Jump to content

Pēdas(kājas)laukuma aprēķināšana.


Elderer
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Pirms dažām min. piezvanīja brālēns(9.klase) un jautāja-Kā var aprēķināt pēdas laukumu(patiesībā, kādu Tu izdari spiedienu ar savu svaru uz piem., 60 cm2), taču lai to izdarītu, ir jāzina tavas pēdas laukums,vai ne?Pašlaik mācos svešvalodas un dabaszinātnes nekad nav bijušas mana stiprā puse, taču pirmā doma man bija-uzmaukt uz kājas botu, uzlikt uz A3/A4 lapas kāju,apvilkt, sadalīt pēdu cm2, taču šeit man ir problēma, kā lai pēc iespējas precīzāk sadalu to manis uzzīmētu pēdu pa cm2 un ko darīt,ar malām,kuras nu nekādīgi nesanāks cm2?!Palīdziet(daļēji man,daļēji manam brālēnam)!

Paldies jau iepriekš! :grin:

Link to comment
Share on other sites

nu visa pēda jau nepieskaras virsmai un dažādos punktos arī spiediens dažāds būs.

Link to comment
Share on other sites

superKrona

tā arī ir vienīgā iespēja, ar lineālu sadalīt pēc iespējas mazākos laukumiņos un saskaitīt tos. Pusītes un trešdaļiņas un ceturtdaļiņas arī.

Ja zināšanas par integrāļiem un bildi kompī dabūt var, tad iespēja gan precīci pat ļoti izrēķināt. Cik nu pats prezīzi to līniju spēj apvilkt

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Hmm... cik precīzs laukuma mērījums vajadzīgs? Visur spiediens nebūs vienāds, jo uz papēdi spiež visvairāk, tad tā vieta kur aug ārā :-o pirksti, tad pirksti un visbeidzot pēdas liekums.

Link to comment
Share on other sites

kā jau tu teici rūtiņu tīkls - Veselo rūtiņu summa + nepilno rūtiņu summa dalīts ar 2...

Pie ārstiem var arī uztaisīt pēdu/stājas pārbaudi, kur rāda kurās vietās ir kāds spiediens ;)

Labots - elxnis
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Pareizā atbilde - uzdevums ir sviests un skolotājs smird pēc alus. Lai mēra spiedienu ko veido prostata uz izvadkanālu...

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Neapceļiet fiziku, uzdevumam nav ne vainas lai liktu pelēkās šūnas kustināt. Un galvenais: mūsdienu jaunatnei kaut kādu realitātes apjausmu par dabu pasniegtu.

Patiesībā cepuri nost uzdevumam.

Nevienā uzdevumā neko precīzi neaprēķina, vismaz lai tuvotos reālās dzīves apstākļu aprēķiniem

 

Manā laikā bija arī bezjēdzīgāki, piemēram:

Cik augstu var pacelt žiguli (1t), ja izmantotu enerģiju, kas izdalās krūzei tējas atdziestot no 100 oC līdz 20oC. (Atbilde: ~7m)

Labots - superKrona
Link to comment
Share on other sites

Instigater

Ja precīzāk, tad laikam kaut ko jāmēģina ar integrāļiem, bet tā kā es ar tiem nedraudzējos, tad viņu spēku, iespējams, esmu stipri pārvērtējs. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ja ir pieejami precīzi svari (teiksim ar 0.1 mg precizitāti), tad var to savu pēdas nopiedumu nosvērt. Pēc tam nosver no tā paša papīra kvadrātu ar zināmu laukumu un pēc trejskaitļu formulas izskaitļo neregulārās formas laukumu. :D Mana Māte savos studiju laikos, kad nebija datoru tādā veidā ar pašrakstītāju iegūtās līknes integrēja. :)

Link to comment
Share on other sites

9. klases skolnieks radīs savam skolotājam uzdevumu, kuru ir izrēķinājis izmantojot integrāļus? :o

 

Nezinu kā citur, bet man pat 12. klasē viņus nemācīja..

 

Vienīgais atrisināšanas variants, ņemot vērā, ka tā ir 9. klase, ir uzzīmēt pēdu uz papīra un sadalīt daudzās mazākās figūrās.

Labots - cash^
Link to comment
Share on other sites

Visā visumā man šķiet, ka cilvēka dzīves garumā pašam augot un pēdai augot, spiediens uz zemi nemainās. Visā visumā tam jābūt vienādām. Jo lielāks vecis, jo lielāks zābaks.

Link to comment
Share on other sites

mums 9 klasē bija jātaisa pēdas nospiedums uz a4 lapas un pēc tam pēc kaut kāda mistiska skolotājas algoritma varēja noteikt vai tev ir t.s. plakanā pēda vai nē :)

Link to comment
Share on other sites

paņemam, aukliņu un apliekam ap pēdu. abus aukliņas galus sasienam kopā un izveidojam akurātu kvadrātu. tālāk jau vairs nav problēmu aprēķināt laukumu...

ja atmetam ākstīšanos ar aukliņu, tad, zinot pēdas ārējās līnijas garumu (tam vajadzētu būt dotam), dalam to uz 4 un ķeramies pie laukuma aprēķināšanas kvadrātam.

Link to comment
Share on other sites

pirmais kas man ienaca prataa bija tas, ko mineja jau andza, jo aproksimet funkcijas, kas ierobezho pedas laukumu nebus parak vienkarshi.

