Jump to content

Darbs citā valstī.


normis_161
 Share

Recommended Posts

Nu un kātad paliek ar tām reālajām peļņas iespējām speciālistiem kautvai tajā pašā Anglijā vai Īrijā ?!

 

Vot man tā interesē, ciktad augstu tur novērtē kvalificētu darbaspēku no mūsu zemes ?!

Kautkādus reālus piemērus iz dzīves....

 

Arī gadus ~7-8 atpakaļ biju prom no LV, dzīvojos pa fatherlandi, nepatika man tur. Nejūties kā mājās, nostaļģija pēc mājām....

Labots - MIGs
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MarisO

    16

  • Didzis

    11

  • usver

    9

  • binary

    21

Programmētājs vulgaris, admins vulgaris tādi paši advancēti melnstrādnieki-zemeņlasītāji vien ir.

Gada laikā jau 3 tādus mājās degunu urbināt aizsūtīju, tik vien māk kā pie konvejera rukāt bez domāšanas..

a kas tie par apstākļiem un kas tas par darbu, kur darbinieki nevelk līdz vajadzīgajam līmenim? programmētāji mēdz būt ĻOTI dažādi - gan tādi, kas uzskata, ka viņiem pietiek ar to, ka "es LU mācos, dodiet, es Hātēemel un pēhāpē skolā mācījos 1 kursu", gan arī tādi, kam dod VB.NET/PHP/Java - visur rakstīs sakarīgu kodu un vēl labos veco un uz priekšu padomās. kuri tad tev trāpījās?

 

MIGs: 30k/gadā vidusslānim. vismaz tā rakstīts sludinājumos - piem pameklējot "London PHP programmer".

Labots - tt2t
Link to comment
Share on other sites

tt2t, par 30k/gadā - tas tikai PHP. C++, ja nemaldos, bija ap 45-50 k/gadā. Java - 80-110 k/gadā. Ja atmiņa neviļ, tad kaut kā tā bija dažus mēnešus atpakaļ, kad ziņkārības pēc uzmetu aci sludinājumiem.

 

EDIT: kaut gan par java laikam kļūdos - šķiet, tur bija kas specifiskāks. Bet nu tādi skaitļi arī figurēja speciālistu darbos.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Java2EE speci laikam gan ir daudz augstākā vērtē, nekā vienkārši PHP mājaslapiņu cepēji ;>

Link to comment
Share on other sites

Nu tieši tā. Bet jautājums jau bija par speciālistiem, nevis par pamatskolniekiem, kas 3 nedēļas atpakaļ savu pirmo parodiju par mājas lapu uzcepuši ;)

 

p.s. http://www.itjobswatch.co.uk/default.aspx?...00&lid=2618 - var paskatīties orientējošās vidējās algas UK pēdējo 3 mēnešu laikā dažādām profesijām.

Link to comment
Share on other sites

Programmētājs vulgaris, admins vulgaris tādi paši advancēti melnstrādnieki-zemeņlasītāji vien ir.

 

Jaa, es jau nesaku, ka visiem, kas ir zemes saals, ir jaabrauc prom Latvijas.

Protams, ka talantiigi uzneemeeji (vai kaadas slaveniibas) varees nopelniit un labi dziivot pat Aafrikaa.

 

Bet melnstraadniekiem (taadiem kaa es) tomeer aarzemees ir vairaak iespeeju. Par piemeeru Latvijaa man vispaar nebuutu iespeejas straadaat IT jomaa, jo es esmu no laukiem - Ogres.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz

MarisO, tev ir tipiska latvieša domāšana. Ogre viņam tālu, bet UK nav tālu. Moš kartē apskaties?

Link to comment
Share on other sites

Gestapo
Par piemeeru Latvijaa man vispaar nebuutu iespeejas straadaat IT jomaa, jo es esmu no laukiem - Ogres.

Absurds kaut kāds.

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Par piemeeru Latvijaa man vispaar nebuutu iespeejas straadaat IT jomaa, jo es esmu no laukiem - Ogres.

