Jump to content

Kā labāk glabāt pašsavāktas piparmētras tējai ?


NormaalsCilveeks
 Share

Recommended Posts

NormaalsCilveeks

Doma sekojoša ... bij sievišķim puķudobē piparmētriņas un tējai pāris zariņi sanāca

šogad tā zāle ir savairojusies kā nezāle un jau ir šovasar 3 klēpji ar piparmētrām izžāvēti "uz krāsnsauKšas"

piparmetras.jpg

kā to mantu glabāt?

slēgtās burkās baidos ka var sapelēt

vaļējā maisā - viss labums izgaro ...

 

da kā īsti ir jāglabā tās "zāļu tējas" ?

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Man ir speciālas koka kastes, ar vienu stikla sienu, lai var redzēt 'who is who', glabāju tajās, nekas nepelē un neizgaro.

Link to comment
Share on other sites

Cepums89

Es daru tā :

 

 

Kad nolasu izlieku kautkur saulē lai kārtīgi izkaltējas un tad vienkārši saberu plastmasas traukos ar vākiem.

Link to comment
Share on other sites

man māte glabā tukšās , aizlocītās cukura papīra pakās (1kg ? es nezinu, neesmu cukuru 10 gadus pircis...).

Link to comment
Share on other sites

Guest EnS

Vo, šis jautājums man ar interesē, jo jau zb, ka maisos un cukurapakās glabā, gribās, lai smuki...

 

 

Man ir speciālas koka kastes, ar vienu stikla sienu, lai var redzēt 'who is who', glabāju tajās, nekas nepelē un neizgaro.

 

Varbūt vari nobildēt, kā izskatās? Rokas vroģe no dibenss neaug, var mēģināt pats kko sameistarot..

Labots - EnS
Link to comment
Share on other sites

Draudzene glabā auduma maisiņos ar aizsietu galu. Tas laikam ir tas vēsturiski pareizais veids kā darīt lietas. Nevaru gan to garantēt kā labāko veidu.

Link to comment
Share on other sites

Cepums89

Da to zāli var likt kamā vien gribi .. Ja viņa labi izkaltusi tad viņa nekādīgi nevar sākt pelēt .. ( ja pēctam netiek mitrumā )

Labots - Cepums89
Link to comment
Share on other sites

kristaps_83

Nezinu vai taisnība, bet dzirdēju ka šīs tējas kaitē potencei, es tavā vietā pārdomātu vai tās uzglabāt :stop:

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Eku bilde no šķībā plaukta, kā šamās izskatās.

 

HPIM2098.jpg

Labots - JuutpaudisMaigcilveeks
Link to comment
Share on other sites

Cepums89

Cilvēk rimčikos un maximās ir nopērkamas speciālās tēju un garšvielu kastes, bundžas.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

1. turi tās tējas max tālu no plastmasas

2. kā jau minēja cien. Remus, tad labākais veids būtu lina maisiņos, BET nav ieteicams, lai maisiņi ar dažādu saturu būtu vienā atvilktnē vai stāvētu blakus uz plaukta, jo smaržas sasūksies citos maisos

3. ņemot vērā 2. punktu - tomēr ieteiktu stikla burkas ar vāku

4. jāglabā tumšā, sausā vietā neatkarīgi no iepakojuma

5. tas kurš teica, ka žāvē saulē :crazy: Saulē var žāvēt tikai tomātus; visas tējas un garšvielas tādā veidā zaudē smaržu!!!

 

Omēm nav taisnība! Izrādās arī gaiss bojā tējas. Glabājam tumšā, vēsā, sausā vietā, noslēgtā traukā.

 

http://chanoya.com/boutique/index.php?main_page=how_to_preserve_tea

 

http://www.nippon-tea.co.jp/another/hpteng.html

 

http://www.relaxsipenjoy.com/storing_tea_preserving_tea.aspx

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

papīra pakās tumšā sausā vietā, un no omes atceros, ka tiešos saules staros nevajagot kaltēt, bet vai tam ir liela nozīme vai nav - nezinu..

Link to comment
Share on other sites

visās tējas bodītēs parasti tējas glabā stikla burkās ar hermētiski aiztaisāmu vāku (vismaz no malas tā izskatās)

Link to comment
Share on other sites

Cepums89

Esmu žāvējis gan saulē gan istabā. Nekādas atšķirības. Plastmasas traukā ar uzliktu vāku var glabāt ja tas trauks stāvēs kkur virtuvē skapītī ;)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Metāls dos specifisku smaku! Glabāšanai izvēlies stiklu vai keramiku.

Link to comment
Share on other sites

Itkā jau stilks būtu da best - hermētiski noslēgts.

Pats piparmētras glabāju kautkādā dzelzs bundža no viskija.

Rēķini ka pati piparmētra var savilkties blakus stāvošos produktus + blakus sta'vošie produkti var savilkt piparmētru. Tapēc es PAR hermētiski noslēgtiem traukiem.

Nu piemēram kaltētas baravikas vienā atvilknē ar piparmētrām papīra maisiņos....

