Jump to content

Kā jūs aizsargājat savu īpašumu?


Sanchus
 Share

Recommended Posts

NC - tak es saku, ka turēt to figņu mājās ir viens, bet īstajā brīdī gaili nospiest - pavisam cits.

Es nespētu.

Ja pērk tikai priekš placebo - nu nez, manuprāt pārāk dārgs placebo sanāk :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Aha. Reku jeņķos (un ne tikai), kur stroķus var samērā viegli dabūt, regulāri kāds pūlī pašaudās...

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Vienkārši varētu kādam valstsvīram vienā vietā mietu iebāzt par to, ka gāzes ieročus var nopirkt jebkura privātpersona no 18 gadu vecuma. Manuprāt, to apriti vajadzētu stingrāk kontrolēt, neatļaut iegādāties iepriekš sodītiem u.tml. Tas nav normāli! Pie katras laupīšanas uzpeld "ar ierocim līdzīgu priekšmetu", kas uzreiz ož pēc gāzes pistoles. Welcome to the Russia. Pizģec.

Savu dzīvokli neesmu ne apdrošinājis ne kā īpaši apsargājis. Dzīvoju labā mājā, tīrā, ir domofons un dzīvoklim labas dzelzs durvis (protams, mūsdienās arī tas nav šķērslis profesionālim). Neatminos, ka kāds manā mājā būtu apzagts. Zagt pie manis būtu ko, gan tehnika, gan nauda (bankām neko negribu dot vairs), bet, var teikt, jūtos droši. Par aplaupīšanu uz ielas īpaši nedomāju. Nu, ja arī iebāzis pistoli sejā, vai tad tos 20ls un mobilo žēl?

 

Akcija - "katram bērnam sīcim pa gāzenei!". Dolbajobi na**j.

 

Gāzenēm vajadzētu ieviest atļaujas! Tas būtu labs solis uz priekšu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz

Gāzenām nav nepieciešama atļauja. Ja vien netup 24/7 savā būdā pie datora, bet bieži vēlākās vakara stundās nākas klīst cauri rajoniem, tad bez gāzenes tur nav ko darīt. Nāks tev virsū urļiku bars...nu labi, es vēl varētu aizskriet, bet ko tukls kodaku remontētājs izdarīs? Problēma nav tajos 20ls vai telefonā, bet atņems tev gan telefonu, gan 20ls, gan kurtku un uz atvadām vēl ribas ielocīs. Varēsi mainīt savas domas. A tas, ka urlāni ar segas pistolēm veikalus laupa...nu a ko padarīt, ne visiem mums dzīvē paveicies.

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Zini kur problēma? Urlēniem ļoti kārojas iekrāmēt purnā tādam garam, kalsnam, pumpainam tīņu datortārpam kā tu. Katru vakaru pastaigājos pa Bolderāju un nereti Ķengaragu / Maskačku un neatceros vispār kad pēdējo reizi kāds ir sējies klāt. Kad pumpas tev no mordas pazudīs, varbūt arī tev tā būs.

 

Sīkais invalīds.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz

Ne tu mani pazīsti, ne tu mani redzējis esi. Kautgan, ieraugot tevi jau uzreiz saprot ka nav ko zagt. Neuztraucies, būs jau labi.

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

To pašu varu teikt tev - ne tu mani redzējis, ne pazīsti. Es gan teiktu tieši otrādāk. Bet nu labi, es neesmu tāds cilvēks, kas lielas par saviem panākumiem vai materiālo stāvokli - kā tu, lai gan sasniedzis tu savā nožēlojamajā dzīvē neesi neko.

 

Tik pāris pamatotus banus un vārnas. Bet nesatraucies, tev vēl visa dzīve priekšā.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz

Kādēļ domā, ka tevi neesmu redzējis?

Nu tur tur pārāk daudz punktos kļūdies, un man pašlaik ar nav laika lai noteiktu tavu diagnozi.

Priekā!

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Tad esi tik jauks - nākamreiz, kad redzi / satiec mani, pienāc klāt un neizvairies / nerausties, kā tu to dari, ieraugot urlēnu baru.

Link to comment
Share on other sites

Mārci

viens ir spēt nogāzt "slikto"

otrs ir apzināties ka savas nemākulības dēļ (da kautvai rikošeta) vari paķert "savējo"

nu nav kaujas stroķis domāts ierindas cilvēciņam

 

Principā pievienojos. Ja Tu naktī prožektoru gaismā paņem kādu uz grauda Tu nezini,

vai kaut kur "ārā" nav vēl kāds, kas var izdomāt, ka "savējais pacans jāručī" un nobliezt Tevi.

