Jump to content

RTU būvniecība


normaaLs
 Share

Recommended Posts

Sveicināti!

Lieta tāda. Šogad vēlētos stāties iekšā jeb censties tikt iekš RTU Būvniekiem, būvinženieros. Domāju, ka kāds no šī foruma cilvēkiem noteikti tur mācās, vai noteikti mācās RTU un zin pastāstīt ko sīkāk.

Skolā, diemžēl, fiziku esmu tā kā ielaidis. Atzīmes ir normālas (6-7), bet pats nejūtos īpaši spēcīgs fizikā.

Tātad, kā tur ir tajos būvniekos? Vai fiziku es pavilktu, ņemot vērā, ka tas nav priekšmets, kurā es būtu spēcīgs..

Ceru sagaidīt kādu padomu, situācijas aprastu no zinošiem, kas ir tai' lietā iekšā.

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

6-7 fizikā nav tik traki. Pats tagad eju 12. klasē un tēmēju uz RTU inženieriem. Pašam fizikā 7. Mums skolā bija izmēģinājuma eksāmens. Gāju pārbaudīt sevi, bez liekas mācīšanās, rezultātā dabūju 63 punktus, jeb C līmeni. Eksāmens kā tāds ir diezgan viegls, ja nebūtu aizmirsis vienu formulu un būtu bijis daudz uzmanīgāks varētu dabūt 70+ punktus. Es domāju, ka būvniekos vajadzētu tev tikt mierīgi. Tikai kādas tev ir atzīmes matemātikā?

Link to comment
Share on other sites

Matemātikā the same. Apmēram 6. Vairāk mani uztrauc pati mācīšanās skolā. Eksāmeniem es gatavošos un būs tā kā būs! Negribētos iestāties un saprast, ka nemaz nevaru pavilkt un nerubīju tur tai' fizikā it neko, un beigt mācībās. šajos, un, protams, jebkuros citos laikos, 1500 nav maza nauda. vējā negribas izmest.

Link to comment
Share on other sites

Nevajag nobīties no tā, ka atskārsi, ka fizikā un a-matemātikā nespēj pilnvērtīgi iebraukt, galvenais kustēties, nemīzt un viss notiksies. Nu un protams veselas aknas...

 

bet par to naudu, sorry, pašam jāskatās

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Rēķinies - vadības un skolas kopumā un visai daudzu pasniedzēju attieksme ir ne visai, daudzi pasniedzēji ir iz sērijas "Es labāk po russki runāt", ja vajadzīgas kojas, tad rēkinies ar saviem 50+ latiem septembrī u.t.t. Nu bet ņemot vērā to, ka ja interesē tieši būvniecība, un ka citu variantu par RTU principā nav, tad tas viss ir visai sekundārs - tieši vairāk vērs uzmanību uz savām spējām. Nu un ja ar tām spējām ir pašvaki, tad neko viegli tev neies. Ir viņiem fizikas un matemātikas tur ļoti daudz - izpaužās šie priekšmeti dažādi, bet tie ir visam galvenais pamats. Protams būvnieki nav Elektroniķi, kur vispār ļoti maz no studijas uzsākušajiem vispār tiek līdz 3am kursam, bet nu tāpat - ja fizika neinteresē un nepadodas, pietam patīk padzīt luni, tad rēķinies, ka 3 vai vairāk gadus vilksi visu aiz matiem.

Vienīgais kas labi - RTU parāds IR studenta brālis - tikai kaut kādi cipargalvas un nenormāli apzinīgie visu nokārto laikā - liela daļa tāpat visu laiku dzīvojas ar kādu parādiņu. Un tas ir galvenokārt tāpēc, ka skola pati nespēj likvidēt bardaku savā iekšienē, tadēļ no studentiem ar nevar strikti prasīt visu prasību izpildi.

