Jump to content

Vai eksistē klaviatūra, kura radīta, lai to normāli varētu tīrīt?


Vilx-
 Share

Recommended Posts

Pērkot klaviatūru ilgtermiņa attiecībām, ir daudzas lietas, par kurām piedomāt. Klusums, ērtrums, izmēri, izturība... Bet kā ir ar tīrīšanu? Ilgi lietojot klaviatūru tā neizbēgami kļūst netīra - putekļi, ādas tauki, pica, kokakola... It sevišķi viss labums savacas zem taustiņiem. Lielāko daļu klaviatūru ir iespējams izjaukt, ja labi grib, taču īpaši paredzēta šādai operācijai gan neviena īsti nav. Nereti klaviatūra kļūst daudz "ļurcīgāka" pēc tam, vai arī piemetas citas kaites. Vai ir arī kāda klaviatūra, kuras radītājam arī tīrīšana bijusi padomā?

Link to comment
Share on other sites

Par gumijas klavu: Ā, jā, par to es piemirsu. Bet tā atkal varētu nebūt īpaši ērta, it sevišķi ja paredzēts to intensīvi lietot (piem. programmējot)...

Par 3Ls lētučiem: es Tevi apskaužu...

Link to comment
Share on other sites

Es atkal nupat atcerējos, ka savus lētučus savulaik mazgaju ar AJAX. Moš tur tas joks. Būs jāpamēģina ar Fairy. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

bračkam ir tā gumija, bet neesmu redzējis ka jams to lieto :) adex variants labs - nopērc pa 10 Ls piecas un ik pa pāri mēneši met ārā :roll:

Link to comment
Share on other sites

Es bada laikos, kad naudiņas nebij, mazgāju klavieres.

 

Bet visam šim pasākumam ir viens mīnuss - tās kļūst skaļas (sāk grabēt), kad spiež taustiņus. Tomēr zem taustiņiem ir nedaudz eļļas, kas mazgāšanā aiziet podā.

 

Vienu citu klaviatūru saeļļoju un kļuva ļoti klusa, bet laikam eļļa bij nedaudz pa biezu un taustiņi grūti spiedās. Tātad pareizā eļļa jāizvēlas, kas kopā ar putekļiem nesaķep un nesabiezē.

Link to comment
Share on other sites

Man pie vecā datora klaviatūra gandrīz 7 gadus nostāvēja netīrīta. Pie tam jāņem vērā ka pie datorgalda ļoti bieži ēdu. Jūs pat iedomāties nevarat kas tur iekšā bija redzams, kad noņēmu taustiņus :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Vispār - šitā ir baigi labā. Viņai ShutDown pogu nejauši vienkārši nav iespējams nospiest.

 

P.S. Vilx-, atrisināji probzu ar NumLock? Es atrisināju. Biju iepostējis, bet laikam nojuka foruma DB, un pazuda.

Labots - ADEX
Link to comment
Share on other sites

Ā, tas. Tas saistīts kaut kādā vīzē ar to, kādā stāvoklī tas NumLock ir taisni pie kompja izslēgšanās. Ja viņu pēdējā brīdī fiksi izslēdz (vai, pareizāk sakot, visu laiku pieskata, lai neieslēdzas), tad ir OK.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Jā, pie Shutdown skriptiem vajag šito piemest:

program numlock;
{$APPTYPE GUI}

uses
 Windows;

var
 KeyState: TKeyboardState;

begin
 GetKeyboardState(KeyState);

 //  Turn off NumLock
 if (KeyState[VK_NUMLOCK] = 1) then
 begin
   Keybd_Event(VK_NUMLOCK, 0, KEYEVENTF_EXTENDEDKEY or 0, 0);
   Keybd_Event(VK_NUMLOCK, 0, KEYEVENTF_EXTENDEDKEY or KEYEVENTF_KEYUP, 0);
 end;
{
 //  Turn off CapsLock
 if (KeyState[VK_CAPITAL] = 1) then
 begin
   Keybd_Event(VK_CAPITAL, 0, KEYEVENTF_EXTENDEDKEY or 0, 0);
   Keybd_Event(VK_CAPITAL, 0, KEYEVENTF_EXTENDEDKEY or KEYEVENTF_KEYUP, 0);
 end;