Kas tas par WTF? Kāpēc tad ogrēnus nelaiž strādāt IT? Vai es nesapratu, ko Tu gribēji pateikt? Es pats no Talsiem, bet talsiniekiem gan ļauj darboties ITās :pardon:

Link to comment
Share on other sites

IT nozaree Anglijaa tagad ir ljoti liels speciaalistu paarpalikums. Pateicoties gan ekon kriizei, gan imigraacijai.

Labs kadrs videeji 50k var dabuut. (Aarpus Londonas - mazaak)

 

Kas tas par WTF? Kāpēc tad ogrēnus nelaiž strādāt IT?

 

Tad tacu ir jaapaarvaacaas uz Riigu ???!!! :shock: To nu gan es negribeetu.

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

marrtins
Tad tacu ir jaapaarvaacaas uz Riigu ???!!! :shock: To nu gan es negribeetu.

Ā, sapratu nu jā, BET - khhh, no Ogres ar električku līdz Rīgas centram nav ātrāk kā ar autiņu no pārdaugavas? Katrā ziņā variants pastrādā biki Rīgā, sadabū kontaktus un tad jau var dragāt no mājām - kaut savā Ogrē.

Link to comment
Share on other sites

Nujaa, es esmu uz Riigu braukaajis gan ar vilcienu (kad studeeju), gan ar auto, gan maajaas straadaajis. Apnika man tas viss. lol

Link to comment
Share on other sites

katru rītu tūkstošiem mašīnu dodas no Ogres uz Rīgu un vakarā atpakaļ. tāpat vilcieni arī kursē regulāri. nesaprotu - vai tu domāji, ka Latvijā nav izplatīts telecommuting?

 

a kāds tad ir trešais variants bez braukāšanas un strādāšanas no mājām? 0_o

Labots - tt2t
Link to comment
Share on other sites

Nujaa, tas iisteniibaa ir tikai taads aizbildinaajums :grin: Bet visi vienmeer bija shokaa, kad uzzinaaja, ka es dziivoju ogree.

Joks ir taads, ka es tagad taapat braucu uz darbu ar vilcienu, no aldershot uz londonu LOL

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

cilvēkēdāju pilsētā? angliski runājošajiem tas varētu gan radīt pārsteigumu - tāpat kā dzīvošana Madonā;)

Link to comment
Share on other sites

Man pašam viena radiniece dzīvo Ogrē un strādā Rīgā. Un neko - jau gadiem tā bez probēmām. Domāju, ka tas tiešām ir gaumes jautājums.

 

Vairāk gan domāju par citu lietu - nez, cik IT darbavietu Latvijā ir, kuras nav Rīgā vai tās tuvākajā apkaimē? OK, tas ir skaidrs, ka no savām lauku mājām meža vidū es IT darbinieks nebūšu jebkurā gadījumā - taču vai dzīvojot citās Latvijas pilsētās man būtu šāda iespēja?

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Ja tieši par programmēšanu, tad domājams, kādas 5 būtu D-pilī, kādas 4 Liepājā un rajons, pārējais Rīgā :yahoo: Var strādāt no mājām - arī meža vidū, ja ir abpusēja uzticēšanās, pa retam aizlaižot uz Rīgu pārrunāt "ģēlas".

Link to comment
Share on other sites

cilvēkēdāju pilsētā? angliski runājošajiem tas varētu gan radīt pārsteigumu - tāpat kā dzīvošana Madonā;)

 

jaa, tas vinjiem raada paarsteigumu, bet te anglijaa arii ir labi vietu nosaukumi, piem. leatherhead

Link to comment
Share on other sites

Katrā ziņā variants pastrādā biki Rīgā, sadabū kontaktus un tad jau var dragāt no mājām - kaut savā Ogrē.

Es agrāk Liepājā dzīvoju... Nu neteiktu, ka IT tur bija baisi attīstīta joma, tiesa, īpaši daudz arī nemeklēju. Ar laiku gan tur uzradās TietoEnator, ja atmiņa neviļ, bet nu nav ne jausmas, kāds tur ir līmenis. Tad kaut kādā brīdī nolēmu pārvākties uz Rīgu, cerot, ka sanāks te iepazīties ar augsta līmeņa IT cilvēkiem (particularly ar programmētājiem), bet nu ... kopš 2007. gada rudens tas tā arī nav sanācis :) Nekādu dižo kontaktu nav. Dragāt no mājām arī nav ne mazākās vēlmes - labprātāk dragātu no darba vietas, kur apkārt ir augsta līmeņa speciālisti, ar kuriem var konsulēties, no kuriem var mācīties (abpusēji) un ar kuriem var sadarboties.

