Jump to content

PowerShot SX1 IS


Stagars
 Share

Recommended Posts

Esmu izlēmis nomainīt veco fotoaparātu, tikai nevaru izlemt, kādu pirkt. Nevaru izšķirties par šiem trim modeļiem:

Canon PowerShot1 IS, Canon PowerShot10 IS vai Canon PowerShot G10 IS... Vai kāds kuru no šiem modeļiem lieto un cik apmierināts? Varbūt ir kāds cits modelis, cits brends, labāks, lētāks?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

G10 savā kompaktā kategorijā ir labs, bet dārgs. Kādas ir prioritātes - svars, izmērs, prasības pret kvalitāti? Cik daudz naudas atvēlēts?

Link to comment
Share on other sites

Ja palasa rūpīgāk testus, tad izrādās, ka sx1 bildē sliktāk par sx10. Tā cmos matrica tomēr nerulē.

Es izvēlētos SX10, jo 20X zums ir labais.

Link to comment
Share on other sites

lai uzņemtu video jāpērk video kameru nevis foto hibrīdu ar kuru sliktas fotogrāfijas iznāk...

tam pašam canon ir labas hd video kameras :p

Link to comment
Share on other sites

Man arī liekas, ka filmēšanai jāpērk kinokamera. Fotoaparātam filmēšnas funkcija ir tikai, ja kas nepieciešams nofilmēt, tāpat, kā telefonā fotoaparāts.

Canon PowerShot G10 IS man patīk tā kompaktums.

Canon PowerShot10 IS draudzīga cena, lētāks par 80Ls, kā Canon PowerShot G10 IS, vienīgais par ko svārstos, ka nav RAW. Kaut gan es no tā neko nesaprotu, jo neesmu to lietojis, bet saka, ka forši....

Canon PowerShot1 IS pats dārgākais. It kā tam būtu viss... bet par 100 Ls dārgāks, kā Canon PowerShot G10 IS. Par to naudu, mazliet pieliekot, var nopirkt zipeni.

Cik noprotu, ka šie Canon modeļi salīdzinājumā ar citiem brendiem ir labākie.

Link to comment
Share on other sites

tak ņem vien to G10,lielisks aparāts lai mācītos bildēt.

Link to comment
Share on other sites

Ne jau tik daudz, lai mācītos. Neesmu nekāds profesionālis, bet bildējis esmu diezgan daudz... sāku savā laikā ar smenu, tad ar Zenītu, pat piedalījos izstādēs savā laikā. Tikai pēdējā laikā bildēju tikai sava prieka pēc piknikos, copējot, ekskursijās... Vecais ziepis Canon IXUSS 800 IS noklājās... gribētos ko mazliet nopietnāku, bet ne tik nopietnu, kā spoguleni...

Link to comment
Share on other sites

tad G10 būs tieši laikā.Samērā jēdzīga optika (nevis x20 zooms),savs kloķis expokompensācijai un iso,optiskais skatumeklētājs,lielāka matrica.

Link to comment
Share on other sites

Pagaidām ar SX10 liela pieredze nav, taču fotografējot ar x20 zūmu sanāk normālas fotogrāfijas. Pirku Xnet ar balastu. Somiņa ir ļoti laba, bet atmiņa nobeidzās otrajā reizē.

Link to comment
Share on other sites

Ar to balastu, tikai interneta veikali čakarē tautu.... Xnetā Canon PowerShot G10 IS maksā ar balastu maksā 255Ls.... tā fotoaparātu var iegādāties par 227Ls, karti par Ls6, somiņa 8Ls, kopā- 241... pārmaksāts 14Ls, kāda gan tur akcija!

Link to comment
Share on other sites

Somiņa ir laba un tajos dažos veikalos, kur tās es skatījies, neko līdzvērtīgu neesmu redzējis. Vairāk par karti žēl fotogrāfiju. Mēģināju atjaunot datus, bet neviens softs nelīdz.

