Jump to content

GPS zemes lauku platību noteikšanai


Modems
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Vai kāds varētu ietiekt GPS aparātu, kurš atbilstu sekojošiem darbiem:

 

1. Lauku platību noteikšna, ar iespējām attēlot grafiski kompī.

2. Pēc koordinātēm atrast zemes kupicas.

3. 2-3 metru precizitāte būtu pietiekama.

4. Nepārāk dārgu. :grin:

 

Pateicos par atsaucību!

Link to comment
Share on other sites

vispar mani ari interese tads gps, bet tikai lai varetu atlikt punktus un vins paraditu lauka platiibu. vai merit lauka platibu nevar ar gps moduli ko var piepirkt klat telefonam??.

 

varbut varat ieteikt kadu.

Link to comment
Share on other sites

gpsmeter uz windows mobile, vai arii oziexplorer, var arii ar atsevishkju bt modeli, bet manupraat vislabaak, akutvai gpsmeter+pda ar gps, un var preciizi ar visiem izliekumiem un visu pārējo nomērīt laukus, kā nākas, pēctam pārliekot kompī var uzreiz apskatīties iekš google map kas un kā izskatās no augšas un , un no gpsreport izdrukāt parskatus par saviem zemes klučiem, precizitāte atkarīga no gps moduļa, bet pietieko;si augsta arī ar iebūvēto gps moduli ieksh pda bez papildu antenes

Link to comment
Share on other sites

tad es varu nopirkt gps moduli,, taka lai man celu raditu,vai vel ko man nav vajadzigs, bet tikai platibas merit, tad man deretu jeb kads gps modulis nteiksim ap 50 ls..

 

aa un vispar vai ir verts pirkt ja ir nokia 6233. varesu to apvienot ar gps moduli, jeb tomer vajag kadfs plaukstdators?/

Link to comment
Share on other sites

tas ir atklariigs no programmatuuras, parstie tomtom, un igo, tevi met araa uz celja pat j tu reaali atrodies uz ietves.

var programmu kura dod reaalos raadiitaaju par to kur tu esi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
3. 2-3 metru precizitāte būtu pietiekama.

Ja gribi pabraukt droši zem 20 m, tad par "sēņotāju" aparātiem vari aizmirst. Kamēr darbosies klajā laukā pie labiem apstākļiem un ievērojot visus priekšrakstus, tikmēr vēl kādu 10-20m robežās iekļausies, bet ja lauki iet gar mežmalu, tad bez ārējās antenas vai pēcapstrādes/RTK tajos 2 m neielīdīsi. Ja kāds apgalvo pretējo - netici. Visticamāk tas pats nav nopietnu rīku rokās turējis, ne iegūto datu precizitāti pārbaudījis.

Link to comment
Share on other sites

apgalvošu pretējo, jo ir viss darīts un pārbaudīts, pirmkārt vajag skatīties hdop koeficientu un tad viss buus bumbās , un tad jau ja galva vietā tad var ar parastu pda piemāram mitac mio+gpsmeter softs var tīri labi nomērīt, protams ar +/- normālu external anteni var nomērīt labi, jo labi, protams, rtk nav ko bāzt šajā maisā, teju tas ir kā salīdzināt pim$i ar pirkstu, bet rtk izmaksas diezgan trakas lai neteiktu vairāk, tad labāk paņemt omnistar abonamantu uz vajadzīgo laiku un būs ok.

Link to comment
Share on other sites

Sveiki!

Vai kāds varētu ietiekt GPS aparātu, kurš atbilstu sekojošiem darbiem:

 

1. Lauku platību noteikšna, ar iespējām attēlot grafiski kompī.

2. Pēc koordinātēm atrast zemes kupicas.

3. 2-3 metru precizitāte būtu pietiekama.

4. Nepārāk dārgu. :grin:

 

Pateicos par atsaucību!

 

Ja reiz ir koordinātas robežpunktiem, tad robežas ir instrumentāli mērītas. Paņem robežplānu un apskaties to platību.

Koordinātas manuāli ievadi Autocad, Microstation un taml.

Ja vajag atjaunot robežpunktus, vērsies pie licencēta/sertificēta mērnieka.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...