Jump to content

Mbps - kada atskiriba?


ICEnutty
 Share

Recommended Posts

Nekadi netieku gudrs, kas tiek apzimets bezvadu routeriem ar tiem Mbps, citiem ir 54 Mbps, ir redzets ari 300 Mbps.....???

 

Vai ja es piem panemsu m79 veikala bezvadu routeri EDIMAX (EDIMAX WRL 54MBPS ROUTER 10/100M/BR-6204WG(G)), kam ir 54 Mbps, es ar portativo datoru piesledzoties bezvadiem, varesu izmantot piemeram visus 5-10MB/s interneta atruma, ko sniedz mans provaiders??? un ko sakat par so: D-LINK WRL 54MBPS ROUTER/SWITCH 4P/DIR-300? Shiem cena ir 22-26Ls. Kada atskiriba ir piem. tiem Planet, kas ir dargaki bet itka tacu letaka firma... a ar ko atskiras pec skata identiski modeli augstakminetajiem dlink, bet tiem ir cena augstaka par 3 ls, par 6ls.... bet porti un 54mbps tie pasi? .... :/

 

 

Ludzu iesakiet man kadu izdevigu un samera labu (ipasi signala stipruma zinjaa) routeri maajas vajadzibaam, un protams lai silta vasaras diena varu iziet ari majas teritorijaa un pasedet uz solinja internetaa :)

 

Paldies.

Labots - ICEnutty
Link to comment
Share on other sites

Tie ir wifi rūteru standarti. G standarts ir tie 54mbps, N standarts laikam 100 mbps... Es ieteiktu skatīties uz kādu Linksys access pointu... Vai rūteri.

Labots - Simply
Link to comment
Share on other sites

pirmkārt ir jāsaprot, kas ir kas.

 

interneta ātrumu mēra bitos sekundē, kilobitos Kbit/s, megabitos Mbit/s

 

faila lielumu mēra baitos, kilobaitos KB, megabaitos MB.

 

 

un viens baits ir 8 biti. tas ir 2 pakāpē 3. un viens kilobaits ir 1024 baiti, utt, tjipa 2 pakāpē 10.

 

 

parastu useru vienkāršībai parasti visi softi transfer ātrumu uzrāda baitos, kilobaitos un megabaitos sekundē. tjipa KB/s, MB/s

 

 

tad reālo interneta ātrumu var izrēķināt - reizinot to ar 8.

 

 

bet ja par lietu, tad 54Mbit/s wireless standartam G, var tikai teorētiski sasniegt, parasti dzīvē tie ap 30Mbit/s.

viss pārējais ir mārketings.

 

ja gribi sarēķināt cik megabaitus varēsi pārkačāt ar tādu ātrumu, tad tas ir jādala ar 8. un tas svārstās no 3-4 MB/s

Link to comment
Share on other sites

N standarts vēl nav līdz galam pieņemts, lai arī ražotāji jau ir sākuši ražot N wifi iekārtas. Parasti ar N saprata 300Mbps, izrādās ir arī 600Mbps.

 

Mājās nevajadzīga lieta, bet nu varbūt, varbūt.... dēlu dēli vēl ar tavu rūteri strādās... :grin:

 

Cerības uz Lattelecoma 500Mbps mājas pielsēgumu - naivākas cerības par labu cenu šādam zvēram.

Link to comment
Share on other sites

Tatad, es droshi varu pirkt G standartu un ar to es reali varesu izmantot VISU Majas DSL atrumu, ari lattelecom iekseja tikla kas ir 5-10 MB/s ??? T.i es nejutisu nekadu atskiribu, ja pieslegsos routerim bezvadiem vai ar vadiem, datu kachashanas atrums no neta bus vienadi liels???

 

 

A kaa tad ir ar to konkreto EDIMAX un kapec vairaki linksys, dlink itka ar neko neatskiras, bet ir atrodami ik pec 3 ls.... piem m79 veikala... dlinks par 26, dlinks par 29 ls.. . dlinks par 33... kapec taaa???

 

 

Es gribu parastu bezvadu routeri pie ka es varetu sava privatmaja pieslegties no portativa un vasaras dienas iziet ari ara un pasedet neta..... tatad kam butu samera stiprs signala stiprums apkartnee!! ludzu kko iesakiet ! ;)

 

 

kaa tad ar to Edimax....cena itka baigi laba tik 20 ls.... paslaik lietoju edimax vadu routeri, jau vairakus gadus nav bijis problemu nekadu, ar ieprieksejo dlink gan bija suudi.....

