Jump to content

Vai vēl eksistē LCD televizori ar 4:3 bildes proporciju


NormaalsCilveeks
 Share

Recommended Posts

palēnām mācas virsū doma nomainīt veco labo CRT televizoru pret LCD (vajag vietu uz skapja atbrīvot citiem mēsliņiem ...)

bet gribu 4:3 attiecību teļuku uz 32 collām

jo lielāks TV man nav vajadzīgs un priekš 32 collām abonēt ciparu tv netaisos

un vispār nepatīk man platekrāns - man tuvāk sirdej un acij ir vecais labais 4:3 ...

 

a tādi brihnumi vispār vēl kaučkur ir dabonami ?

Link to comment
Share on other sites

Nu principā ja nemaldos, jaunajiem teļukiem ir opcijas par attēla proporcijām, tai sk. 4:3, vienīgi stulbi izskatās ekrāna tukšās melnās malas.

Link to comment
Share on other sites

Cik nu zinu, tad 4:3 max redzētais CRT ir 29''. LCD ar attiecību 4:3 lielāku par 20" neesmu redzējis.

Labots - Jans
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

LG M228WA - 22'' monitors ar iebūvētu TV

 

LG 20LS2R - 20''

 

Panasonic TX-20LA80F - meklē iekš 110.lv

 

Toshiba 20V300P - iekš ff.lv

 

Philips 20PFL5122/01 - iekš ff.lv

 

Philips 20PFL3403/10 - iekš 1a.lv

 

Bet paskatoties uz visu sarakstu tomēr ieteiktu atkāpties no spītīgā 4:3.

Link to comment
Share on other sites

Pa parasto TV tāpat filmas rāda ar melnām malām augšā un apakšā. Uz 16:9 tomēr cilvēcīgāk izskatās.

Link to comment
Share on other sites

tāpēc, ka 16:9 ir cilvēka redzei ērtāks, piemērotāks formāts. Nedēļu paskatītos 16:9 un 4:3 vairs redzēt negribētu. Saku no personiskās pieredzes. Man arī kādreiz likās, ka 16:9 tā tāda ākstīšanās.

Link to comment
Share on other sites

Nez, es pieradu pie tās jaunās "ūberkūlās" proporcijas. Panorāmu normāli kaķit un neko citu dižu nevajag :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Man liekas, ka tu, NC, nodarbojies ar propagandu, demagoģiju un populismu vienlaicīgi :shock: Nu nav tas 16:9 standarts tik slikts. It īpaši tagad TV ražotāji liek iekšā smukus attēla staipīšanas algoritmus, kas drusku nogriež augšu un apakšu, ekrāna vidu praktiski neizstiepj un malas pastiepj. Nemācēšu teikt kā katram ražotājam šāda tehnoloģija saucas, bet, piemēram, Pioneer savās plazmās ļoti veiksmīgi realizē manis izklāstīto ideju.

Link to comment
Share on other sites

Manā izpratnē būtiskākā problēma LCD televizoriem ir tā, ka optimāla bilde ir pie noteiktas ('dzimtās') izšķirtspējas.

Kas nozīmē, ka, lai būtu 32" TV, kas rādītu PAL standartā raidītu bildi, punkta izmērs sanāks tik gigantisks, ka attēls būs praktiski nelietojams.

 

Līdz ar to sanāk, ka, ja daudz tiek skatīta analogā TV, nav lielas jēgas no, teiksim, Full HD teļļuka - acis sāks sāpēt ļoti drīz.

Pats sev varēsi stāstīt, ka nopirki tāpēc, ka 'kruts', bet līdzdzīvotājiem to iestāstīt būs pagrūti...

 

Tas tā, IMHO...

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Varu atbildēt tikai ar atgādinājumu par CRT monitoriem pret LCD. Bļāva bļāva par krāsu attēlošnām un citām problēmām. Bet man pašam mājās stāv blakus 19'' NEC monitors, pirks pirms 5 gadiem par bešeno naudu. Ķipa puskruts monitors. Bija. Noliku blakus mazo Appļa CinemaDispleju. Kā diena pret nakti - NEC ir neass, blāvs, karsts, milzīgs bluķis. Diemžēl tas pats jāsaka par televizoriem. Čomam mājās bija Loewe kaut kāds milzu brīnums. Protams labs un pamatīgi dārgs. Tika iegādāta plazma un uz CRT pat ne skatīties negribas. Ja neskaita varžuģīmjus (kas arī ir daļēji novērsts), tad CRT zaudē visos aspektos.