Pirms tam es fotoaparātu mēģināju pasūtīt citos veikalos, bet pazaudēju tikai laiku, jo piegādes termiņi bija aizdomīgi lieli.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Tādu somiņu Vernerā var dabūt par 7.74Ls

http://www.verners24.lv/index.php?l=1&c=33&p=35779

Karti ar tādiem parametriem par 6Ls

http://www.oga.lv/index.php?lapa=produkts&...mp;kods=1082657

Fotoaparāts 227.75

http://www.web-shop.lv/index.php?page=shop...d=1〈=en

 

Es parasti nekad neesmu lietojis krutas kartes, bet man pat vairākus gadus vecas rullē... viena noklājās, bet tā manas vainas pēc. Vai tad kartei xnets nedeva garantiju?

 

Cik es nopratu, ka ne Canon PowerShot10 IS IS, ne Canon PowerShot1 IS nenāk līdzi ne akumulatori, ne lādētājs. Vai tā?

Link to comment
Share on other sites

ja tie aparāti iet uz AA akūžiem,tad diez vai nāks līdzi... būs jāpērk pašam kāds komplekts ar lādētāju.

Link to comment
Share on other sites

Manējam komplektā bija tikai četras baterijas. Ja kādam svarīgāki gabarīti un operativitāte, tad labāks būs G10. SX10 jānoņem un jānoliek objektīva vāciņš. Ja fotografē dabā un ekskursijās, labi var noderēt lielais zūms.

Link to comment
Share on other sites

Tā arī sapratu, jo komplektā parastās baterejas, lai pārbaudītu to. Bet uz AA aķiem jau nav sliktākais variants, ja nosēžas kādā ekskursijā, var aizvietot ar baterejām.... Es savā laikā lietoju Sony DSC P72 kameru, tajā laikā skaitījās kruta, vēl tagad savas funkcijas pilda, tikai mani tās neapmierina.... Tā arī bija uz AA aķiem....

 

 

 

Man jau arī tas zuums liekas interesants.... tikai cik valitatīvi sanāk bildes ar max optisko zuumu? Lietojot Canon IXUSS 800 IS, taadas pašvakas.... es to lietoju baigi reti...

Link to comment
Share on other sites

x20 optika nevar tikt uztaisīta bez kompromisiem,tas diemžēl ir fakts.

Salīdzinoši ar lētākas klases ziepjiem noteikti būs laba bilde,salīdzinot ar G sēriju vai LX3,domājams ka varēs manīt defektus.

Link to comment
Share on other sites

PowerShot G10 optiskais palielinājums tikai 5X. Bet par to ir RAW, kompaktāks, komplektā iekļauts lādētājs un akumulators. Bet par to, ja pie SX10 pierēķina lādētāju ar AA akumulatoru komplektu, G10 sanāk par 70Ls dārgāks.

Link to comment
Share on other sites

Balsoju par CANON PowerShot SX1 IS.Tomēr man arī labāk patīk,ka video un foto funkcija ir kopā,tas nekas,ka man ir mājās videokamera,tomēr gandrīz viss safilmētais ir ar fotokameru!Labi parametri un fotokameras svars vien liek domāt,ka tur iekšā vai no ārpuses ir kaut kas labs un kvalitatīvs.

Link to comment
Share on other sites

Arī es no sākuma biju aci uzlicis uz CANON PowerShot SX1. Tikai cena.... Domāju, vai tās visas priekšrocības izmantošu.... labums vēl, ka šai kamerai ir pults. Man gan galvenais ir foto kvalitāte....