Link to comment
Share on other sites

Tatad, es droshi varu pirkt G standartu un ar to es reali varesu izmantot VISU Majas DSL atrumu, ari lattelecom iekseja tikla kas ir 5-10 MB/s ??? T.i es nejutisu nekadu atskiribu, ja pieslegsos routerim bezvadiem vai ar vadiem, datu kachashanas atrums no neta bus vienadi liels???

Nevis 5-10MB/s bet 5-10Mbps jeb Mbit/s.

Es gan nebūtu tik optimistiks kā kurlais un teikšu, ka 54mbps G standarta rūteru reālais ātrums svārstīsies līdz 20mbps, varbūt mazliet pāri, kas gan pilnība apmierina LTC pieslēguma ātrumu. Taču ātrumi dramatiski krītās, ja atrodies sliktā uztveršanas zonā - un sapnis par "Es gribu parastu bezvadu routeri pie ka es varetu sava privatmaja pieslegties no portativa un vasaras dienas iziet ari ara un pasedet neta..... " var būt samērā grūti īstenojams ar ieteikumiem vien, jo mājas ir dažādas, rūteri ir dažādi un arī portatīvie ir dažādi.. Gandrīz jāaizņemas no kāda paziņas iecerētais rūteris un jāpaskata kā konkrētais aparāts uzvedas tavā privātmājā. Jo Pēteris var pateikt, o man viss rulē 200m no mājās, bet dzīvot skaiduplātņu pirtiņā, tai pat laikā Juris par to pašu rūteri teiks, man trešajā WC uz poda sēžot neko neķer, kur nu vēl dārzā, jo Jurim monolītā dzelzsbetona "mazmājiņa" uzbliesta.

Tāpat jābūt uzmanīgam ar lētajiem rūteriem, jo nereti gadās problēmas, ja mīli lietot programmas kuras veido daudz konekcijas, kā, piemēram, torrentus.

Jebkurā gadījumā pirms pirkšanas un izvēles laikā ieteiktu iemest aci: http://www.smallnetbuilder.com/ kur var atrast salīdzinošus testus, par attālumiem, ātrdarbībām, konekcijām un visu ko citu kas saistīts ar rūteru veikstpēju.

Link to comment
Share on other sites

Nevis 5-10MB/s bet 5-10Mbps jeb Mbit/s.

Es gan nebūtu tik optimistiks kā kurlais un teikšu, ka 54mbps G standarta rūteru reālais ātrums svārstīsies līdz 20mbps, varbūt mazliet pāri, kas gan pilnība apmierina LTC pieslēguma ātrumu. Taču ātrumi dramatiski krītās, ja atrodies sliktā uztveršanas zonā - un sapnis par "Es gribu parastu bezvadu routeri pie ka es varetu sava privatmaja pieslegties no portativa un vasaras dienas iziet ari ara un pasedet neta..... " var būt samērā grūti īstenojams ar ieteikumiem vien, jo mājas ir dažādas, rūteri ir dažādi un arī portatīvie ir dažādi.. Gandrīz jāaizņemas no kāda paziņas iecerētais rūteris un jāpaskata kā konkrētais aparāts uzvedas tavā privātmājā. Jo Pēteris var pateikt, o man viss rulē 200m no mājās, bet dzīvot skaiduplātņu pirtiņā, tai pat laikā Juris par to pašu rūteri teiks, man trešajā WC uz poda sēžot neko neķer, kur nu vēl dārzā, jo Jurim monolītā dzelzsbetona "mazmājiņa" uzbliesta.

Tāpat jābūt uzmanīgam ar lētajiem rūteriem, jo nereti gadās problēmas, ja mīli lietot programmas kuras veido daudz konekcijas, kā, piemēram, torrentus.

Jebkurā gadījumā pirms pirkšanas un izvēles laikā ieteiktu iemest aci: http://www.smallnetbuilder.com/ kur var atrast salīdzinošus testus, par attālumiem, ātrdarbībām, konekcijām un visu ko citu kas saistīts ar rūteru veikstpēju.

 

loti jauki, paldies. Man ir gulbuves maja apbuveta ar kiegeliem un piebuve no gazbetona blokiem..... ko shie te visi laizh cauri, labi vai slikti? a cik darga ir areja antena un pie kadiem routeriem ta sledzas? Edimax ir diezgan lets, bet ka jau mineju man ir tads pats tikai vadu routeris, vecs jau gadi 4-5 bus un nav bijis nevienas problemas ar vinju kaut torrentus kachaja draugs kursh bija otra vada pusee 100+ m attalumaa :)

 

kuru reali jus ieteiktu routeri, kas vienkārši zinams, ka routeris ar augstu signala stiprumu apkarteja teritorijaa?

un kada bus atskiriba ja routeris bus ar vienu vai ar piem. 2-3 antenam???