Gāzene varbūt var noderēt tik daudz, ka ja mājā kāds ir ielauzies, tad no guļamistabas

var iebliezt koridorī un cerēt, ka ar to pietiks, lai viņi tītos prom.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz
Tad esi tik jauks - nākamreiz, kad redzi / satiec mani, pienāc klāt un neizvairies / nerausties, kā tu to dari, ieraugot urlēnu baru.
Neesmu tik tuvās attiecībās ar sprāgušiem kodakiem lai tevi IRLā redzētu.
Link to comment
Share on other sites

Kādēļ domā, ka tevi neesmu redzējis?

 

Neesmu tik tuvās attiecībās ar sprāgušiem kodakiem lai tevi IRLā redzētu.

 

Paklau, supercilvēk, aiztaisi savu geju izklaides centru un nesaki te vairs neko, nebūs tev lemts par foruma biedriem ņirgāties. Svepstēsi vēl kaut ko - tupēsi atkal ar banu.

Link to comment
Share on other sites

Gāzene varbūt var noderēt tik daudz, ka ja mājā kāds ir ielauzies, tad no guļamistabas

var iebliezt koridorī un cerēt, ka ar to pietiks, lai viņi tītos prom.

Ja tu kaut ko tādu izdarītu savā ūķi tad pēc tiem bandītiem pats arī ātri vien kratītos laukā, jo iekštelpā šaut gāzi ir manuprāt stulbums pēdējākais - tu iegūsti "Aušvices" simulatoru. Vāzi var šaut uz ielas un ar tikai tad ja nav pretvējš - dabūsi sejā un kretīns vēl paldies pateiks ka pats sevi "izrubīji". Rezultātā bīstamā situācijā ir jātēlo vecs bocmanis un jāķer vējš pirms tiešām pielietot to stroķi.

Link to comment
Share on other sites

Par gāzes stroķa pielietošanu ir dzirdēts, ka stiprā pretvējā viss nonāk pašam sejā.

Gāzes pistoles darbības lauks beidzas pie 3-5m. Nekas dižs, taču toties, cik metāla rokās! Tā jau ir puse no uzvaras. ;)

Link to comment
Share on other sites

Destructo

Dzīvoju devītajā stāvā, dzīvokli īrēju, lifts nestrādā, aiznest var tikai divus deviņdesmito gadu televizorus, taču domājams, pēc pirmā nonešanas zaglim iestāsies infarkts...

 

dīvānus nestieps, vecus skapjus, kas sver pustonnu arī ne, ā nu moš vēl mikroviļņu krāsni un radio...

Link to comment
Share on other sites

Pats par sevi: privātmāja pieslēgta pultij, ir apsardzes līgums, uz tālruni nāk sms ar paziņojumiem un trauksmi. Teritorijai sensor-apgaismojums (prožektors) un drīz būs skaņas sirēna, ja āra sensors nostrādās.

Tuvākajā laikā tiks pieslēgtas 24h infra-red novērošanas kameras. Ir 2 suņi. Būs sētai riņķī apvilkts dzeloņdrāšu žogs.

Gāzes, pneimatisko u.c. ieroču nav. Kādu gāzes baloniņu iepirkt vajadzēs.

 

Iemesls visam: Negribu redzēt nevienu svešu savā teritorijā! Toč kādam zaglim varētu iet plāni lienot iekšā. Ir cirvis (jauns) :).

 

Whoa! Tev gadījumā apsardzes sistēmas nav dārgākas par pašu īpašumu :D

Tas zagļiem varētu patikt - dzeloņdrātis nodos kā krāsaino metālu, kameras/apgaismojumu ar visiem sensoriem nospers... man liekas, ka viņi jau būs ieguvuši vairāk nekā mēģinot izlaupīt tavu hatu. :D

Link to comment
Share on other sites

Kameras gabalā par Ls46.00, likšu neaizsniedzamā augstumā. Dzeloņdrāts 100m maksā padsmit latus. Sensorlampas arī pa 13 latiem. Nothing special.

Nav nekas ūberkruts, taču ir 'sugu daudzveidība' :).

Link to comment
Share on other sites

NC - zini, 99. gadā esot Norvēģijā man uznāca MEGAskauģis.

Stāv Oslo centrā, ielas malā noparkots Golfiņš, logs vaļā, durvis neaizslēgtas.

Kāpēc mēs tā nevaram? :(

Link to comment
Share on other sites

versatile

Kā, nevaram?

vajadzēja lekt Opelī, atdzīt uz LV un tā atstāt :) varam tak!

