Jump to content

TIO saldējums


Orion7
 Share

Recommended Posts

nu tas saucas, ka kad viss ir paaraak labi, tad saak rasties konspiraacijas teorijas.

Liidziigi kaa man smiekli naak par ideju, ka kolaa iemeerkta vilnas zekje izjuuk :D Vispaar jau arii mangaljos tas pats notiek. Bet atgaazeetaa kolaa buus LJOTI ilgi jaagaida lai kaut kas izjuuk. To caus par ogljskaabi...pamatskolas kjiimija.

 

Es vienmeer esmu domaajis, ka tie kas pa daudz piikst, tiem iisteniibaa vienkārši paaraak labi dziivojas un nezin ko noziimee kad tieshaam ir suudiigi.

Link to comment
Share on other sites

kolaa iemeerkta vilnas zekje izjuuk

 

Iedomaajies cik atri tas zekjes izjuktu ja tu iedabuutu shamas savaaa vederaaa kungja sulaaa.

 

Un LV saldeejumus lielaakoties ir uzputots sasaldeets udens ar konservantiem, pretiigi un negarshiigi.

 

Kad bija iespeeja ka par briinumu savaaa minibodee pirku vacu saldejumu kura satura raditaaja pirmais bija krejums.

Link to comment
Share on other sites

:D

nee nu vot patiik njemties.. es gan sastaavu nelasu... nopeergu, ja garsho peerku vel, negarsho peerku citu... tjipa izveeles nebuutu :D

Link to comment
Share on other sites

Mana veikala vairs isti izveles nav. Un lasiju ari tikaj tapec ka bija elligi garshiigxs. Ehh...

Link to comment
Share on other sites

Maini veikalu :)

Bet kur probleema ja garshiigs.. lai tur iekshaa vai kas.. gluzhi indi gan jau ka netirgos.

Lai gan uz Positivus Salacgriivaa kaut kaadu vieteejo razhojuma kokteili nopirku pudeliitee.. gandriiz apveemos - likaas ka dzeru kaut kaadu medicinisko spirtu peec garshas :D

Link to comment
Share on other sites

Ja runā par pienu (govs) , tad ja nemaldos, lielai daļai ( vismaz aziātīem) tas vispār ir kaitīgs. Te jau pieminēja, ka nespēj PIEAUGUŠA cilvēka organisms pārstrādāt laktozi ( bērnībā ir tas vajadzīgais ferments, bet vēlāk iet mazumā). Nu cilvēki dzird ka piens ir v eselīgi, tik aizmirst ka ne visiem . Ja par E- nu ja neleksē iekšā tīrā veidā kādu E, piemēram sāli, tad jau nav tik traki . BET, baidos, ka neviens Latvijā REGULĀRI nepārbauda cik tā E ir piešauts klāt (ir pieļaujamie daudzumi, un ražotājs saka ka tie nav pārsniegti, bet īstenībā ... lai tas produkts ilgāk stāvētu, piešauj krietni vairāk). Jā un, neaizmirstam arī cilvēcisko faktoru: iedomajaties situāciju, kad ''vasja''ber traukā kādu piedevu , kas , piemēram , konservants, bet bez izteiktas garšas, nu misējās un pasprūk maisiņš ar ''dustu'' vaļā. Nu neteiks bosam, ka pardozēja, bet noklusē. Rezultātā , pēcāk kādam sāp galva no šitāda koncentrāta baudīšanas. Par Lases pienu- nu tur gan nevajadzētu stresot, jo tas ir STERILIZĒTS ( arī konservi vai mājas marinēti gurķi ir sterilizēti) Cik zinu , tad sterilizē ar karstumu-vienīgais mīnuss, ka augstā temperatūrā daži labi vitamīni aiziet postā.