Labots - ICEnutty
Link to comment
Share on other sites

Par wireless jāsaprot vēl pāris lietas.

 

Ja bezvadu routerim rakstīts, ka max ātrums ir 54 mbit/s, tad tas nav mārketings, bet tas ir patiesais ātrums, tikai jāņem vērā, ka tas ir kopējais ātrums ar visiem servisa trafikiem ( gan fiziskajā, gan MAC līmenī ), kas sastāda vidēji 45% no visa trafika. Tāpēc reāli sanāk, ka šāds routeris vai AP spēj caur bezvadiem dot no 20 - 30 mbit/s, pārējais ( 20 - 30 mbit/s ) ir servisa trafiks.

Servisa trafiks sevī ietver pakešu pārbaudi, korekcijas, kļūdu labošanu,pakešu kodēšanu ( ja ieslēgts WEP ) u.t.t. Saraksts ir liels.

 

Rupji runājot - to, kas bezvadniekam ir rakstīts virsū, jādala ar 2 un sanāks reālā caurlaides spēja pie ideāliem apstākļiem ( tiešā redzamība, bez šķēršļiem, ideāls signāls, traucējumu neesamība ). Ņemot vērā to, ka ideāli apstākļi nav iespējami mūsdienās, tad rakstītais cipars jādala vismaz ar 2,2.

Link to comment
Share on other sites

ICEnutty
Par wireless jāsaprot vēl pāris lietas.

 

Ja bezvadu routerim rakstīts, ka max ātrums ir 54 mbit/s, tad tas nav mārketings, bet tas ir patiesais ātrums, tikai jāņem vērā, ka tas ir kopējais ātrums ar visiem servisa trafikiem ( gan fiziskajā, gan MAC līmenī ), kas sastāda vidēji 45% no visa trafika. Tāpēc reāli sanāk, ka šāds routeris vai AP spēj caur bezvadiem dot no 20 - 30 mbit/s, pārējais ( 20 - 30 mbit/s ) ir servisa trafiks.

Servisa trafiks sevī ietver pakešu pārbaudi, korekcijas, kļūdu labošanu,pakešu kodēšanu ( ja ieslēgts WEP ) u.t.t. Saraksts ir liels.

 

Rupji runājot - to, kas bezvadniekam ir rakstīts virsū, jādala ar 2 un sanāks reālā caurlaides spēja pie ideāliem apstākļiem ( tiešā redzamība, bez šķēršļiem, ideāls signāls, traucējumu neesamība ). Ņemot vērā to, ka ideāli apstākļi nav iespējami mūsdienās, tad rakstītais cipars jādala vismaz ar 2,2.

 

 

KADU ROUTERI JUS IETEIKTU LAI IR IZDEVIGI UN LETI? Vajag labu signala stiprumu - vai visiem routeriem tas ir vienadi stiprs????

 

Kuriem routeriem ir labakie signala stiprumi???

 

Vai ieteiktu EDIMAX routerus wireless ?? cik maksatu Edimax antena, kas pastiprinatu signalu pec noteiktiem attalumiem izvietojot?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Dzīvē mēģināts ASUS WL-500W N-klases bezvadu rūteris

Ar portatīvo (neaizmirsti ka tam ar jābūt n-savietojamam priekš max ātruma) savienojumu parasti veidoja 130MBit/s un ar pie rūtera pieslēgto USB disku failu apmaiņas ātrums bija ap 10 MB/s (arī nekas spīdošs)

Ar citu portatīvo, kam G-klases bezvadu tīklene iekšā pa māju savienojums bija 20MBit/s ( wireless propertijos) (Reālais failu apmaiņas ātrums vietējā tīklā samērā bēdīgs)

Labots - Zh
Link to comment
Share on other sites

kurlais

bljāa, 10MB/s - tas ir super ātrums,ko var izdabūt no wireless.

 

laikam sēdēji blakus antenai.

 

bet pareizi jau ir. tas ātrums ir tikai tiešajā redzamībā un ir ļoti svārstīgs.

 

pie katras sīkas izmaiņas, ātrums mainās ar progresiju. just to var tikai kautko kačājot.

parastu webu lasot tas prakstiski nav pamanāms. bet nu jāskatās routera konfigā vai nav iespējams palielināt raidītāja jaudu, iespējams, ka palīdz uzliekot krutāku antenu.

 

un mēģināt to routeri likt tur, kur pēc iespējams tuvākais (betonētais ar armaratūru) šķērslis ir pēc iespējami tālāk, tjipa koridorā, kāpņu telpā, pie loga, utt

 

un protams cenšamies netraucēt kaimiņiem arī raidīt

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...