Link to comment
Share on other sites

Zinu, kā tas ir ar cilvēkiem, kas nekad tā arī nav zināmu laiku (nu vismaz nedēļu) pasēdējuši pie 16:9 TV ekrāna. Viņiem ir bezcerīgi mēģināt pierādīt, ka nu NAV, NAV, NAV (uzsveru) nekādu problēmu skatīties parasto 4:3 TV.

NormālaisCilvēk - vai tev nemaz nešķiet dīvaini, KĀPĒC visa pasaule pāriet uz 16:9? Kāpēc pasaulē joprojām pastāvot 4:3 televīzijai tomēr vairs netiek ražoti liela 4:3 ekrāna televizori???

Da tāpēc, ka:

1) ekrāna izlāgošanas algoritmi ir stipri vien advancējušies kopš pirmssākumiem;

2) tāpēc, ka ir vērts OBJEKTĪVI novērtēt, kā izskatās "saspiestā" bilde, nevis uzmetot kritisko aci 16:9 rādošam TV kaut kādos kaktu elektronikas veikalos, vai "biju pie drauga - viņam rāda debili" variantos.

 

Pats kādreiz biju tāds kritiķis pret šaurā ekrāna ieviešanu platājos TV apraidēs, bet tagad saprotu, ka esmu stipri kļūdījies. :)

Link to comment
Share on other sites

Pilnīgi bezjēdzīga vēlēšanās. Jāpērk 16:9 nevis jāfantazē par kautkādu aizvēsturisku standartu.

 

Man arī vēl nesen bija Sony CTR televizors un biju zvērīgi apmierināts. Prikola pēc nopirku plazmu, noliku blakus un sapratu

 

1) 4:3 attiecība ir kautkas pilnīgi debīls un nebaudāms. Nevaru apjēgt, kā kādreiz varēja patikt.

 

2) CTR bildes krāsu kvalitāte un kontrasts salīdzinājumā ar Plazmu ir kaka, skatoties pat visparastāko televīziju.

Link to comment
Share on other sites

2) CTR bildes krāsu kvalitāte un kontrasts salīdzinājumā ar Plazmu ir kaka, skatoties pat visparastāko televīziju.

Nu par šo gan var vēl pastrīdēties...

 

Vispār jau kašķi ir pilnīgi nevietā. Cilvēkiem gribas redzēt ierasto 4:3 attiecību...

Piekritīšu vien tam, ka ieradumam ir ļoti liels spēks, bet ja to pārvar, tad jaunās fīčas (saucat kā gribat) ātri vien kļūst ļoti feinas un sirdij tīkamas. Pats arī pirms tam spļaudījos par saspiesto un izstiepto bildi... Kad nu pierod, tad uz veco CRT nemaz vairs negribas virsū skatīties...

Link to comment
Share on other sites

Līdz ar to sanāk, ka, ja daudz tiek skatīta analogā TV, nav lielas jēgas no, teiksim, Full HD teļļuka - acis sāks sāpēt ļoti drīz.

Pats sev varēsi stāstīt, ka nopirki tāpēc, ka 'kruts', bet līdzdzīvotājiem to iestāstīt būs pagrūti...

Nu nezinu gan, kamēr man bija CRT un LCD televizori, acis tieši sāpēja no CRT un tāpāc tika iegādāts arī otrs LCD. Abi vecie CRT stāv tagad neizmantoti un nav nevismazākās vēlēšanās tos vēl palietot.

Link to comment
Share on other sites

Pats arī pirms tam spļaudījos par saspiesto un izstiepto bildi... Kad nu pierod, tad uz veco CRT nemaz vairs negribas virsū skatīties...

 

Kaapeec lai buutu jaapierod pie shkiibas un saspiestas bildes? Es pilniigi piekriitu NC - atteelam jaabuut kaa tas ticis domaats - bez apgrieztaam malaam un izstieptiem saaniem. Ja es skatiitoes tv (uz 16:9 un vispaar) - tad labaak ar melnaam malaam saanos, nekaa izkropljotu bildi.

Link to comment
Share on other sites

Pašam man ir 2 LCD.

Viens ir samungs 32 collas - dtv pa visu ekrānu - kropļojumus sēžot dīvānā neredzu. Tuvumā pielienot ar lupu varbūt kko varētu ieraudzīt.

