Jump to content

Juusu hipoteeze par dziiviibas izcelssanos.


_Davis
 Share

Recommended Posts

superKrona

Noskaties Aigara filmu, esot atklāts, ka vienu akmeni tomēr aizmirsuši noslīpēt!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 398
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aigars

    42

  • Bastjens

    27

  • superKrona

    28

  • Rik0

    15

Cilveki uz Zemes tak ir vienīgie "cūkas", pēc kuruiem visur paliek šmuce. Mēs jau esam piedi*** arī kosmosu un satelīti jau saskrienas ar kosmiskajiem atkritumiem. Ko tad runāt par pašu zemi. Domā citplanetiešiem arī ir santehniķis Vasja, kurš, pa dzērumam pirms tūkstots gadiem, pazaudēja visus skrūvgriežus :-D. Ir taču atrasti daudz materiāli, kuri nav radīti uz Zemes(vismaz cilveki tos nav radījuši).

Link to comment
Share on other sites

superKrona
Ir taču atrasti daudz materiāli, kuri nav radīti uz Zemes(vismaz cilveki tos nav radījuši).

 

Man jau arī likās, ka cilvēki nav vienīgie cūkas, marsieši izrādās arī piedir$ zemi

Link to comment
Share on other sites

SuperKrona. Ar ko gan viņiem labāk konsultēties? Kas labāk parzin modernās akmensapstrādes tehnoloģijas? Varbūt fizikas profesors, kurš neprot pat naglu iedzīt, tikai formulas bīdīt?

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

nez, kapec gan augsti attistitai civilizacijai palidzet idiotam homo sapiens buvet no akmens kautkadu bezjedzigu kraavumu kur noglabat velvienu mirusu idiotu. ja es butu augsti attistitais tad es pat tadam savus super duper modernos shtrumus nebutu aizdevis :D

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX
ja es butu augsti attistitais tad es pat tadam savus super duper modernos shtrumus nebutu aizdevis

Nu tu mož nebūtu aizdevis. Bet citi cilvēki uzbūvē bitēm šūnas, kur medu krāt. Citi putnubūrīšus taisa, citi vēl šo to...

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Tas, ka viss atkārtojas mats matā, ir pretrunā ar nenoteiktības principu. Pārējam varētu piekrist.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Tev nav ne mazākās nojēgas par to, kas ir nenoteiktības princips. Bet nevēlos strīdēties, kā jau iepriekš norādīju - šīm teorijām pierādījumi ir neiespējami.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Nē, tas ir saistīts ar kvantu teoriju, onkulīt. (Kad es jau biju puisītis, tu tik tālu vēl nebiji ticis ;-) )

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Šo pavedienu vajadzētu pārsūtīt kādam, kas uztaisītu pētījumu, ko mūsdienās domā gana izglītota (būtisti takš) cilvēces daļa par darvinismu un citiem brīnumiem

Labots - superKrona
Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Ja zinātu, tad

a) nerakstītu tās muļķības par Visuma rašanās storija atkārtošanos mats matā,

b) nemurgotu par Bulu.

 

Pēc vārdiem "nenoteiktības princips" sameklēt guglē, ka tas nosaukts Heizenberga vārdā - tas ir kak dva paļca...

Link to comment
Share on other sites

soulfreak

njāāāā.... cik bēdīgi, bet cilvēces visnormālākā iezīme ir neiecietība un nicināšana :???:

un tagad visi gudrie iet atpūsties!

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Pirms kāda laika, kad es vēl neko nebiju dzirdējis par nenoteiktības principu, es biju aizdomājies līdz vienai interesantai lietai:

 

Visām molekulām, atomiem, elementārdaļiņām ir kaut kādas koordinātes un impulss. Un šīs koordinātes un šīs impulss viennozīmīgi nosaka, kur katra elementārdaļiņa atradīsies katrā nākošajā laika momentā. Bet arī cilvēks taču sastāv no šīm pašām elementārdaļiņām. Tātad - cilvēka rīcību līdz pēdējam sīkumam nosaka elementārdaļiņu kustība, kas sākusies jau sirmā senatnē, un cilvēka "griba" ir tikai šīs kustības turpinājuma rezultāts? Tātad - visi likteņi jau ir uzrakstīti?