 //  Turn off ScrollLock
 if (KeyState[VK_SCROLL] = 1) then
 begin
   Keybd_Event(VK_SCROLL, 0, KEYEVENTF_EXTENDEDKEY or 0, 0);
   Keybd_Event(VK_SCROLL, 0, KEYEVENTF_EXTENDEDKEY or KEYEVENTF_KEYUP, 0);
 end;
}
end.

Kompilēju ar FPC 2.2.2

 

Tur ir arī aizkomentētas rindas pārējo LEDu izslēgšanai. Gan jau sapratīsi.

Link to comment
Share on other sites

Ai, man tagad vairāk tas nenotiek. :) Windows kaut kā laikam atceras to statusu or something. :p

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Tur fiška tāda: ja tu no admina esi izgājis ar ieslēgtu NumLock, bet kompi slēdz ārā no limited, tad pēc izlogošanās NumLock ieslēgsies.

Labots - ADEX
Link to comment
Share on other sites

Vilx - ja atceries, bija jociņš par to, ka programmētājs var nedēļu izdzīvot no tā, ko samakšķerē starp taustiņiem...

 

Nez, man kaut kā tās klavieres tā nepiecūkojas, vienkārši apgriežu otrādi un izkratu.

Nu un tā kā vienkārša klaviere iet zem 10ls nav jau grūti 1x 2 gados arī nomainīt.

Link to comment
Share on other sites

skatos ebaya tās gumijas var dabūt ar zilu LED ala neon apgaismojumu.

Link to comment
Share on other sites

Gints Plivna
Vislabāk ar kompresoru izpūst klavieri, visas paliekas un putekļi kā nebijuši, tā kā vienalga kādu tu ņem.

Yeahh, bet šokolāde un bulciņu ievārījums diemžēl paliek tāpat :(

Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

Lietoju Apple ražoto alumīnija klaviatūru.

 

 

Gads pagājis (un es ēdu tikai pie datora) - īpaši tīrīt nav bijusi nepieciešamība - tik vien ik pa reizei pārbraucu pāri ar mitru lupatiņu pašiem taustiņiem (pie taustiņiem nekas tā ļoti nepielīp), bet ne par to ir stāsts.

 

Bet laba lieta ir tā, ka katrs klaviatūras taustiņš atrodas savā nodalījumā - šķirbas sarp taustiņu un korpusu ir ļoti mazas.

Tādējādi iespēja, ka kaut kas pakļūs zem taustiņiem ir niecīga.

 

http://www.aboluveikals.lv/bil/MB110Z:A_114917.jpg

 

Pieļauju, ka kāds cits ražotājs arī ir ko līdzīgu pagatavojis.

 

Vienīgi - taustiņus noņemt, ja tomēr klaviatūrā ir izdevies ieliet kolu, ir sarežģīti.

 

 

 

Edit:

Tā iedomājos.

Varbūt ir kaut kur pieejami kaut kādi klaviatūras silikona "pārvalki", vai kas tamlīdzīgs?

 

Teorētiski, tam vajadzētu būt relatīvi ērtāk, nekā vienkāršai gumijas klavierei.

 

 

 

Edit2:

Re, http://www.protectcovers.com/whybuy.htm

Labots - maksvels
Link to comment
Share on other sites

Tiešām tās klaviatūras grūti tīrīt. Vienreiz tā kārtīgi izjaucu un iztīrīju, bet tāda čakarēšanās, ka vairāk to neesmu darījis, tikai ar lupatiņu pārslauku. :-D

 

Runājot par klaviatūrām.. Tie kas ilgi lieto vienu un to pašu klavu, jums varbūt arī ir tāda fīča, ka space, enter, shift u.c. taustiņi no matētiem pārtop par glancētiem?? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...