Otrs funai 20 collas 4:3 - guļamistabā no 2m attāluma pilnīgi pietiek. Kvalitāte apmierina.

Iesaku aiziet uz pta - tur bieži vien ir akcijas, kas ir daudz spēcīgākas par elkora akcijām.

Savu samsung es tur dabuju par nieka 269 Ls. Internetveikalos sākot no 300.

Link to comment
Share on other sites

melnajām malām abās pusēs var pielikt priekšā kaktusus :svilpo:

Link to comment
Share on other sites

Kaapeec lai buutu jaapierod pie shkiibas un saspiestas bildes? Es pilniigi piekriitu NC - atteelam jaabuut kaa tas ticis domaats - bez apgrieztaam malaam un izstieptiem saaniem. Ja es skatiitoes tv (uz 16:9 un vispaar) - tad labaak ar melnaam malaam saanos, nekaa izkropljotu bildi.

Vispār jau 4:3 bilde uz CRT iet ar apgrieztām malām, to redzēt var tieši uz 16:9 TV, ja izmanto ārējo uztvērēju ar ietatītu 16:9 formātu un TV arī ir 16:9 režīmā, tad arī atklājas, ka 4:3 formātā bilde ir īstenībā platāka (uz 32" LCD sanāk pa 2,5cm katrā malā klāt) un viss pietam paliek dabīgajās proporcijās neko neapgriežot un neizstiepjot.

Link to comment
Share on other sites

Es arī nesaprotu tos cilvēkus, kas 4:3 attēlu skatās 16:9 vai smart režīmā (jeb kā to citādi katrs ražotājs sauc)

Nu ir nedabīga bilde ir ! pēc 10 min galva sāk sāpēt no nepareizām proporcijām, smadznes to nespēj "pieņemt" :)

Var lietot 14:9 , kad daļēji nogriež augšmalu un apakšmalu, bet proporcija paleik pareizas , bet ir vēl melna maliņa sānos.

Protams, ja ienākošais signāls slikts, uzreiz var pamanīt graudainību, bilde miglaina paliek.

Man nemaz netraucē 4:3 skatities ar melnām malām uz 40" LCD. vai ari 14:9 režimā.

 

boto: tās ir tehnoloģiskās malas (laikam tā tā sauca) , kas speciāli tiek paslēptas.

Link to comment
Share on other sites

auKšā lēkāja aļa teleteksta "stūri"

pa malām mirgo subtitru piesaistes punkti ...

Nezinu kā tur bija pirms gadiem desmit, patreiz tur ir tikai papildus bilde - tāda paša kā pārējā :smile:

Link to comment
Share on other sites

Te nu lieta ir pilnīgi skaidra - visi tie, kuriem reāli nav 16:9 TV gudri spriedelē par kropļiem bildē utt. Savukārt tie kam ir - skatās un problēmu nejūt, ees tajā skaitā. Man būtu interesanti zināt vai kaut viens no šejieniešiem skatās pareizas proprcijas ar melnajām malām sānos? Es, kad pirku savu plazmu, speciāli noskaidroju vai ir iespēja skatīties pareizās proporcijas un biju stingri nolēmis tā arī darīt. Bet ... kā pamēģināu pilnā ekrāna bildi, tā ne reizi neesmu vairs melnās malas atpakaļ uzlicis.

Bet bez tā esmu sapratis vēl vienu lietu. Toreiz abi ar kolēgu sūtījām plazmas vo fāterlandes - viņš pirmais psūtīja 50", veiksmīgi saņēma, tad es arī sadūšojos, bet biju nolēmis ka ņemšu 42", jo iztaba neliela, tipa no 3 metriem jāskatās. Bet vairs īsti neatceros kā tomēr izlēmu par labu 50", vietas pie sienas arī pietika, tā ka tika paņemts 50". Arī baidījos, vai nebūs pa lielu ekrāns utt. Tagad skatos TV, priecājos par izvēli un reizēm prātā ienāk doma, ka patiesībā 60" būtu tieši laikā!

 

NC, neņem 32", droši ņem 42"! Par lielu nebūs, tici man!

Link to comment
Share on other sites

Ja patīk tās "varžu kājas" un plakanie ģīimji - lūdzu, skaties vesels ! :)) Bet nevajag to uzpiest citiem kā normālu attēlu.

Es tieši ari skatos 4:3 ar melnām malām, dažreiz 14:9 formātā.