Link to comment
Share on other sites

MārcisB: tagad Oslo tas būtu mazliet jocīgi. Oslo - tā vairs nav Norvēģija, tur jau krievu utml "viesstrādnieki" mēdz ierasties.

bet citur, ārpus galvaspilsētas var redzēt skatus, kā pie benzīntanka durvīm izlec onka, atstāj dzinēju iedarbinātu un ieiet pēc cigaretēm un kafijas.

Vai tas, ka slēpošanas ciematiņos pie viesnīcām slēpes tiek uz nakti vienkārši atstātas ārā nepieskatītas, bez apgaismojuma. Nu kurš gan viņas ņems? neviens! :)

 

Vot, tā gan ir balto cilvēku rajona privilēģija. mums te melno cilvēku par daudz. vienmēr būs kāds ar zemu morāli, kas stieps rociņu pēc nepiesieta riteņa.

Labots - tt2t
Link to comment
Share on other sites

connected

Nja es laikam esmu vecmodiigs, nav ne kameru ne pie pults piesleegts. Vieniigi dzelzs durvis ar zirnekli (dziivoklim manupraat pilniibaa pietiek) un beizbolene ieksh auto bagaazhnieka (tiiri sporta peec :D )

Link to comment
Share on other sites

Godīgi sakot, jāpiekrīt tt2t. Es arī labprāt dzīvotu balto cilvēku rajonā, kur durvis var neslēgt ciet un neviens zemē nemet plastmasa aluspudeles. Ko padarīsi, nāk mums līdzi tas krievulaiku mantojums un paši jau zināt, kas bija tie melnie, kuri ieveda pie mums zagšanas un šmucēšana skultūru :-D . Man muterīte stāstija, ka iemācijusie zagt kolhozu laikos, jo vienkarši citādāk nevarēja izdzīvot. Visus mājlopus atņēma, zemi atņēma, kolhozā algu nemaksāja un ja nezagtu kolhoza mantu, tad bija jānomirst badā. Diemžēl, daudzi mūsdienas jauc ar kolhozu laikiem :-D .

Ja runa par pretzagļu ierīcēm, tad varu izstastīt savu pieredzi. Man kādreiz daudzdzīvokļu majā pagrabā vienā telpā bija darbnīca. Tad nu kā ievācos, tā uzreiz durvīs iemontēju visparastako sarkano gaismas diodi un nofokuseju tā,ka spiež acīs, ja atver pagraba ārdurvisTumsā diode ir apbrīnojami spoža). Protam vēlāk ierīkoju signalizaciju, bet diodīti tāpat smukumam atstāju. Tad nu vairākas reizes tika lauztas pagraba ārdurvis, blakus pagarbtelpās patīro nospērti visi velosipedi, bet manā pagrabtelpā tikai atlauza ārdurvis un pat nepaņēma divriteni, kurš stāvēja aiz durvīm. Nu dikti nepatika zagļiem tā diodīte, jo nestandarta situācija un ei nu sazini, kas tur spīd- drošak zagt, ja nekas nespīd :-D . Tad vēl zinu cilvēku, kuram regulāri grafiti "makslinieki" aprakstīja mājas sienu. Pietika uzlikt prožektoru ar sensoru un viltus videokameru no Elfas veikala par dažiem latiem- visi "makslinieki " kautkut pazuda :-D .

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz

Didzi, redz, vienam gandarijums no tā ka zaglēnu ar diodīti nobaidija, citam gandarijusm no tā, ka ieliek nazi ribās vai ar beizboleni patrenkā. Tādus zaglēnus nav ko tur žēlot. Nepārmācīsi šodien, rīt ies pie kaimiņa.

Link to comment
Share on other sites

Dzīvoju mazpilsētā arī mans Golfiņšs citreiz stāv pie mājas neizslēgts , pagaidām viss labi . Pilsoņi drīkst pirkt arī kaujas pistoli , pagaidām neprasās , ja nu vienīgi peintballa lai izīmētu kainiņa pišeļus kuriem mopedi sapirkti ( mamma bankas parvaldniece) un ''vītola'' smagās mašinas kuras pārsniedz ātrumu .

Labots - Gints_lv
Link to comment
Share on other sites

Alkoholokausts

Tā kā man nav ko zagt (varu piedāvāt savu parādu jūru), tad neko arī īpaši nesargāju. Un, tā kā, vairāk vai mazāk, sanāk padzīvoties Tartu, tad pat velosipēdu nekautrētos atstād pagalma vidū un nepiesietu. Mums tāds viens pamests (ejošs) stāv - ne urlātiem, ne pašiem igauņiem tas nav vajadzīgs un nav pat īsti zināms, kas ir tā saimnieks (mājā ~10 dzīvokļi un visiem viss ir pofig).