 

Nu tas tā - par tēmu "dragāt no mājām" - ne visiem šāds variants ir piemērots.

Link to comment
Share on other sites

Nu tas tā - par tēmu "dragāt no mājām" - ne visiem šāds variants ir piemērots.

 

Es 2 gadus taa dariiju. Man apnikaas seedeet maajaa visu laiku.

Link to comment
Share on other sites

Ar laiku gan tur uzradās TietoEnator, ja atmiņa neviļ, bet nu nav ne jausmas, kāds tur ir līmenis.
Ja Oracle + banku sistēmas + ārzemju klienti + Java + C++ + ofiss centrā (atsevišķa māja lāčplēša ielā) kaut ko izsaka, tad tāds ir viņu līmenis. pašlaik tik testētājus utml dažus atlaiduši esot, nevis masveidā kā Mebiusā, kā dzirdēju. Plus jāskatās, vai konkrētā vadība nav ar stiliņu "a nafik man pūlēties? es algu saņemu, viņi paši visu izdarīs". ir tur arī vadības kadri ar tādu attieksmi un sekojošu bardaku subordinācijā.

 

Tad kaut kādā brīdī nolēmu pārvākties uz Rīgu, cerot, ka sanāks te iepazīties ar augsta līmeņa IT cilvēkiem (particularly ar programmētājiem), bet nu ... kopš 2007. gada rudens tas tā arī nav sanācis :) Nekādu dižo kontaktu nav.
da ladn - ej kaut uz draugiem vai IT Alisi strādāt, un būs kontakti :) dajebkurā programmētāju kantorī + PHP.lv tusos var uzzināt, kas notiek. Labots - tt2t
Link to comment
Share on other sites

Nedzīvot tai piesmirdušajā Rīgā ir milzīga prieksrocība. Kas vainas Ogrei- tīrs gaiss, var ogritē nopeldēties un pa Zilajiem kalniem sēnes lasīt :-D . Kaut man darbs saistīts ar Rīgu, speciāli mājvietu izvēlējos Lielvārdē, lai nav jāosta Rīgas smakas un jaklausas trokšņi. Tak visā pasaulē normali cilveki dzīvo ārpus pilsētas un mūsdienās 50-100km nav problēma. Tas, ka daudziem rīdzeniekiem pilsēta beidzas pie Doles lielveikala, tas gan tiesa, bet tās jau ir viņu problēmas un viņu lielpilsētas aprobežotība :-D .Ja jau tai Rīgā būtu tik labi, tad piekdienas vakarā varētu normāli no pilsētas izbraukt, bet nekā- pilna Daugavpils šoseja ar "bēgļiem" no pilsetas. Man svētdienas vakaros jābrauc uz Rīgu darbā un tas ir vienkārši murgs- visa tā kodla,izbaudījuši lauku priekus, velkas atpakaļ uz Rīgu. Vismaz man daudz zvarīgāk ir, kur es dzīvoju, nevis kur strādāju. Mājās tomēr es pavadu daudz vairāk laika un gribu lai pa manu dīķi peld latvijas mežapīle, nevis skatīties uz kautkādiem angļu Duckiem Londonas parka dīķī.

MarisO, ja jau Tev Ogrē slikti, tad angļu zemē būs vel sliktāk :-D :-D :-D .

Link to comment
Share on other sites

Ja Oracle + banku sistēmas + ārzemju klienti + Java + C++ + ofiss centrā (lāčplēša ielā) kaut ko izsaka, tad tāds ir viņu līmenis.

Liepājā TE nav Lāčplēša ielā ;) Es nerunāju par TietoEnator kopumā - tas vispār ir somu kantoris, un par viņu profesionalitāti (globālā līmenī) es nešaubos. Mans komentārs bija konkrēti par Liepājas "filiāli".

