Jump to content

2 HDD saslegshana RAID


Kefirchiks
 Share

Recommended Posts

Nu man ir 2 HDD, vispar jau 3, bet viens ir galvenais (SATA) un ir divi IDE hdd, kurus vajadzetu saslegt RAID, abi ir pilnigi vienadi, bet es nezinu ka saslegt!

Man vajadzetu kadu info ko un ka, kas jadara u.t.t

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Un pie kā tie cietņi pieslēgti? Kāda plate vai karte?

 

Ja pie parastas mātes plates, tad iespējams ir kaut kāds softraid, ja MB to uztur un no kā dižas jēgas arī nebūs.

 

Priekš kam tas vispār ir vajadzīgs?

Labots - mezhavecis
Link to comment
Share on other sites

aatrdarbiiba? :-(

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

ja vien tāda pieslēgšanas iespēja pasāv, tad lasi lietotāja instrukciju tam dzelzim, kuram tos diskus taisies pieslēgt.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Ja nav RAID kartes ar iebūvētu proci un atmiņu (tādas maksā sākot no 200ls) tad izmantot kartes vai mātes dēļa "raid" nav prātīgi. Tāpat tiek iegūst softiskais raids, ko realizē draiveri! Šajā gadījumā jāizmanto OS piedāvātās soft raid iespējas. Zem linux un windows servera - nav problēmu. Zem xp - šis tas jāpamaina dažos failos, jo microsoft šo iespēju ir atslēdzis.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

"...kurus vajadzetu saslegt RAID..." - un kāpēc "vajadzētu"? Vispār ir sajēga, ko ir vēlēšanās panākt? Vienkāršākajā variantā - lielāku datu drošību vai ātrdarbību? Bet personīgi pievienošos viedoklim, ka zolīda raid karte Tev būs par dārgu, bet no feikraidiem tiešām lielas jēgas nav.

Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

Varbūt Kefīrs grib, lai viss mirorotos, bet to jau varētu panākt arī ar kaut kādu periodisko jobu.

Link to comment
Share on other sites

Kefirchiks
(labots)

Man iekš BIOS'a ir kaut kāda opcija ar RAID kanāliem, man vajag, lai abi IDE cietie diski saslēgtos RAID'ā un būtu kā viens!

 

Mātene: Gigabyte P35-DS3

Labots - Kefiirs
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Priekš kam vajag?

Link to comment
Share on other sites

Kefirchiks
Priekš kam vajag?

Vispār jau nu ātrumam + man nepatīk, ja rādās atsevišķi 2 cietie iekš datora, vajag, lai viņi būtu kā viens un cik es zinu, to var izdarīt ar RAID!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Un kas liedz lietot Sata?

Link to comment
Share on other sites

Nesaprasha

Vai būs labi uz (pieļauju)veciem IDE diskiem turēt RAID0 straipu? :D

 

Aptuvens citāts " "0" in name -'RAID0' means - how many files you'll get back when at least one disk from this array will fail" :D

Labots - Nesaprasha
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Man kaut kā liekas , ka tava plate neuztur RAID priekš IDE diskiem .

Link to comment
Share on other sites

cerams, ka tu nedomā, ka raid tev ljaus uztaisit kā vienu particiju no 2diskiem. patiesiba bus tada ka 60+60=60 vienkarshi dati bus uz abiem diskiem. un anway radisies kā divi diski tik un tā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...