PS ja palūr par E vielām un to kaitīgumu, tad sanāk ka etiķis ir baisā inde :mrgreen: , bet kopš aizvēsturiskiem laikiem , cilvēki to ir lietojuši. Teiksim tā , viss ir kaitīgs, ja to lieto pāri mēram ( piemēram alkahols), bet ja PAREIZĀS ( lasi dozās kas ir minimālas), tad jau nav tik traki. Protams katram cilvēkam var būt nepanesamība uz kaut ko. Piemēram viens atstiep kājas no vienas lapsenes kodiena, bet citam , pat desmit ir sīkums.

321, par latvijas ražoto saldējumu- nu gluži manas domas. NORMĀLU , garšigu , faktiski nevar nopirk. Kādreiz , Plāviniekos bija bāze, kur tirgoja saldējumus-nu pņem kādu ārzemnieku ražotu, gadu atceries cik bija labs. Tagad, pat pašos lielākajos RIMI/Maximas NAV dabūnami NORMĀLI saldējumi. Taisni brīnies kur mūsējie iemanās rsaražot m--lu.

Labots - oxygen
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Padomju laikā pārtikā gāza iekšā visus tos pašus draņķus, tikai toreiz par tiem neviens neuztraucās un pie mums par E nesauca. Cik gadiņus tad autors paspēja padzīvot "labajos" padomju laikos? Un sasaistīt galvas sāpes ar saldējumu, nu tas ir jāmāk. Labāk palasi zobpastas, ziepju, pulveru, prezervatīvu sastāvu. Visām šīm vielām ir saskarsme ar Tavu ķermeni. Iesim dzivot alās?

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Labāk palasi zobpastas, ziepju, pulveru, prezervatīvu sastāvu. Visām šīm vielām ir saskarsme ar Tavu ķermeni.

Esmu dzirdējis , ka atteikšanās no prezervatīva lietošanas tradicionālā seksa laikā var uzlabot demogrāfisko situāciju ...

Link to comment
Share on other sites

IMO visi E saīsina dzīvi, bet tikai tad, ja Tu par to saturu edamajā streso... ja tie mēsli būtu tiešām bīstamos daudzumos mums pieejamajos produktos, tad tas būtu tāaaaads kašķis.

Tikai nevajag te sākt vērpt sazvērestības teorijas par to, ka ražotāji visu ir uzpirkuši - tas ir tāds pats sviests, kā teorijas par to, ka naftas kompānijas cīnās pret alternatīvajiem dzinējiem/degvielas tipiem...

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Da lab... vienmeer cilveeki veerpushi shis teorijas :)

liidzigi kaa tjipa pienam jaus klaat mazgaajamo liidzekli lai tas neskaabtu :D Tas laikam kaut kad atmodas laikaa bij aktuaala teema :)

 

a laases piens man patiik, jo biezhi nopeerku pienu un aizmirstu ka nopirku... ja atceros ka taads bija, tad labaak lai taa ir laase nevis uzpuutusies paka ledusskapii :)

Labots - Animal
Link to comment
Share on other sites

ieleja, nesāksim skaldīt matus kur sterilizācija un kur pasterizācija- princips jau viens, kad ar temperatūru nevis ar nātrija benzoātu, nodrošina produkta nebojāšanos. Bet par E tauta bieži cepās ne par lietu. Kā ierauga, tā kliedz fuij. Nu gan citronskābe , gan C vitamīns ir E vielas. Kā iepriekš minēju, ja nepārdozē tad OK. Cita lieta, ka reāls bērājs var kļudīties un tad nav OK. Pats esmu saskāries , kad normāla ražotāja desa pēkšņi trāpas sāļa . Šo piedevu varam konstatēt paši, bet pārdozētu benzoātu diezin vai. Nedomāju, ka tani sāls gadijumā cehā , pēkšņi, mainija receptūru. Nu vienkārši ''vasjas''faktors (vīrels kam uzticēts piebērt bija pohains vai nebija uzlicis brilles). Bet par kontrolēm no PVD -nu nesmīdiniet. Laikam esat aizmirsuši kā pavisam nesen gāja Maximām, kad viss bija baigi OK, līdz pēc gadijuma , kad kaudze saindējās, izrādijās ka nav viss OK (precīzāk ''kvalitātes'' rezultāts bija tik taustāms, ka nevarēja nekādigi piesegt). Nu neticu, ka šie REGULĀRI analizē VISU ražotāju produkciju uz to vai nav PĀRSNIEGTA VISU visādu piedevu normas.