EDIT: btw, ofisa atrašanās vieta imho diez ko labi neraksturo darbinieku profesionālo līmeni - pēc pieredzes saku (ir pastrādāts kantorī, kam sākumā ofiss bija Lāčplēša ielā, pēc tam pārvācās uz krutām telpām ;D)

 

Par 1. aprīļa "joku" ir dzirdēts un lasīts, jā...

 

Par "ej kaut uz draugiem" - katru mēnesi citā vietā strādāt nav ne mazākās vēlmes (kopš 2007. gada rudens Rīgā 2 vietās esmu pastrādājis). Par PHP.lv tusiem - cik tad bieži šamie notiek (turklāt tādos laikos, kad var tikt uz tiem tusiņiem - darbs, studijas, treniņi dara savu)?

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

nee nu skaidrs, protams viedoklji dalas vai braukt / vai nebraukt uz citaam valstiim straadaat, piem. dazham labam kam apkaart ir cilveeki, kas izsitushies tepat Latvijaa, un pats arii izsities un labi dziivo, labs prefekts darbs, logiski vins nesapratiis taadus kam taa nav paveicies (ar biznesa kontaktiem, pazinjaam, mantojumiem lai celtu privaatmaaju bez krediita utt), nu vinji nesapratiis, kaapeec ne tik labi izsitushies grib braukt prom un ko shie labu saskata aarvalstiis, kaapeec pashi neko tepat nevar izdariit.

un kaapeec ir nedaudz jaanogaida, jaapacieshaas, tipa izturees un paarvares kriizi stipraakais, un prieksh kam tas ir vajadziigs, nafig! ciesties, savilkt jostas utt, gaidiit ko labaaku, nu prieksh kam! Ja vari un iespeeja doties prom, tad kapeec neizmantot un dziivot labaaku dziivi uzreiz!

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Nu tas tā - par tēmu "dragāt no mājām" - ne visiem šāds variants ir piemērots.

Nu bet protams. Es tik saku variantus, ja nepatīk dzīvot/braukāt uz Rīgu.

 

Pats taga divarpus gadus pa mājām darbojos, vēl nav apnicis. Un vairs nevaru iedomāties dirnēt birojā...

Link to comment
Share on other sites

Nedzīvot tai piesmirdušajā Rīgā ir milzīga prieksrocība. (..)

Kas vainas, piemēram, Biķernieku mežam? Nav jau tā, ka Rīga būtu tikai centrs.

 

Par to, kur vairāk laika pavada - nu ja skaita arī to laiku, kas tiek pavadīts miegā, tad jā - mājās tiešām sanāk pavadīt vairāk laika. Ja to laiku neskaita - mājās pavadītais laiks būtiski samazinās. Man, piemēram, tīri laika ziņā sanāk izdevīgi dzīvot Rīgā - ~pusstunda no mājām līdz darbam Vecrīgā (ar auto + kājām), ~15min no mājām līdz Biķernieku trasei (ar velo), lokšaušanas treniņi Rīgā vispār starp darbu un mājām (var pēc darba pa ceļam ieskriet), lokšaušanas treniņi ārpus Rīgas bik aiz Jūrmalas (uz vienu pusi no Rīgas), vēl kāda cita ieplānotā aktivitāte - netālu no Siguldas (uz otru pusi prom no Rīgas). Turklāt mājās arī nav tas Rīgas troksnis nemaz tik jūtams (un arī pašā Rīgas centrā, starp citu, ir gadījies apjukt par to, cik tur bija klusi).

 

Starp citu, par to tavu "mūsdienās 50-100km nav problēma" - nu kā kuram :) rupji rēķinot, tā ir ~stunda, braucot ārpus pilsētas (un vēl vairāk - braucot pa pilsētu), kas ir visai daudz, ja tādu laiku jāizsviež vējā 2x dienā.

Link to comment
Share on other sites

binary, cilvēki ir dažādi. Es brauktu kaut divas stunda uz mājām, lai tikai varētu dzīvot savā mājā laukos. Nu neciešu es pilsētu, bet ne jau par to ir runa.