 

Vēlāk izrādījās, ka es neesmu pirmais, kas nonācis pie šādas atziņas. Tomēr Haizenbergs šiem prātojumiem pārvilka treknu krustu.

 

Ja atgriežamies pie NC versijas, tad redzams, ka arī viņš pieturas pie šīs tēzes: ja jau katru reizi arkārtojas precīzi viens un tas pats, tad visu mūsu nākotne un jebkura rīcība līdz sīkākajai niansei ir Visuma matērijā ieakstīta un nav izmaināma.

Link to comment
Share on other sites

Mr. Nejēga

Nu, nu.. Es sapratu, ka NC saka, ka, pamatojoties uz varbūtību teorijas apvienojumu ar īstās bezgalības nu.. bezgalīgumu, rodas vienādojums, kas nosaka, ka jebkura darbība un darbību kopa var norisināties atkārtoti neatkarīgi no kompleksitātes un retuma, jo ir dots bezgalīgs laiks un iespējas, kurā visi random var sakrist vēlvienreiz..

Aptuveni:

1) Oriģināls

2) nesanāca? Nu, vēlreiz.

3) nesanāca...

...

xxxkurais) Oriģināls

xxxkurais+1) atkal kautkas cits..

 

... vietā var būt bezgalīgi daudz iespēju kombinācijas, bet, tā kā arī izpildes laiks ir bezgalīgs..

 

Nu, laivaikā pamats ir tas, ka NC nesaka, ka katru reizi atkārtojas viens un tas pats, bet ka var gadīties randomās sakritības (n no bezgalības)..

 

Ja tā nav NC ideja, tad patentēju aukstākrakstīto, pamatojoties uz mana segvārda sniegtajām privilēģijām.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Mr.Nejēga. Jā, tā sanāk. Ja Visuma izplešanās ciklu skaits ir bezgalīgs, tad starp visiem šiem cikliem var atrast vismaz divus identiskus. Ja vien uzskatam, ka matērija nevar izpausties bezgalīgi daudzos dažādos veidos.

Link to comment
Share on other sites

janis888

Par to NC deja vu

 

Ir gadījies nosapņot kādu sapni un tad pēc liela laika tev vienkārši vienā momentā liekas ka tas jau ir bijis un tad pēkšņi atceries ka vienreiz ko ļoti, ļoti līdzīgu esi nosapņojis, tā ir gadījies jau 3x un tajā momentā paliek neomulīgi/dīvaini, to pats es nespēju izskaidrot. Varbūt kādam tā arī ir gadījies.

Labots - janis888
Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Nē, nav gan nācies. Mani pārāk maz interesē šie jautājumi, lai es par tiem kaut ko speciāli meklētu un lasītu.

Link to comment
Share on other sites

soulfreak

nevaru šobrīd atrast, bet kaut kur TVNETā bija raksts par deja vu parādību.. bet, lai cik interesanta un noslēpumaina tā liktos, tas ir smadzeņu tā saucamais "gļuks", kad smadzenēs zūd saistoša informācija par kādiem notikumiem un tas kādā brīdī reproducējas galvā kā kaut kas piedzīvots utt... bija vairākas hipotēzes par to, bet nekas par elementārdaļinu "likteni"... es tam īsti negribētu ticēt!

Link to comment
Share on other sites

He he :)

Un kas tad bija pirmais - vista vai ola?

Darvina teorija ir galīgi garām. Kaut kur sen lasīju ka pēc Darvina, ja teiksim cūkai nezcik paaudzes pēc kārtas cirtīs nost asti, tad beidzot sāks dzimt cūkas bez astēm :))) Bet veel ar vien dzimst meitenes, kaut jau tūkstošiem gadu viņas tiek padarītas par sievietēm, un savukārt tās kuras netiek pēcnācējus nerada :)

Link to comment
Share on other sites

Sky_High
Tas, ka viss atkārtojas mats matā, ir pretrunā ar nenoteiktības principu. Pārējam varētu piekrist.