Visām tām peripētijām ir iziets cauri un cilvēkam, kam pašam ir viedoklis par apgūstamo priekšmetu lietderību, nevis kas akli, nedomājot tik dara visu ko viņam liek - nu ir pagrūti samierināties ar to greizo sistēmu, ko daži ar putām uz lūpām sauc par sausu, akadēmiski vispārizglītojošu augstāko izglītību...

Link to comment
Share on other sites

Esmu mācijies RTU... būvniekos nē, bet enerģētiķos gan... pirmie kursi aptuveni visiem vienādi. Māsa gan piebeigusi arhitektus RTU, tad nu zinu ap ko lieta grozās...

 

Tā vidusskolas fizika ir bērnu spēlītes, tur nekā sarežģītāka par 2 formulu kombināciju nav. RTU fizika ir reāla zinātne, kur tev ir jāizprot kā tas viss notiek, jo tikai tad Tu varēsi salikt kopā tās n-tās formulas un gala dabūt gala rezultātu... 'visbiežāk iznāk atvasināt vairākas formulas, kuras kopā beigās jāsaliek un + tam visam jāzina visādi likumi, kuri nemaz aprēķinos nepiedalās, bet gan jāpatur visu laiku zemapziņā, lai veiktu šos aprēķinus. Tā, ka ja videnē tev ir 6, tad RTU tu vilksi uz 4, ja protams nesāksi cītīgāk mācīties un IZPRAST, nevis tik iekalt galvā uz vienu kontroldarbu.

 

Otrs klupšanas akmenis ir augstākā matemātika... ja nav matemātiskās domāšanas, tad var mēģināt to visu kalt galvā, bet būs ļoti daudz kas jākaļ... RTU ir nežēligi, stagnātiski pasniedzēji, kuriem ir pie kājas, ka Tu nesaproti... ir iespēja, ka tev notiek klikšķis un tu tanī visā ierubies, bet var nākties vaiga sviedros skraidīt pie privātskolotājiem...

 

Nākamais..būvinženieriem ir visādas materiālmācības, siltumtehnikas, akustikas utt... tas viss ir formulu un definīciju lērums, kuram tu neredzi ne sākumu, ne malas.... pēc sesijas vienmēr var uzelpot,ka tas murgs ir beidzies....

 

Kā tev iet rasēšanā? Tur ar stipri skatās...

 

 

un iestājeksāmeni ar diezgan stipri, jo gribētāju ir daudz, bet reāli varētāju nemaz tik daudz nav... nezinu kā būvniekiem, bet arhitektiem ir pārbaudījums arī zīmēšanā (fakultāte jums viena)....

 

 

nu kautkā tā.... tur mācīties ir ļoti grūti, bet beigās esi cilvēks! Nevis kā LU sadzemdējis kaudzēm juristu, ekonomistu utt..un kur lai viņus tagad visus liek??? lai iet uz elkoru strādāt par pārdevējiem :)))

Link to comment
Share on other sites

Vispār esmu dzirdējis, ka RTU iet diez gan traki ar alkoholu. Pārsvarā visi kojās tik plosto. Vai tā ir taisnība?

Link to comment
Share on other sites

Rēķinies - vadības un skolas kopumā un visai daudzu pasniedzēju attieksme ir ne visai, daudzi pasniedzēji ir iz sērijas "Es labāk po russki runāt", ja vajadzīgas kojas, tad rēkinies ar saviem 50+ latiem septembrī u.t.t. Nu bet ņemot vērā to, ka ja interesē tieši būvniecība, un ka citu variantu par RTU principā nav, tad tas viss ir visai sekundārs - tieši vairāk vērs uzmanību uz savām spējām. Nu un ja ar tām spējām ir pašvaki, tad neko viegli tev neies. Ir viņiem fizikas un matemātikas tur ļoti daudz - izpaužās šie priekšmeti dažādi, bet tie ir visam galvenais pamats. Protams būvnieki nav Elektroniķi, kur vispār ļoti maz no studijas uzsākušajiem vispār tiek līdz 3am kursam, bet nu tāpat - ja fizika neinteresē un nepadodas, pietam patīk padzīt luni, tad rēķinies, ka 3 vai vairāk gadus vilksi visu aiz matiem.

