Jump to content

110cm šķīvis


kaza242
 Share

Recommended Posts

kaza242

Kuru galvu likt kā centrālo? Kā ar signālu tādā laikā, kā šodien būs? Un vēlviena problēma, kā viņu pielikt, jo tagad man ir 1W, 5E, 13E un 19,2E uzlikti ar gredzenu stiprinājumu, ko Yota piedāvā, jautājums, vai pie 19E kabinot klāt šo gredzenu ar garo kājiņu( kura liekas starp 5E un 13E) pietiks, vai papildus vēlkautkā jāpagarina?

Link to comment
Share on other sites

Richjuks

Autor - Tev jau cita topika tika atbildets, ka vislabakais variants ir 2 blodas - 110 cm - 36.0; 28.2; 19.2 un uz 90 cm - 13.0; 5.0 1.0W.

Tava konkretaja situacija, loti iespejams, ka izdosies uzlikt ka Tu velies, tachu no 28.2 neredzesi visus transponderus un parejos sliktos laika apstaklos ar neredzeesi...Liec 2 skivjus un beidz mocities... :)

Labots - Richjuks
Link to comment
Share on other sites

kaza242

nav vietas divām bļodām, tādēļ arī jautāju!

 

un ja jau var uzlikt pat 36,19,13, un 5E, tad kādēļ nevar 28? Vai tad 36 ir tuvāk par 28???

Link to comment
Share on other sites

Richjuks

Autor 36.0; 19.2; 13.0; 5.0 uz viena skivja var salikt. Pasham kadreiz bija uz 90cm blodas shi kombinacija. Tachu sliktos laika apstaklos neredzeju neko!!!

28.2 vajag lielo skivi, jo signals ir krietni vajaks neka 5.0E vai 13.0E. Ja velies redzet visus 28.2E transponderus, ieskaitot 2D staru - Tev vajag ~3metrigu skivi! :)

Link to comment
Share on other sites

Es visu redzu labi, arī sliktā laikā, bet man ir 110 cm šķīvis un nav 28.2

Konsultējoties ar sat licējiem man ieteica vai nu 1 140 cm šķīvi vai 2 šķīvjus ja gribu 28.2

Jo 110-niekam 28.2 jābūt pēc iespējas šķīvja centrā.

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā...

28.2 E jau pie lielāka lietus atkrīt daudzi dienvidu stara transponderi, ar ziemeļu transponderiem problēmu nav...

Uz dienvidu stara ir lielākā daļa HD kanālu + Discovery, MTV, multenes u.c., tā kā iesaku 28E pozicionēt pēc iespējas tuvāk centram vai pašā centrā...

Link to comment
Share on other sites

kaza242

Mani interesē FTA, tikai un vienīgi! Uz 36grādiem to nav daudz, cik redzu Lyngsat!

Link to comment
Share on other sites

Nu un uz 28E arī nekā īpaša FTA nav...

Šāda tāda mūzika (uz visiem satelītiem tā ir salasāma) + iepirkšanās kanāli un vēl šis tas, lai gan varbūt esmu izlutināts ar SKY UK... :D

Link to comment
Share on other sites

kaza242

OK, tad provēšu uzlikt uz 36 grādiem, tur vismaz daži RUS un UKR kanāli na haļavu, bet tagad problēma tāda, kaa man to piemontēt ar jau augstāk aprakstīto sistēmu?

Link to comment
Share on other sites

Richjuks

Autor - neaizmirsti, ka prieks 36.0E ir nepieciesama cirkulara nevis unversala galva!

Man kad uz 90cm blodas staveja 4 galvas (36.0; 19.2; 13.0; 5.0) centra bija 13.0...

Link to comment
Share on other sites

kaza242

Ok, mārrutki ar to Astru 28 un 36 grādiem, bet kā ir uz otru pusi, ja es lieku Amos, Sirius, Hotbird un Astra 19? Pavilks, un ko centrā? Cik noprotu attaalums stiprinājumā apmēram tāds pat kā no 5e uz 13e!

Link to comment
Share on other sites

kaza242

wilz - a kādi ir varianti, ja veči saka, ka 28 grādi nepavilks, a priekš 36 vajag cirkulāro galvu, kuru man nav jeegas pirkt, jo tur FTA kanāli, kuri izskatās puslīdz OK ir tik pieci! Ko tu iesaki?