Link to comment
Share on other sites

emalja

Golfiņus var slēgt, var neslēgt, vienalga tas ir atslēdzams ar visparastāko atslēgu, diezvai jaunajiem tas tā vairs ir, bet fakts kā tāds.

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Stāv Oslo centrā, ielas malā noparkots Golfiņš, logs vaļā, durvis neaizslēgtas.

Kāpēc mēs tā nevaram? :(

Mēs arī tā varam! Nevajag tik neko "ņemamu" atstāt tajā golfeklī. No otras puses, pie mums var gadīties arī tādi urlohāti, kas: "ooooohbannā - golfs vaļā! a davai piediršam?"

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Es arī savējo auto neslēdzu, jo stiklošana būs dārgāka par potenciāli paņemto no salona.

Link to comment
Share on other sites

ir doma par kādu spožu LED prožektoru un videokameru savas automašīnas virzienā, pat ja atkal izsitīs logu un nospers magnetolu - tas visticamāk maz ko dos, varbūt pat šiem gaisma palīdzēs visu labāk saredzēt. Ceru "paraut uz psihaloģisko".

durvis - metāla "publiskās"; velvienas metāla durvis mazajā koridorī un 2 metrus tālāk - dzīvokļa metāla durvis. ir signalizācija. bet dzīvoju gan pirmajā stāvā. sāku apsvērt ierīkot āra nolaižamās žalūzijas - tādas pašas kā mazajām bodēm.

dzīvoklī zagt jau nav ko, taču nevēlos atlauztas durvis, izsistus logus un sliktu auru dzīvoklī. ir dzirdēti gadījumi par ielaužšanos, taču redzot, ka nav ko ņemt - vienkārši visu sākuši demolēt..

 

te viens forumā rakstija par ēsmu un snaiperiem. šādus pasākumus tikai atbalstītu! šitos krievus izsūtīt "uz mājām", jeb vienkārši nahrenizēt!

Link to comment
Share on other sites

Instigater

nemad, tad jau tu arī nevienu ciemiņu pie sevis neaicini, vai ne? Galu galā vismaz puse apzagto dzīvokļu ir pēc informācijas, ka lūk tur ir ko ņemt.

Link to comment
Share on other sites

Instigater, nē, svešiniekus nelaižu. cik dažādi intervētāji, čigāni, sektinieki, uc nav gribējuši iekļūt manā dzīvoklī!

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Es ar todomāju par klasesbiedriem, draugiem, attālākiem radiem.

Link to comment
Share on other sites

radus un draugus aicinu ciemos.. godīgi sakot tāds dīvains jautājums.. man neviens rads, vai draugs nav no urļiku puses, kurš varētu tik nekrietni izrīkoties..

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Ne jau viņi paši, bet gan kaut kā pavisam ar tevi nesaistītā sarunā var tavējam paziņam izbirt "eu, nu tam nemad gan baigais teļļuks mājās". Dzirdīgas ausis šo faktu var arī piefiksēt. Vienkārši es tā domā, vai dzīvošana cietumā ir to sargājamo bagātību vērta?

Link to comment
Share on other sites

Instigater, 3 metāla durvis varbūt izklausās pēc cietuma, taču tās ir tikai druvis.. žalūzijas - tās, protams, plānoju nolaist izejot no mājām. nekādu cietumu nesaskatu :)) par žalūzijām pat nedomātu, ja vien nedzīvotu pirmajā stāvā. jāsaka labi, ka man mājās nav nekas tāds ar ko mani draugi un radi varētu paspīdēt :D

 

kamera - nedomāju to likt iekštelpās, bet gan vērstu uz mašīnu.. laigan ja tā padomā, nebūtu slikti arī koridorī kādu kameru iemontēt... ;)

Link to comment
Share on other sites

Sanchus

Ir automašīnās iebūvējamas kameras. Tajā pašā www.bmj.lv vai vns.lv redzēju.

Katrā ziņā maksājot automašīnai KASKO, 10-12 gadu laikā tiek nomaksāta otras mašīnas vērtība.

Tas pats ar signalizāciju/drošību/apdrošināšanu. Šie izdevumi sedz to, ko vēlies pasargāt. Ja man būtu aprīkojums iekšā par 10.000, tad savu 1000 notiekti 'noliktu' signalizācijai/apsardzei/drošībai(sensori, kameras)/apdrošināšanai.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...