Jump to content

Ko lai iesāk ar negodīgiem TV remontētājiem?


Nekurnevilks
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Ir sajūta, ka TV remontdarbnīca (kāda liela zīmola oficiālais serviss) taisa negodīgu biznesu.

 

Secīgs stāsts:

 

1) Aizvedu 29" crt TV

2) Tās pašas dienas vakarā zvans no meistara: trafiņš jāmaina un vēl pāris sīkumi. Kopā 70Ls.

3) Es apsolu apdomāt, vai ir vērts (TV 6 gadus vecs).

4) Piekāpju pie šamējiem pēc pāris dienām aprunāties, šie saka, ka trafiņu nevar šādu tādu likt, jo nebūs garantijas, tāpēc jāpasūta no ražotāja (2 nedēļu laikā piegādās) un tālab tas cenrādis tāds nedraudzīgs. Nolēmu tomēr remontēt.

5) Pēc pāris dienām zvans: TV gatavs, nāciet pakaļ.

 

Shēma skaidra: konstatēta 2 Ls vērta vaina, tiek uzkurbulēts ceņņiks, lai atteiktos no TV un atstātu darbnīcā par brīvu(!), Uztaisa 2latīgo remontu un ss.lv. Tā kā pārsteidzu viņus ar vēlmi tomēr remontēt, dzēki, acīmredzot noslinkoja pafeikot 2 nedēļas un uztaisīja 2latu remontu un tagad gaida mani ar lielo piķi.

 

Jautājums pirms došanās uz šo kantori: a ko tad es viņiem varu padarīt? Kādus apliecinājumus es varu viņiem paģērēt?

 

Paldies par idejām!

Link to comment
Share on other sites

nedomāju ka tā ir - kurš tad pērk tos vecos lielos crt ss.lv par tādām cenām (cens tur kosmoss) ? Pašam bija 32 collu crt ar svilušu trafu - remonts uz 45 Ls +-. Nedomāju ka tavam bija 2 Ls vaina. Visdrīzāk trafu pielasīja citu.

Link to comment
Share on other sites

Manam PHILIPSAM 32" arī trafiņš bija kirdik, caur SANTĪMU (avīzi) atradu firmu, atsūtija meistaru uz mājām pa ls 10, ja tikai apskate, vaina tika konstatēta arī pasūtija trafiņu, pēc nedēļas zvans no meistara un otrā vizīte, viss tika sataisīts pa pusstundu, kopā samaksāju Ls 45.

 

Bet varbūt ka man paveicās ?

Link to comment
Share on other sites

Kādi jums tur trafiņi iekš TV deg? Tur tak ir tikai impulsu barbloka transformātors un to es nekad dzīvē nēsmu beigtu redzejis un otrs ir rindu izvērses transformātors. Tas mēdz nocepties, bet nu salīdzinoši reti. Parasti jau nobeidzas barbloka kondensatori un aiziet pa pieskari berošana. Godīgi sakot nezinu pat kādas tagad cenas par TV remontu, bet ja nu man galīgi uzbāžas, tad par darbu prasu 30Ls un pofig ka krīze. Parasti jau pie šīs cenas atšujas, jo nav jau vērts remontēt vecu TV. Tai pašā SS ejošu TV var nopirkt par tādu naudu. Apšaubu, vai remonta kantoris gribētu savākt veco TV, jo biznesa tur nekāda. Man mētajās mājās vairāki klientu televīzori, no kuru remonta tie atteicās un es esmu galīgā dir** ār tiem. Man tagad jātērē nauda un laiks lai aizvestu uz elektronikas nodošanas vietu. Nu nafig man vajag tos klientu krāmus. Man pat priekš sevis neatmaksājās remontēt. Kad muterītei nosprāga TV es vienkārši nopirku jaunu CRT TV ar digitalo uztverēju par 35Ls un vēl ar vesalu gada garantīju. Da kāds tur vēl remonts :-D .

Link to comment
Share on other sites

manam izvērse aizlidoja pa pieskari. Impulsniekiem biežāk mēdz būt gļuki (neslēdzas reizēm iekša ut.t.t) nevis pilnīga izbeigšanās.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja paskatās www.argus.lv tad redzam ka rindu izvērses transformatori maksā no 5 līdz 15 ls.... Lai viņu pārlodētu vajag ~1/2 stundu darba.... Manējam savā laikā nobira - pārlodēju! Visi grib uzvārīties...

