other sites

Nu nezinu, tas, ko es daru parasti ir low level format sākumā, pēc tam bad sectorus izolēju, bet nekad šādu disku es neizmantoju puslīdz svarīgu datu glabāšanai, pat, ja bad tikuši kaut kā izlaboti vai izolēti. žēl, būtu kāds slikts disks, tad pamēģinātu, bet pašlaik tādu paldies dievam nafa.

 

starp citu disku testiem iesaku šito:

www.mhdd.com

Link to comment
Share on other sites

programma kaut ko dara - palaidu uz sava cietņa, kam ir mistiski badi.

kāda cita programma paziņoja, ka tam pirmie 13 MB esot nelietojami, pārējās neko sliktu neatrod. firmas tūlis pretīgi nokrakšķina disku un paziņo,ka viss esot kedā.

šī programma 2 no 2 partīcijām atrada 2/24 bad sektorus.

 

ieteikums: izvadīt ne tikai ziņojumu par badu daudzumu, bet arī par to atrašanās vietu - uz kartes kā defragmentam vai vienkārši skaitlisku informāciju.

 

kautkādu skaidrāku pamatojumu, ar atsaucēm uz MS rakstiem vai vienkārši kāda 'eksperta' viedokli vajadzētu programmai kā brošūru/dokumentāciju pievienot - lai lietotāji mazāk nervozētu ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest kopeee

nu noskaneeju kaadu meenesi vecu 160Gb cieto

un atrada diezgan daudz badus :)

par ko tas vareetu liecinaat?! :D

Link to comment
Share on other sites

kakulacis

Es tik saku no savas nelielaas pieredzes, ka uztaisot cietnim kam ir bad, vai nestabili sektori full zero-fill, nekadi bad sektori peecaak netiek atrasti un liekas ka ir OK, bet kad cietnii atkal tiek samesti dati, tad saakaas piedzivojumi :( Nu varbut tas tik konkretaa gadiijumaa bija taa specifiski :)

Link to comment
Share on other sites

Ja tas sektors reaali ir uz robezjas, tad jau droshi vien arii neviens sofc tur neko neliidzees... :(

 

Tiem, kuri notesteeja BADainus HDD - pameegjiniet uzlaist to testu veelreiz (pa vidu paarstarteejot datoru) un paskataties, vai ir joprojaam. Kaa jau daudzreiz teicu - peec shii softa, ja BADi pazudushi, iesaku full-format. Vai, veel labaak, izdzeest partiiciju un uztaisiit to no jauna!

 

Programma labo bez jautaashanas - taapat sliktaak nevar buut! :D Tagad, ja taa padomaa, varbuut tomeer vajadzeeja read-only rezjiimu...

 

LOG fails man arii bija padomaa, tachu tur vareetu buut probleemas - ja nu LOGs ir uz taa pasha HDD, kas tiek testeets? Vareetu buut sviests... Varbuut arii nee. Nochekot to ir gruuti...

 

Ja gribas taadu gruntiigu testu veikt, lietojat nevis "C:", bet gan "PHYSICALDRIVE0". Tas notestees arii MBR u.c. lietas.

 

Par to, cik droshi ir tas, ka BADi neatgrieziisies, neko nevaru teikt. Kaa jau teicu - bez garantijas! :D

Link to comment
Share on other sites

starp citu disku testiem iesaku šito:

www.mhdd.com

O, jaa... taa izskataas peec iistas mantas! Es nobaalu... :|
Link to comment
Share on other sites

Guest hvz
starp citu disku testiem iesaku šito:

www.mhdd.com

shitaa prasa kautkaadu key nes**da nestrādā

Link to comment
Share on other sites

Guest Astroxs

Man ir 2Gb HDD ar badiem. Sovakar slinkums, testesu rit. Bet RESPECT par padarito darbu.Tu esi apliecinajis, ka tev ir loti lielas zinasanas HDD jomaa :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Guest bubu

Gribēju palaist uz vienu disku, bet parādīja kļūdu: "DeviceIoControl error 50: The network request is not supported"

Link to comment
Share on other sites

Guest HX

Principaa man ir divi cietnji :lol: , kurus vareetu iedot un pacjekot... tikai man lieks, ka paprieskhu vinjus jaadabon liidz normaalai darbiibai win interfeisaa... kaa nekaa - failsystem nobrucis :(

Link to comment
Share on other sites

Guest Ansis Vīksniņš

Nu, varbuut beidzot, tikshu skaidriibaa ar savu cietni. Veesture shaada. Bija man sirds mieriiga liidz novilku bezmaksas programmu HDDlife http://www.hddlife.com/rus/index.html un nu saakaas peleeko shuuninu bojaashana. Shii proga paraadot cietna dziives laiku. Veciem cietniem dzives ilgums veel 76 - 80%. Tiem viss kaartiibaa. Jaunaakam 120GB. Vispirms 36%, tad 25% un tagad 21%!!!!! Iztaustiiju ar, ieprieksh forumaa mineetajaam programmaam. Neviena bad sektora. Nopirku Samsung SATA 160GB. Tiem 100%. Nopirku peedeejo WD 160GB. Tam atkal uzreiz paraada ap 60%. Jaunam!!!! Kaa to var noteikt, ja neviens cits neko neuzraada. Vai vispaar tai progai ir ticamiiba? Vai kaads ir vinu testeejis?