Vienīgais kas labi - RTU parāds IR studenta brālis - tikai kaut kādi cipargalvas un nenormāli apzinīgie visu nokārto laikā - liela daļa tāpat visu laiku dzīvojas ar kādu parādiņu. Un tas ir galvenokārt tāpēc, ka skola pati nespēj likvidēt bardaku savā iekšienē, tadēļ no studentiem ar nevar strikti prasīt visu prasību izpildi.

Visām tām peripētijām ir iziets cauri un cilvēkam, kam pašam ir viedoklis par apgūstamo priekšmetu lietderību, nevis kas akli, nedomājot tik dara visu ko viņam liek - nu ir pagrūti samierināties ar to greizo sistēmu, ko daži ar putām uz lūpām sauc par sausu, akadēmiski vispārizglītojošu augstāko izglītību...

 

Zini kā ir. Tajos "trakajos" gados to luni gribējas dzīt. Tagad vērtības ir savādākas, BET, PROTAMS, kā jau visi, esmu cilvēks, kuram arī kādreiz uznāks slinkums, pofigs, vai vienkārši kādā kafeinīcā aizsēdēsies kādu vakaru...

Kā tur ir ar to viņu fiziku. Vai tā ir dikti uz vidusskolas pamatiem, vai tomēr lietas, kuras mācīsies ir cita opera. Jebšu kā viss no nulles. Tādā ziņā labs piemērs esmu ķīmijā. Neorganisko māca no 8 klases. Tajā laikā bija visādi draugi, ne tie labākie un mācīties nemācījāmies ķīmiju nemaz. Līdz pat 12. klasei es vilku ķīmiju uz knapā 4-5. 12. klasē sākās organiskā. Tagad esmu stabils 7. ;) To vēlos uzzināt.

Link to comment
Share on other sites

par priekšmetiem. ja nemaldos, tad joprojām 1kursa pusgads visā RTU (izņemot arhitektus un ekonomistus) ir viens un tas pats.

es pats no ASTF/DITF bet tas lietu nemaina, jo pēc visudusskolas 9 un 10 ballem matematika/fizika un 8 kimija nacas atskart ka augstaka matematika iz opaa (pirmais eksamens 3 balles), parliku uz 7. kimija - ja nebutu labulaba vidusskolas skolotaja kas palidzeja ar majasdarbiem nez ka butu. fizika gan bija interesanta, bet daudziem ari bija milzigas problemas.

 

buvniekos ipaši būvinženieros var iet, ja patīk rašēšana, matemātika, fizika, kā arī spēj loģiski domāt vairāk ka 2 dimensijās :D

Link to comment
Share on other sites

Šogad pabeidzu RTU telekomunikācijas, pirmais kurss bija diezgan saspringts. Fizikā un matemātikā man arī bija C un C attiecīgi. Fizikā nekas īpaši grūtāks par vidusskolas fiziku nebija (vidusskolā mācījos fizikas profilkursā). Esmu standarta slinkais students, kas visu atstāj uz pēdējo vakaru. Matemātika otrajā kursā bija vienīgais priekšmets par kuru dabūju maksāt toreiz 42 LS kā parādu (ja paliek 1 parāds pēc sesijas, nav jāmaksā). Ar 5. vai 6. reizi dabūju cauri tās matemātikas papildnodaļas (kaut gan noteikumos rakstīts, ja students nenokārto eksāmenu 3 reizes- atā). Galvenais ir nepadoties, visi kas vēlas mācīties arī mācās tālāk, lido tikai tie kas atmet visam ar roku.

Labots - Edgars86
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Dundurs

Atkal basņas iz sērijas - dzirdēju kā tante trolejbusā stāstija...