Explo, ar to paveikšanos ir visadi. Vismaz man neveicās un sāku es savu darba dzīvi krievu laikos pliks un nabags. Kā reizi tāds pats stavoklis, kā daudziem, kuri te štukopar laisanos prom. Par kautkādu izbraukšanu vispār nevarēja būt ne runas :-D . Jūs te ņaudat par kontaktu trūkumu, a kā bija krievu laikos. Gribi autiņu salabot, meklē paziņas servisā, gribi kurpes nopirkt, mekle pazīstamu bodnieku unītī, vajag mēraparātus nopirkt, atkal paziņas jāmeklē. Vot tie bija kontakti :-D un pilnīgi nekādu citu variantu. Explo, te jau pieminēja, ka rietumos arī viss salikts pa plauktiņiem un jaunu gurķi nekur pie šprices nelaiž. Nē nu protams, ja sēņu lasīšana īrija smežos ir dzīves sapnis, tad tik uzpriekšu. Nebūs Tev aizvainojuma,ka kādam mantojums gadījies, vai labi biznesa kontakti. Kontakti ir atkarīgi no paša cilveka un ja tos neprot nodibinat šeit Latvijā, tad to nebūs arī ārzemes. Nu jā, tur jau kontaktus nevajag lai sēnes un gliemežus lasītu :-D :-D :-D .

Link to comment
Share on other sites

Mjā, Amerikā tur vispār cilvēki uz tiem attālumiem tādi "pofigisti" ir. Kad biju štatos, atrados vienā lielpilsētā - Atlanta. Ja cilvēkam uz/no darba ir 200km attālums no mājām vienā virzienā, tas viņiem ir nothing special. Tāpēc man patīk amerikāņu auto, nav Bavārijas perfektums un precizitāte, bet tie autiņi viņiem iet uz urrā, jo ir jārēķinās, ka daudzi cilvēki vienā dienā 400km vien pavada ceļā uz/no darba.

 

Amerikā vispār cilvēki dažās situācijās ir daudz "pievilcīgāki". Vidējais eiropietis reti kad no Berlīnes līdz Parīzei vai Londonai mahās ar auto. Viņš labāk iesēžas "Ryan Air" un prom. Amerikā cilvēks pēc darba pārbrauc mājās, un izdomā, ka vajag aizbraukt ciemos pie radiem vai draugiem, kuri dzīvo 2 štatus tālāk, kādus 2500km, pfff.... kāda problēma, aidā, un uz priekšu.

 

Tās ir vienas no retajām lietām kas man patīk jeņķos - viņu auto un tas, ka nebaidās no attālumiem kas jāveic ar auto. Braucot ar auto cauri štatiem kur klimata un reljefa atšķirības ir kā nakts pret dienu, ar kabrioletu un pa alus pudelei katrā rokā ar jautriem cilvēkiem, ir tik tiešām tas ko katram vajadzētu izbaudīt. :)

Link to comment
Share on other sites

Nekas jau nav slikts, ja cilvēks brauc uz ārzemēm. Galvenais ir ar kādu motivāciju. Nav slikti ja cilvēks padzīvo pa pasauli, iegūst pieredzi un to atved pēc tam mājās. Varbūt tā pat svarīgāka par naudu. Nav nekas briesmīgs, ja cilvēks nejauši tur paliek. Tātad tāds viņam liktenis. Ja kāds apgalvo, ka te ir "s--u b---e", tad tas ir nožēlojami. Vai bieži dzirdētais sauklis "pēdējais lidostā nodzēš gaismu".

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz

Nu pa autobāni laist 200Km ir easy. Tas pats kas no pārdaugavas uz pļavniekiem :)

Link to comment
Share on other sites

Didzi, tur jau taa lieta ka tev paveicies ar kontaktiem, par to jau es arii runaaju, nu nevar visiem 2 milj (noapaljoju) Latvijas iedzivotaajiem buut viens un tas pats kontakts, kaadam kontakts notruuksies, nu nav visi taadi laimes kreklinjaa piedzimushi.

tas pats varu piemineet ka nevar buut visi galdnieki un varas viiri, kaadam kurpes aii jaatiira, un tie kas tiiriija kurpes padomju laikos un to dara tagad, jau par veelu kontaktus mekleet, vienkaarshi nevienam taadus nevajag (kur nu veel kriizes laikos)

un par tiem jau arii runaaju ka shiem cilveekiem ir velme doties prom, kaut vai tiiriit kurpes bet sanjemt atbilstoshu atalgojumu un buut noveerteetiem sabiedriibaa:)

un diemzheel arii seenes lasiitaajiem vajag kontaktus. Labaak lasiit seenes nekaa buut apsmieklam latvijaa un dziivot kaa bomzis!

