Jump to content

palīdziet atpazīt trafiņu


spitaligais
 Share

Recommended Posts

Tā, jauns gads, jauni nedarbi veicami. Bet jau prasās pēc palīdzības.

 

Tā kā jāizveido vienu projektiņu, ir vajadzība pēc augstas voltāžas, bet tādu, kādu man vajag, ir pagrūti dabūt.

Esmu izracis vienu vecu trafiņu (izvilkts no kāda televizora, laikam), bet nav nekādu datu, par šo kapara/vara gabalu. Kā jau rakstīts, laikam ražots lielajā Slāvu zemē, bet meklējot kādu info, nespēju atrast ne voltāžas, ne output-us.

 

Vai kāds būs tik laipns, un padalīsies ar kādu info, kuru var dabūt, vai arī sniegs kādu piemēru, kā noteikt man vajadzīgos lielumus (voltāža un watāža pie outputiem, kuri ir inputi, u.t.j.p.)

 

Paldies jau iepriekš.

 

trafiņš no augšas

post-65466-1231428603_thumb.jpg

 

Trafiņš ar visu lepno uzrakstu

post-65466-1231428635_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Google atradu

трансформатор ТСА-70-1 предназначен для телевизоров УПТ-61-II . магнитопровод стержневой ленточный ПЛ 22Х38. две одинаковые обмотки с одинаковой маркировкой:

I - 1-2 475 витков ПЭВАТ 0.47 сопротивл 11.8 Ом

Iа - 2-3 75 витков ПЭВАТ 0.47 сопротивл 1.7 Ом

II - 4-9 142 витка ПЭВ-1 0.23 сопротивл 9.5 Ом

III - 5-8 62.5 витка ПЭВ-1 0.8 сопротивл 0.8 Ом

IV - 6-7 14.5 витка ПЭВА 1.08 сопротивл 0.2 Ом

для подключения например к сети 220 В необходимо соединить перемычкой 2-2`, а питание подать на 1 и 1`.

 

Un Vēl: http://www.homemade.narod.ru/transformator.html

Labots - RimaNTSS
Link to comment
Share on other sites

Nu vispirms jau tev būtu nepieciešams iegādāties multimetru, ja tev tāda nav. Ar to tu varētu arī noteikt visus spriegumus uz izvadiem. Priekš augstsprieguma tev būs vajadzīgs sprieguma daudzkāršotājs, tādu arī var atrast vecajos TV, tāda plastmasas kastīte, no kuras nāk ārā viens resns vads, kas tieks slēgts klāt pie kineskopa. Taču neaizmirsti, ka darbs ar augstiem spriegumiem ir ļoti bīstama padarīšana!

Link to comment
Share on other sites

Orion, dažam labam arī 300V ir augstspriegums. Kamēr autors nav paskaidrojis sīkāk, sanāk bezjēdzīga spriedelēšana.

 

 

Auuuuuu, autoooooor !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

aloha biedriem. Dēļ foruma nestrādes(kad tika veikta redirektēšana uz citu saitu) nevarēju pievienoties.

 

Spriegums ir vajadzīgs liels - no 6 kiloV, bet sākot lasīt aprakstus par šiem trafiņiem, cik noprotu, jamie nav tik jaudīgi, cik man vajaga (ap 300-600W).

 

Par augstspriegumu es ziniu pietiekami, lai nemēģinātu ar plikām rokām gramstīties gar pieslēgtu aparatūru. N. Tesla ir mans elks, sekoju viņa darbiem, tāpēc arī par drošību kaut ko zinu.

 

Bet ja nu zināms, kas pa trafu, vismaz varēs atrast lietojumu. Iespējams, ne tas, kas man vajadzīgs, bet varbūt noderēs (kā jau tipisks lauķis)

P.S. ja kāds grib zināt - tā ir vecā labā Tesla Coil, kura prasās tikt būvētai :-o :eek: :o

Link to comment
Share on other sites

grobiņnieks

augstspriegums: mainstrava- no 1000V un uz augsu un lidzstrava no 1500V un uz augsu! zinu jo dabuju LEK macities( jaunaie Lv elektrostandarti)

Link to comment
Share on other sites

Kaibinjsh

Varu pačukstēt kur var dabūt spriegummaini 20000 / 100 V, jauda gan ir maza ~ 100 VA. Maksā ap 100 Ls. Spriegummainis ir slēdzams starp fāzēm - divpolu.

Labots - Kaibinjsh
Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Jā, paldies Kaibinjsh, bet tik "vārgs" man diemžēl neder.Toč izskatās ka būs jāņem un jāzvanās uzņēmumiem, vai tiem gadienā nav kāds lieks NST klases trafiņš. Cūcība.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...