Jump to content

studiju krediits hansenee


azarbaidzz
 Share

Recommended Posts

rofl.. shon sanjeemu vestuliiti no dargaas hansenes... (pirms paris nedeljaam biju sanjemis vestuli par taam procentu likmju izmainjaam bla bl a bla.. un dziivoju mieriigu sirdi taalaak)

 

a tagad atpleeshu skatos.. sakara ar tadu un taadu liigumu to un to mees sukas ( lasiit hansabanka, no taada un taada datuma paceljam studiju krediita procena likmi no 12% uz 16% ja summa b'utu 5 ls.. tad buutu fofig rudzi.. beet taa diemeel taada nav...

 

es jau nesaku ka man te kaads varees paliidzeet ar ieteikumu, bet nu tik taa pazinjot, ka notiekaas pilniigaa HUIN^A >.<

 

paldies un aamen ^^

Link to comment
Share on other sites

dzincha

Labi ka vēl neliek uz EUR pāriet :pohas:

kā sak kredīts nav brālis.

Link to comment
Share on other sites

Tad taču nav valsts garantētais, ne?

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz

Studiju kredīts tas ir smieklīgākais ko jebkad esmu dzirdējis.

Man te viens pazīstams uz 8kLs paņēma kredītu studijām.

Nu ko, varoņi mirst jauni...

Link to comment
Share on other sites

azarbaidzz
(labots)
Tad taču nav valsts garantētais, ne?

pa'sa garaneetais, bet palubomu , kaada raznica.. vlsts vai mans.. tapat tieku appists.. >.<

 

pazinjam vienam.. paterinja krediitam ta pati hansene no 20% pacelusi uz 28 >.< kas vispaar ir pizdets.. es saprotu ka japelna dieniskjaa naudinja un ka vadiibai junu jahtu vajag, bet nu cmon.. ne taa vieta un ne tas laiks un ne tie liidzeklji, ja valsts kko taadu pielaus tad tiesham nav pelnijusi lai tai tiktu maksaati nodokli un vispaar kaads te seedeetu... .

Labots - azarbaidzz
Link to comment
Share on other sites

Labi ka vēl neliek uz EUR pāriet :pohas:

kā sak kredīts nav brālis.

 

 

Es tieši ieteiktu pāriet uz eiro!

Link to comment
Share on other sites

dzincha

hmmm........un ja nu kadri augšā "salaiž ripā" un nodevalvē latu?

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz

Lata devalvācija IMHO ir neizbēgama balstoties uz citu valstu pieredzi iepriekš. Jebkurā gadijumā nav jēga devalvēt latu neieviešot iro. Kāda jēga no lata, ja tas būs 1:1 pret eiro? Tieši šis variants ļautu samērā viegli pāriet uz eiro.

Link to comment
Share on other sites

Nē nu kаmēr Valsts Kasē būs nauda, nekāda lata D nenotiks. Taču, ja ekonomika nonāks tādā D, ka būs jāsāk piedrukāt latus, tad, protams, lata D notiks pati par sevi.

Link to comment
Share on other sites

16 % for fuck sake !

baņķierus nošaut :launs:

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

graavracis

Banka savas kļūdas prognozēs par ekanomiku labo uz nabaga kredīta patērētāja rēķina. Banka neļaus sevi apčakarēt. Gan pa savām, gan pa bankas kļūdām maksās kredīta ņēmējs.

Link to comment
Share on other sites

Gestapo
hmmm........un ja nu kadri augšā "salaiž ripā" un nodevalvē latu?

Vot kaut kā no malas izskatās, ka bankām ir no tā bail un tāpēc latu kredītiem kāpj likmes debesīs, bet eirām krīt. Ja bankām klientus neizdodas pierunāt pārmainīt uz eiro kredītu, tad piespiež to izdarīt ar neizdevīgiem nosacījumiem.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz

Uz trīs mēnešiem noguldījumi Ls - 9.6%, EUR - 8%, USD - 4.6%.

Pats noguldīju EUR. Pagājušā gada augustā lielākais Ls noguldījuma procents nesasniedza 8% uz 3 mēnešiem. Tiesa, brīdī kad lietoju maxi kontu ar 7% gadā un parexā uz 3 mēnešiem varēja noguldīt ar 7.5% likmi, parex piedāvāja man 8%, protams es nepiekritu. Neilgi pēc tam, arī maxi konts pārgāja uz 8%, termiņnoguldījumu procenti uzkāpa. No šiem 7.5% pusgada laikā parex jau piedāvā 9.5% par noguldijumu uz 3 mēnešiem un veselus 12.5% uz gadu. Pirms pusgada, noguldījumam uz gadu procentu likme bija zem 10%. Kā otrajā klasē mācija, tad lielāka procentu likme nozīmē lielāku risku. Ja banka tik strauji ceļ lata likmi, tad nav jābūt Karginam lai saprastu ka ar latu drīz varēs atslaucīt.

Ir vēl viens svarīgs faktors kas nosaka ka valūtas vērtība var kristies, bet to es paturēšu pie sevis.

 

P.S. Noguldījumu % EUR nekrīt, bet paliek stabili. Par kredītiem nezinu.

Labots - Kasparz
Link to comment
Share on other sites

(...) sakara ar tadu un taadu liigumu to un to mees sukas (...)

Vari biku sīkāk pastāstīt par to "to un to " ?

Tipa maksājumi nebija kavēti?

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz
Zinu un izjūtu uz savas ādas.