Godiigi sakot, skatoties kas tagad te notiek politikaa un ekonomikaa, man kauns buut latvietim, par to vairs nav runa.

Link to comment
Share on other sites

a kas tie par apstākļiem un kas tas par darbu, kur darbinieki nevelk līdz vajadzīgajam līmenim? programmētāji mēdz būt ĻOTI dažādi - gan tādi, kas uzskata, ka viņiem pietiek ar to, ka "es LU mācos, dodiet, es Hātēemel un pēhāpē skolā mācījos 1 kursu", gan arī tādi, kam dod VB.NET/PHP/Java - visur rakstīs sakarīgu kodu un vēl labos veco un uz priekšu padomās. kuri tad tev trāpījās?

 

Tādi, kas bija tīrākie programmer, lai arī ieņēm developer amatu. Tip principiāli nekustina pakausi, kā lietas labāk uztaisīt, ja analītiķis nav smalki specenē aprakstījis. Nemaz nerunājot par sīkiem darbiņiem, kur no plikām biznesa prasībām pašam viss jāuzčinī. Neiešu tak katram jaunam čekboksam no analītiķiem prasīt pilno dokumentāciju. Nesaprata tie programmētāji, ka ja viņu darbs ir 3h, tad es neprasīšu analītiķim 2 dienas cept skaistus dokumentus! :)

Labots - Hrjum
Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

...protams, cik cilveku tik viedoklju!

 

Man faters pavisam nesen uzdeva tadu jautajumu....(saistia ar gados jaunajiem LV pilsonjiem) Kursh paliek latvija...? PATRIOTI vai IDIOTI?

 

tevs ir uznjemejs, stulbs nav, cienijams un godigs viirs!es ar cakarejos un cinos ka vien varu, tups nu galigi neesmu, zinu pat 3sveshvalodas, manai draudzenei divas augstakas bus tulit! karoce pasi ziniet kas latvija notiek, ja neziniet, palasiet laikrakstus un papetiet zinjas un faktus, ari to, ko par latviju saka arvalstis nevis ta tizla propoganda un d**shana ko te vieteja vara stasta un cilvekiem topii! miljie ljaudis, esam iebraukusi tik talu auzas, ka nemaz neliekas! fateram gruti laiki, es ar savu augstako ipasi nevienam neesmu vajadzigs (negribu ari silta kresla pa blatam, ka ari pa lielam te latvija visur notiek!vot no jusu rindam vienam otram gan ta ir gadijies, vai ne? te viens otru stumj, liek kreslos daunjus, latvijas prezidents kjirurgs, ministru prezidents santehnikjis un aizsardzibas ministrs lopkopis, nu tik traki jau nav, bet pa lielam jau ta ari ir, labs cilvēki sez tur, kur nevajag! manai draudzenei ari tads variants, vinja jut, ka ar savam divam vares iet meza zaru buudu celt! sakara ar ekon krizi, sakara ar to, ka lietas stajas un bukse, nekas nenotiek, tu tautai neko pratigu nevari vairsp iedavat, jo tautai nav laiks un idzeklji, tautai vienas problemas! un i manam sencim, i man, i draudzenei, visiem mums ir savas dzive lietas, ar kuram drosi varam lepoties! kadelj to stastu? jums visiem tiem, kam negribas braukt noteikti ir ok darbs, dzive, vai ari baigais patriotisms! a iedomajieties, ka jums nav nekadu lidzeklju (buldozers) ar kuru pastumt sevi dzive ka tagad daudziem jaunieshiem - ok, tulit man teiks - gudriba un ass prats nepiecieshams - lai ta butu, bet pat ar to ir par maz! es neredzu NEKO, kadelj man butu jacinas, japaliek seit latvija, mans faterits, lai gan piedalijas savu laik barikades, tagad riktigi ienist so valsti (ka uznjemejs), man ari te pretigi dzivot...valsts izsuc tautu, slauc ka govis, lej ausis udeni un sprauzh batonus ausis, karoce isuma stāstiina cilvekus nepartraukti, tiesa cilveki tam ljaujas :(, laikam to sauc par mentalitati?!