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

kusto

stikla man ir tās sīkās 800 gramu burciņas ar hermētisko bļīves vāku - tur baidos ka var sapelēt ...

 

kopā paskatījos zāles ap 2vi kilo ...

 

 

A tu paņem ar saviem maziem, maigiem, veikliem pirkstiņiem noskrubini lapiņas nost no tiem megakātiem un varēsi saštopēt iekšā stikla burkās. Tikai pārāk tās lapas nesalauz.

 

Ja būsi smuki izžāvējis, tad nekas nepelēs.

 

P.S. ja jāizvēlas starp plastmasas un metālu kārbu, tad labāk ņemt pirmo, jo no metāla nāk baisa piegarša. Testam nopērc konservētos ananāsus sīrupā, atver un pasmaržo - nu tāds bleķa voncis it kā būtu nolaizījis visu Rīga - Saulkrasti sliežu ceļu.

Link to comment
Share on other sites

Ja garšo mohito, tad var saldēt, bet ne jau tos monstrus kas NC tur karājas. Un pareizi te aizrādīja, ka saulē nedrīkst zāvēt.

Link to comment
Share on other sites

Ronis007

Es parasti lieku metalaa kastes , kuras ir palikusas no kafijas vai tejas ,ieliek maisinu kadu ieksa un aiziet.

Link to comment
Share on other sites

P.S. ja jāizvēlas starp plastmasas un metālu kārbu, tad labāk ņemt pirmo, jo no metāla nāk baisa piegarša. Testam nopērc konservētos ananāsus sīrupā, atver un pasmaržo - nu tāds bleķa voncis it kā būtu nolaizījis visu Rīga - Saulkrasti sliežu ceļu.

 

Ko nu mels niekus? Ananaasi voncii, jo esi tikko kaarbu atgriezis ar konservu nazi un pagraiziijis metaalu, ja bundzha ar klipsi bijusi, tad vienalga tas ir izdariits un metaals sapleests.

 

Vecaas shkjiistoshaas kafijas budzhaas tiek teejas glabaatas un nav ne vainas, jo nekaadu piegarshu nedod, viss skapis nesmarzho peec hvz kaadaam teejaam, bundzhas buutiibaa neko nemaksaa un ir eerti lietojamas.

Link to comment
Share on other sites

Rādās, ka piparmētras te neviens nav žāvējis tējai :mrgreen:

Piparmētrām žāvē lapas un stumbrus, nekad neiesaka jaukt klāt ziedus, jo tie bojā tikai tējas garšu. Tās sīkās skaras ja trāpās mutē, tad efekts tāds kā pīpējot bezfiltra cigareti.

Lapas un stumbrus var žāvēt kaut vai siena kaudzē, bet ēnainā vietā (siena gubas iekšpusē). Saulē žāvētu lapu tēja ir gaiša, tobiš, lapu novārījums. Var siet arī kā slotas un kārt bēniņos.

Var žāvēt kaut vai pie istabas loga, ja ir piemērota platība uz grīdas, vai galda. Vēlams krēslainā telpā.

Trauki saglabāšanai jau ir gaumes jautājums. Te no svara ir cik tumšs ir tas trauks. Tās NC šmigas kastes ir baigi OK. Neesmu nekad jutis nekādas piegaršas no šāda stila kastēm.

Ja grib kičīgi, tad deso uz veikalu un met rubuļus par kastēm, kas ne vienmēr ir adekvātas savai cenai.

NC variantā šito visu vajag sagriezt vienkārši pa kārbām un iepakot ziemai. Slotas te neder. Jāsagriež 5-10 cm gabalos un jāieliek smukā keisā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

To BaGa,

Gribu pievērst uzmanību, ka NC metāla burka ir paredzēta šmigas glabāšanai nevis tējai. Domāju, ka tā varētu dot piegaršu, ja tai ir iekšējs "pārklājums". Taču eksperimenti vienmēr ir ieteicami :yes4: .

 

Pašm mājās ir krievu laika metāla burkas, kas ir speciāli paredzētas tējai vai kafijai (līdzīga šai).

Slēgta necaurspīdīga stikla burka ir ideāls variants.

Hermētisks vāks nav obligāts, ja telpā nav paaugstināts mitrums un tēja ir kārtīgi izžāvēta.

Link to comment
Share on other sites

Šmigas kastes vienmēr ir ok, jo tajās no hermētiskuma nav nikā :rolleyes: , un pārbaudīt to vienkārši - noņem vāku un pasmaržo. Var arī ieliet ūdeni un apgāzt otrādi :) Kičīgajās burkās tas hermētiskums ir tāds, ka viss nosprāgst, it kā afigenno, kruta štelle, bet ne priekš mūsējiem

Jau kuro gadu kaltēju dilles, kinzu, rozmarīnu, timiānu etc. dabas produktus. Novērojumi ir tādi, ka līdz nākošā gada 20. maijam izvelk kastes, kurām ir kāda gaisa aprite.

Bet vislabāk ir paņemt rixtig kaudzi pepermint lapas, fiksi mazā daudzumā ūdens novārīt, Baccardi rumu, brūno cukuru labi sakratīt un lietot :mrgreen:

 

moxito :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...