Link to comment
Share on other sites

Mans paziņa apgalvoja, ka no tik liela zūma liela jēga nebūs. Vakar intereses pēc nofotografēju ar maksimālo zūmu automātiskajā režīmā savus kaimiņus ap pusvienpadsmitiem vakarā. Bilde patumša, taču cilvēkus sejas labi atpazīstamas. Sīkākas detaļas izsmērē trokšņi.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Es zoomu lietoju, kad galīgi nevar bez tā. Labāk uzņemt bez tā, ar max. izšķirtspēju un pēc tam izgriezt no bildes vajadzīgo. Pagaidām esmu izšķīries par CANON PowerShot G10-

efektīvo pikseļu skaits- 14,7

saderīgs ar RAW,

akumulators un lādētājs iekļauti komplektā,

it kā labāka matrica,

kompaktāks,

vieglāks.

Trūkums, tikai ka cena augstāka salīdzinot ar SX10-

no 45-70Ls (atšķirībā, kādu lādētāju, akumulatorus izvēlas priekš SX1- orģinālo vai kādu analogu)

Link to comment
Share on other sites

Mr.Sports
Balsoju par CANON PowerShot SX1 IS.Tomēr man arī labāk patīk,ka video un foto funkcija ir kopā,tas nekas,ka man ir mājās videokamera,tomēr gandrīz viss safilmētais ir ar fotokameru!Labi parametri un fotokameras svars vien liek domāt,ka tur iekšā vai no ārpuses ir kaut kas labs un kvalitatīvs.

ar SX10 arī var uzņemt video 640x480 un stereo skaņu, kvalitāte ir tīri ok!

Link to comment
Share on other sites

ar SX10 arī var uzņemt video 640x480 un stereo skaņu, kvalitāte ir tīri ok!

 

http://www.neostore.lv/item/NS-00042843/ -šeit full hd video,patīk ka ir hdmi,protams sx10 arī nemaz neatpaliek,praktiski tā cena ir uzmesta tikai uz full hd un hdmi portu ,viss pārējais identiski līdzīgs.

Link to comment
Share on other sites

staggars

CANON PowerShot G10 arī atbalta RAW failus. Tikai G10 salīdzinot ar SX1 nav full hd video, stereo skaņa, mazāks zooms, nav pults... bet par to kompaktāks, lētāks salīdzinot ar SX1, it kā labāka matrica, labāka foto kvalitāte... par cik grūti spriest, jo pats neesmu pārliecinājies.... Un ja tiešām tas tā, tad fotoaparātam tas ir galvenais, neviss papildus fīčas.

Pagaidām vēl neesmu izšķīries starp G10 un SX1.....

Link to comment
Share on other sites

G10 ir liela priekšrocība - kompaktums. Ikdienā tam ir liela nozōme. SX10 ir noņemams objektīva vāciņš, kurš jāpiestiprina pie siksniņas vai jāliek kabatā. Man tas rada lielas neērtības. Tas prasa laiku un samazina operativitāti. Dažreiz steigā tas izkrīt no rokas. Salīdzinot ar IXUS 40 iznāk bieži tīrīt objektīvu. Redzēju G7 darbā. Nospied pogu, izvirzās objektīvs un viss. Lietošanas funkcijas ir ļoti līdzīgas. G10 nepirku cenas dēļ. Fotoaparāts tika pirkts konkrētam braucienam, tāpēc lielais zūms un pirkstiņu baterijas sevi attaisno.

Link to comment
Share on other sites

staggars

Arī man patīk kad var lietot AA akumulatorus, kurus ceļojuma laikā ja akb beidzas, var jebkurā bodē nopērkot, aizstāt ar AA baterejām. Tas gan sanāk padārgi, bet labāk kā nekas.

Par zumu... ja bildē no rokas ar 20X palielinājumu.... cik kvalitātīvi dsanāk?

Par cenu.... jā G10 salīdzinot ar SX10 sanāk par Ls 70 dārgāks.