Kāpēc? Nenoteiktības princips liedz mums vienlaicīgi izmērīt daļiņas atrašanās vietu un ātrumu, cik zinu, bet kā tas liedz bezgalībā šiem diviem lielumiem bezgalīgi daudz reižu sakrist? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX
Un kas tad bija pirmais - vista vai ola?

Ola, loģiski. Vismaz - ja runājam par vistu un vistas olu:

Tas, vai no šīs olas izšķilsieis vista vai ne-vista, tiek noteikts jau apaugļošanas brīdī. Jau izdētā olā gēni nevar pārkombinēties. Tātad, to olu, no kuras izšķīlas pirmā vista, izdēja kaut kas, kas nebija vista.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Tad esmu tevi nepareizi sapratis. Tad tiešām ir jābūt identiskiem cikliem. Ja vien uzskatam, ka matērija nevar izpausties bezgalīgi daudzos dažādos veidos.

Link to comment
Share on other sites

superKrona
Un kas tad bija pirmais - vista vai ola?

Apbrīnojami, ka mūsdienu cilvēki spēj uzdot šo aizvēsturisko filozofu jautājumu.

Pārfrāzēsim tiem, kas nesaprot, saprotamāk:

Kas bija pirmais, 1 dienas veca meitenīte (der arī zēns), 15 gadus veca pusaudze (mans iestarpinājums) vai vairoties spējīga sieviete?

 

ADEX atbild:

Nu, protams, 1 dienas veca meitenīte (der arī zēns), jo...

1 dienas veca meitenīte (der arī zēns) dzemdētājs varēja nebūt arī sieviete.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Nedaudz palabošu pēdējo frāzi: dzemdētājs varēja arī nebūt cilvēks. Citādi - analoģija precīza.

Link to comment
Share on other sites

pusdienas alēnu dzerot uznāca muldamais

 

mana doma - mēs esam mūžīgi bijusi un mūžīgi būsim

viss kas mums apkārt sastāv no atomiem

sūdiņi pa vidu kam apkārt skraida elektronu mušas

bet ir tada lieta ka tas mušas arī nogurst un pāc cikturnullēmtaiciparā gadiem mušas "uzsēžas uz sūdiņa" jebšu atoms sabrūk un paliek tikai protoni ar neitroniem kvarkiem stīgām un herzinako ...

un sāk iedarboties gravitācijas spēks kas savelk šīs palikušās kakas kopā

savelk savelk un hujaks iet būkšķis gaisā un atkal rodas zvaigznes un planētas

tas ir bezgalīgi un

.....................

tas viss ko mes daram jau reiz ir bijis un tas būs jo jebura varbūtība no bezgalības ir bezgalība ...

 

tas arī izskaidro dejavu sajūtu ka dažreiz mēs jūtam ka tas ir notics jo ir sakritis ka tie paši atomu sūdiņi

kas iepriekš ir atkal tapījušies mūsu smadzenēs un atgādina senos laikus ...

Vot-vot! Kad vēl tīņa gados biju, tēvs teicās, ka esot versija par Visumu, ka viss atkārtojas tieši tā, kā ir jau bijis. Respektīvi, pēc attiecīgi cik tur miljards gadiem būs atkal Zeme, Saule un mēs, savā laikā, vietā un izskatā:)

 

Un arī par Deja Vu sajūtu esmu domājis līdzīgi kā NC raksta. Žēl tikai, ka tas deja vu mirklis ir ārkārtīgi īss un no tā daudz ko nevar izlobīt ārā:)

Tālāk gan pafantazēšu...kamēr instalējas Battlefield Heroes.

Kaut kur citā dimensijā, varbūt, ka ir informatīvā plūsma, kura satur jau visu to, kas ir bijis pirms un būs pēc mums, bet tikai jāmāk ar to dimensiju sakonektēties.

Labots - Brutto
Link to comment
Share on other sites

Par deja-vu apkārt klejo viens ,manuprāt, ļoti loģisks skaidrojums : kaut kādu impulsu, visdrīzāk attēlu, sūta uz smadzeņu atmiņas daļu, tas tur nenonāk, bet no atmiņām tiek novirzīts uz apstrādes daļu un tāpēc tev liekas, ka tas attēls ir nācis no atmiņām. Vienkārši, loģiski.