Link to comment
Share on other sites

scAvenger

Parasti es īpašu uzmanību tām E-vielām nepievēršu (vairums ir nekaitīgas vai mazkaitīgas un vispār, daudz pētot, var badā nomirt), bet vienu "šedevru" gan pēc etiķetes apskates nofotografēju un izmetu, jo tas izrādījās iesmaržināts un ar aspartāmu saldināts cukurūdens, iekrāsots ar kumaču un briljantmelno un papildināts ar karboksimetilcelulozi un nātrija benzoātu...

post-1513-125123300745_thumb.jpg

post-1513-125123303271_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Un ko Tu gribeji siirupaa? Lai Tev kaads sulu dehidreetu? :D

Link to comment
Share on other sites

Un tagad visi draudzīgi aizejam papētīt Cilvēka metaboloma datubāzi, lai novērtētu cik daudz dažādas kaitīgas ķīmijas ir pašā cilvēkā jau no dabas.

 

http://www.hmdb.ca/

Link to comment
Share on other sites

Prieks, ka paintereseejies, kas rakstiits uz iepakojuma :)

 

Es esmu diezgan nopietni sho lietu peetijis un sekoju tam liidzi un jaasaka, ka diemzhel lielai daljai tieshi Latvijas produktu, piemeram desas/saldejums ir shie neieteicamie E konservanti. Rietumu partikaa ir krietni mazaak tieshi to konservantu, kam ir zinaami negatiivi blakusefekti.

 

Piemeram garshas pastiprinaataaju (MSG) E621 liek gandriiz visaas LV desaas, ciisinjos un citos galjas izstraadaajumos. Protams cik preciiza ir zinaatene apgalvojot, ka nelielaas devaas shie konservanti nav kaitiigi nav zinaams. Bet jautaajums, kapeec tie vispaar ir vajadziigi, ja tomeer pastaav zinaami blakusefekti. Lai uzlabotu garshu, paildzinaatu deriguma terminju utt. Tachu ilgterminjaa nekas pozitiivs tur nevar buut, tapeec vismaz cik esmu peetijis EU valstu partiku tur ir krietni mazaak sho vielu, jo tur ir stingraaka kontrole un cilveeki/razhotaaji domaa par tautu un saveejiem.

 

Katraa zinjaa veiksmi atrast produktus bez E621 un bez E407 :)

Labots - kiwi
Link to comment
Share on other sites

Tas, ka tīrs lauku piens ir kaitīgs veselībai, nu gan ir tīri pilsetnieku, kuri govi redzējuši tikai bildītēs, murgi. Visu mūž esmu dzeris tīru pienu un nekas. Palasot te komentārus uzreiz var redzet, kurš rimčiku klients kuram pilnīgi vienalga ko ēd. Tās ir muļķības, ka dabīgi produkti dargāki par ķimizetajiem. To pašu pienu es no zemnieka pērku trīs reizes lētāk kā veikalā un vēl krējumu var nosmelt no virsas.Dārzeņus kaut ti paāā nakts tirgū var ievērojami lētāk nopirkt. Un lai man nestāsta, ka zemnieks, kurš atbraucis uz tirgu ar busu kuram izrūsējušie caurumi aizbāzti ar kartupeļu maisiem, var atļauties kādu ķīmiju lietot.Laukos nav naudas ne minerālmēsliem ne pescitīdiem. Nu jā, lai iepirktu tīrus produktus ar to ir speciāli jānodarbojas, bet rimčiks ar indēm tak tepat aiz stūra. Pofig ko est, ka tik viegli nopirkt un lēti- tā ir tipiska pilsētnieku domāšana un uz to arī lielveikali orientējas.

