Jump to content

jautājums no CNC sfēras


Viestartss
 Share

Recommended Posts

mēģināšu īsumā apskaidrot problēmas būtību:

es gribu uztaisīt iekārtu, kas ar dimanta diegu grieztu šķēlēs laukakmeņus.

ļoti gribu uztaisīt tā, lai tāds verķis darbotos pats no iepriekš iestatītām komandām / zīmējuma - respektīvi - CNC aparātu.

iekārtas būtība - salikt rindā akmeņus - aparāts pabrauc attiecīgu gabalu un ar kustību uz leju nogriež akmens šķēli.

tātad kustību uz priekšu/atpakaļ varētu definēt kā kustību pa X asi, kustību uz augšu/leju - kustību pa Y asi

problēma - kā es varu uztaisīt tā, lai kustības ātrums Y ass virzienā tiktu pielāgots dimanta diega nospriegojuma pakāpei? respektīvi - es gribētu uztaisīt tā, ka sensors mēra, cik ļoti nostiepts ir dimanta diegs un attiecīgi piekoriģē kustības ātrumu - t.i. piebremzē, ja ir pārāk daudz nostiepts. šāda risinājuma jēga - lai kustība notiktu ar maksimālo iespējamo ātrumu. tā kā tiem akmeņiem ir dažāds izmērs un arī katram akmenim dažādos augstumos - dažāds platums, tad iestatīt konkrētu ātrumu jau sākumā būtu laika un resursu (elektrības u.c.) nelietderīga tērēšana.

sensoru varētu uzveidot ar trīša palīdzību, kur sensoram būtu jānosaka, ar cik lielu spēku diegs velk trīsi vai kaut kā tamlīdzīgi.

tas, ko es nevaru šobrīd izdarīt - es nevaru atrast, kā to varētu "sajūgt" kopā. es nevaru atrast nekādu informāciju par to, kādu sensoru man vajag - ne jau parasto dinamometru, bet kaut ko, kas māk padot feedbacku digitālā formā un tad vēl nevaru atrast infu, kā to feedbacku pēc tam ieintegrēt pārvietojuma ātruma regulēšanā.

esmu mēģinājis googlēt un arī piereģistrējos iekš CNCzone.com, taču arī tur infu par šādu risinājumu neatradu

vai ir kāds avots, kur es varētu paskatīties, jo neticu, ka tas ir pēc būtības neiespējams risinājums?

Link to comment
Share on other sites

cik sapratu tu gribi uztaisiit ''gateri'' prieksh akmeniem :D

iesakumam par cnc aizmirsti

pirmo konstrukciju taisi maksimali vienkarshu un pec tam lenam uzlabo un pilnveido.

sakuma pietiktu ar vienu ''tension sensoru'' un frekvenchu parveidotaju

atkariibaa no stiepes sensora signala frekvencu parveidotajs griez motoru vai nu atraak vai leenaak, regulejot akmena parvietojuma atrumu

nakoshais solis varetu buut kads steperis vai servo motors ar enkoderi, kas iestaada Y ass augstmu.

 

te var apskatities kadi tie stiepes deveji izskataas http://www.checkline.com/tension_sensors/

Labots - Moon
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...