Link to comment
Share on other sites

kā var zināt, ka tas rindu izvērses trafs nobiris?

man ar stūrī stāv vecais teļļuks. bildes vietā horizontālas strīpas.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja paskatās www.argus.lv tad redzam ka rindu izvērses transformatori maksā no 5 līdz 15 ls.... Lai viņu pārlodētu vajag ~1/2 stundu darba.... Manējam savā laikā nobira - pārlodēju! Visi grib uzvārīties...

 

 

Pilnībā piekrītu :) Negribi maksāt Sašam, tad lētāk pašam!

Nupat izveicu līdzīgu darbību ar veļas mašīnu. Bija nosprādzis sūknis kas sūknē ūdeni ārā. Servisā par sūkni ar nomaiņu prasīja 30Ls. Aizbraucu uz Argusu nopirku jaunu sūkni pa 7.50 un ieliku(nomaiņa 5min).

Ja nav vēlmes/laika ņemties pašam, tad jāuzticas servisiem

Link to comment
Share on other sites

tankalis, ja Tev tam vecajam TV spīd horizontāla strīpa, tad simts punktu rindu izvērse trafs ir kārtībā. Tev nedarbojas kadru izvērse. Vi nu mikrene nobirusi, vai kondensatori ap mikreni izkaltuši.

Link to comment
Share on other sites

89. gadā, kad atgriezos no armijas, piecus gadus nostrādāju TV remontdarbnīcā. Bez klientu apčakarēšanas nebija iespējams nopelnīt, labi nopelnīt. Domāju, ka tagad nekas nav mainījies.

Cik no Ls 70 ir darbs, cik detaļas? Var būt divi trafiņi - izvērses vai baroklī. Un to cena diez vai var pārsniegt Ls 15 izvērses trafam un vēl mazāk baroklim. Un tie sīkumi varētu būt kāds rezistors vai kondensators.

Nebrīnīšos, ka tas bija Elkor kantoris.

 

Pašam bija gadījums ar Junkers gāzes apkures katlu, kuram nosprāga izplešanās trauks. Ls 125 bija ekspertu vērtējums par remontu. Piezvanīju LG meistaram, kas pirms pieciem gadiem bija atstājis vizītkarti. Tajā pašā dienā par Ls 20 dabūju, un pats nomainīju. +105. Nopirku labu konjaku un apmazgāju.

Labots - Cody
Link to comment
Share on other sites

bet tā jau ir visās jomās - pat auto spuldzes tagad ieliek tā ka pats nomainīt nevar - vienreiz "nojājos" labu stundu, saskrāpēju rokas, beigās tāpat netiku viņai klāt....un servisā noplēš par maiņu padsmit Ls...Tā nu ir - pašam mainot trafu jāmeklē viņš , jāmaina + vēl iemaņas vajag. Katram savs darbs.

Link to comment
Share on other sites

Nu bet tā ir bijis no laika gala-ja nemāki/nevari pats, tad maksā. Ja kantoris maksā visus nodokļus, tad.... arī salasās ( meistara alga ar visiem nodokļiem, priekšnieka alga, telpas utt, beigās tā detaļa ir sīkums ar visu pārējo) . Principā , ja pats , tad tas ir santīmus. Lai gan, dažbrīd cilvēks neparēķina cik maksā paša laiks ( sīkums, bet stunda kamēr noskaidro kur kaite un kur dabūt vajadzīgo, divas stundas kamēr aizdauzies līdz Argusam un atpakaļ, stunda kamēr ar prātu un pīpēšanu pārlodē). Rezultātā ja pelni savā darbā 3-5Ls/h, tad.... beigās vēl dārgāk kā darbnīcā . Man , teiksim , no bērnības hobijs ir bijusi tehnika un attiecīgi tās remonts, bet ja pieet pēc tīras matemātikas, tad varbūt nebūtu vērts, dažreiz vispār remontēt dažu labu mantu, bet atkal roka ceļas pēc atslēgas vai lodāmura....

Link to comment
Share on other sites

Visiem pēdējo gadu autu kuri man bijuši bija tā ka visas tās kondiškas trubas iet tik blīvi , ka lai nomainītu tuvo gaismu lampa jāņem nost + bez maz vai bampers. Vienā pusē līdz aķa noņemšana.

Link to comment
Share on other sites

Privāts meistars būs noteikti lētāks par pakalpojumu kadā darbnīcā, jo tur tak jauztur gan grāmatvede, gan prieksnieks un citi liekēži. Nu jā, ja privāts meistars piečakarē, tad čušs, bet ja darbnīcā, tad var iet pie priekšnieka un izlamāties :-D . Vārdu skot, viss ir tā kā jābūt un viss maksa tik cik maksā. Klients jau naudu maksā nevis par to.ka meisters izdara pāris lodējumus, bet par to, ka zin kur lodēt :-D .

