Jump to content

Valūtas maiņa no LVL uz GBP! Kur un kā izdevīgāk?


Biedrs
 Share

Recommended Posts

Tātad man ir nepieciešams no summas 700 LVL (Latvijas Valsts Lats) izspiest pēc iespējas vairāk GBP (Lielbritānijas Mārciņa)!

 

Pirmais ko vēlos jautāt, kur izdevīgāk mainīt naudu, Latvijā vai UK (protams iepriekš konvertējot LVL uz EUR, Latvijas Bankā)?

 

Mans shematiskais mehānisms ir sekojoš: Eju uz LB (Latvijas Banka) un mainu savus 700 LVL uz EUR

700 LVL / 0.702804 = 996.01 EUR

Tad ar šo sumu dodos uz PAREX BANKU un izmantoju viņu piedāvāto darījumu EUR uz GBP

996.01 EUR / 0.907 = 1098.14 GBP

Bet tai pašā laikā mainot no LVL uz GBP (pēc Swedbank valutās kursa)

700 LVL / 0.7707 = 908,27 GBP

 

Starpība = 189,87 GBP

 

Tātad vai mana shēma maz darbosies vai es vienkārši visu to starpību atdošu komisijas naudā? Un kāda ir vidējā komisijas maksa šādiem pasākumiem?

Liekas jau ka reāli tāda starpība nevarētu būt, tad jau mēs visi biezi dzīvotu! ;)

 

Paldies par sapratni!

Link to comment
Share on other sites

700 LVL / 0.702804 = 996.01 EUR

 

neviens Tev TĀ nemainīs...

 

p.s. Šodien Latvijas Bankā EUR 0.7098

Labots - Knaabis
Link to comment
Share on other sites

Ha, Biedrs!

 

 

paskaties lapu tā uzmanīgāk!!!

 

Skaidrā naudā fiziskām personām Latvijas Bankas klientu kase pārdod eiro. Pārdošanas kurss (latos)

29.01.2009:

 

EUR 0.7098*

 

 

 

* Latvijas Banka pastāvīgi nodrošina iespēju fiziskām personām pirkt skaidras naudas eiro nevis komerciālā, bet valūtas tirgus stabilizācijas nolūkā. Tirgus satricinājumu brīžos, pieprasījumam pēc ārvalstu valūtas pieaugot, tās cena komercbankās un valūtas maiņas punktos kāpj, un centrālās bankas piedāvātais skaidras naudas eiro kurss un neierobežots eiro piedāvājums tādā reizē kalpo par tirgus stabilizētāju.

Parasti Latvijas valūtas tirgus ir mierīgs, un pircējam izdevīgāks lata/eiro kurss ir komercbankās un valūtas maiņas punktos, kam šis ir ierasts pakalpojums.

Link to comment
Share on other sites

Nepiekasīsimies cipariem bet kopējam mehānismam vai tas ir reāli vai nē, rīt tā pat kurs var kāpt vai kristies!

Link to comment
Share on other sites

Kāda vaina mehānismam - ta maini kaut vai uz mongoļu tugrikiem un pēc tam uz GBP!!! :D

Visu nosaka attiecīgo valūtu tā brīža kurss.

Vot tā!

Link to comment
Share on other sites

Tad teorētiski es esmu ieguvējs šajā situācijā! Vienkārši jautājums kāpēc tas ir tik viegli?

Link to comment
Share on other sites

Pārrēķini vēlreiz, manuprāt tev kļūda aprēķinā...

Rēķinot no EUR uz GBP te nevis jādala, bet jāreizina ar to 0.907...

 

vai es kļūdos??...

Link to comment
Share on other sites

996.01 EUR / 0.907 = 1098.14 GBP

no šī te izriet ka eiriks vērtīgāks par poundu. Vai tik te nav jāreizina?

996.01 EUR * 0.907=903.38

Link to comment
Share on other sites

maz ticams, ka pareksis mainīs valūtu, nepaņemot sev pāris Latvijas tugrikus.

labojums: Parex neko sev papildus neņem:

Skaidras valūtas apmaiņa: pēc Parex bankas kursa, bez papildus komisijas maksas
Labots - tt2t
Link to comment
Share on other sites

Tevis piedāvātais veriants ir ar tā saukto kroskursu. Tas nozīmē, ka valūtu1 maina uz valūtu2 caur valūtu3.

Tas nozīmē, ka komisija (vai arī kursu starpība) tiek maksāta divas reizes.

Iesaku apskatīt tiešo kursu Latvijas bankās LVL/GBP un salīdzināt.

 

Daudz gan tur ietaupīt nesanāks po ļubomu, ja nu kādus pāris latus...

 

Par papildus ņemšanu.

Bankas mēdz pelnīt vai nu uz pirkšanas/pārdošanas kursu starpību, vai arī uz komisiju par darījumu.

Mēdz arī gadīties, ka gan kurss ir so so, gan arī komisiju paprasa, ja summa ir neliela, ja valūtu pāris ir gana eksotisks.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...