Ja runa par krievulaiku ķīmiju, tad alus bieži vien bija bodē saskābis, kvass no lielajām dzeltenajām mucām garšo ja pēc kvasa, baltmaize par 22 kapeikām tiešām sakalta, nevis sapelēja un tomātu mērci, no lielajām trīslitru burkām, izgatavojot tika izmantoti tomāti. Es te nerunāju ar attieksmi, ka toreiz debesis bija zilākas un zāle zaļāka, bet gan piesaucu faktus, ka nu nemaz to ķīmiju tā krievu laikos neizmantoja.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Cepums89

Tieši tā Didzi.

Es vispār pēdējos gados tieši pēc iespējas vairāk cenšos pirkties pie zemniekiem. Sanāk lētāk un tīrāk un garšīgāk.

 

Piemēram olas .. Veikalā nopēkamās olas, maziņas, iekšā dzeltenums knapi iedzeltans un pati ola negaršo vispār nepēckā .. Īstai olai no īstas, normālas vistas olas dzeltanums ir tumši dzeltens un pati ola reizes 3 garšīgāka.

 

Par lielveikalā nopērkamajiem dārzeņiem nav nemaz vērts runāt. :bad:

Tie, kas dzīvo laukos vai ir dzīvojuši laukos uzreiz atšķirs mēslu no labas mantas.

Link to comment
Share on other sites

Padomju laikā visu varēja saržot bez tām e-vielām un nekas sliktāk tāpēc negaršoja un arī ātrāk nebojājās,..

Vo, teikums vietā! Tieši tā, bet tagad tik gāž klāt visam kam! Saprastu, ja produkts kurš ātri bojājas, pieliek klāt kādu konservantu, bet saldējumam, kurš tiek turēts tādos mīnusos! Nafig vēl kāda garša jāuzlabo?! Druvas saldējums krievu laikos bija pietiekoši labs bez visādiem tur "E", kurus tajā laikā te nepazina, paldies Dievam.

Vismaz tad mācēja uztaisīt īstu krējuma saldējumu! Tagad kaut kāda šļura tiek sasaldēta un no krējuma ne smakas. Ak jā, pēc tv reklāmas spriežot, viens saldējums esot gan no krējuma.

Protams, ne jau visi bija krējuma saldējumi. Bija arī sasaldētas sulas saldējumi. Ja nemaldos Citroniņš (vai kā viņu sauca)...toreiz lētākais no saldējumiem - 8 kap. maksāja. Tad gan bija papīra glāzītē, taču tīra manta!

 

Maize arī, toreiz, ja ilgāk pastāvēja tad sakalta (saziedēja, kā saka), tagad paliek zaļa (no pelējuma).

80-jos gados gan uznāca kaut kāda sērga maizēm - sāka pūt baltmaizes batoni no iekšas. No ārpuses it kā normāla, ēdama, bet iekšā sapuvusi.

 

Labi, pagaidām viss; vēlāk vēl ko piedomāšu :spiteful:

Link to comment
Share on other sites

Juus tieshaam esat tik naivi un domaajat, ka par aviokatastrofam un pasaulee lielaako kodolavaariju padomija visu kluseeja kameer kaads cits to vienkārši neuzraka...bet konservantus nelietoja un ja lietotu buutu pateikushi? :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Piemēram olas .. Veikalā nopēkamās olas, maziņas, iekšā dzeltenums knapi iedzeltans un pati ola negaršo vispār nepēckā .. Īstai olai no īstas, normālas vistas olas dzeltanums ir tumši dzeltens un pati ola reizes 3 garšīgāka.

