Jump to content

[Linksys] - trafika analīze


slamjaw
 Share

Recommended Posts

Labdien!

 

Lieta tāda, ka es esmu atbildīgais par internetu savās kopmītnēs. Man ir pieeja routerim u.t.t.

 

Dažreiz ir tāda lieta, kad mums stipri bremzē internets. Parasti pie vainas ir torrenti vai kautkas tāds. Tomēr dažreiz Routera Logos neuzrādas, ka kāds izmanto lielos portus un internets stipri lago. Iespējams, ka to izraisa, kad pārāk daudz lietotāju piemēram skatās internet televīziju. Bet ar Logiem vien nepietiek, lai konstatētu, kas ir pie vainas. Vai varat man ieteikt kadu "network analyzer" programmu, lai varetu vismaz vērot, kurš ip izmanto lielus resursus? Varbūt varētu ko ieteikt ne pārāk pieredzējušam IT adminam.

 

Internets mums saslēgts tā - Routeris, pie routera pieslēgti divi Switch, no switch aiziet uz pārējiem kompiem.

 

Jebkura informācija būs noderīga.

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Es esmu atradis vairākus "traffic analyzer" (piemēram PRTG), bet es varu analizēt tikai tās paketes, ko sūta tieši man vai ko es sūtu. Kā man būtu jārikojas, lai varētu analizēt visu lietotāju paketes?

Link to comment
Share on other sites

Kāds rūtera precīzs modelis?

 

Linksys BEFSR41. Vēl jautājums. Vai ir iespējams tikt klāt routera datu bāzei no sava datora. Nu piemēram lai programma analizē no tās datu bāzes?

Link to comment
Share on other sites

tā kā pieslēgts caur switch, tad svešu trafiku tu redzēsi tikai uz rūtera, bet šaubos vai tāds SOHO rūteris spēj LOGot trafiku. kādas iespējas:

- citāds rūteris, piemēram PC ar pfSense

- QoS, jeb katram sadala atļauto trubas platumu

- aizklapēt 1024+ portus

- vērot switch lapiņas, p2p trafiks ir diezgan acīmredzams

 

Bet ja ar portatīvo datoru pa taisno pieslēdzas pie rūtera... Tad būtu iespējamama trafika analīze?

Link to comment
Share on other sites

autor tu vispār saproti pareizu vārda nozīmi "trafika analīze" ko ko ar to īsti dara. Tas ir pilnīgi vienalgā kā tu slēdzies tur, tas viss ir atkarīgs no "gudrām" tīkla iekārtām, ja tā nespēj, tad sorry.

Link to comment
Share on other sites

autor tu vispār saproti pareizu vārda nozīmi "trafika analīze" ko ko ar to īsti dara. Tas ir pilnīgi vienalgā kā tu slēdzies tur, tas viss ir atkarīgs no "gudrām" tīkla iekārtām, ja tā nespēj, tad sorry.

 

Es zinu, kas ir "Trafika analīze". Savu trafiku es māku izanalizēt un izdarīt secinājumus.Tomēr nedomāju, ka tas ir vienalga kā slēdzas klāt. Protams es neesmu tur nekāds gudrais IT speciālists, bet nu tieši tāpēc es mēģinu atrast savu atbildi šeit. Nedomāju, ka lai uzzinātu kurš "piemēslo" kanālu, ir japērk tūkstoš latu vērtus testerus. Ja vairāk variantu nav... tad turpināšu googlēties tālāk.

 

Paldies visiem kas palīdzēja!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...