Link to comment
Share on other sites

Nu cirkulārā galva maksā~pāris latus dārgāk.(tad ta problēma)

Ja taisies 36*-4,8*,tad 19 pa vidu,un miers mājās.Ko var plosīties:))

Un visu Tev tur pavilks.

Pašam nesen bija 80cm bļoda.

I to normāli ar šādu kombināciju skatījos.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ir pozicionieris.

 

Gribas visu.

 

Vai ir kāda universāla galva?

 

Vai ar cirkulāro var skatīties parastos t.i. lineāros.

 

Vai siriusam arī vajag savādāku(savu) galvu?

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

kas tas ir "visu" ? ar vienu šķīvi "visu" tāpat nesalasīsi, pat ar visu pozicionieri.

 

Ir universālās galvas.

Ar cirkulāro "parastos" skatīties nevar.

Sīriusam pietiek ar parasto galvu.

Link to comment
Share on other sites

jā motorizētajiem tās ir mīnus, ka nevar izmantot abus standartus. ar ko atšķiras universala no parastas, jeb linearas galvas? otrs jautajums vai digitalā galva atshkiras no analogas, vai lieta tikai reciveri ir ?

Link to comment
Share on other sites

universālā galva saprot gan lineāro gan cirkulāro polarizāciju. Līdz ar to var gan izmantot abus standartus.

Nav tādas "digitālās" galvas. Ir digitālais vai analogais sat tjuneris.

Ņemot vērā mikroskopisko atlikušo analogo kanālu skaitu, par analogo tjuneri var aizmirst.

No Astras 1 dažus vācu kanālus var sagrābstīt, bet tas laikam arī ir viss.

Bez tam šie kanāli pieejami arī digitāli.

Link to comment
Share on other sites

kas tas ir "visu" ? ar vienu šķīvi "visu" tāpat nesalasīsi, pat ar visu pozicionieri.

 

Ir universālās galvas.

Ar cirkulāro "parastos" skatīties nevar.

Sīriusam pietiek ar parasto galvu.

visu jau nē ,bet no 15.0°W Telstar 12 lidz 90.0°E Yamal 201 ir iespējams,pats kādreiz fanoju!

Link to comment
Share on other sites

MartiniB

MārcisB> universālā galva saprot gan lineāro gan cirkulāro polarizāciju.

par universaalo vinju sauc nevis deel cirkulaaraas polarizaazijas bet deelj diviem diapazoniem

 

universaalaa uztver tikai H un V diapazonos 10.750-11.600 un 11.500-12.750

(vaajinaatas L vai R var uztvert no transponderiem kuriem nav paaraak tuvu cits transponders)

 

cirkulaaraa uztver tikai L un R diapazonaa 11.600-12.750

 

p.s.

motorizeetu samnieciibu neiesaku

Link to comment
Share on other sites

tomēr ir neskaidrība, ja jau universala galva uztver abus standartus, kam man butu nepieciešama cirgulara galva? ir iespeja ka universala galva neuztver visus transporentus no cirgulara?

Link to comment
Share on other sites

cik es zinu, cirgulara galvai izņēmot plāksni var izmantot ka universala galva,cirgulara galvai parasti izmanto +++ , bet uzlikot citiem sputnikiem signāls ir daudz švakāks kamēr neizņem plāksni.

Link to comment
Share on other sites

Lieta tāda, ka tā visa motorizētā saimniecība jua bija, pirms ierados...

 

Visu - tas būtu 36.0E; 28.2E; 19.2E; 13.0E; 5.0E; Varbūt varat ieteikt kaut ko vērtīgu arī uz reitumiem W?

 

Problēma jau ir, ka viena galva bet gribas arī HTB+ uz 36.0E :(

 

Cik noprotu no Martini ar universālo galvu nevar skatīties HTB+ un "parastos".

Link to comment
Share on other sites

neesmu redzejis ka uz motora butu vairakas galvas, kā tad viņš zinās kur jāregulē un attiecīgi kā pēc tam kanalus atspējot no satelites. iespējams, ka var tieši pagriezt ar 2 galvam par cik tur gradiem talak 36E lai uztvertu ar papildus galvu.. tiri teoretizējums.

Link to comment
Share on other sites

es gan esmu redzējis ka uz motora butu vairakas galvas, tu vienkārši neesi tā kartigāk iedziļinajies visā!

