Jump to content

Kādu LAN kabeli izvēlēties lai raktu zemē?


egils
 Share

Recommended Posts

Kādu gadu atpakaļ arī starp divām mājām ieraku. Pirku būvniecības veikalā. Bija speciāls tāds kabelis ar biezu cietu melnu apvalku. Var arī parasto tikai jāliek aizsarčaulā (gofrēts apvalks).

Link to comment
Share on other sites

jā, itkā zemei ir paredzēts tas melnais kabelis ar biezāku izolāciju un varbūt vēl kkādu želeju iekšā. ierokot vēl 1m dziļumā pēc idejas salam vispār nevajadzētu tikt klāt un negatīvi kaut ko ietekmēt.

Link to comment
Share on other sites

Atkarīgs no zemes meh. sastāva, ja ir smilts tad vispār neko nevajag. Problēmas var rasties mālainākās vietās, kur kabeļi nāk ārā no zemes kuri ir pakļauti zemes izcilājumiem. Tapēc tajās vietās es piem. izmantoju gofrētu aizsargcauruli.

Link to comment
Share on other sites

nevaru atrast, bet ja parastais maksā ~0.25ls/m tad ganjau tas max 2x dārgāks. bet varbūt kļūdos.

Link to comment
Share on other sites

Ja padomā loģiski, tad var likt parasto kabeli bez jebkādas īpašas aizsardzības. Caurulē var ielikt ievadu un izvadu uz leju. PVC nekas notikt nevar jo tas dabā sadalās cik tur simtos vai tūkstošos gadu. Kāpēc tad nesen bija kampaņa pret plastmasas maisiņiem.

Link to comment
Share on other sites

specuks

Pareizak butu jau likt melno ardarbiem paredzetu. Varu piedavat Cat5e ardarbu melno ekraneto teiksim pa 0,28Ls/m Ieksdarbu 0,12-0,14Ls/m atkariba no apjoma.

Labots - specuks
Link to comment
Share on other sites

Ja padomā loģiski, tad var likt parasto kabeli bez jebkādas īpašas aizsardzības. Caurulē var ielikt ievadu un izvadu uz leju. PVC nekas notikt nevar jo tas dabā sadalās cik tur simtos vai tūkstošos gadu. Kāpēc tad nesen bija kampaņa pret plastmasas maisiņiem.
Tie simti un tūkstoši gadu ir līdz pilnīgai sadalīšanai. Bet kabelim nevajag pilnīgi sadalīties, lai tas sāktu nestrādāt. Un neaizmirsīsim arī par kurmjiem, pelēm, un citu Latvijas zemē mītošo faunu. Tiem parasti patīk paskrubināt kabelīšus. Visdrošāk tomēr ir ar kārtīgu plastmasas trubu to visu likt zemē.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Man jau 2 gadus zemē vis prastākais neta kabelis par 15 santīmiem Metrā...un tikai lāpstas duriena dziļumā!nav nekadu problemu vēl bijis!Pa gaisu man neieteica viens zinoš draugs....vejainā laika rodoties indekacija un tad nespēšot mainīt tiku kartis!Tā iemorkaju zemē to vadu bez nekadiem aizsarga pasākumiem!

Link to comment
Share on other sites

Specuks piedāvā lētu kabeli, ņem tik ciet , veikalā Depo ekranēts melnais cat5 kabelis 40 sant metrā maksā

Link to comment
Share on other sites

labāk gan būtu kabeli likt kādā kanālā.

un to kabeli melnā apvalkā sauc par STP 5 Kategorijas kabeli.

un galvenā atšķirība ir ekranizējums un dubultā izolācija.

 

un neaizmirstiet par 100 metru kabeļu garumu, un speciālos konektorus priekš STP kabeļiem.

Link to comment
Share on other sites

To kabeli melnā apvalkā nesauc vis par STP kabeli. STP (Shielded Twisted Pair) kabeļi ir ekranētie kabeļi neatkarīgi iekšas vai āra darbiem. Tie (tāpat kā neekranētie UTP - Unshielded Twisted Pair) var būt ar bruņu un armējumu un var nebūt.

Link to comment
Share on other sites

nu nu

 

To kabeli melnā apvalkā nesauc vis par STP kabeli. STP (Shielded Twisted Pair) kabeļi ir ekranētie kabeļi neatkarīgi iekšas vai āra darbiem. Tie (tāpat kā neekranētie UTP - Unshielded Twisted Pair) var būt ar bruņu un armējumu un var nebūt.

Link to comment
Share on other sites

A kas īsti skaitās tie kabeļi ko lattelekoms dsl līnijām velk, melnais ar četrām dzīslām. Arī Cat5e ārdarbu ekranētais ? vai arī pavisam kas cits ? un ja man vajadzētu kādus 500m tādu cik tas man izmaksātu ?

Labots - abuser
Link to comment
Share on other sites

Var jau, protams, ierakt jebkādu kabeli 15-20cm dziļumā. bet pareizi ierakts kabelis skaitās kā minimums 80cm + vēl 10cm apakšā un augšā - tīra smilts. Pietiks ar vienu asāku akmentiņu kontaktā ar kabeli, lai ar laiku zemes spiediena rezultātā kabelis tiktu nobeigts. Speciāliem zemes kabeļiem šī iespēja protams, ievērojami samazinās.