Link to comment
Share on other sites

{..}mans kaķis ir ļoti attīstīts, jo ir iemācījies atvērt durvis ar rokturi.

Tad man ir 3 jautaajumi:

1)Kas ir gudriibas etalons peec kura var to apgalvot ka kautkas ir gudrs|stulbs?

2)Esi droshs ka tas kakjis ir stulbaaks? Tikai taapeec ka nesaprot cilveeku dziivi utt.? Kas tev devis taadas pilnvaras apgalvot ka cita radiiba ir stulbaaka vai gudraaka? Pats arii piedzimi gjeenijs kursh visu zinaaja jau uzreiz? Buusi paarsteigts uzzinot ka mazi beerni ir taadi pashi dziivniecinji kuri tiko piedzimstot neko "nerubii" par pasauli bet saprot tikai instinktus bet par cik cilveekbeerni saprot cilveeku vidi vinji var uztvert un maaciities.. Varbuut vienkārši mees nemaakam komuniceet dziivnieku stilaa un iemaaciit dziivniekiem to ko cilveekiem maakam jo pashi esam taadi..?

3)Tieshaam domaa ka ja cilveeku izaudzinaatu kakji tas cilveeks maaceetu durvju rokturi atveert buudams pieaaudzis?

Link to comment
Share on other sites

jaunākajā žurnāla Terra numurā ir Jāņa Liepiņa (jauns perspektīvs "baltais" biologs) raksts par sintētisko dzīvību, no kura var rezumēt gan to, ka ar laiku mēs spēsim radīt ne sliktākus modeļus par pašiem Homo Sapiens, gan arī to, ka rasties un evolucionēt organiskajām molekulām, kā nejaušam procesam, nav nekas nereāls.

 

starp citu, Terra ir viens no diviem latviešu oriģinālautoru populārzinātniskais žurnāls un vienīgais, kas veltīts plašam zinātnes nozaru spektram (otrs ir Zvaigžņotā Debess, kas veltīts astronomijai), abos šajos žurnālos ir materiāli ir vismaz par kārtu nopietnāki salīdzinot ar Ilustrēto Zinātni.

Link to comment
Share on other sites

Varonis

tikpat labi var muldēt par vidējo bebra krāna garumu Zemgalē.

lietderīgāk tad jau būtu noskaidrot dzīves jēgu, tad vismaz nemētātos apkārt beztolkā, bet zinātu kas jādara.

Link to comment
Share on other sites

smartdevil

njaa nu samuldeejushi ne pa jokam :D

nevar jau neko pieraadiit, jo nekas nav apstiprinaats 100%, taatad viss ir tikai teorijas, gan dievs gan evaluucija, gan lielais spraadziens ... njaa.. matrix arii :D

Ticeet kaut kam vienam kameer tas nav pieraadiits un apstiprinaats ir mazinja IQ paziime un punkts ;)

 

P.S. kaut kur nesen dzirdeeju taadu teicienu:"gudrie dievam netic" :D (un tas ir tikai taapeec ka nekas nav pieraadiits)

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Es gan uzskatu, ka maziņa IQ pazīme ir nevis ticēt nepierādītajam, bet gan - noliegt nepierādīto vai neizskaidroto.

Link to comment
Share on other sites

Sky_High
tikpat labi var muldēt par vidējo bebra krāna garumu Zemgalē.

lietderīgāk tad jau būtu noskaidrot dzīves jēgu, tad vismaz nemētātos apkārt beztolkā, bet zinātu kas jādara.