Tieši tā! Tajā ziņā man ir paveicies. Tā kā mammai jau daudzus gadus hobijs bija mājputni (bijušas ne tikai vistas, bet vēl senāk arī pīles, kuras vēlāk gan vedām uz laukiem, jo tur vismaz platība un dīķis kur šīm ņemties), tad vistu olas nav trūkušas. Tā kā vecāki man abi ir slimi un kopjami, tad nu šis olu "bizness" bija jāpārņem man. Īsti neceļas roka ņemt cirvi un likt vistu uz kluča. Tā nu septiņus kaklus (ieskaitot gaili) regulāri baroju un rezultāti nekur neizpaliek - pa 3...4 olām katru dienu. Viena gan nesen nobeidzās (laikam no vecuma :unsure:).

Olas tik lielas, ka knapi saiet ledusskapī paradzētājos caurumos:)

Ziemā, protams, produkcija samazinājas, tad gan iznāk veikalā piepirkt.

 

Pie mums lv vēl pārtika ir sakarīga un nav tik traģiski kā modernajās valstīs, kur vispār tomāts negaršo pēc tomāta,...

Ir pie mums arī tādi tomāti, veikalos. Tirgū pirktie tomēr +/- vairāk pēc tomāta garšo:) Un pašaudzētie ar':) Ja vien šogad būtu siltumnīcā laikus iestādījis un pēcāk paretinājis, tad kaut kas būtu sanācis. Tagad gan tur džungļi:/ Nav jau man asinīs tie dārza darbi, tāpat kā vecamtēvam ne, kurš savulaik pārcēlās uz pilsētu, atstājot manu vecomammu laukos saimniekojam.

Tadi nu esam tie pilsētnieki (es ar brāli), tik pie kompja gribās tupēt ne dārzā ravēt.

 

Un kurš liedz pirkt Rūjienas saldējumu, kas ir taisīts no īsta krējuma, bez jebkādiem konservantiem?

Vo šito es ar meklēju! Nezinu vai Saldus Maximā viņš ir... Saucās kā...vienkārši "Rūjienas saldējums"?!

Link to comment
Share on other sites

nu paga paga ;) jā ir mazās kroplās olas pa ~50s/10 gab. kuras grūti nosaukt par olām

bet ir tak brokastu pa 1LS/10gab, ziniet tīri pat labas

a vot par ķīmijām ko gāza krievu laikos uz laukiem virsū lai labāk aug :) nezinu vai tur bija kaut kas sevišķi dabīgs :spiteful:

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

Pienu pa tiešo no govs pupa es gan negribu dzert. Sorry, man, lūdzu, tikai pasterizētos. Var jau būt, ka ir garšīgāk, bet mani nepavisam nesajūsmina iespēja dabūt ērču encefalītu. Un tiem, kuri teiks, ka tā taču nenotiek - nu, jā, nenotiek. Līdz notiek. Un tad atkal ilgi nenotiek. Sorry, man nepatīk šādi riskēt.

  • Patīk 1
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

a vot par ķīmijām ko gāza krievu laikos uz laukiem virsū lai labāk aug :) nezinu vai tur bija kaut kas sevišķi dabīgs :spiteful:

Tas bija DDT jeb dusts. Lietoja kaitēkļu apkarošanai.

Link to comment
Share on other sites

Par kjiimiju krievu laikos... tie kas daudz stāsta aplamības maz zin par tiem laikiem ;)

Viss bija... i kaitiigi pesticiidi, kaitiigi konservanti utt utjp

 

Pienu no govs pupa es ari nedzertu... ne tikai encefalitu tur var dabut.

 

Olas veikalaa.. es ari gribeeju ieteikt brokastu olas pirkt :)

 

DDT lietoja visaa pasaulee. Ne tikai padomijaa. To var nesaliidzinaat. Taa bija globaala kljuuda. Tai pat laikaa ja nemaldos kaut kaadus malarijas odus tur apkaroja

Labots - Animal
Link to comment
Share on other sites

kantoris

Brutto, ja saldū apgrozies, tad jau labāk to frišo druvas saldējumu, ko pirkšanas momentā iekrāmē vafeļu glāzēs :)

Par tiem E nezinu, kas viņam sagāzts klāt, bet tomēr - svaiga manta pa saprātīgu cenu.