Link to comment
Share on other sites

Ja liek gofra var vienalga kadu rakt. Ka ari ja vajag pie manis var dabut ieksdarbu Cat6 kabeli - 0.12Ls/m un melno ara ekraneto pa kadiem 0.28Ls/m

Link to comment
Share on other sites

A kas īsti skaitās tie kabeļi ko lattelekoms dsl līnijām velk, melnais ar četrām dzīslām. Arī Cat5e ārdarbu ekranētais ? vai arī pavisam kas cits ? un ja man vajadzētu kādus 500m tādu cik tas man izmaksātu ?

Dsl līnija ir visparastākā divvadu telefona līnija, bet laikam tas nav tas, ko Tev vajag.

Neesi jau mūs informējis, kādā attālumā gribi vilkt, ko slēgt galā, ko īsti gribi uzbūvēt.

Link to comment
Share on other sites

Ja liek gofra var vienalga kadu rakt. Ka ari ja vajag pie manis var dabut ieksdarbu Cat6 kabeli - 0.12Ls/m un melno ara ekraneto pa kadiem 0.28Ls/m

 

Ka jau minēju man bez neka pliks kabelis gul jau 2gadus zemē un ari intresanti ierakts''iedur lapstu pagruž uz priekšu un iebakst kabeli ,rauju ara lapstu zeme pati virsu uzguļas'' !Ta kadi 50M.... un pat pari grantetam ceļam prosta ar lomiku izkapaju šauru eju kadus 20cenķ dziļumā un vis darbojas!Nu normāli jau tas nav,bet ja kas ieguldis citu kabeli!Nu ja tas vis tada veida tapa ka pagaidu variants ..bija domats parlikt anenu tuvak dzivoklim,ta meisteri vel tagat brauc parlikt to antenu...un ta vis veel darbojas !

Link to comment
Share on other sites

Tā pat vien

Kāds jau rakstīja, ka plastmasa pilnīgi sadalās vairāku simtu gadu laikā. Tā ir! Bet daļēja sadalīšanās, tātad arī bojāšanās, ir iespējama stipri vien agrāk. Piemērs no personīgās pieredzes: deviņus gadus atpakaļ zemē tika ierakta bieza plēve. Šovasar to veselu izrakt nebija iespējams. It kā kopā turās, bet pie mazākās kustības saplīst mazos gabaliņos. Tā kā domājat, ko un kādam mērķim rokat zemē. Un zemes iemītniekiem bada laikos arī noder!

Link to comment
Share on other sites

Ir jau kautkādi antiseptiķi kas iznāk letāk nekā tos pabiezos plastmasas caurules pirkt!Zinamu garuma kabeļa ruli pamercē jiptetā šķīdumā ta lai paspej iesukties kaucik,šķīdums ieteicams uzsildit diezgan ,bet ta lai kabelis nepaliek deformēts!Un tad jau zemes iemitniekiem nesmeķēs tavs kabelis vairs!Zobus jau var gadīties ka iecirtīs,bet tā būs pirmā un pedējā reize! Jā un par sadalīšanos piekrītu...it sevišķi kaite sals!Ja ieksdarbu kabelis ir izvilkts pa gaisu pirmaja palielakā salu jau ir kaitējums...Vienkaršī zaudē saturu un vejaina laikā vis izsalušais kabelis sadrūps!PIEMERS iekšējie jaungada rotajumi'' elektriskās lampiņas ''pēc sezonas novakšanas pa taisno uz miskasti! ka pieķeras ta vis sadrup!Vanetā,gan jau kads ir ar to saskaries!

Labots - amos
Link to comment
Share on other sites

amos, tu domā, ko runā?

Gofra, bruņu apvalks paredzēts, lai novērstu mehānisko ietekmi, tas ir, simetrijas izjaukšanu, pārraušanu, pārspiešanu, kura rezultātā kabelis pārdegs.

Kabeļi marķēti ar PVC paredzēti iekštelpām, jo degšanas rezultātā neizdalīsies kaitīgās gāzes. Outdooram labāks ir polietilēns. Iekš smērē hidrofobu smēri

Ar laiku dielektriskās izolācijas sabrūk, tas ir, rodās mikroplaisas, pa kurām sūcās ūdens.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Tas vis ja ta ilglaicīgi taisās to kabeli saglabāt,bet ja nezin kas isti bus pēc1vai2 gadiem tad prēkš citiem nav japūlas!Met zemē prastāko kabeli un vilē!Ja nu galu galā noskaidrojas ka pašam vien tas tiks tad jau laikus iekrāj naudu tadai nopietnakai kabeļu rakšanai!Nu jā, ja zin ritig ka tas tev paliks tad ar var censties,bet ja kautkads pašvaldības irnieks tad nevaig parspīlet ar saviem līdzekļiem it sevišķi šajos laikos!Vis jau ir pareizi ka jus sakāt ,iesakāt.Es tikai minu ja gadijuma ir ta ka isti nezin kas pajuks ar to esošo dzivesvietu nevaig lieki tērēties!

Labots - amos
Link to comment
Share on other sites

A kas īsti skaitās tie kabeļi ko lattelekoms dsl līnijām velk, melnais ar četrām dzīslām. Arī Cat5e ārdarbu ekranētais ? vai arī pavisam kas cits ? un ja man vajadzētu kādus 500m tādu cik tas man izmaksātu ?

DSLam pietiek ar Cat3...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...