Jump to content

Signāla stiprums Viasatam


vertigo
 Share

Recommended Posts

Sveiki, SATguru :)

 

Ģēla tāda, ka pēdējā laikā sācis lažoties SAT TV (Viasats).

Signāla kvalitāte turās stabili virs 60% un tā tas bijis parasti, bet signāla stiprums lēkā pārāk dramatiski - vienu mirkli turās uz 100%, bet nākamajā jau 0% un tā tas lēkā nepārtraukti.

 

Vai man taisnība, ka vaina diez vai ir paša šķīvja regulējumā, jo tad šī signāla stipruma lēkāšana nebūtu tik drausmīga?

Vai būtu iespējams, ka pie vainas pāri ceļam augošais bērzs (atrodas kādus 30 - 40 metrus no šķīvja), kas pēdējā gada laikā paaudzies un traucē signālam smuki nonākt manā TV?

 

Ja nepieciešams, es varētu arī ievietot bildes ar situācijas vizuālu atspoguļojumu.

Link to comment
Share on other sites

Par bērzu neticu... Nu nevar viņš "paaugties" gada laikā tik, ka pēkšņi signāls sāk zust... (turklāt, ja tas atrodas 30-40m attālumā)

Protams, varu kļūdīties, bioloģija nebija mans mīļākais priekšmets... :D

Domāju, ka vaina regulējumā, varbūt lielāka vējā izgrozījusies nedaudz... Just my 2 cents...

Link to comment
Share on other sites

Tādā attālumā esošam bērzam tiešām jābūt milzīgam :) Tapēc ticamāk, ka bļoda laika gaitā nedaudz izregulējusies( pats vismaz reizi gadā pieregulēju, jo ir sajūta, ka signāli sāk vājāki palikt ),vēl var pārtīrīt kabelim kontaktus, mēdz nosūbēt laika gaitā, sevišķi masas vadiņi.

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, tātad jāliek zāģītis nost un jāatstāj bērzs savā vietā :D

Kabeļa kontakti tīrīti un uzfrišināti, bet tad būs jāpieķeras šķīvja grozīšanai, tikai problēma, ka satelītam pieslēgtais TV atrodas mājas otrā pusē jāveido kādu trīs cilvēku ķēde, lai sekotu līdzi kā tas signāla stiprums mainās... Šķīvja pusē nevienā istabā televizora nav un mazā vizoriņa, ko varētu piestiept tuvāk šķīvim arī nav... Bet kaut kas būs jāizdomā...

Link to comment
Share on other sites

Var jau būt, ka pati bļoda tev stāv ļoti zemu ( esmu redzējis, ka liek pat praktiski uz zemes privātmājās ) - vai koks traucē novērtē vizuāli, ja aizdomas, ka stars tomēr iet caur bērzu, tad tomēr paņem zāģīti :)

Link to comment
Share on other sites

Bļoda kādu 2 - 2,50 m augstumā...

Bet kādā leņķī no debesīm tas signāls nāk? Tagad izejot ārā ar analītisku skatienu novērtēju, ka bērzs varētu traucēt, ja signāls nāk lejā mazāk kā aptuveni 30 grādu leņķī...

Link to comment
Share on other sites

Ja jau piedāvāji bildes, tad varbūt ieliec tās, kā tev tur izskatās... :)

Link to comment
Share on other sites

Man arī patstāvīgi signāls ir 60 % pēdējā laikā, bet lēkā arī dažu labu brīdi ir 90% tad atkal 60 %.

Link to comment
Share on other sites

Aparātu kāds savācis, tāpēc jāiztiek ar telefona bildēm un reālo situāciju nobildēt grūti, bet cerams kaut kas būs saprotams...

Un vispār bildēs situācija izskatās nekaitīgāka :D

Sāku šaubīties par bērza vainu visā padarīšanā :D

 

post-58728-1248001746_thumb.jpgpost-58728-124800176646_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nop, neizskatās gan... Tā kā 2.bildē bļodu var redzēt, izskatās, ka signālam viegli būtu jāiet pāri kokam... :)

Link to comment
Share on other sites

uztaisi bildi atrodotis tiesi zem skivja,(temesanas virzienu no skivja apaksas virziena uz gavu).

Link to comment
Share on other sites

neticu ka koki traucē, jo man likas ka man maaja prieksha traucee, bet izrādās nekā netraucē, stars ir diezgan augstu nekā mums liekas tas varētu būt skatoties no galvinas pret shkivja novietojumu,\.

Link to comment
Share on other sites

Man arī patstāvīgi signāls ir 60 % pēdējā laikā, bet lēkā arī dažu labu brīdi ir 90% tad atkal 60 %.

nu ja pazistāma situacija,kad papūš lielāks vējs kokiem zarus pašūpo uzreiz lielaks signāls tai momenta,vai nācas gaidīt kad uznāca rudens sezona kad lapas nobirs un tad atkal viss ir oke,apnika parcelos uz kaimņa jumtu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...