Es kredītu neesmu ņēmis un neņemšu. Kredīts vispār ir kaut kāda man nesaprotama lieta. Kāpēc nevar nopirkt uzreiz to ko vēlies? Labi, nav runa par NĪ, to visi uzreiz nevar nopirkt, bet jebkurā gadījumā NĪ kredīts uz 20+ ir krusts pāri visai dzīvei.

Link to comment
Share on other sites

Gestapo
Es kredītu neesmu ņēmis un neņemšu. Kredīts vispār ir kaut kāda man nesaprotama lieta. Kāpēc nevar nopirkt uzreiz to ko vēlies? Labi, nav runa par NĪ, to visi uzreiz nevar nopirkt, bet jebkurā gadījumā NĪ kredīts uz 20+ ir krusts pāri visai dzīvei.

Nu nevajag dramatizēt, protams, ka neviens (ar smadzeņpodu) neņem krītu, lai aizbrauktu pirameidas apskatīt vai 52 kapeiku plazmu nopirktu, bet priekš NĪ nākas ņemt daudziem, jo moš negribās pie vecākiem līdz penzijai dzīvot. Pie tam labāk, manuprāt, ir maksāt 300 eiras bankai par savu wonungu nekā no kāda īrēt par 150 lašiem kaut kur, kaut kā un hvz līdz kuram laikam, kad labpatiksies izlidināt ārā.

 

p.s. nu jau offtopiks mazliet.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Uz trīs mēnešiem noguldījumi Ls - 9.6%, EUR - 8%, USD - 4.6%.

Kurā bankā ērikiem ir tādas likmes?

Hanzenē uz 3 mēnešiem 3.25%, SEB 3.3%. Tāpēc gribu zināt, kur tagad ērikiem ir tādas likmes, zinot to, ka pašlaik 3 mēnešu EURIBORs ~ 1.66%

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz
Kurā bankā ērikiem ir tādas likmes?

Hanzenē uz 3 mēnešiem 3.25%, SEB 3.3%. Tāpēc gribu zināt, kur tagad ērikiem ir tādas likmes, zinot to, ka pašlaik 3 mēnešu EURIBORs ~ 1.66%

Hanzenē/SEB likmes vispār nav nekādas.

 

Nu nevajag dramatizēt, protams, ka neviens (ar smadzeņpodu) neņem krītu, lai aizbrauktu pirameidas apskatīt vai 52 kapeiku plazmu nopirktu, bet priekš NĪ nākas ņemt daudziem, jo moš negribās pie vecākiem līdz penzijai dzīvot. Pie tam labāk, manuprāt, ir maksāt 300 eiras bankai par savu wonungu nekā no kāda īrēt par 150 lašiem kaut kur, kaut kā un hvz līdz kuram laikam, kad labpatiksies izlidināt ārā.

Oftopiks aiziet, bet tēma izglītojoša.

Arī man līdz penzijai negribās maksāt krītu. Tādēļ pašlaik īrēju, noguldīju naudu un gada beigās plānoju iegādāties savu dzīvokli.

Īrēju samērā labi izremontētu 1ist dzīvokli Jelgavā par 100Ls, jo šogad te sāku strādāt.

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Lai nu kā, pirkt NĪ tagad ir tiešām laps laiks. Laps tiem, kam ir nauda, slikts tiem, kam naudas nav, jo nesū** bankas vairs nedod un ja dod, tad uz sliktiem nosacījumiem. Apburtais loks, agrāk kredīti bija lēti un dzīvokļi dārgi, tagad otrādāk :)

bet kopsummā vienalga - cik garšs, tik plats.

Link to comment
Share on other sites

Tas jau viss ir herņa. Krīts ir krīts, un par viņu būs jānorēķinās. To saprot ikviens, vienalga kādā pāli tiek parakstīti aizņēmuma dokumenti, bet...

problēma ir tamā, ka banku rīcība ir neizprotama tādā vienkāršā līmenī. Visi zin, ka tagad ir grūti atdot kredītus, un bankas tā vietā, lai, kā viņi paši saka , palīdzētu kredīta ņēmējam, viņi dara pretējo, palielina % likmes pēc saviem izzīstajiem rādītājiem. Ok, tās ir viņu tiesības, bet nu tad nav ko d***t publiskajos mēdijos, ka redz viņi negrib sliktu, tikai palīdzēt, un vilks no sūdiem ārā visus nabagos aizņēmējus.

Man kā blondīnei, ir grūti saprast šo greizo vienādojumu:

% likmes pieaugums = atvieglojums kredīta ņēmējam

Link to comment
Share on other sites

Atbilde slēpjās mainīgājā kredīta likmē, parakstot tādu līgumu tu piekrīti ka banka jebkurā brīdī var to palielināt ...

Link to comment
Share on other sites

Paliigs

To pašu procentu dēļ zvanīju Swediwm lai saprastu kas par Uiņu. Man paskaidroja - procentu likmes mēs esam speisti paaugstināt, lai nodrošinātu pakalpojumu.

 

Cik sapratu, ta paši ir kāpostu aizņēmušies, lai mums aizdotu, bet tie sukas, kas aizdeva bankai prasa lielākus pročus, attiecīgi bankai ir jāpaaugstina proči mūsu krītiem.

 

Otrs ir tas, ka bankām ir krietni samazinājusies peļņa citās ekon ailītēs, attiecīgi nākas kaut kur trūkstošo naudiņu iekasīt.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...