Jump to content

DC (Stepper) Motor -> Servo Motor


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Jau pasen iegādāta viena vadības shēma, kur standartā karinās klāt servo motori. Diemžēl tie kas tirgojās ir stipri dārgi un mazjaudīgi, lai grieztu nopietnākus mehānismus. Rakājos pa netu un atdūros pret dažām shēmām. Mošk kāds var apgaismot, kas jāņem vērā. Man ar motoriem stipri tā mazāka pieredze.

 

Vienu šādu shēmu atradu. Vai šis derēs manam nolūkam? Doma jau tālāk caur tiristoru bik lielākas jaudas motoru kurbulēt (~30-50V).

http://www.active-robots.com/products/robo...ic_complete.jpg

 

Galvenais, lai briesmīgi nezūd precizitāte.

Labots - mezhavecis
Link to comment
Share on other sites

izlasiju 3 reizes tavu postu un nesapratu isti kas tev ir, kaa nav, ko vajag un ko velies :D

 

servo motora precizitate ir atkariga cik liela izshkirtspeja enkoderam un cik gudrs drivers

steperim cik tad tos inpulsus iedosi tik ar pagriezisies, ja kautkadu mistiku iemelu neuzpeld lieki soli, tikmer par precizitati nav ko uztraukties.

Labots - Moon
Link to comment
Share on other sites

Ir jau variants ar stepper motoru un vienā vai abos galos gala slēdži.

Ja motors ar enkoderi tad pietiek ar gala slēdzi vienā pusē.

Link to comment
Share on other sites

tava vadibas plate ir loti dumja un cik es sapratu tad vis tiek vadiits ar inpulsa garumu (cik garsh inpuls vadibas pinaa par tik gradiem pagriezas motors) un tai shemai paredzets slegt mazus motorus, kurus parasti lieto radiovadamo mashinu vai lidaparatu vadbai :D

es teiktu ar to vadibas plati neko nopietnaku par rotallietu nav jegas taisiit.

lai pie tas shemas pieslegtu jaudigakus motorus atliek tik uz motoru padot lielaku spriegumu un vadibas signalu var laikam ka pat pa tiesho dot iekshaa, bet tas vel japarbauda.

Labots - Moon
Link to comment
Share on other sites

Lielos motorus pieslēgšu, nebūs problēma :)

 

Tik vot vajag shēmiņu, kas to impulsa garumu pārvērš tā, lai to saprot soļa motors, vai sliktākā gadījumā - parastais motors.

Link to comment
Share on other sites

laikam jau letakais variants buus steppers, sac ar to cik jaudigus motorus liksi

atrodi kadu steperu vadinas shemu piemeram shadu

un tik atliks izdomat ka parveidot signalu :D

bet pirms keries klaat paskaties vai nebuus letak un vienkarshak uzreiz kadu steperu vadibas plati pakert,

jo steperu dadibas plates parsvara ir diezgan vienkarshas un ir loti izplattas, bet ar signala parveidoshanu vari dzili auzaas iebraukt ;)

Link to comment
Share on other sites

Neko jaunu netaisos pirkt. Te iekrājušies lāzeprinteru un kopētāju motori, kas atbilst manām vajadzībām. Atliek barošanu un vadību uzlabot un aidā :)

Link to comment
Share on other sites

Vo, šitais pēdējais variants jau izskatās tas, kas man ir vajadzīgs :) Vakarā papētīšu sīkāk.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...