Viss atkarīgs tikai un vienīgi no tā kādās kojās un kādā kompānijā istabiņā/blokā trāpies. Būs pilns ar idiotiem - nu i varēsi vai nu pievienoties vai migrēt uz citām kojām vai istabiņu.

Meža ielas kojas - jā, tur gan ir kā ir - normālie studenti no turienes tinas prom pie pirmās izdevības... :smile:

Citur, kā jua minēju.

 

normaals

 

Nu būvniekos nemācos, taču cik dzirdēts, redzēts no kolēģiem - nu protams, ka viss jau kautkādā pamatā balstās uz videnes vielu, taču kā jau Gints minēja - tas viss daudz ir komplicētāks. Nu un viegli izsecināt, ka ja videnē vilkies uz 5 ne tāpēc, ka nemācījies, bet gan tāpēc, ka nesaprati, tad nu būs grūši.

Gribu vērst uzmanību uz to, ka daudz ir atkarīgs arī no pasniedzēja, pie kā trāpies. Un tas nu ir vienāds visās fakultātēs - tur vai nu jābūt cipargalvai, vai nu pasniedzējiem jālien ... lai visu sakārtotu, vai arī jābūt galējam poxuyistam, kas ir riskanti, bet reizēm arī tā var izpeldēt.

Vienvārdsakot - tavas sekmes un sasniegumus ne vienmēr ietekmēs tavas spējas - trāpīsies pie kāda veca ībļa, kas nodarbojas tikai ar sava statusa apliecināšanu, tad viegli nebūs. Un tādu labs cilvēku tur ir pietiekami...

 

Ā un vēl gribējas mazliet pavilkt uz zoba lielos datoristus - oj nu oj, perspektīvā nozare, mļin lielie datortīklu administratori un nez kas vēl - itkā tādu pseidospeciālistu nebūtu piecepts gana - tikko, pusi darbu nopērkot fizika.lv ar stabilu viduvējību pabeidzis DITFus vai LU kompistus un nu tik algu pāri štukai padavajtje, kaut lielie topošie admini pat kompi nejēdz pārinstalēt vai tīkla karti iespraust... Da tas pats elkors par pārdevējiem...

Labots - A-kalvis
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Brālis pabeidza būvniekus, gāja tur no 1. ģimnāzijas kā viens no klases TOP prātiem. Protams, iegrābās un dabūja pamatīgi mācīties neapgūtās zinātnes (materiālu stiprības, rasēšanas u.c. ko te iepriekš minēja). Bet viņam vismaz bija labi pamati a-matemātikā un fizikā. Turklāt viņam izdevās izšļūkt pa mīksto cauri, jo negadījās baigie stagnāti pasniedzēji.

 

Īpaši traki ejot kaut kādos laboratorijas darbos, jo laboratorijām neesot kapacitātes pacelt to studentu daudzumu pirmajos kursos un ja kārtējā pārbaudē izblamējies, tad uz pārlikšanu ir jāstāv reālā rindā kā pēc desām 80tajos gados.

 

Nezinu kā tagad, bet tur arī samērā spiež uz sportu pirmajos kursos. Var sanākt tālu un ilgi braukāties uz citām RTU ēkām.

Link to comment
Share on other sites

es macos buuvniekos 2. kusaa klaatienee. fizika nav nekas traks šeit. nolika arī tie čomi, kam bija c un d fizikas eksii. labori fizikaa, preciizaak to aizstaaveeshana, pie atseviskiem "slimajiem" pasniedzeejiem ir diezgan pasmaga, bet nokaartot var. ja par attieciigo labora tēmu kaut ko zini un ja saproti, ko laboraa esi dariijis, tad aizstaaveet var. domaaju fiziku toch pavilksi. bet veelams ir labi zinaat fizikas mehaanikas pusi, jo taa buus vajadziiga buuvmehaanikai un shur tur veel. ir veelams arii labi saprast matemaatiku, jo taa sheit ir diezgan pasmaga un faktiski vajadziiga ljoti daudz arii citos prieksmetos. taatad staajies drosi. tomeer, kaa buus ar taam budzeta vietaam un vispaar rtu finanseem un struktuuru to ir gruuti shajos laikos pateikt. shogad, skiet arii ir krietni mazaak studentu iestaajusies.