Jeega ir abstrakts jeedziens, bet abstrakti jeedzieni vienmeer ir subjektiivi. Taatad tev, man un jebkam citam nevar pastaaveet nekaada objektiiva vai aareeja jeega, jeega kaut kam rodas tikai tad, kad mees pashi to pieshkjiram. Taapeec izveelies kas tev labaak patiik :)

Link to comment
Share on other sites

Vai var pierādīt, ka dzīvību radījis Dievs? Dieva eksistenci pierādīt manuprāt nevar. Bet pierādīt, ka cilvēkam ir nemirstīga dvēsele, var elementāri. Par to var pārliecināties, kad dvēsele ir izgājusi no ķermeņa, un uz savu ķermeni var skatīties no malas. Tāds eksperiments ir atkārtojams un agri vai vēlu draud katram. Vienīgā problēma, ka nevarēs pastāstīt citiem. Ir arī daudz liecību, kas ir atgriezušies, taču skeptiķi to noraksta parasti uz skābekļa trūkumu smadzenēs. Latvijas TV intervēja vienu onkuli, kurs to dara apzināti. Lai arī viņš nav nekur mācījies, tas notiek līdzīgi, kā to māca daudzās austrumu skolās. Tas nemaz tik viegli nav. To var salīdzināt ar vijoles spēli un arī talants vajadzīgs. Es domāju, ka astrumos tādu praktizējušu cilvēku ir vairāk nekā pie mums vijoles spēlētāju. Latvijā es zinu tikai dažus, par kuriem es esmu pārliecināts, ka to prot. Jūs protams varat uzjaurināties, ja patīk. Tā ir Jūsu problēma. Reizēm tāda sajūta, ka vienas un tās pašas sabiedrības cilvēki dzīvo it kā dažādās civilizācijās.

Vienreiz rādīja Krievijas Pareizticīgās baznīcas patriarhu, kurš priecājās, ka baznīca ir atguvusi svētā Serafima Sarovska ķermeni, jo tas bija pazudis pēc revolūcijas. Viena no pazīmēm, lai cilvēkam pēc nāves pieškirtu svētā statusu ir, ka ķermenis nebojājas. Serafima Sarovska ķermeni atrada ateisma muzejā ietītu tepiķī. Nesen no zemes atraka vienu budistu prieteri Krievijā, kurš miris bija kaut kur 30 gados. Par to bija skopa imformācija presē, arī uz vienu mirkli parādīja vienā dok. filmā. Arī austrumu zemēs tā ir parasta parādība. Tas notiek ar cilvēkiem, kas praktizē garīgas prakses un sasniedz augstu dvēseles evolūcijas pakāpi. Gars gūst uzvaru pār matēriju. Imformācijas ir tik daudz, ka to varētu pētīt bezgalīgi. Nevajag rēķināt nekādas varbūtības. Parasti par to klusē, vai atrunājas ar izdomājumiem, apvainojumiem plānprātībā, šizofrēnijā, zālītes pīpēšanā u.t.t. Tagad es esmu izsaucis arī uguni uz sevi. Ir viens bet, kāpēc daudzas zināšanas nav piejamas visiem un arī man. Ja cilvēks nav sasniedzis vajadzīgo garīgās attīstības līmeni, tad daudzas zināšanas var būt bīstamas, gan pašam cilvēkam, gan apkārtējiem. Varbūt tāpēc materiālisms ir mazākais no ļaunumiem. Ir daudz faktu, ka par to ir interesējušies visos laikos specdienesti, arī PSRS, it īpaši vācu 3. reiha. Pastāv viedoklis, ka tādēļ ir gājušas bojā iepriekšējās civilizācijas. Tādēļ visdrošāk ar garīgām praksēm nodarboties tradiocionālo baznīcu ietvaros.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Guest Nenormaaalais

No šī visa šita, ko esat sarakstījuši, piekrītu tikai NC un Aigaram.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX
Bet pierādīt, ka cilvēkam ir nemirstīga dvēsele, var elementāri.

Tad mēģini pierādīt

Ir arī daudz liecību, kas ir atgriezušies, taču skeptiķi to noraksta parasti uz skābekļa trūkumu smadzenēs.

Ja viņi ir atgriezušies (dzīvi), tad kas tev liek domāt, ka viņi vispār ir bijuši prom (bijuši miruši)?

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
lietderīgāk tad jau būtu noskaidrot dzīves jēgu, tad vismaz nemētātos apkārt beztolkā, bet zinātu kas jādara.

Varbūt te atradīsi .

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...