kadelj un par ko es maksaju nodokljus? kas man no ta tiek? studijas maksaa, voooow KOSMOSS!!! kada ir mediciniska aprupe latvija, nozelojami? kadas bus tas penzijas mums vecumdienas? kapec cilvekam jaklausas laiku no laika viss sitais sviests, kas te notiek? un kadelj es nevaru justies valstij vajadzigs? valsts neizrda pilnigi nekadu interesi par mani ka pilsoni, tai pie kajas viss...

Man, teju puse no pazinjam ir jau prom, kur nu kurais, danija, zviedrija, holande, australija, kanada, ASV, es persopnigi ari brauksu prom, tiesa, ne stradat, bet sakuma macities - PAR BRIIVU! (neparkapsu tam pari, ka manai draudzenei divas augstakas, a man tik viena :D) un pec tam noteikti, paliksu ari stradat! tada nianse - latvija tu pikjo memakas summas, un tur pohuj pa tevi visiem, galvenais, ka tu maksa, a citur normalas skolas - tev nav jamaksa, tevi izglito (pasam ari tas jagrib), tad iekarto tevi zajibis vieta atbilstosi tavam spejam, un tad pec liguma tev paris gadus pa biskam jaatmaksa skolai, par to, ka ta tevi uztaisijusi par cilveku, nevis ka te...maksa, parejais pofig vinjiem, maksa, pofig ,ka nemacies, galvenais, ka tu maksa, un lektors, kam sudiga alga ari sudigi iemaca..! tiesa, ne es, ne mana draudzene vel par studijam neesam maksajusi, bet es tik taa, no savu draugu skatpunkta izsakos...

man ari riktigi labs draugs no valmieras, daudz jaunaks par mani, gudrs, pa matematikas un valodu olimpiadem braukaja reiz, tagad bled vinjam japamet skola, jo nav par ko samaksat pec 3semestra, kaput kaut kads!!!kaut kads murgs

UN...NESTASTIET, ka citur latviesi vajadzigi tikai ka melno darbu daritaji! bullshits pilnigs! no maniem pazinjam neviens nelasa gurkjus, (ok, viens tads dzerajs ir, danija kroga divas dienas nedelja strada un vis vinjam ir, zajebis calis pa ziznji ciilo, be tas taa:) visiem ir zolidi darbi, calim zviedrija pat beidzot ir uznjemums, par ko vinsh sen sapnjoja...

JA CILVEKAM IR SMADZENES, vinsh atradis ari labu darbu arzemes,zinas ka izsisties ari tur, a tadam pakjim, kas pec 12nezin ko ar savu dzivi iesakt, nekas cits ari neatliek, ka zemenes lasit! es butu gatavs palikt, ja redzetu citu attieksmi no valsts!

 

tiesi par to jau es runaju, NEVIS par to, ka citur vairak par to pasu darbu maksa! ne par naudu runaju es te...Normalas valstis cilveks, pukjes veikala pardodot var dzivot laimigs un dzivot daudz maz particis! Man nevajag miljonus, es gribu lai man nav jaklausas katru dienu visada draza par to kas atkal kadelj un ka nu bus, es gribu dzivot starp cilvekiem, kuri apmierinati ar dzivi nevis ik dienu kaut kada depresuha!

es gribu dzivot normala valsti, kur ta palidz cilvekiem sasniegt vinju sapnjus,m te man tas ir liegts, ta vien liekas, ka dzivoju nepareizaja vieta un laika!

p.s. arzemes, starpicitu, biezi vien arvalstniekus, taja skaita latviesus (normalus, sakarigus, gudrus cilvekus ar merkji dzive) uztver ljoooti pat nopietni, jo tie pirmkart strada un censhas dafiga vairak neka vietejie, kas pie labumiem jau pieradusi! ta ir sena patiesiba, un nevajag man stastit, ka es aizbraukshu prom un busu sveshais melna darba daritajs! muljkibas...ja tu brauc uz arzmem, tev jazin ko tur gribi darit, un jamak normali sevi pasniegt, ok, valodu zinat ari nav slikti :D! Protams, var tepat njemties un cinities un ceret, bet kas man liedz to pasu darit arzemes?