Link to comment
Share on other sites

Es Tavā vietā vairāk uztrauktos par matemātikas zināšanām? Atvaisnāt māki? Funkciju analīze padodas? Jau pirmajās lekcijās fizikā un metemātikā sāksies smuku piemēri ar atvasinājumiem. Man videnē atvasinājumi vispār netika apskatīti, tas bija tād neliels šoks sākumā. Iesaku apmeklēt RTU rīkotos iestājeksāmenu sagatvošanas kursus, tad arī sapratīsi kādu līmeni viņi sagaida no studentiem.

Link to comment
Share on other sites

industrious

Neraudi puika, ja esi nedzērājs, tad gatavo organismu. Protams jau ka neviens tev ar varu šņabi rīklē nedzīs, bet tu pamēģini stāvēt malā, ka brāļi blakus bauskas tumšo triec iekšā. No pieredzes stāstu, sēdi lekcijās pirmajos solos, un klausies visu ko tev pasniedzēji stāsta, veido sakarīgus pierakstus, un patstāvīgi pildi mājasdarbus. Ar to matemētiku ir tā ja ielaidīsi, tad būs kaput. Par fiziku nerunāsīm, tur viegli var tikt cauri ja arī esi slims cilvēks. Tur jābūt jau ļoti labām zināšanām un saprašainai lai saprastu filnīgi visu ko tev tur stāstīs. Protams viss vēl atkarīgs no tā kas tev tos priekšmetus pasniegs.

Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint
Es Tavā vietā vairāk uztrauktos par matemātikas zināšanām? Atvaisnāt māki? Funkciju analīze padodas? Jau pirmajās lekcijās fizikā un metemātikā sāksies smuku piemēri ar atvasinājumiem. Man videnē atvasinājumi vispār netika apskatīti, tas bija tād neliels šoks sākumā. Iesaku apmeklēt RTU rīkotos iestājeksāmenu sagatvošanas kursus, tad arī sapratīsi kādu līmeni viņi sagaida no studentiem.

 

 

mēs gan sākām ar matricām :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Inženieri vienmēr bijuši pabērna lomā. Par treknajos gados, kad tačkas stūmējs saņēma 1500Ls, inženieris papīru kašņātājs dabūja rauties melnās miesās, iet skaņot visus papīrus, kontrolēt izpildes un būt par visu atbildīgs par 400Ls. Šobrīd jau ir vēl šķērmāk, ja nav gali kādā normālā kompānijā, kas vēl tur galvu virs ūdens, tad līst šādā paputējušā nozarē ir riskanti. Lai neteiktu muļķīgi. Par laimi inženieri (it īpaši tādi ar pieredzi) ir ļoti velkomēti aizjūras zemēs. Tur gan arī Leiputriju nesola, bet vismaz savu ikdienišķo hamburgeru vai puspuvuši haizivi varēsi nopirkt.

 

Ja vēl pirms 5 gadiem bija skaidrs, ka būvnieks ir tā sapņu profesija un bija teiciens, ka bez būvnieka nekad mēs Latviju neuzcelsim, tad tagad pie šodienas apjomiem varu pavisam droši apgalvot, ka LV ir ne tikai ekonomistu, bet arī inženieru pārprodukcija.

Link to comment
Share on other sites

Jābūt mugurkaulam, lai dzīvotu kojās. Ir dienas, kad var uzdzīvot. Ja priekšā svarīgs eksāmens vai kontroldarbs, pasūtu visus iedzert gribētājus pāris istabiņas tālāk.