Link to comment
Share on other sites

es arii starp tiem kas skataas ar melnaam malaam ja ienaakoshais ir 4:3

 

formaac 4:3 jau sen kaa miris, ja neskaita muusu Tupisaanus -

tai pashaa paranaamaa ja sizhec njemc no kaadas aarzemju tv tad viss taac drusku pastiepc

jo tie daunji jau nejeedz saspiest bildi vismaz tik lai dalja netiek aizsegta ar sliidoshaa texta teritoriju

 

42" ir ideaals priex SD skatoties no 2.7m

priex HD vareetu buut lielaax

Link to comment
Share on other sites

4:3 deficīts nav pat 24 collu monitori (plašpatēriņa) , nav ražošanas līnijas ? Vienīgais risinājums projektors , ietaupīsis vel vairāk vietas (nevajadzīgiem krāmiem ) .

Link to comment
Share on other sites

tā tad vajag tev tv ar funkciju,kas iztiepj tikai bildi kas ir ekrānam pa vidu, vezaudejot malas, jo 4:3 lcd ir tikai 20''

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau 4:3 bilde uz CRT iet ar apgrieztām malām, to redzēt var tieši uz 16:9 TV, ja izmanto ārējo uztvērēju ar ietatītu 16:9 formātu un TV arī ir 16:9 režīmā, tad arī atklājas, ka 4:3 formātā bilde ir īstenībā platāka (uz 32" LCD sanāk pa 2,5cm katrā malā klāt) un viss pietam paliek dabīgajās proporcijās neko neapgriežot un neizstiepjot.

 

No kurienes šitas ir izzīsts?

Xirx +1.

Arī esmu par 4:3 tik ilgi kamēr nebūs pāraides 50% 4:3 un 16:9 PA KABELI. Ļoti reti tiek palaista filma vai pa discovery pāraide 16:9.

Platekrāns pagaidām 100% noderīgs mājas kinozāles režīmā.

Pa kabeli LCD it sevišķi lieli tādu KAKU rāda, nesprotu kā vispār ko tādu var skatīties, gribās pa logu izmest. Piemērs tālu nav jāmeklē, pamainot monim dzimto izšķirtspēju uz citu.

NC, esi palūrējis kabeli pa LCD kaut vai 20" un CRT līdzīga izmēra bet tikai 50Hz-cīgo, jo 100Hz-cīgie jau tāpat paši smērē bildi? Mana izvēle vēl pagaidām palikt pie CRT 50 Hz, attēla mirkšķināšanās ir tik pat slikti kā asuma zudums.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

No kurienes šitas ir izzīsts?

Ja izvēle ir palikt pie 50 Hz CRT, tad daudz kas paliek nezināms :grin:

P.S. Starp citu uz kvalitatīva LCD arī analogā kabeļtelevīzija rāda tīri labi.

Link to comment
Share on other sites

Nu normals 100-nieks ir normāls 100-nieks, neko tur sliktu nesaku, bet ja ta paskatās, tad pa kabeli tomēr atnāk 50 (25).

Gandrīz tas pats par ko cepamies augstāk minētajos variantos, kāpēc man skatīties 4:3 uz 16:9, ja bilde ir 4:3.

Bet kā jau teicu, ja labs simtnieks tad labs!

Link to comment
Share on other sites

Kad kādu laiku atpakaļ meklēju sev TV, galvenais nosacījums bija CRT un 100Hz.

Grūti bija atrast un beigās iepirku Panasonic 32'' 16:9

Ir vairāki varianti skatīšanās režīmam, var saspiest 4:3, nogriezt malas, bet izmantoju auto režīmu, kurā malas nedaudz pastiepj. Principā to stiepšanu nemana, var piefiksēt kad horizontāli iet uzraksti. :smile:

EDIT:

4:3 vairs negribu :grin:

Labots - fender
Link to comment
Share on other sites

Tā kā 32 collas 4:3 izpildījums nav.

Tad ir variants pirkt 20 collu 4:3

Pirkt kādas 42 collas vai 50 un skatīties to 4:3 ar melnām malām.

Nopirkt jaunu trinitron crt un priecāties par kasti kas ir aiz displeja.(ja tādus vēl var dabūt) :clapping:

Link to comment
Share on other sites

filjipam ir opcija super zoom ;) dazhreiz nogriezh apakshas titrus nosing spešal ;)

tā kā ~60-70% paiet kabelenes priekos , šī opcija palīdz un +/- der ;) nezinu kur i problēma :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...