Link to comment
Share on other sites

Mans paziņa apgalvoja, ka ar maksimālu zūmu varēs fotografēt tikai labos laika apstākļos. Pārāk liela pieredze nav, taču vēl nav gadījies, ka attēls būtu izsmērēts roku drebēšanas dēļ. Ir ļoti ērti, kad objektu var paņemt no jebkura attāluma. Var mazliet patēlot paparaci. Bet tā kā fotografēšana nav mans hobijs, tad ikdienā man būtu vairāk piemērots G10.

Link to comment
Share on other sites

staggars

To jau var viegli pārbaudīt neizejot no mājas. Uzņem bildi caur logu bez zūma un ar max zūmu. Max tās palielinājumā uzreiz redzams ja ir graudz, neasums..... Līdz šim lietiju Canon IXUSS 800, kurai zuums tikai 4X... un bildējot ar to, tās kvalitāte ievērojami zemāka. Tā jau jebkuru uzņēmumu aplīkojot ar parasto Windows Picture and Fax Viewer- uzstādot Actual Size, uzreiz redzams, cik bilde assa, kāds grauds....

Link to comment
Share on other sites

oi no šitiem foto meklēšanas priekiem traku galvu var dabūt :D jo vairāk meklē ka'du informāciju jo vairāk galva sāk šumēties, tad vēl gadās pa vidu visādi pārgudrie kas mētajas ar sterotipiem tad vispār vāks :D

es te ar meklēju fočiku, bet beigās laikam ar izvēle tiks likta uz sx10-to, vēl atradu ka sx1 ebayā no ķinas var dabūt šurpu ap300ls ar visiem primbambasiem un pasaules garantiju, sx1 ir arī jaudīgāks procis un vairāki kadri sekundē, tālāk ja grib uz zoomu spiest tad uz doto brīdi lideris ir Olympus SP590uz tam ir 26x zooms, bet kas ir testējuši saka ka diezgan palēns fokus un parādās diegan lieli trokšņi jau pie 400iso, vel paraudziņus un zooma testus var youtūbē apskatīties tur diezgan daudz ir šitiem modeļiem pieejami :)

Link to comment
Share on other sites

Tā jau tas ir, jo vairāk iegūsti informāciju, jo paliek dullāka galva. Es gan pagaidām nosveros uz G10 modeli. Man tas zooms mazsvarīgāks, galvenais ir foto kvalitāte, tā gabarīti... un pats par sevi arī cena. Paskatoties ārzemju interneta bodēs un visu sarēķinot (cena, sūtīšanas izmaksas, PVN, muita), ja no ASV sanāk vai nu tik pat, vai pat dārgāk, kā mūsu veikalos. Ja runa iet par eiropu, kur nav jāmaksā PVN un muta, sanāk vēl sālītāk. No ebaya kaut kā negribas... Un par garantijām. Tās jau pārsvarā piedāvā par atsevišķu maksu. Un kāda no tām jēga;jo dzirdēju, ka pie mums tās neatzīst.....tad jāsūta uz štatiem.Varbūt kāds zin kādu labu bodi, no kuras izdevīgi pasūtījis.... Es pat meklēšanā tādu neatradu.

Link to comment
Share on other sites

dur uz laptop.lv un runā ar šamiem.Labs kantoris,ar rekomendācijām.

Link to comment
Share on other sites

+ par laptopu - lielu daļu foto dzelžu esmu pie jamā ņēmis!

Link to comment
Share on other sites

Paldies.Tāda interesanta mājas lapa... tikai knapi atrodams telefons un e-pasts. Ne kur atrodas, ne rekvizīti.... Viņi gan nepiedāvā G10, bet kā jau pēc pieredzes, ne jau viss uzskaitīts mājas lapā.... kad būsu nobriedis- sazināšos...

Link to comment
Share on other sites

tur ņem tik un zvani ;) puse shutter un fotoblog ir viņu klienti.

Link to comment
Share on other sites

gestapo,tapēc jau arī jāzvana

Link to comment
Share on other sites

viņam jau parasti viss biku lētāk citur. nu bet protams jārunā vēl !

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...