Link to comment
Share on other sites

Pusi studentu 1. kursā nokož fizika, ķīmija, matene.

No palikušajiem trešo daļu 2. kursā nokož būvmehānika vai teorētiskā meh.

Pārējie tāpat atbisrt. Tā kā, ja iestājas 30, labi ja 5 pabeigs bez parādiem. Vismaz pāris gadus atpakaļ tā bija, kad arī budžets bija parasta parādība.

Link to comment
Share on other sites

Un kura profesija tagad nav pārprodukcijā? Tas ir pipec vienkārši. KO tad jaunajiem censoņiem darīt? redzot visu to, kas notiek apkārt, kā cilvēki gatavi uz visu, palikuši bez darba... Ja mani agrāk vadīja doma iet tur, kur patīk.. tad tagad nu noteikti, es iešu tur, kur man būs nodrošināts darbs un dzīvokli varēšu nomaksāt, bērnu pabarot un sievai kažoku nopirkt..

Ir vispār kas tāds Latvijā palicis?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Kustō, skatoties kāds inženieris. Es ar būšu inženieris, bet pavisam pa citu līniju. Pa pārtikas līniju būs. Nemaz tik slikti nepelna pārtikā tie inženieri :)

Link to comment
Share on other sites

Nja arī pēc 10 gadiem RTU nekas nav mainījies :)

 

Bet par to ka būvinženieri nav vajadzīgi vēl varētu padiskutēt - protams vairs neviens 1000Ls pēc papīra dabūšanas nedos, bet arī vairs nebūs tā ka pēteris iedevis savu diplomu lai uzdibinātu 35 SIA, kurās vienīgais zinošais ir Andris ar celtniecības koledžas pirmo nepabeigto gadu. tomēr ja esi saņēmis diplomu un vēl studiju laikos stažējies kādā ES valstī (kas šobrīd ir ļoti iespējams) tad tiksi gan pie darba gan pie atalgojumu (perspektīvē).

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Piedod, vecais, bet man leikas, ka vienīgais kaut cik nodrošinātais darbs šodien ir Aigaram Aināram Š. par šoferi (ar izrietošajām iespējām iekļūt LDz padomē) vai Andrim Š. par sievu.

Labots - Žaks Kustō
Link to comment
Share on other sites

Nu tā....

10 gadu laikā nekas nav mainījies. - A vai ta studenti savādāki palikuši? visi grib būt inžinieri, bet vai var? Tur jābūt personībai.

Pats 2. kursā esmu. Ziniet šķērmi paliek, kad topošie "inžinieri" izbrauc caur fundamentālām inžinierzinātņu pamatlietām neko nejēdzot. Ai 4nieks ar 3o reizi, nu i pofig, ka tik tālāk tiek. Un kurš un kāpēc tādiem, lai maksātu tos 1000Ls?

Rezumē: Mācies kur gribi, bet mācies pats, nevis apmeklē un izvelcies cauri augstskolai.

Link to comment
Share on other sites

pilnigi piekritu DelNet - atsēdēšana atsēdēšanas pēc nav nekam vajadzīga un no tā nebūs nekāda labuma. rezutātā sēdēsi kādā birojā pa 300Ls un zīmēsi detalizācijas un sūkstīsies ka kāds par šo darbu saņem 2000Ls. profesijai ir jāpatīk un jāinteresē, tikai tad ir jēga iet caur ugunim un ūdenim lai to iegūtu, bet citādi varbūt lielāka jēga ir netērēt šo naudu un laiku un darīt to kas patīk.

