Jump to content

Ienākuma nodoklis un mājaslapas uzturēšana.


NavGaiss
 Share

Recommended Posts

Labdien.

 

Vēršos pie jums pēc palīdzības, saistībā ar to, ka taisos atvērt jaunu interneta projektu un man šajā sakarā ir pāris jautājumi.

 

  • Vai drīkst uzturēt mājaslapu, kura ir bāzēta uz reklāmu ievietošanu tajā? Drīkst to uzturēt nereģistrējot SIA?

  • Cik % apmērā no summas ir jāmaksā ienākumu nodoklis (atlīdzība par reklāmas ievietošanu)?

  • Vai atverot šādu reklāmas mājaslapu EP nepiesiesies? Nekādas papildu atļaujs nav vajadzīgas?

 

Ar cieņu, Artūrs.

Link to comment
Share on other sites

Tas viss ir atkarīgs no tā, cik liela naudas apgrozība būs gadā ;)

Link to comment
Share on other sites

NavGaiss

Un cik ir maksimālā summa, kas gadā atļauta, lai neviens ne par ko nepiekasītos?

Link to comment
Share on other sites

Ja visi papīri ok, pelni kaut miljonu :D

 

Pameklē te pat forumā, vairākas diskusijas jau pa šo tēmu ir bijušas.

Link to comment
Share on other sites

Sildi Latvijas ekonomiku un reģistrē uzņēmumu.

Veicot jebkādas saimnieciskas darbības ir jābūt reģistrētam VID un jāmaksā nodoklītis, lielais.

Link to comment
Share on other sites

NavGaiss
(labots)

Reģistrēt firmu man nav nekādas vēlēšanās, pagaidām. Piedevām man vēl pāris mēneši palikuši līdz pilngadībai, tā kā pagaidām tas fiziski nav iespējams. Nav vēl zināms vai projekts izdosies un būs pietiekami pieprasīts. Nu, ja, piemēram, tas reāli viss ir uz vecāku vārda (ja viņi maksā nodokļus) utt. Viss ir uz vecāku vārda, bet reāli lapu apkalpoju es. Kas ir nepieciešams (forumā neko nevaru atrast)?

 

NormaalsCilveeks - bet ir vērts pamēģināt.

Labots - NavGaiss
Link to comment
Share on other sites

NavGaiss

Laikam maniem draugiem tomēr bija taisnība, ka šajā forumā sēž vieni pārgudrie, un es tā cerēju, ka tā nav.

 

Un kas būtu, ja tas viss projekts fiziski būtu ārzemēs - mājaslapa hostētos ārzemēs, būtu .com domēns utt?

Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

1) Nav svarīgi kāds tev domēns.

2) Droši neviens neko neuzzinās ja caur paypal saņemsi nedaudz naudiņas.

3) Ja gribi godīgi maksāt nodokļus tad ej reģistrējies VIDā - kolīdz sasniedz pilngadību. Pirms tam arī īsti pie atbildības tevi nevar saukt.

4) Šīs ir elementāras lietas kuras apzinās, katrs bet kā nopelnīt Internetā tas ir īsts noslēpums, un šie veiksmes stāsti īstenībā ir retums - iesaku padomāt par to.

Link to comment
Share on other sites

NavGaiss

Paldies, Programmētāj!

 

3) Es domāju, ka to visu varētu izdarīt uz vecāku vārda, jo it kā viņi nodokļus maksā utt. Bet tad vienalga kādam no vecākiem jāiet uz VID un jāreģistrējās kā pašnodarbinātajam, pat ja viņi jau strādā citā vietā?

Link to comment
Share on other sites

jā, kā tad - un tad vecāki čakarēsies ar "tavām" ceturkšņa atskaitēm un čikāsies ar VIDu par kontu izrakstiem...

 

nu tak liecies mierā... taisi savu "projektu" un ja tiešām nauda nāks un ja TIEŠĀM gribēsi čakarēties ar atskaitēm, tad savā 18.dzimumdienā ej uz VID reģistrēties ...

