Jump to content

98win lietosana musdienas


Antiik
 Share

Recommended Posts

Padalieties ludzu pieredze par OS kas vecakas par XP (2000.98 uc).

Vai ar taadam var ar tam var pilnvertigi izdzivot musdienas?

 

(piebilstu. Pieslegtas pie tikla)

Labots - Antiik
Link to comment
Share on other sites

kādēļ gan, lai nevarētu... ja kaste nevelk xp vai vistu ta jau var likt... varbūt kautkādas jaunākas programmas vienīgi uz vecākām windām neies... ,bet man nav problēmas nekad bijušas kad vēl 98 bij..

Labots - postal
Link to comment
Share on other sites

Izlabo izsmeļošāku tēmas virsrakstu. Pieslēgt var visu ko, bet viss atkarīgs no tā ko tu vēlies darīt ar to sistēmu un kādi dzelži ir prētīm.

Link to comment
Share on other sites

Ja dators ir aiz rūtera, tad no drošības viedokļa var izdzīvot ļoti labi (mazliet gan kaitina, ka nav NTFS atbalsta un iespējas uzlikt failiem/mapēm pieejas tiesības). Galvenā Windows 98 problēmā - dažādu USB iekārtu draiveru trūkums.

Link to comment
Share on other sites

:) pietiekami izsmelosi tik iisaa laikaa. Paldies!

 

Bija radies iespaids ka 98 ir nedross un drausmigi aprobezots.

Link to comment
Share on other sites

http://www.softlookup.com/display.asp?id=25391 ir jau arī ar to sapārojams.
Jā, es kādreiz mēģināju šo programmu, kad tā vēl bija read only (ar rakstīšanas tiesībām bija par maksu), bet man jau gan vairāk gribas, ne tik daudz iespēju lasīt/rakstīt NTFS diskos, cik iespēju uzlikt lietotājam pieejas tiesības pie failiem/mapē.

Nespēju vairs iedomāties dzīvi bez Limited User :), un kad man ir tiesības darīt visu, bez kādiem ierobežojumiem, tad mani pārņem paniskas bailes no vīrusiem.

Ja ir datortīkls, tad Windows 98 var labi izmantot, kā termināli priekš RDP.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Jā, es arī gribētu redzēt opiciālu papīru, kas apstiprina šo faktu par 10 gadu veca softa brīvu lietošanu.

Link to comment
Share on other sites

Principā ja tā riktīgi sāk rakāties pa papīru kaudzēm, tad pat Ubuntu Linux, un citus veidīgos Linux, kas ir pa brīvu, atsevišķās jomās nevar pat pa brīvu lietot.

Link to comment
Share on other sites

ntfs4dos rullēja pirms gadiem 5ciem un turpina to darīt ;> šortneimus laikam varēja lietot no sākuma ( C:\Docume~1\), taču cerams, ka tas nu ir iespējams.

 

atmaksājas likt 98to vindozi uz kaut kādiem pirmajiem/otrajiem pentiumiem, tur tā noder. uz pentium3 - labāk win2k/xp stutēt, ja rams ir vismaz 256MB. vecajiem datoriem, kur vairāk neko par neta brouzēšanu nevajag - tur pietiek. piem programmēt iemācījos uz 1. pentiuma - saraksti kodu iekš CrimsonEditor, palaid kompilēties ar komandrindas kompilatoru un tikmēr aizej uzlikt tējūdeni vārīties :) javu kompilējot, tēju varēja bez stresa paspēt arī uzliet :>

 

runājot par nedrošību: Sarunājas 2 kaimiņi laukos:

-Klau, Jāni, kad tu beidzot ieliksi durvis savai sausajai tualetei?

- A priekš kam? tur taču nav ko zagt!

 

ja primārā sistēma, tad tā saukto drošību var saorganizēt, ja vajag - agnitum , \m/ lieta tajos laikos vai sygate personal vai vienkārši aiz rūtera nolikt kompi.

 

par Bernes konvenciju: tēvocis apgalvo, ka pēc ~40 gadiem varēs lietot win98 uz nebēdu: http://techrepublic.com.com/5208-11183-0.h...ssageID=2063202

Any written material (and yes that covers software) has a basic copyright of up to 50 years after the death of the author.
uzsvars uz "up to".

 

vēl1 lieta, kas jāizdara - iekš iexplore "ADODB.Stream" vaig disāblēt un populārākajiem sploitiem pačus uzlikt, lai nav pilnīgi caura sistēma. tad jau, ar DrWeb komplektā, ir ok ;>

Link to comment
Share on other sites

Galvenais labums, ne sliktums ar 98 (95) ir tas, ka nevar lietot flašus, līdz ar to netiek pie vīrusiem kurus pārnēsā ar flašu. Teorētiski viena flaša lietošanu var nodrošināt, ja atrod attiecīgo (ražotāja mājas lapā) draiveri. Ar to nu mūsdienās ir problēmas. Nu limited User- caur tīklu var šārēt kā vajag (ar parolēm), pret to, kurš apsēdies pie kastes, aizsardzības nekādas.

Link to comment
Share on other sites

Pienjemu, ka vareetu buut probleemas dabuut draiverus jaunaakiem dzelzhiem.

 

Kaadam noluukam to win98 vajag ? Internet/office/movies datoram var uzlikt kaadu draudziigaaku linux versiju.

Link to comment
Share on other sites

Da jebkurš ar ko tiec galā. Dzelži ta kādi tev?

Vērts apsvērt šādas kandidatūras: Zenwalk, Arch, Slakware, no ne-Linux FreeBSD. Ir mazas distras ko iemēģināt Pappy vai DSL, labs ir Austrumi ko saķīlējuši latvijā, diemžēl tam papilus uzinstelēt kādu programmu ir problēmas.