Link to comment
Share on other sites

Jā tieši to dažreiz klienti piemirst - maksā zināšanas, nevis vizuāli sīkais darbs. Ir bijusi saskarsme ar meistariem, kuri lētie, bet māk tik drošinātājus nomāinīt, pārejos gadijumos prot ''lego'' ( nomainīt veselus blokus, kuri paši maksā baiso naudu). Lai gan, šodien, tiešam , ja runa par TV, lētāk nopirkt lietotu citu , nevis remontēt.

Link to comment
Share on other sites

es arī daudz lietas laboju pats , tikai izvairos no baigi smalkām lietām ar smd un bga čipiem....man patīk lielas lietas :mrgreen: un lodāmuri man ar lieli

Link to comment
Share on other sites

Visiem pēdējo gadu autu kuri man bijuši bija tā ka visas tās kondiškas trubas iet tik blīvi , ka lai nomainītu tuvo gaismu lampa jāņem nost + bez maz vai bampers. Vienā pusē līdz aķa noņemšana.

Manam darba auto ar tas pats. Lampas maina servisā, jo pašam pielīst nav iespējams, un vajadzīga speciāla atslēga. Garantijas laikā bija speciāli jābrauc uz Euro Auto, tagad kaut kāds kreisais serviss Salaspilī, kur elektriķis staigā ar kontrollampu uzkārtu kaklā.

Link to comment
Share on other sites

Vispirms jāuzzina cena un jāpasaka,lai uzzvana vai ir vērts remontēt.Protams par apskatīšanos arī var ko noplēst!Man mersim tā meistars mainīja daļas,teicu,lai uzzvana,bet nekā,pats vairākas reizes zvanīju,bet vēlāk atzvana un nosauc ciparu.Es teicu,lai ņem visu laukā,protams meistars sarkans,izņēma visu laukā un pat latu nepaprasīja,devām,bet atmeta.Protams auto pat sliktāk leca pēc viņa darba nekā pirms tam.

Link to comment
Share on other sites

Šāviens tumsā, varbūt kāds zin kas crt TV var būt par vainu ja to ieslēdzot tas rāda tik spilgti baltu bildi un lēnam paliek aizvien spilgtāks tā ka ir sajūta ka tulīt uzies gaisā, bet nostrādā kaut kāda aizsardzība un izslēdzas?

Firmu viņam nezinu, mazs tv ar iebūvētu viģiku, tas kas atdeva teicās ka esot kāda no mazajām detaļām uz plates nokūpējusi, cik skatījos nekādu deguma pēdu neatradu.

Link to comment
Share on other sites

Ar to remonta vērtības noteikšanu ir tā interesanti. Faktiski jau tieši šis darbs maksā visvairāk un atrast, kas nosvilis ir visgrūtāk. Pēc tam jau beigto detaļu katrs mērkaķis spēs nomainīt, ka tik lodāmuru prot turet rokās. Tieši tāpēc meistari nečakarējs ar defekta meklēšanu un nosauc maksimālo sumu, ja nu klients atsakās no remonta, tad vismaz nav bijis jāņemās un jāmeklē defekts. Ja klients piekrīt remontam, tad atrunātajā suma jau iekļauts pats dārgākais remonts, bet ja tāds nav vajadzīgs, tad meistaram sanak "uzvārīties". Grūti jau cilvēkiem pārorientēties un saprast, ka nav krievu laiki un pilnīgi nekādu sadzīves tehniku, pec garantijas, nav vērts remontēt. Ražotāji jau arī vairs netaisa aparātus, kurus varētu saremontēt ārpus rūpnīcas. Kaut vai visi pēdejie VHS videomagnetafoni principā nebija remontējamai, jo kinemātika cieši saistīta ar elektroniku un nekam netiek klāt. Par DVD atskaņotājiem vispār nav ko runāt.Kāds tur remonts, ja veikalā jauns aparāts maksā 20Ls. Tur tak meistaram nav vērts lodāmuru slēgt iekšā un elektrību tērēt :-D . CRT TV remonts visos gadījumos sanāks dargāks par ejoša TV iegādi. Jauno plakano TV remonts arī neatmaksājas un bieži vienkārši nav iespējams, jo trīs gadus vecam TV ražotāji vienkarši nepiegādā detaļās.Pa to laiku jau vairākas paaudzes jaunāki modeļi saražoti un nafig ražotājam atbalstīt vecu TV remontu. Viss bizness ir tikai jaunos aparātos.