 

Vel taa uz rupjo var darit manupraat shaadi - izmeeriit garumu peedas, un tad shkjersaam garumam meeriit augstumu, panjemt videjo un noreizinaat ar garumu. Taada rupja integreshana sanaak (delta ap 0.5cm ja ruutinju papiirs.)

 

 

EDIT:

Man galiigi nav ticiibas paulis minetajai metodei. (Peeda, tacu nav r.l.)

Labots - DelNet
Link to comment
Share on other sites

DelNet, vai 2D plaknē figūru ir iespējams samazināt vai palielināt nemainot tās apkārtmēru? ja nav, tad varam "izmīcīt" ērtāku figūru :)

Link to comment
Share on other sites

nu vispar Paulis ideja ir vienkārša un ērta - laukums figūrai jau nemainās atkarībā no tā kā izkārto malas, vai kā apli, vai kā kvadrātu - garums auklai jau nemainīsies, tatad nemainisies ari laukums ko ta ierobezho sevī.

Link to comment
Share on other sites

aizkrāso pēdas attēlu , tad ieskanē datorā un uzraksti programmu kas pa punktiem aprēķinās pēdas lielumu.

Manuprāt tas ir ļoti vienkārši.

Link to comment
Share on other sites

Vai nu man ir prāta aptumsums vai arī ar Paulis pieminēto metodi var apgāzt lielāko daļu matemātikas forumulu.

Link to comment
Share on other sites

Un kā atceros no saviem skolas laikiem, paņem rūtiņu lapu, apvelc pēdu un skaiti tik rūtiņas un pusrūtiņas... i viss

Link to comment
Share on other sites

dabū to pēdas nospiedumu uz lapas-ieskanē. ievelc kaukādā cad programmā un tur jau tikai prasmes jautājums.. lai būtu precīzi pieliec skanējot lineālu klāt, lai var īstajos izmēros mērīt. viegli nebūs;) bet precīzi

Link to comment
Share on other sites

aizkrāso pēdas attēlu , tad ieskanē datorā un uzraksti programmu kas pa punktiem aprēķinās pēdas lielumu.

Manuprāt tas ir ļoti vienkārši.

 

Tu, ko? D****s? 9. klasē iet, pats nevar iedomāties, ka var sadalīt mazākās figūrās, izrēķināt to laukumus, tad saskaitīt.

Kāda runa vēl par programmas uzrakstīšanu?

Link to comment
Share on other sites

paņemam, aukliņu un apliekam ap pēdu. abus aukliņas galus sasienam kopā un izveidojam akurātu kvadrātu. tālāk jau vairs nav problēmu aprēķināt laukumu...

 

Tev matemātika nav stiprā puse... ;)

 

Kā piemēru minēšu parastu taisnstūri

Paņem tā malas 2 un 4 cm, laukums sanāks 8cm2 un perimetrs (apkārtmērs) 12cm

tagad paņem kvadrātu 3 x 3 cm, laukums 9 cm2 un perimetrs 12cm.

Link to comment
Share on other sites

Eh,nolēmām pagrozīt uzdevumu,vairs nebūs pēda,bet gan plauksta(nezinu,vai pareizi,bet gan jau).

Esmu nožēlojams mat.,ķīm.,fiz.,(tāpēc jau arī aizgāju uz vairākām svešvalodā),tātad...

Svars-61,5kg

Virsma,uz ko es iedarbojos-745,5cm2

Plaukstas laukums-138 cm2

Ja pareizi atceros, tad spiediena aprēķināšanas formula bija p=P/S

P-61.5*10=615

S-138cm2.

p=615/0,0138=44565,2 bet, kas tālāk bija,vairs jau neatceros..

Link to comment
Share on other sites

elxnis ieteiktais variants ir labs un lēts. un to arī pasniedzējs sagaida no skolniekiem. integrēt var, ja baisi gribas izcelties.

Link to comment
Share on other sites

nu vispar Paulis ideja ir vienkārša un ērta - laukums figūrai jau nemainās atkarībā no tā kā izkārto malas, vai kā apli, vai kā kvadrātu - garums auklai jau nemainīsies, tatad nemainisies ari laukums ko ta ierobezho sevī.

 

o rly?

 

riņķis ar rādiusu 1, laukums ir pi*r*r=pi=3,14

riņķa līnijas garums ir 2*pi*r=2*pi=6,28

 

izlokam kvadrātu, malas garums ir 1,57

laukums attiecīgi 2,46

 

 

atbildot uz topika jautājumu:

tā kā visa pēda neskar zemi, nokrāso pēdu ar kādu nepilošu krāsu un uztaisi pēdas nospiedumu.

skaiti rūtiņas vai kautkā digitāli, bija viena proga,kas rēķināja krāsu laukumu attiecības, ja atcerēšos pateikšu

 

ja ir precīzi svari, zinot papīra svaru uz m^2m arī var sarēķināt

Link to comment
Share on other sites

Rādās autors pats pilda savu mājasdarbu, piedevām neko nejēdzot...

Atļaušos citēt vēstuli.

 

Sveiks ( No: Elderer )

Sveiks!

Kā lai pārveido 44565,2 Pa par kPa?

 

Atbilde autoram ir manā pēdējā postā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...