Link to comment
Share on other sites

Vecaas kastes. PIII 800Mhz, 128-256MB. Taadas robezas.

 

Var meeginaat likt Xubuntu (tiesa varbuut uz128mb ram fluxbox ies labaak nekaa xcfe)

Labots - Wiper
Link to comment
Share on other sites

PIII 800Mhz, 128-256MB. Taadas robezas. <-- ar 256 RAM jau mierīgi var win2k darbināt nespringstot, atliektiem galiem. i stabilāk būs par win98, i menedžējamāk (permisijas, ka nedrīkst viskautko instalēt).

Link to comment
Share on other sites

vispaar win98 bija mana pirmaa os ko redzeeju un lietoju diezhgan ilgu laiku... nostaljgjija uznaaca :D tapeec atljaushos nedaudz offtopic

 

post-69935-1232711442_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mana babuļa laukos vēl izmanto Win98 un PI kompja.

Link to comment
Share on other sites

Evill_BettyLV

Es te pajautāju juristam par to 10 gadus un win98 OS pa velti un legāli :)

Viņa atbilde:

Tā ir likumu interpretācijas nezināšana

noilgums iestājas 75 gadi pēc autora nāvess...

tātad, ja tiek likvidēts MS

un ne1 nepārņem viņa tiesības, tad 75 gadi pēc likvidācijas

Link to comment
Share on other sites

Programmām ir specifiski noteiktas autortiesības, kuras Tavs jurists domāju, ka nav izskatījis. Vai viņš specializējas programmatūras jautājumos?

 

Win 98 var lietot un likt uz neierobežota kārbu skaita, ja vari uzrādīt oriģinālo instalācijas disku.

Link to comment
Share on other sites

Padalieties ludzu pieredze par OS kas vecakas par XP (2000.98 uc).

Vai ar taadam var ar tam var pilnvertigi izdzivot musdienas?

 

(piebilstu. Pieslegtas pie tikla)

 

Skatoties, kas tev jādara. Ja tikai kā piemēram Termināl servera klients - vairāk kā pietiek, pat pietiek ar LiveCD :) Tīklam protams var pieslēgties.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Es te pajautāju juristam par to 10 gadus un win98 OS pa velti un legāli :)

Viņa atbilde:

Tā ir likumu interpretācijas nezināšana

noilgums iestājas 75 gadi pēc autora nāvess...

tātad, ja tiek likvidēts MS

un ne1 nepārņem viņa tiesības, tad 75 gadi pēc likvidācijas

 

Pec tava teiktaa, tad pienemsim, ka man ir kantoris pilns ar datoriem, kuri lieto 98 windowsu un dosaa rakstitu programmu, kura nestraada korekti uz OS jaunakam par xp. Man noplist viens no vecajiem datoriem un vajag jaunu vietaa, 98. windowsu nopirkt vairs nav iespejams, bet jaunas programmas izveidei nav resursu, tad kaadaa veidaa lai es vinju lietoju?

(nenjemsim vera faktu ka uz jaunajiem datoriem nav isti iespejams uzlikt vecaas OS)

 

es varbut kludos, bet manuprat iestajas noilgums pec 10 gadiem, jo galu galaa nopirkt jau tapat vairs nevar...

Link to comment
Share on other sites

1. Ja tev ir retailnevis OEM licenze, tad vari to lieto arī uz jaunā datora.

2. Kā tur bija ar virtuālajām mašīnām un licenzēšanu - downgrade iespējas ?!

3. Uzliec linux un laid to savu softu caur Wine. Vari arī uz virtuālās mašīnas.

4. Jā uz jauna dzelza diezinvai uzliksi to Win98, ja uzliksi tad ar lielu jo lielu čakaru.

5. Nevienu nejāj tas, ka softu nevar nopirkt.

Link to comment
Share on other sites

Zinu vienu firmas kantori, kurā grāmatvede sēž aiz deviņdesmit un astotajiem logiem bez bēdu - i internets, i printerīt's darbojas, klaviere ir, pele arī ir, ko gan vēl vairāk vajag pilnai laimei? Ekseļmašīnai kvadkori ņih*ja nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Stāv man mājās viena kaste uz Win98. Un tieši Win98 ir uzlikts tāpēc, ka nepieciešams vienai pergai, kas strādā pa tiešo caur COM portu ar vienu ierīci (adāmmašīna). Visādi citādi jēgas nav, jo strādā tīklā tikai ar datoriem, kuriem nav nekas vecāks par WinXP vai Win2003 Server R2 - Vistas/Win7 datoriem pieslēgties vairs nevar. Un nafig vispār Win98 likt uz P3 800 Mhz - tur pat normāli Win2000 vai WinXP strādā...

Link to comment
Share on other sites

Jā, es Omītei uzmeistaroju no vecajiem dzelžiem, P3 800Mhz, 256mb. Stāv virsū XP, bez problēmām strādā. No win98 jēgu neredzu, ja kompis vēl švakāks - tad jā, bet šī ir tā robeža, kad var likt virsū XP

Link to comment
Share on other sites

Bubuntu saime buutu peedeejaa ko izveeleeties. LIeto daudzi, probleemas liidz kaklam. UN taa kaa skjiet ka daudz beerni vinju lieto, jeegas no atbalsta nav. Visi tikai ziimuljus meetaa. win98 ir labs antiikaam lietaam, piem. darbaa piejuug kaadu aizveesturisku printeri. Izmantot kaa ekraanu, kaut kaadu dokumentu atraadiishanai, teiksim, vienkaakaarshaam vajadziibaam. win98 viirusi ar jau gan ka atstiepushi pekas. PAt win2000 jau vairs neder, softu razhotaaji jau pacentushies lai buutu vajadziiba pirkt XP VIstu vai 7... .

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...