Link to comment
Share on other sites

Delnet, tādi diletanti būs vienmēr. Arī es esmu pabeidzis RTU EEF bakaluarus un maģistrus. Savā laikā atceros, ka bija pilns ar tādiem, kas tikai atsēdēja lekcijas. Jāsaka, ka es ar diezgan lekcijas vienkārši atsēdēju :). Reālā dzīvē fiška man parādījās, kad sāku pēc bakalaura strādāt. Tik tad es sapratu, ko un par ko es mācos un maģistratūrā jau mācījos ar pavisam citu skatu :). TIk varu pateikt, ka visi tie, kas savā laikā arī mācījās, nevis tik koda pa kojām vai laida luni, uz doto brīdi arī normāli strādā Latvenergo vai pa elektrības tēmu saistītos uzņēmumos. Liela daļa, kas bakalauru pabeidza tikai diploma dēl, ko esmu saticis, arī neko prātīgu šajā dzīvē nav sasnieguši un strādā tādus pašus darbus, kā cilvēki bez augstākās.

Link to comment
Share on other sites

Vispār man fizika nelikās īpaši grūta bija foršs pasniedzējs ( klemenoks) ja kaut ko nesaprati visu izstāstīja ,ar matemātiku gan bij bik grūtāk , tā man īpaši nepadevās. Pārējie priekšmati gan easy inženiergrafika , datormācība un svešvaloda , un vēl ievads būvniecībā :D

p.s es neklātniekos mācos

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Un te mēs nonākam pie augstskolas tagadējās filozofijas kopumā - biznesa stratēģija tā teikt - ātrāk izlaižam studentus cauri, nokāšam valstij/studentiem naudu, un aidā - nākamie.

Ar atzīmju politiku un pasniedzēju attieksmi arī tiek pieļauta šī te studentu izpeldēšana caur universitāti. No vienas puses galīgi nav pareizi, ka ar n-to reizi (knapi) dabū četrinieku - un viss - ieskaitīts. Un tā visos priekšmetos. Vismaz 5 vai vēl labāk 6 jau varēja prasīt. Ja neesi spējīgs, nu tad nekā - uzredzēšanos, nav kā mironim jākārpās, beigās ar mokām (sarunāšanu) iegūstot to diplomu, bet tai pat laikā zināšanas ir nožēlojamas. Un tad pārmet beidzējiem, ka neko viņi nemāk. Principā ko pārmest cilvēkam, ja viņš gājis pa vieglāko ceļu? :)

Kā jau te kāds minēja - nu visiem nav dota gudra fiška, kādam ir arī grāvji jārok. A to visi par baltajām apkaklītēm sagribējuši strādāt...

Link to comment
Share on other sites

jāsaprot, ka mācies pats priekš sevis - nav nekāda vidusskola, kuras izglītība skaitās obligāta

RTU mācības manā skatījumā ir daudz lielāka haļava nekā vsk. :-D

Link to comment
Share on other sites

Nu viss ir atkarīgs, cik liela motivācija to darīt- ja ej vienkārši iešanas pēc, tad varbūt labāk kādu gadu neko nemācīties un tad varbūt saprast, ka tiešām grib to vai šo. Tālāk jau jāsāk ar to, kā jau te minēja, ka vēlams ir ieņemt pirmās solu rindas, pasniedzēji uz tiem arī labāk skatās. Otra lieta, arī jau minēta- ļoti svarīgi ir labi pieraksti, jo bieži vien, īpaši tajos speciālajos priekšmetos (materiāli, visādas mehānikas utt) nemaz nav to grāmatu, tāpēc viss, no kā mācities, ir pasniedzēja lasītais. Nu, var jau meklēt literatūru angļu vai krievu valodās, tādas ir ļoti daudz, bet nu tur ir jābūt ļoti labai valodu prasemei, lai spētu precīzi, kaut vai lai saprastu visu, iztulkot kādu tekstu. Noteikti nedrīkst neko ielaist, nepildīt mājas darbus utt, jo no tā visa izkulties ir ļoti grūti. Visā visumā var teikt- ja gibi būt labs būvnieks, pelnīt lielu naudu, tad ar fiziku, matemātiku, rasēšanu un pats galvenais- ar radošu izdomu, ir jādraudzējas, jo savādāk tāds papīru žurka vien paliksi un varēsi čīkstēt, ka augstākā izglītība un nekā nevar nopelnīt.