Cita lieta, ka pašam priekš sevis ir tīri interesant ko salabot. emalja, nekas briesmīgs Tavam TV nav. Taisi vaļā un sac ar rindu izverses barošanas spriegumu. Tam jābūt 110-130V robežās un tas nedrīkst silstot TV mainīties. Ja nevar paspēt nomerīt, atrauj kineskopam kvēles spriegumu, tad ekrāns nespīdēs un aizsardzība nenostrādās. Ja barošanas spriegusms stabīls, tad jāmēra režīmi uz kineskopa un jaskatās, kāds spriegums nav riktīgs. Ja kineskops paliek gaišs, tad, simts punktu, to var konstatēt uz kineskopa elektrodiem. Tālāk jau pa shēmu. Var jau gadīties, ka elektrodi pašā kineskopā sagājuši uz īso, bet tad arī spriegumi uz kājiņām nebūs pareizi.

Link to comment
Share on other sites

Šāviens tumsā, varbūt kāds zin kas crt TV var būt par vainu ja to ieslēdzot tas rāda tik spilgti baltu bildi un lēnam paliek aizvien spilgtāks tā ka ir sajūta ka tulīt uzies gaisā, bet nostrādā kaut kāda aizsardzība un izslēdzas?

Firmu viņam nezinu, mazs tv ar iebūvētu viģiku, tas kas atdeva teicās ka esot kāda no mazajām detaļām uz plates nokūpējusi, cik skatījos nekādu deguma pēdu neatradu.

Krāsu bloks,kineskopa plate(visticamāk)vai pats kineskops.Samēri vai kineskopa platei ir barošana(ap 200V)

 

TDKS trafi Didzi CRT televizoros plīst regulāri,biežāk gan no vecuma plīst plastmasa un tie sāk šūt.Par to, ka jāpasūta no ražotāja gan nepiekrītu,nav praktiski bijis gadījumu kad Argusa trafi būtu plīsuši,piecus gadus tie kalpo stabili.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Šāviens tumsā, varbūt kāds zin kas crt TV var būt par vainu ja to ieslēdzot tas rāda tik spilgti baltu bildi un lēnam paliek aizvien spilgtāks tā ka ir sajūta ka tulīt uzies gaisā, bet nostrādā kaut kāda aizsardzība un izslēdzas?

Firmu viņam nezinu, mazs tv ar iebūvētu viģiku, tas kas atdeva teicās ka esot kāda no mazajām detaļām uz plates nokūpējusi, cik skatījos nekādu deguma pēdu neatradu.

Tipiska parādība, ja kineskopā elektrodi sagājuši uz īso. Tā ir standarta vaina ap gadsimtu miju ražotajiem TV ar Philips kineskopiem - AE68ESF002X143 Made in France.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Sveiki!

Lasīju ka cilvēkiem ir pieredze ar TV remontu, tādēļ jautājums - vai pēc garantijas beigām labāk vest TV uz remontu uz Philips oficiālo servisu vai tomēr kādu citu? Televizors nedaudz vairāk kā divus gadus vecs LCD, pēdējās dienās negrib slēgties iekšā - zaļā gaismiņa (kas deg nepārtraukti kad TV ieslēgts) mirgo un uz ekrāna nekas neimainās, bet pēc kādas minūtes, divām TV ķipa iesilst un ieslēdzas. Varbūt kāds var pateikt kas var būt par vainu? Cik varētu maksāt remonts?

Link to comment
Share on other sites

Vispirms noskaidro izmaksas oficiālajā servisā. Varbūt mēģinās ieskaidrot, ka Philips mikroshēma Philips televizoram ir labākā ne kā Texas instruments analogs. Man līdzīgi bija ar auto. Ja pie kaktu meistara nav stipri lētāk, tad jau labāk pie oficiālā. Būs pēc remonta garantija.

Link to comment
Share on other sites

Tāpat kā dakteriem, arī elektronikas remontmeistariem bieži vien jāstrādā pēc nojausmas. Kamēr aizdomīgā detaļa nav nomainīta, tikmēr pastāv šaubas. Nesen manam onkuliem mazliet paralizēja kāju. Ārsti vairākas dienas skaloja kājas asinsvadiem trombus. Pēc tam izrādījās, ka ceļot smagumu mugurkaulam nobīdījās skriemelis. Man kā nespeciālistam pirmais, kas būt ienācis prātā, ka vaina mugurkaulā. Bija manam kolēģim problēma, ka sāpēja roka. Veselu gadu ārstējās pie dažādiem speciālistiem, pēc tam atklājās, ka problēma kakla skriemeļos. Es negribu šeit nevienu kritizēt, tikai gribu pateikt, ka neviens mēs neesam gaišreģis. Pat tie mēdzkļūdīties.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...