Link to comment
Share on other sites

Tak raxtiju jau, ka Ogree ari ir taads kiosks. Un ari Riigaa un vel shur tur, kur tirgo druvas saldeejumu ko uz vietas glaaziites kraamee

Link to comment
Share on other sites

..., kvass no lielajām dzeltenajām mucām garšo ja pēc kvasa,...

Jā, tas bija KVASS! 3 kapeikas mazais kauss, jeb glāze un 5 kapeikas lielais kauss, kuru pieveikt man toreiz, gandrīz, nebija pa spēkam:)

 

Par pienu runājot... Vienīgā ķīmija ko lopiem deva klāt pie barības, bija sienā iebērts pārtikas sāls. To gan atceros, ka bēra, kad presējām ar kājām sienu šķūnī. Nujā, un govīm deva laizīt lielu sāls gabalu.

Vecāmmai bija piena procentu grāmatiņa, kurā tika rakstīts, laikam jau, cik pienā ir tauka procents.

Atceros, kad Arvīdonkuls (vai vecāmamma) izslauca govi, atnesa pie mājas un nolika spaini uz beņķa, izkāsa pienu caur marli un tad spaini sagāza lai es no malas varētu nodzerties pienu....mmmm, silts putojošs un garšīgs! Nekādas caurejas, nekas..

Mjā, tie tik bija skolas brīvlaiki, kad ar brāli pa laukiem dzīvojāmies. Darbus un nedarbus darījām. Bunkurus un zemnīcas taisījām un mežu (vienu placi ar alkšņiem) izcirtām lai prettanku aizsardzība būtu, jo jaunarmieša rokasgrāmatā (~1943. gada) tā bija uzbildēts:) Tad gan onkulis nebija visai priecīgs... Bet tas jau cits stāsts. :offtopic:

Labots - Brutto
Link to comment
Share on other sites

CCCP laikā daaaudz laika pavadīju laukos. Ļoti labi atceros, ka govīm deva pašu audzētas bietes. Lai bietes labāk augtu lietoja visādus DDT, šarpus un citus viiisai bīstamus mēslus. Pie tam paši apzinājās, ka tie ir kaitīgi veselībai un darīja to pa kluso. Tas, ka CCCP laikos nelietoja ķimiju uz laukiem - tas ir mīts. Lietoja, un kā vēl. Tikai tad mazāk muldēja/zināja par tās kaitīgumu un to nekur īpaši neafišēja.

Ja kas, CCCP laikos sex, prostitūcija un narkotikas arī nebija :sarkasms:

 

Bet tīru govs pienu, kurš nupat nācis no pupiem gan dzeru arī tagad(reizēm, kad varu dabūt) - ja lemts noslīkt, tad no encefalīta nenomirsi :spiteful:

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Vāks! Nu tikai ieskatījos, ka savai iemīļotajai Orbit košļenei klāt ir E320 - Butilēts hidroksianizols. Apraksts skan šādi: "Nosaukums: Butilēts hidroksianizols

Iespējamais pielietojums:

 

Var tikt lietots košļājamā gumijā, pārtikas taukos un eļļās, ātri pagatavojamās kartupeļu biezputrās, saldējumā, margarīnā un gaļas izstrādājumos.

 

Lietošana citur; kosmētika.

 

Iespējamā iedarbība:

 

Kancerogēns. Galvassāpes, nogurums, astma. Var ietekmēt nieres, aknas, dzimumorgānus. Nav ieteicam bērniem. Nātrene, miegainība, hormonu līdzsvara sagraušana.

 

Naftas derivāts, dažās valstīs aizliegts."