Link to comment
Share on other sites

cik es zinu, cirgulara galvai izņēmot plāksni var izmantot ka universala galva,cirgulara galvai parasti izmanto +++ , bet uzlikot citiem sputnikiem signāls ir daudz švakāks kamēr neizņem plāksni.

 

Kas tā par plāksni? Kur var atrast tādu infu?

Link to comment
Share on other sites

Man arī kādreiz bija divas galvas ar motoru.Caur diseq 1.0, viena unversālā, otra cirkulārā.Uzstādījumos uzliek cirkulāro uz ntv+ , unversālo uz pārējiem satelītiem i svjo.Tikai tāda ķēpīga padarīšana, ilgi jāgaida kamēr pagriežas.Labāk jau divus 80cm šķīvjus .Katram pa 3 galvām, daudz ērtāk nekā ar motoru, un ātrāk. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Jā, nu dikti ātri tās lietas aizmirstās, bet varbūt jauna SAT skatītāju paaudze izaugusi :-D . Tak liec tai grozāmajā šķīvi cik un kāda sgalvas gribi. Uzprogramē lai konkrētā galva apstājās uz vajadzīgo satelīu un viss. Kadrez tak tiesi tā darīja un 4GHz galvu lika kopā ar 11GHz galviņu. Toreiz vēl nemaz tādu universālo galvu nebija. Palaid signālu caur daisiku un viss darbosies.

Nedaudz teorijas sliņķiem, kuri nevar izlasīt par cirkulāro polarizāciju. SAT pirmsakumos signālu no satelīta raidīja ar cirkulāro polarizāciju, jo tā var iegūt par 3dB stipraku signālu. Cirkulari, tas nozīmē, ka signāls tiek raidīts vienlaicīgi abās polarizācijās. Ir tur vēl nianses, bet tas tā pa vienkāršo. Vēlāk sāka trūkt brīvas frekvences un, par cik uzlabojas uztverošo galviņu parametri, saka lietot apraidē vertikālo un horizontalo polarizāciju. Tā no viena satelīta varēja noraidīt divas reizes vairāk kanālu un tie viens otram netraucēja. Krieviem uz NTV 36 grādu SAT tā pat kā ar dzelzceļa sliežu platumu un 9 maiju- viss ne tā kā Eiropā :grin: Viņi raida ar cirkulāro polarizāciju savu NTV paketi. Principā ju to signālu var uztvert ar parasto universalo galviņu, bet signāls ir ievērojami švakāks. Tie ir tie 3dB kurus zaudē uztverot ar parasto galviņu cirkulāro signālu, bet 3dB SAT lietās ir ieverojams cipars. Cirkularā galviņa principā atšķiras no universalās tikai ar to, ka viļņvadā iebāzta speciāla depolarizējošā plāksnīte, kura visu cirkularo plarizacijas signālu parvērš vienā polarizācijā. Uz plāksnītes rēķina tiek iegūts spēcīgāks signāls.

Link to comment
Share on other sites

OK! Nu skaidrs. Tātad jāliek otra galva priekš HTB+.

 

Lai gan sat pasaulē esmu tikai kādu nedēļu, šis ir riktīgi pedūris un tāpēc gribu visu izdarīt pats. Tāpēc sekojoši jaut.

 

1. Skaidrs, ka vajag cirkulāro. Kam būtu jāpievērš uzmanība pērkot galvu (frekvences, izejas ut.t.)? Vai no kādām konkrēti jāizvairās?

2. Kā vislabāk uzlikt un nofokusēt galvu. Vai ir kādi triki?

3. Par cik būs divas galvas laikam būs vajadzīgs DiSEqC SWITCH 8/1 sattelitu galvu pārslēdzējs? Kā ir ar tiem (frekvenču diapazons utt)?

Link to comment
Share on other sites

janispauls

Es skatos 15 gadus ar 1 unversalo gaviņu visu ,vajag tik ielikt plaksni viļņu vadā uz 45 gradiem :grin: ,uz šķīvja ir uzliktas divas galviņas ku un c,kas grozās kopā ar šķīvi no75e gradiem līdz 30w grādiem

Ja intresē vari parakāties šeit http://www.forum.alyno.ru/phpBB2/viewforum.php?f=1 , http://www.domica.biz/index.php?topic=647.0

http://www.sat.su/text/sat/que/q9/q9.html

Labots - janispauls
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...