 

paldies par uzmanibu, pats pilnigi ta sacepos, ka nemaz neliekas... =@

jaiet piipis uzkupinat citadi nervi vairs netur :D

Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda. Tev tiešām būs veselīgi padzīvot pa ārzemēm un mazliet pieņemties prātā. Man jau arī derētu. Vienīgā problēma, ka nav vairs tādas jaunības pārgalvības. Ja dzīve nepiespiedīs, tad būs grūti izkustēties. Ir arī daudzas lietas, kas mani interesē un nav pieejamas tur. Grūti arī ir saņemties un nomainīt savu profesiju, ja tas, kas interesēja jaunībā, neintersē tagad. Krīze kā tāda ir svētīga lieta. Nepatīkama, bet vajadzīga. Viss sākas ar to, ka krīze ir smadzenēs. Jāmācas to pārvērtēt. Es jau rakstīju, ka mūsu dzīve ir mūsu apziņas projekcija materiālajā līmenī. Tas, ka mums ir problēmas, ir atkarīgs tikai no mums pašiem. Valdība ir mūsu kolektīvās apziņas projekcija.

Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda

Esmu jau divreiz pabijis, dažādās vietās, katrā vairāk par pus gadu! Tuvinieku pietrūka un Latvijas daba... Pārējais viss vienkārši lieliski!

Link to comment
Share on other sites

Mūsu lielākā problēma, ka mēs esam atkarīgi no savām vēlmēm. Mēs esam savu vēlmju vergi. Mani satrauc, ko es ēdīšu, ko vilkšu mugurā, kādā gultā gulēšu. Materiālā ziņā mēs dzīvojam apstākļos, par kādiem mūsu seņči pat nesapņoja. Man vectēvs nomira 80 vecumā. Nezinu vai viņš kādreiz bija pie ārstiem. Zobi paši izkrita vai tika izrauti ar diegiem, vai knīpstangām. Bija jāpārdzīvo kari. Vācu propaganda baidīja ar krievu represijām. Kad vācieši atkāpās, muka prom arī daudzas latviešu ģimenes. Māte atceras, ka pa ceļam iebrauca radi un aicināja braukt līdzi. Vecāmāte tajā brīdī cepa maizi un teica, nu kā es tā tagad visu pametīšu un braukšu prom. Pēckara gadi bija visbriesmīgākie. Dzīvību apdraudēja gan čekisti, kas skraidīja un meklēja bandītus. Savukārt bija jābaidās arī no tā saucamajiem nacionālajiem partizāņiem, kas staigāja apkārt un laupīja.

Nesen lasīju viena narkologa pārdomas. Viņš rakstīja, ka agrāk alkoholiķi neizdzīvotu.

Link to comment
Share on other sites

Ze Baarda, vo chalim iekshas to visu izklaastiit   :clapping:

man buutu iekshas, tieshi taa pat un to  pashu izteikt  :grin: bet nu taa tas ir, tiira patiesiiba, piekriitat! vienkaarshi sirds žmiedzaas  par shaadu valsti  :blin:     :neutral:    

Link to comment
Share on other sites

Mhh, trīs svešvalodas prot, bet pats savā dzimtajā valodā pat pieturzīmes salikt nevar? Teikšu godīgi - man bija stipri grūti visu to penteri lasīt. Pāris elementāru pareizrakstības likumu to būtu stipri atvieglojis.

Link to comment
Share on other sites

Te nu aizgāja matu skaldīšana. Manuprāt, dzīvojam brīvā sbiedrībā. Visi esam bijuši īsāku vai garāku posmu ārzemēs. Un nav ko te mācīt vienu otru dzīvot atkarīgi no pašu veiksmēm - neveiksmēm. Kurš grib, strādā šeit, kuram šķiet labāk "Tur", strādās "Tur". Un nav ko šeit cepties par svešām dzīvēm...

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Manuprāt, dzīvojam brīvā sbiedrībā.

Epic Fail - tā ir ilūzija. Laiks mosties!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...