 

Nogurums man vienmēr. Zem acīm riņķi un skats pēc zombija:) Sazin kā ar nierēm, bet mugura sāp reizēm, varbūt nieres tās. Nu hormonu disbalanss kopš 18 gadiem, vismaz tā man liekas. Augumā toreiz un svarā es atpaliku no saviem vienaudžiem. No '95. līdz 2000. tika potēti hormona preparāti, tad jau situācija bija labāka. Pēc tam apnika. Oops, tas jau atkal sanāca :offtopic:

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Nogurums man vienmēr. Zem acīm riņķi un skats pēc zombija:) Sazin kā ar nierēm, bet mugura sāp reizēm, varbūt nieres tās.

Vai alkaholismam nav līdzīgi simptomi ? Met mieru tai Orbit košļāšanai .

Link to comment
Share on other sites

WE'RE ALL GONNA DIE!!!! :fie:

Yes! :yes4::good:

Jo arī visi tie, kuri 1885. gadā ēda svaigus gurķus, šodien jau ir miruši.

 

Vai alkaholismam nav līdzīgi simptomi ? Met mieru tai Orbit košļāšanai .

Monitorā-lūrēšan-holisms drīzāk man ir. Ar CH3CH2OH neaizraujos. :alcoholic::stop:

Labots - Brutto
Link to comment
Share on other sites

Nettwerk

Nu ir tragjeedija iestaajusies. Jaamirst nost... Nekas traks nav noticies, tas ka ir kluvis vairaak E-vielas klaat paartikaa, nemaina cilveeka buutiibu. Vieniigi tas ka organisms pierod pamazaam vairaak pie E-vielam, kjiimijaam u.c. vielaam. Viss ko mees elpojam, eedam, dzeram ir katraa zinjaa kaitiigs. Tikai par to aizmirstam. Man nez meedz gan peleet gan sacieteet, taa kaa maizi turu maisinja aun leduskapii, tad nu neuztraucos par to vai paliks aatri veca vai nepaliks, jo glabaak netaisos, bet gan eest. Vieniigais kur varu piekrist, ka KVASS padomju laikos garshoja stipri labaak nekaa muusdienaas. Vienigi kas veel tur liidzi ir Ilguciema kvass...

Link to comment
Share on other sites

Vilx'am gan humora izjūta laba - no govs pupa dabūt encefalītu :D ak tu dieniņ ,.. pilsētas lauķi :D no govs nevar dabūt encefalītu, no kazām gan, ja nepasterizē. Bērnībā laimīgs, kamēr slauca, sēdēju uz taburetes; gaidījām abi ar kaķi, kad pirmais piena spainīts tiks mums. Nekāda vaina.

 

Apskatiet vietējā rimčikā, maximā, elvī, ko viņi piedāvā dārzeņu stendos - kartupeļi no beļģijas, burkāni - spānija, salāti "ofcourse" no francijas, pat redīsi no R-eiropas.

Pasakiet, kāda mārutka pēc mums piedāvā tos ārzemju draņkus, kuros, ofic, ir pietiekami daudz pesticīdu un fosfātu?!

Viss tikai pateicoties, "brīvajam vienvirziena tirgum" , jebšu, visādus sūdus drīkst vest uz mūsu tirgiem, jo "tā esot pareizi, konkurenci veicinoši utml. "šaize", " savukārt pamēģiniet ar saviem dārzeņiem ielauzties, kaut tās pašas francijas veikalu ķēdēs. Liberastija :/

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nu ok... nebuus encefalits... leikoze ari nepastaav ne?

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Cepums89

Jā protams leikoze - leikēmija.. Tā ir reta slimība, lielākoties maziem bērniem. Daudz lielāka varbūtība ir, ka tevi uz ielas sabrauks nekā, ka tu dabūsi to slimību ..

Link to comment
Share on other sites

:D

labi dzer savu kreiso pienu ;)

Es izveelos dzert pat ja lauku, tad to kursh tiek kontroleets. Un man nav zheel piemaksaat, jo vinjam bija analiizes jaataisa, nedzeru biezhi un veseliiba ir svariigaaka ;)

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...