 

P.S. tak, ja tie ir kādi pāris simts lati pa gadu, tad neviens VIDs tev pakaļ nedziedās, BET nu ja tiešām savāksi gadā pāri pa 10k Ls tad gan jāsāk domāt par VIDu, jo tad jāreģistrējas kā PVN maksātājam, ja nē - var sanākt uzrēķins un tad būs jāmaksā ... :(

 

>>>Nav vēl zināms vai projekts izdosies un būs pietiekami pieprasīts

par nodokļiem gudrāk būtu sāk domāt pēc tam, kad viss jau ir palaists un kad redzi ka naudiņa nāk tavā kontā...

Labots - Birdy
Link to comment
Share on other sites

Sildi Latvijas ekonomiku un reģistrē uzņēmumu.

Veicot jebkādas saimnieciskas darbības ir jābūt reģistrētam VID un jāmaksā nodoklītis, lielais.

Nu ne gluži. Jāreģistrējas, ja veic komercdarbības!

UN Firma ir komercreģistrā ierakstīts komersanta nosaukums, ko tas izmanto komercdarbībā, slēdzot darījumus un parakstoties, tā kā, kad kads saka man ir FIRMA tie ir slima zirga murgi :D tas ir tikai komersanta nosaukums un viss. (No juridiskā viedokļa)

Un jā lv ar reklāmu pelnīt grūti, jo maza valsts, mazs cilvēku mazs kāposts. Bet mēģināt vienmēr vajag. Tā, ka uz preikšu

Labots - bimbo
Link to comment
Share on other sites

Ziemelis

Sakuma uztaisi un tad doma par nodokliem, pats sapratisi tikai tad vai ir jega sim pasakumam. Neviens tava lapa neliks reklamu ar apmeklejumu 100 cilveki diena, pardesmit latus menesi saksi pelnit ar paris tukstosiem apmekletaju diena. Iespejams, ka tev ir lielas investicijas, tad cita runa, bet par kabatas naudu nekas pratigs tev nesanaks, lai gan draugiem.lv saka ar 100 ls.

Link to comment
Share on other sites

Es Tavā vietā darītu tā - atvērtu to lapu, un sāktu to visu darbināt vienkārši ar savu privāto bankas kontu vai PayPal. Ja nauda patiesi sāktu nākt (kas arī, cik saprotu, ir uz lielas jautājuma zīmes), tad arī varētu domāt, ko darīt tālāk. Pie tam - reti kurš projekts ir tā momentāli aizgājis un sācis pelnīt. Pat, ja viss ir veiksmīgi, paies kāds laiciņš, līdz lietas sāks griezties.

 

Kamēr Tev mēnesī tikai daži simti ienāk, neviens par Tevi neuztrauksies. Tā kā vari pagaidīt un paskatīties, vai vispār vērts par ko tādu domāt.

Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

Ilgi neviens tevi neaitiks, ja forumā nelielīsies ka esi baigais miljonārs.

Latvijas bankai iet statistika par darījumiem, kas leilāki par 5000Ls (laikam tāda bija tā summa), tas nozīmē neviens pat nezinās, ka tu kko saņem.

Gribētos, teikt lai visi saņemas un sāk maksāt nodokļus - jāglābj tak valsts.

No otras puses, ko šamie piedāvā pretīm - uzlikt grieztus māmiņalgām.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Vasīlijs savu blogu "kaj ja pivo pil" reklamējot ?

Vasīlija blogs drīzāk sauktos "kak ja po pjanji metlu polomal" vai "kak ja razobral na cvet met vibrosennije monjitori" , tas tā offt , ņemot vērā Vasīlija nodarbošanos .

Link to comment
Share on other sites

Neaizmirsti banku painformēt, ka būs bieži mazi maksājumi uz/no tava konta. Citādi nobloķēs kā aizdomīgo atmazgātāju.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...