Link to comment
Share on other sites

es neteiktu, ka gudro fišku vajag. Ir daudzi kuriem tā ir, bet tik un tā ne čiku ne grabu. Vajag personību. Neatlaidību, patstāvību un pašorganizētību. Tādējādi nonākam pie dis "lielākas haļavas kā vsk" te vienkārši sūdus vari taisīt un visiem pajāt. Pēc tam pašam būs jādomā. Es uz vidusskolas gadiem atskatoties vien noskumstu brīžiem. Atbildība = 0, pienākumi = 0. Dzīve = ok. Siltos vasaras vakaros alus katru vakaru, meitenes un rītdienas lielākā probēma bija "ko šodien varētu padarīt". Bet tās skumjas laikam tāpēc ka tagad vairs nekad tā nevarētu. Atbildības izjūta pašam pret sevi neļautu vairs tā dzīvot.

Link to comment
Share on other sites

serioussam909
RTU parāds IR studenta brālis - tikai kaut kādi cipargalvas un nenormāli apzinīgie visu nokārto laikā

Bullshit - 3ais kurss - un vēl nav bijis neviens parāds, lai gan luni laižu tāpat kā pārējie...

RTU mācības manā skatījumā ir daudz lielāka haļava nekā vsk. icon_biggrin.gif
- tieši tā - un jo augstāks kurss, jo vairāk haļavas - tagad visp tikai 3 dienas nedēļā lekcijas - pirmais kurss gan bija sviestains - tas jāatzīst...
daudzi pasniedzēji ir iz sērijas "Es labāk po russki runāt"
- par laimi neviens tāds nav gadījies pagaidām...
Link to comment
Share on other sites

vadzhains

maacos 1. kursaa.

nekas paardabisks nav, bet vislielaakas problemas bija ar matematiku, noliku, bet ar tresho reizi.

fiziku ar pirmo uz 7.

eskamenos fiz C un mat. C.

vispaar vari drossi naakt, ja nenaac tikai tapec, ka kaads lika.

un pats galvenais, ka tas, cik tev gruuti buus ir 100% atkariigs no pasniedzeeja, vina prasiibaam.

piemers, draugs macas to pasu matematiku pie citas pasniedzejas, uz eksamenu aizgaja, atvasinaja 2 no 3 piemeriem, pasniedzeja iemeta aci un pateica "par 4 vairaak nav", rezultaataa nokaartoja matematiku uz 4.

pie manas pasniedzejas 6 uzdevumi eksamenaa, no kuriem 2 no tiem teorija( kada velna pec man matematika butu jamacas definicijas no galvas?)

pec katra eksamena biljetes izmet aaraa un taisa jaunas + apkopo statistiku, kur vissudigak studentiem iet un nakamajaa eksamenaa ieliek to teemu vairaak.

piemeram, bija problemas ar analitisko gjeometriju, otrajaa eksamena reizee bija veseli 4 no 6 uzd. par to teemu.

paaris neguleetas naktis un rezultaataa noklikshkeja un ljoti labi sapratu, nokartoju eksamenu.

ko vel varu ieteikt, NEKAD neej uz eksamenu nemaaciijies(ja, protams, nav skaidri zinaams, ka buus haljava, vares noshpikot utt.), taa tikai sadzedzinaasi savas likshanas reizes un treso reizi varesi iet uz eksamenu ar domu, ja nenoliec, tad astala vista baby!

protams, raseeshana ir augstaa liimenii, vajag lielu pacietibu, taisnas rokas/pirkstus.

konstruktivo buvmaterialu eksperimentalajas parbaudes teorija bija jaiemacas, vai jasaprot ~50 biljetes utt. utt.

darba ir daudz, bet ja patiik ir arii interesanti!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...