Jump to content

3D programmaturas


vadonis
 Share

Recommended Posts

Sveiki.Es velejos mazliet uzzinat par 3D programmam ar kurām var izveidot Spēles.Kadu laiciņu atpakaļ labs draugs man jautāja par spēļu izveidi.Protams viņam neko daudz neizskaidroju jo šaja sadaļa esmu maz zinošs.Tad šodien mani atkal apņema doma ko izveidot.Un velejos jums pajautat ar kadam programmam ir iespejams izveidot kaut cik sakarigu Musdienu datorspeli? Un kādas prorammas izmantoja slavenie zimoli EA/Codmasters/ubisoft/un citi.. Cik esmu skatijies ir daudz visadu 3D programmu,kā Blender/3Ds Max/un citi un vai ar šīm programmam tas ir iespejams ? Un ar kadu programmu vajadzetu sakt macities ? Var būt kādam tas liekas smiekligi vai berišķigi ,bet kas to lai zin kas pectam sanaks varbut nekas neizdosies un metisu tam mieru vai ari gušu kādus panakumus.

Meiģinats nav zaudets
Link to comment
Share on other sites

vadoni: spēli veido daudzi cilvēki - scenāristi,režisori,programmētāji, datorgrafiķi,komponisti un visādi citi ļaudis. Kurā no šīm pozīcijām tu saredzi sevi ?

Parasti spēles pamatā it tas ko sauc par spēles dzini (engine)

3D studio un blender spēlēm zīmē tikai tekstūras. Tas ir apmēram dara to ko krāsotājs dara mašīnai. Nu drusku vairāk darba apjoma ziņā gan.

 

Ja gribas spēli rakstīt nevis zīmēt briesmonīšus tad ir sekojošs ceļs

 

- apgūstam matemātiku (ai efektīvi varētu rakstīt spēļu engines ir perfekti jāpārvalda trigonometrija,matricu operācijas , grafu teorija , pamata fizika u.c. figņa)

- C/C++ whatever programēšanas valoda

- Kāds no 3D api DirectX/OpenGL vienalga kas

pārējais nāks darba gaitā. katrā ziņā varu pateikt ka to visu var iemācīties pāris gados. Tas lai strādātu par vienu programmētāju kādā spēļu firmā tādā kā Codemasters.

Turklāt lai darautos līdz game engine rakstīšanai ir vispār jābūt diezgan daudz smadzeņu un talanta. Es piemēram par sevi varu droši teikt ka nepavilktu konkurenci ar tādiem tipiņiem kā John Carmack - smadzenes par švakām.

 

Protams ir visādi spēļu ģeneratori, bet to rezultāts sūds un nekad nevilks uz to ko tu sauc par mūsdienīgu datorspēli.

 

Ja interesē man ir daudz e-booku par spēļu izstrādi, lai gan mani tas maz interesē. Varu iemest.

Link to comment
Share on other sites

voltrix

Ar maxi vai blenderi spēli neuztaisīsi. Šīs programmas paredzētas 3D objektu izveidei. Vēl nepieciešams dzinis (engine) un šī lieta jau saistās ar programmēšanu (piem C# valoda un daudzas citas).

Reāli sakarīgai spēlei bez programmēšanas neiztikt. Iesācējs protams var pamēģināt paniekoties ar kautkādu gamemaker (var atrast trial versiju).

Latviešu spēļu veidotāju forums varbūt noder.

 

zeds, iemet kādu ebooku, ja tev ir kautkas par analītisko ģeometriju, objektu collisioniem u.tml.

Labots - voltrix
Link to comment
Share on other sites

vadonis

Paldies par atbildem :) Darišu ko spešu (jeb to cik mana galva atļauj :D)

Paskatišos ka tas isti viss notiekas. Un par to ka izveido speles ~ zinu

Pirmstam jau skatijos

 

Un velviens par EA

 

var jau būt ka esmu pārāk liels skeptiķis, bet neticas ka kāds, kas prasa boot.lv kā uztaisīt 3D spēli
Nu esmu varbut pirmais un pedejais ;)
Link to comment
Share on other sites

vadonis
(labots)

Es par blenderu domaju mazak tikai tapec ka pirmstam cik skatijos tas speles vareja spelet ar blender programmu.Bet isti nezinu ka tur ir jo ar vinju nesu stradajis esmu tikai skatijies video. Es vleletos lai varetu spelet ka parastas speles kuras palaizamas caur .exe failu

Labots - vadonis
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...