Link to comment
Share on other sites

Shitaa prasa kautkaadu key nes**da nestrādā

 

 

 

Izlasi manuāli un dabūsi key :) Viņš tu vitīgi tekstā iepīts.

Link to comment
Share on other sites

Guest kirils
Kaa jau augstaak raxtiits' date=' mans softs neko nedara ar failu sisteemu, un bijushie sliktie bloki joprojaam paliek markjeeti kaa slikti arii peec mana softa uzlaishanas. ScanDisk netestee otru reizi sektorus, kas ir markjeeti kaa slikti, taapeec veelreiz noskeneeshana ar to peec mana softa uzlaishanas rezultaatus nebuus mainiijusi.[/quote']

imo scandiskam bija switchs, kas teica vinjam veelreiz notesteet bad sektorus.

 

bet, ja jau iesaki formateet, tad noteikti ar /c (par win kasteem runaajot), jo savaadaak vinjsh arii neaiztiek badus.

Link to comment
Share on other sites

neticu, ka izlabos badblokus... man majas ir 80Gn maxtor... nu ta redzēs, vai tas būs lietojams :)

 

PS: tava lapa neiet, un nekur progu nevar dabūt :[

Link to comment
Share on other sites

Guest Wi1d0ne

Paskatījos SRC. Sākumam nav slikti, bet:

1.) Tas nav LOW-LEVEL (linerā pieeja caur WIN devaišiem (ar CreateFile,WriteFile,ReadFile pie LOW LEVEL netiksi).

2.) Sektoru godīgi sakot adresē pēc 3 parametriem cilindrs,galva,sektora numurs un to labāk darīt ar HDD kontroliera palīdzību (WIN NT,2k,XP tu pie kontroliera pa taisno netiksi, ja vien savu hdd draiveri neuzrakstīsi).

3.) Sektora marķēšana BAD un NEBED notiek pašā sektorā speciālajā struktūrā kurā atrodas arī cita infa a la ienterleave,sector size u.c.

4.) Sektors noteikti nav 512B liels (BIOSĀ VAR IESTĀDĪT HDD ĢEOMETRIJU un pēc tam noformatizēt!)

P.S. Ka spēļu mantiņa gan jau utils noderēs.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dzertnis

mans visulaiku bija domāt ka bad block ir fiziski nosprāgusi atmiņas šūna uz hdd un neko tur vairs pacelt nevar, laižot surface scan jamais atzīmē klāsteri kurā atrodās tā sajātā vieta.

tad jautājums ko darīt ar disku kuram taisot surface ar autofix vairākas reizes pēc kārtas, ar katru reizi parādās arvien jauni bad bloki?

apgaismojiet lūdzu....

Link to comment
Share on other sites

mans visulaiku bija domāt ka bad block ir fiziski nosprāgusi atmiņas šūna uz hdd un neko tur vairs pacelt nevar' date=' laižot surface scan jamais atzīmē klāsteri kurā atrodās tā sajātā vieta.

tad jautājums ko darīt ar disku kuram taisot surface ar autofix vairākas reizes pēc kārtas, ar katru reizi parādās arvien jauni bad bloki?

apgaismojiet lūdzu....[/quote']

 

uzlikt orgstikla vāciņu, ielikt kādu neonu, pieslēgt strāvai, lai griežās un pakārt pie sienas.. labākais variants ko ar viņu var izdarīt :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Wi1d0ne

:arrow: Dzertnis

Klāsters ir jēdziens no loģiskās failu sistēmas !

Vienā klāsterī var būt vairāki sektori.

A ko darīt — atrod progu, kas māk formatēt disku low level un pie tam kas sektoros raksta ka viņš ir normāls (ar noteikumu, ka sektors ir tiešām normāls) (BET UZMANĪGI !!! JA SOFTS NENĀK NO HDD RAŽOTĀJA VAR KAPITĀLI NOJĀT HDD UN GARANTIJA TĀDIEM DISKIEM PARASTI NEPIENĀKĀS).

 

P.S. Es izmantoju AMIDIAG vai rakstu savus tūljus.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...